Úterý 16. července 2024 05:20
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new

USD/JPY narazil na podporu před dalším růstem

09.07.2024 10:32  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

USD/JPY se obchoduje na vyšší úrovni poté, co vyvolal několik nákupních příkazů v blízkosti bariéry 160,35. To znamená, že ačkoli se pár stále obchoduje nad trendovou linií vytyčenou z minima z tohoto dne, k obnovení vzestupného trendu je třeba překonat určitou zónu odporu. RSI i MACD potvrzují názor, že je příliš brzy na to, abychom začali zkoumat pokračování trendu. První z nich se obrátil zpět pod svou linii 50, zatímco druhý, ačkoli vykazuje známky dosažení dna, zůstává pod nulovou i spouštěcí linií. Pokud budou býci ochotni dobít a dostat pár nad zónu 161,35, pak mohou být v pokušení otestovat oblast 161,95, vyznačenou maximem z 3. července. Proražení výše by akci zavedlo do oblastí naposledy testovaných v prosinci 1986 a mohlo by podpořit postup směrem k zóně 163,00 nebo k psychologické oblasti 165,00. Na druhé straně pokles pod křižovatku výše zmíněné trendové linie a úrovně 160,35 by mohl povzbudit medvědy k doplnění pozic. První podporu může nabídnout na úrovni 159,10, jejíž prolomení by mohlo umožnit pokles směrem k zóně okolo 158,20.

Vývoj měnového páru USD/JPY (denní graf - D1):


Autor článku: Line Bin, externí analytik, InstaForex.eu

Upozornění: Tyto informace jsou poskytovány neprofesionálním a profesionálním klientům v rámci marketingové komunikace. Neobsahují a neměly by být chápány jako investiční poradenství nebo investiční doporučení, ani nabídku či výzvu k zapojení se do jakékoliv transakce nebo strategie s finančními nástroji. Minulá výkonnost není zárukou ani předpovědí budoucí výkonnosti.

Instant Trading EU Ltd. nepřebírá žádnou odpovědnost za přesnost nebo úplnost poskytnutých informací nebo jakoukoli ztrátu vyplývající z jakékoli investice založené na analýze, predikci nebo jiných informacích. Jakékoliv obchodní rozhodnutí je vždy pouze nezávislým a výlučným rozhodnutím klienta.

Varování před riziky: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 69.34 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • USDJPY na dosah důležité resistence, TA D1
  Na takto klidných finančních trzích rozhodně platí, že technika a situace na grafu je vše co potřebujeme sledovat. Pozor proto na USDJPY, který se minulý týden (po projevu J. Yellenové) odrazil od supportu 100 USDJPY a který zdá se začíná testovat resistenci v podobě stropu klesajícího trendového kanálu, ve kterém se drží od začátku letošního roku.
 • USDJPY na dosah silného technického a psychologického supportu
  Japonský jen se dnes nadechl k silnému rally a testuje důležitý support na úrovni minima z minulého měsíce. To se zároveň nachází na dosah důležité psychologickou úrovně 100 USDJPY poblíž které má zítra expirovat opce v hodnotě 1,18 mld. dolarů.
 • USD/JPY na dvacetiletých maximech!
  Měnový pár USD/JPY šplhá k dvacetiletému maximu. Jedním z důvodu oslabeného japonského jenu je dluhopisový trh. Americký desetiletý dluhopis začal na počátku obchodních hodin na new yorské burze stoupat k hranici 3,01 %. Jedná se o první pohyb kolem 3 % od prolomení hranice v květnu letošního roku. Japonská centrální banka drží extrémně uvolněnou monetární politiku. Guvernér Bank of Japan Haruhiko Kuroda dnes řekl, že cílem centrální banky je udržovat ekonomiku pomocí stimulačních programů.
 • USDJPY nad 157 po poznámkách BoJ Adachi
  Pár USDJPY od včerejška vzrostl z přibližně 156,9 na dnešních 157,2 po komentářích Bank of Japan's Adachi, kteří sice naznačili, že banka je otevřena „riziku“ dalšího růstu ekonomiky vyvíjejícího inflační tlaky, ale neznělo. jestřábí. Japonský index spotřebitelské důvěry se však v květnu dostal na 36,2 ve srovnání s dřívějšími 38,3 a 39,5 prognózami zlepšení. Mnohem nižší než očekávaných 39,5.
 • USD/JPY: nahoru a pouze nahoru!
  Japonský jen opět přichází o býčí dynamiku. Pár USD/JPY po krátkodobé korekci znovu zamířil nahoru a potvrdil tak odolnost vzestupného trendu. Abychom byli spravedliví, dolarový index už druhý den roste a reaguje tak na jestřábí výroky tvůrců politiky Fedu. Přesto se ale pár USD/JPY z hlediska dynamiky mezi hlavními dolarovými páry obchoduje solidně. Kupci aktivně dobývají zpátky ztracené pozice. V krátkodobém horizontu se tedy instrument může vrátit do oblasti nad úrovní 156. Tato dynamika je výsledkem nejen oživení amerického dolaru, ale také oslabení jenu.
 • USD/JPY na klíčové rezistenci
  USD/JPY se vrátil zpět poté, co našel silnou podporu kolem úrovně 141,50 a v blízkosti 50denního jednoduchého klouzavého průměru (SMA). Pozornost se nyní opět soustředí na strop 145. Tento měsíc nedošlo k žádnému úspěšnému pokusu o překonání této příčky, ale býci mají stále výhodu, dokud se RSI pohybuje nad neutrální hodnotou 50 a MACD zůstává zvýšený nad svou červenou signální linií.
 • USD/JPY na maximech z minulého roku
  Dolar pokračuje v růstu, když od svých minim na začátku května posílil přibližně o 3,4 % a v posledních čtyřech obchodních seancích se pohyboval kolem úrovně 104,20. Vůči jenu se dolar nachází v lokálně překoupené oblasti. Hlavním důvodem je nárůst očekávání, že Fed v polovině června opět zvýší úrokové sazby.
 • USDJPY na nejvyšší úrovni od roku 1986 📈
  Pár USD/JPY dnes prolomil hranici 160, což je pásmo, které nebylo vidět od roku 1986. Pokračování rostoucího trendu páru se v poslední době zrychlilo mimo jiné díky lepším údajům PMI z americké ekonomiky, které posílily americký dolar v široký devizový trh. Japonský jen oslabil vůči americkému dolaru, dva dny před klíčovým ukazatelem inflace spotřebitelských cen Federálního rezervního systému, PCE. Ačkoli jsme se dnes nedozvěděli žádná data z Japonska nebo USA, která by mohla ospravedlnit vysokou volatilitu, trh stále vyvíjí spekulativní tlak na jen, protože japonská ekonomika vykazuje známky zlepšení, zatímco Bank of Japan zachovává svůj holubičí postoj.
 • USDJPY na nových 34letých maximech 📈
  Bank of Japan dnes ponechala úrokové sazby na nezměněné úrovni 0,1 %, což vedlo k další vlně oslabení japonského jenu, v důsledku čehož pár USD/JPY dosáhl úrovně 157,40, což je nový nejvyšší bod za posledních 34 let.
 • USDJPY narazil na březnové low, evropské i americké akcie korigují své dřívější zisky
  Čtvrteční seance se zatím na finančních trzích nese v lehce nervózním duchu. Vidět to je zejména z vývoje v Evropě, kd...
 • USD/JPY našel sílu býků na klouzavém průměru
  USD/JPY našel v úterý nové kupce v blízkosti 200denního jednoduchého klouzavého průměru (SMA) na úrovni 143,40, posunul se výše a uzavřel den mírně v plusu. Tlaky na růst přetrvávaly i ve středu, čímž se důležitá oblast 145,93, dostala opět pod drobnohled. Trvalý pohyb nad tuto hranici by mohl být klíčem k prodloužení směrem ke kulaté úrovni 146,00 a 50dennímu SMA, zatímco výše se otevřou dveře k hranici 147,45. Vzestup RSI a MACD je pozitivním signálem, že se zlepšuje nákupní důvěra.
 • 🔼 USDJPY na třítýdenním maximu! 💲
  USDJPY v tomto týdnu roste a podařilo se mu prorazit nad úroveň třítýdenního maxima nad 105,80. Pár je podpořen růstem amerických výnosů, které reagovaly na sérii lepších výsledků makrodat. Pár USDJPY se blíží úrovni 106, kde se naposledy nacházel 14. září. Dnešní zápis ze zasedání FOMC, který je na programu ve 20. hodin, bude klíčovým fundamentem dalšího vývoje.
 • USD/JPY na 7letých maximech, EUR/CHF na 26měsíčních minimech, HDP eurozóny pozitivně překvapilo, EUR/GBP testuje 15 měsíční kanál, analýza EUR/GBP, AUD/USD, AUD/NZD
  EUR/CHF pokračuje ve vyvíjení tlaku na zafixovanou výši měnového kurzu (1,20) s blížícím se referendem o navýšení zlatých rezerv centrální banky...
 • USDJPY nejníže od srpna 2022
  Pár USD/JPY se v pátek propadl o téměř 1,0 % na nejnižší úroveň za více než tři měsíce, protože nedávné holubičí komentáře předsedy Fedu Powella dolaru přitížily. Mezitím člen bankovní rady BoJ Asahi Noguchi uvedl, že centrální banka by mohla "preventivně" stáhnout měnové stimuly, pokud by trendová inflace delší dobu překračovala 2% hranici, ale varoval, že bude pravděpodobně trvat delší dobu, než dojde k udržitelnému růstu mezd. Guvernér BOJ Kuroda je stále přesvědčen, že masivní stimulaci je třeba zachovat, dokud mzdy neporostou natolik, aby vyrovnaly rostoucí životní náklady. Podnikatelský průzkum BOJ mezitím poukázal na rostoucí inflační tlaky v několika odvětvích, včetně těch, která obvykle nechtějí přenášet vyšší náklady na zákazníky. Z technického hlediska USD/JPY prorazil pod 200 SMA (červená linie) a blíží se ke klíčové rezistenci na úrovni 133,00, která se shoduje s 38,2% Fibonacciho retracementem vzestupné vlny započaté na začátku roku 2021. Proražení pod tuto úroveň by otevřelo cestu k dalšímu supportu na úrovni 127,40.
 • USDJPY nejvýše od září 1998
  Měnový pár USD/JPY v pondělí dosáhl 24letého maxima poté, co japonská Liberálně demokratická strana se svým koaličním partnerem Komeito dosáhla nedělního vítězství v parlamentních volbách, které následovaly dva dny po zavraždění Schinzo Kobeho. Vítězství koalice znamená pravděpodobné ponechání uvolněné monetární politiky, přičemž holubičí politika BoJ tlačí na Jen. BoJ drží nízké úrokové sazby, aby podpořila ekonomiku, zatímco americký Fed výrazně zvyšuje sazby v boji s inflací. Guvernér Bank of Japan Haruhiko Kuroda nedávno prohlásil, že BoJ nebude váhat s dalším uvolňováním měnové politiky, pokud to bude nutné.
 • USDJPY - nové rekordy
  Pár prepadá na najnižšiu úroveň od d...
 • USDJPY nové 15- ročné minimá
  Dostáva sa na nové 15- ročné minimá pod 80,90. Očakávať BoJ? Doteraz sa neobjavila, prečo by t...
 • USDJPY- nové 15- ročné minimá
  Pár sa dostal na level 84,53- nové 15- ročné minimá. Ak budeme vidieť ďalší prepad hlbšie, m...
 • USD/JPY: obchodní plán na evropskou seanci 1. března. Obchodníci nakupují USD při každém poklesu
  Včera bylo vygenerováno několik signálů ke vstupu na trh. Pohledem na graf 5M zjistíme, k čemu vlastně došlo. V předchozí prognóze jsem věnoval pozornost hladině 149,71 a plánoval jsem rozhodnout se o vstupu na trh z tohoto místa. Pokles a falešný průraz úrovně 149,71 přinesly vynikající buy signál, který vedl k růstu páru o 40 pipů. Odpolední prodej při falešném průrazu úrovně 150,10 vedl k poklesu páru na úroveň 149,71. Snaha býků ubránit tuto úroveň nepřinesla očekávaný výsledek, ale long pozice po falešném průrazu v oblasti 149,27 se velmi hodily a umožnily býkům získat z trhu dalších asi 80 pipů.
 • USD/JPY: obchodní scénáře na 25. března 2024
  Poté, co minulý týden dosáhl lokálního maxima 151,86, se dnes měnový pár USD/JPY již třetí obchodní den v řadě drží v pásmu mezi úrovněmi 150,30, 151,00 a 151,80.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FXGiants
NAGA
RoboMarkets
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept