Úterý 16. července 2024 05:43
reklama
CapXmaster
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster
reklama
Dukascopy new

BREAKING: Švýcarský CPI nižší, než se očekávalo

04.07.2024 08:33  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Švýcarský index CPI dosáhl 1,3 % oproti 1,4 % očekávaným a 1,4 % předchozím (0 % m/m oproti 0,1 % očekávaným a 0,3 % předchozím).

Švýcarský jádrový index CPI dosáhl 1,1 % r/r vs. 1,3 % oček. a 1,2 % předch.

Neočištěná míra nezaměstnanosti dosáhla 2,3 % oproti očekávaným 2,2 % a předchozím 2,3 %.

 


Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • BREAKING: Stellar vzrástol o 15%
  Globálne trhy sa dnes obchodujú pomerne pokojným spôsobom. Rovnako je obmedzená aj volatilita na trhoch s kryptomenami. Stellar je však výnimkou.
 • BREAKING: Sterling klesá po horších údajích z trhu práce
  Míra nezaměstnanosti ve Spojeném království podle ILO v listopadu: 4,2 % (předchozí 4,2 %). Změna zaměstnanosti listopad: 73 tisíc ( předchozí 50 tisíc). Průměrný týdenní výdělek 3M (r/r) listopad: 6,5 % (odhad 6,8 %; předchozí 7,2 %).
 • BREAKING: Stříbro klesá o více než 3 %
  Stříbro prohloubilo ztráty a kleslo dnes pod psychologickou úroveň $24,00 za unci. Jedná se o nejnižší úroveň od začátku měsíce. Drahé kovy reagují negativně na sílící americký dolar, který dosahuje na čerstvá 16 měsíční maxima a výnosy z dluhopisů se blíží měsíčním maximům. Opětovné jmenování Powella do čela Fedu je pro obchodníky signálem pokračování plánů na utahování měnové politiky, které se na drahých kovech obvykle projevuje negativně.
 • BREAKING: Stříbro roste o více než 7 %
  Cena stříbra vyskočila přes 7 %, nejvíce od února 2021, protože obavy týkající se finanční situace Credit Suisse a oslabení amerického dolaru a nižší výnosy dluhopisů poskytly podporu drahým kovům. To může vést k tlaku na trhu, protože obchodníci nakoupili zpět své dříve umístěné krátké pozice. Je také třeba si uvědomit, že jestřábí centrální banky a zpomalení globální ekonomiky snižují spotřebu elektroniky a automobilů a prodej šperků od hlavních spotřebitelů Číny a Indie, což může z dlouhodobého hlediska tlačit ceny dolů.
 • BREAKING: Stříbro vyskočilo o 5 %
  Stříbro vyskočilo na 4týdenní maximum a výrazně překonalo ostatní drahé kovy před zítřejšími vysoce očekávanými údaji o inflaci z USA, u kterých se očekává, že odhalí povolení cenových tlaků. Zatímco členové FED zdůrazňovali, že úrokové sazby zůstanou zvýšené po delší dobu, druhý měsíc po sobě nižší než očekávaný růst cen by mohl snížit poptávku po americkém dolaru a dále podpořit riziková aktiva. Investoři také uvítali zprávu, že ukrajinské síly znovu dobyly některé klíčové oblasti v Charkovské oblasti.
 • BREAKING: Súkromný sektor v USA pridáva menej pracovných miest, ako sa očakávalo: ADP
  O 14:15 bola zverejnená správa ADP o zmene zamestnanosti v USA za august. Očakávalo sa, že dáta ukážu nárast 950 tis. pracovných miest po náraste revidovanom na 212 tis. nových pracovných miest v júli. Správa však ukázala nárast len 428 tis. pracovných miest, čo je menej, ako sa očakávalo.
 • BREAKING: Sunak se stal novým premiérem Spojeného království
  Penny Mordaunt stahuje svou kandidaturu. Sunak dříve získal oficiální podporu od poloviny poslanců. Reálně to znamená, že Rishi Sunak se stane novým vůdcem Konzervativní strany Spojeného království a novým premiérem. Připomeňme, že dříve působil jako ministr financí v Johnsonově vládě a byl prvním ministrem, který přispěl k pádu Johnsonovy vlády. Trh na tyto informace v podstatě nereaguje.
 • BREAKING: Šanghaj zavádí nové restrikce proti Covid!
  Čínské město Šanghaj od 24. listopadu zpřísní omezení Covidian pro lidi vstupující do města. V tuto chvíli trhy na novinky nereagovaly přehnaně. Index CHNComp zaznamenal minimální poklesy.
 • BREAKING: Švédský CPI nižší, než se očekávalo💲USDSEK získává 0,5 %
  USD/SEK posílil po dnešním, nižším než očekávaném čtení švédského CPI. Aktuálně pár smazal všechny, včerejší poklesy tažené oslabujícím americkým dolarem a americkým CPI.
 • BREAKING: Švýcarská centrální banka ponechává sazby beze změny 📌
  Švýcarský frank po rozhodnutí oslabuje, ale změny nejsou výrazné a o chvíli později se EURCHF vrací zpět na úrovně před rozhodnutím.
 • BREAKING: Švýcarský frank po zasedání SNB posiluje
  Švýcarská národní banka zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 50 bazických bodů na 1,50 %, jak se všeobecně očekávalo.
 • BREAKING: Tesla přerušila produkci ve svoji čínské továrně
  Dle agentury Bloomberg přerušila automobilka Tesla produkci ve svoji šanghajské továrně. Výroba se dnes měla rozběhnout po pětidenní odstávce. Automobilka přerušila produkci během čínského svátku. Obnovení produkce bylo odloženo alespoň do soboty 9. května. Přerušení produkce zatím nemá žádný oficiální důvod, který by společnost zveřejnila. Čínská média však přerušení výroby vysvětlují nedostatkem komponentů.
 • BREAKING: Tesla vzrástla o 40% za dva dni!
  V utorok pokračujú akcie spoločnosti Tesla (TSLA.US) v prudkom raste. Cena akcií zaznamenala nárast o 40% za dva dni, viac ako 110% od začiatku roka a viac ako 400% za posledných 8 mesiacov. Zdá sa, že ide o uzatváranie krátkych pozícií, pretože neexistujú žiadne nové relevantné informácie. Tesla teraz stojí viac ako GM, Ford, Fiat, Chrysler a Daimler dohromady! Táto eufória sa šíri po celom trhu, pričom rastie aj index US100 aj napriek prepuknutiu vírusu v Číne.
 • BREAKING: Tether Holdings začne nakupovat Bitcoin
  Jak uvádí Tether, od tohoto měsíce hodlá instituce, která vytváří nejdůležitější stabilní kryptoměnu USDT tzv. stablecoin (ekvivalent kryptoměny amerického dolaru), provádět cyklické nákupy bitcoinů a vyčlenit na ně až 15 % svých realizovaných provozních zisků. Nicméně tyto bitcoiny by měly být považovány za aktivum nad rámec minimálních rezerv, které zajišťuje 100 % tokenů Tether. Společnost Tether Holdings v 1. čtvrtletí 2023 deklarovala čistý zisk ve výši 1,5 miliardy USD.
 • BREAKING: Tlmená reakcia na USD po zverejnení žiadostí o podporu a PPI dát
  Počet Američanov, ktorí žiadali o dávky v nezamestnanosti, bol v týždni, ktorý sa skončil 8. januára, vo výške 0,230 milióna, v porovnaní s 0,207 miliónmi zaznamenanými v predchádzajúcom týždni. Dnešné údaje prekonali očakávania trhu vo výške 0,200 milióna.
 • BREAKING: Továrenské objednávky v USA zaznamenali najvýraznejší pokles od roku 1957
  Továrenské objednávky v USA zaznamenali dvojciferný pokles, ktorý bol horší, ako sa očakávalo, ale nespôsobili výraznú reakciu na trhoch. Nové objednávky na tovar vyrobený v USA klesli oproti predchádzajúcemu mesiacu v marci 2020 o 10,3%, pričom sa očakával pokles o 9,4%. Továrenské objednávky z prepravy -3,7% oproti -0,9% očakávania.
 • BREAKING: tovární objednávky z Německa mnohem vyšší, než se očekávalo 🔔
  Německé tovární objednávky: skutečnost 8,9 % m/m; prognóza -0,1 % m/m; předchozí 0,3 % m/m. Silné oživení německých továrních objednávek na měsíční bázi tlačí EUR/USD vzhůru.
 • BREAKING: Tretie kolo rozhovorov sa uskutoční čo najskôr
  Globálne indexy po správach z druhého kola rokovaní medzi delegátmi Ukrajiny a Ruska mierne vzrástli. Ukrajinský vyjednávač povedal: "Nedosiahli sme výsledok, s ktorým sme počítali", potvrdil však, že obe strany súhlasili s tým, že čo najskôr usporiadajú tretie kolo rozhovorov. Obe strany dosiahli dohodu o spoločnom zabezpečení humanitárnych koridorov na evakuáciu civilistov, čo zahŕňa možné dočasné prímerie počas evakuácií. Trhy na tieto správy zareagovali pozitívne, avšak okrem zabezpečenia podpory pre civilistov nedošlo k žiadnemu pokroku v ukončení nepriateľstva.
 • BREAKING: Trh bez reakce na horší data HDP z Německa
  Zprávy o HDP z hlavních evropských ekonomik byly klíčovými body dnešního ekonomického kalendáře. Francouzská a španělská data se ukázala být mnohem lepší, než se očekávalo. Trhy se však soustředily především na německé zveřejnění v 10:00. To nesplnilo očekávání a ve 2. čtvrtletí 2022 nevykázalo HDP žádný růst (0,0 % mezičtvrtletně).
 • BREAKING: Trh s nemovitostmi v USA vykázal opět slabá data!
  Pokles nevyřízených prodejů domů za březen dosáhl na 5,2 % m/m (očekávaný: +0,5 % m/m; předchozí: 0,0 % m/m). Naposledy byl takto velký pokles zaznamenán loni v říjnu. Na roční bázi se jedná o obrovský 23,2% pokles.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Vipro Markets
FXGiants
NAGA
reklama
InstaForex ETF