Ticker Tape by TradingView
Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR, červen 2024
Červnový průzkum hlásí zlepšení důvěry v české ekonomice: tahounem byla lepší nálada mezi podnikateli, především v průmyslu.
Nálada mezi spotřebiteli se sice druhý měsíc v řadě mírně zhoršila, z historického pohledu však zůstává nadprůměrně silná.
Nepříznivou zprávou červnového průzkumu je růst cenových očekávání: k nárůstu očekávání došlo ve všech zkoumaných sektorech s výjimkou služeb, tam ovšem cenová očekávání stagnovala na svém letošním maximu.
Celková důvěra v tuzemské ekonomice letos v červnu vzrostla na nejsilnější úroveň od června 2022.
Růst důvěry v české ekonomice byl v červnu tažen nárůstem důvěry mezi podnikateli, a to zejména v průmyslu.
Indikátory důvěry se mírně zlepšil také ve stavebnictví a v sektoru služeb, zhoršení důvěry hlásí maloobchod – tam ovšem důvěra klesla ze svého několikaměsíčního maxima.
Na straně spotřebitelů v červnu důvěra klesla druhý měsíc v řadě, šlo ale o nepatrný pokles a důvěra mezi spotřebiteli zůstává na historicky nadprůměrné úrovni.
V průmyslu indikátor důvěry v letošním druhém čtvrtletí kolísal: po dubnovém zlepšení následoval květnový pokles, červen však přinesl výrazné zlepšení a důvěra je v tuzemském průmyslu momentálně nejsilnější od loňského prosince.
V červnu se zlepšilo hodnocení současné celkové poptávky, výrazně se zlepšil očekávaný vývoj výrobní činnosti v příštích třech měsících.
Dubnový průzkum hlásí poměrně viditelný nárůst v očekávání vývoje prodejních cen v průmyslu pro příští tři měsíce: cenová očekávání v tuzemském průmyslu takto vzrostla druhý měsíc v řadě.
V případě stavebnictví se důvěra v červnu zlepšila poprvé od letošního února, zůstala nicméně na druhé nejnižší úrovni od počátku letošního roku.
Ve stavebnictví se mírně zlepšilo hodnocení současné celkové poptávky.
Indikátor očekávaného vývoje prodejních cen ve stavebnictví v květnu mírně vzrostl a je na nejvyšší úrovni od loňského listopadu.
Ve službách důvěra v červnu vzrostla čtvrtý měsíc v řadě a je na nejsilnější úrovni od července 2022.
Zlepšilo se hodnocení poptávky za poslední tři měsíce.
Indikátor očekávaného vývoje cen pro příští tři měsíce v sektoru služeb v červnu stagnoval, cenová očekávání jsou ovšem nejvyšší od loňského prosince.
V maloobchodu se celkový indikátor důvěry v červnu mírně zhoršil poté, co květen přinesl výrazné zlepšení důvěry v tomto sektoru české ekonomiky – letos v květnu se důvěra v tuzemském maloobchodu vyšplhala na své dvanáctiměsíční maximum.
V červnu se zhoršilo očekávání vývoje celkové ekonomické situace v příštích třech měsících.
Indikátor očekávaného vývoje prodejních cen pro příští tři měsíce v červnu mírně vzrostl a vyrovnal svou úroveň z letošního března – z historického pohledu jsou cenová očekávání v maloobchodu nicméně podprůměrná.
Na straně spotřebitelů se důvěra mírně zhoršila, nepříznivý vliv měl pesimismus ohledně vývoje celkové hospodářské situace v České republice v příštích dvanácti měsících.
Zároveň se zvýšila očekávání cenového vývoje pro příštích dvanáct měsíců: příslušný indikátor je nejvyšší od letošního února.
Červnový průzkum hlásí zlepšení důvěry v české ekonomice: dobrá nálada je patrná zejména v průmyslu.
Jde o zajímavý signál, neboť minulý pátek zveřejněné PMI průzkumy pro eurozónu hlásí zhoršení situace ve zpracovatelském průmyslu jak v eurozóně jako celku, tak v německém průmyslu, což je pro tuzemské výrobce varovný signál.
V tomto kontextu by nebylo překvapivé, pokud by nálada v tuzemském průmyslu kolísala i v dalších měsících, obdobně jak tomu bylo v letošním druhém čtvrtletí.
V případě domácností by na náladu měla příznivě působit nízká inflace: nízká inflace se pozitivně projevuje ve vývoji reálných příjmů domácností, což by mělo vést ke zlepšování nálady na straně spotřebitelů.
Pokud se naplní scénář zlepšování nálady mezi spotřebiteli, tak by z toho měl profitovat jak sektor služeb, tak maloobchod.
Nepříjemnou zprávou z červnového průzkumu je růst cenových očekávání ve většině sektorů české ekonomiky, spotřebitele nevyjímaje.
Tato cenová očekávání nejsou v souladu s oficiálními daty o inflaci, měřeno indexem spotřebitelských cen, anebo s daty o vývoji výrobních cen v české ekonomice.
Vývoj cenových očekávání je ale velmi důležitý z pohledu měnové politiky a může být jedním z argumentů pro to, aby bankovní rada ČNB na zasedání tento čtvrtek snížila úroky pouze o čtvrt procentního bodu poté, co je zatím na všech třech měnových zasedání v letošním roce snížila vždy o půl procentního bodu.
Radomír Jáč
hlavní ekonom
Generali Investments CEE
Klíčová slova: Inflace | Bankovní rada | Indikátor | Indikátory | ČNB | Ekonom | Bankovní rada ČNB | CEE | ROCE | Generali Investments CEE | Rada ČNB | Podnikatelská důvěra | Průzkum | Indikátor důvěry | Indikátory důvěry | Hlavní ekonom | Očekávání | Generali Investments | Radomír Jáč | Průzkumy | Stavebnictví | Nízká inflace | Dobrá nálada | Nálada | Úroky | Měnové politiky | Očekávaný vývoj | Pokles | Situace | Zlepšení | Pesimismus | Vývoj | Profitovat | Spotřebitelé | Domácnosti | Růst | Signál | Ekonomiky | Maloobchod | Sektor služeb | JDE | ČR | Stavebnictví v květnu | Důvěra | Růst důvěry | Důvěra v tuzemské ekonomice | Investments | Varovný signál |
Čtěte více
-
Spotřebitelská důvěra v USA vzrostla
Spotřebitelská důvěra v prosinci vzrostla na 110,7 b. oproti revidovaným 101 b. v listopadu. Trhy očekávaly růst na 104,5 b. -
Spotřebitelská inflace opět zpomalí
Koruna minulý týden posílila k úrovni 27,02 CZK/EUR, kde už pravidelně intervenuje ČNB. Ta podle údajů zveřejněných ve čtvrtek utratila na intervencích během února 600 mil. EUR. Pohyb koruny k silnějším hladinám je reakcí na publikované měsíční údaje o vývoji ekonomiky. -
Spotřebitelská inflace v září překvapivě zpomalila
Spotřebitelské ceny v září překvapivě meziměsíčně poklesly o 0,3 %. Jedná se tak o největší pokles cen od listopadu 2015. V meziročním srovnání se spotřebitelská inflace dostala na hodnotu 2,3%, což je o 0,2 p.b méně než v předchozím měsíci. Za poklesem stojí hlavně nižší ceny dovolených a dopravních služeb. Podle propočtu ČSÚ sleva na jízdném v autobusové a železniční dopravě přispěla ke snížení spotřebitelských cen 0,1 p.b. Na druhou stranu mírně vzrostly ceny potravin a bydlení. Jádrová složka inflace také zpomalila. -
Spotřebitelská nálada USA solidní
Spotřebitelská nálada amerických domácností po dlouhých letech od světové finanční krize v posledních měsících vyrostla na svůj dlouhodobý solidní normál... -
Spotřebitelská nálada USA solidní
Spotřebitelská nálada amerických domácností po dlouhých letech od světové finanční krize v posledních měsících vyrostla na svůj dlouhodobý... -
Spotřebitelská nálada z Michiganu ukázala pokles
Spotřebitelský sentiment University of Michigan dosáhl v dubnu na 65,2 z předběžného výsledku 65,7. Březnový výsledek byl 59,4. -
Spotřebitelská organizace si stěžuje na OpenAI kvůli šíření lživých informací
Rakouská spotřebitelská organizace NOYB podala v Norsku stížnost na americkou společnost OpenAI kvůli šíření lživých informací o konkrétních lidech prostřednictvím chatbotu ChatGPT. Oznámila to v tiskové zprávě. Podle spotřebitelské organizace tento jazykový model s prvky umělé inteligence (AI) opakovaně generuje nepravdivé a poškozující informace, včetně falešných obvinění z trestné činnosti, čímž prý porušuje legislativu na ochranu osobních údajů. -
Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR, březen 2023
Důvěra v české ekonomice se v březnu zlepšila, tahounem zlepšení byla důvěra mezi podnikateli, konkrétně v průmyslu a v obchodu. -
Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR, březen 2024
Důvěra v české ekonomice v březnu vzrostla a dostala se na nejsilnější úroveň od loňského května. -
Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR, červenec 2024
Důvěra v české ekonomice se v červenci zhoršila a nenavázala tak na zlepšení vykázané v červnu. -
Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR, červen 2025
Důvěra v české ekonomice v červnu mírně klesla, tahounem byla horší nálada v maloobchodu a ve službách. -
Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR, duben 2023
Důvěra v české ekonomice se v dubnu zlepšila, přičemž zlepšení bylo patrné jak mezi spotřebiteli, tak napříč všemi odvětvími na straně podnikatelů. -
Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR, duben 2024
Dubnový průzkum spotřebitelské a podnikatelské důvěry je celkově ve znamení dobré nálady v české ekonomice. -
Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
Na důvěru v tuzemské ekonomice dopadá stávající vlna pandemie koronaviru: na počátku nového roku se nálada zhoršila jak mezi podnikateli, tak u spotřebitelů. Zhoršení důvěry není překvapivé s tím, jak omezení spojená se stávající vlnou pandemie dopadají na aktivitu ve vybraných odvětvích ekonomiky a na důvěru spotřebitelů, především skrze obavy z růstu nezaměstnanosti. Indikátory důvěry ovšem zůstávají výrazně nad úrovněmi z loňského druhého čtvrtletí, kdy na ekonomiku dopadala omezení spojená s první vlnou pandemie. -
Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
Důvěra v tuzemské ekonomice se v dubnu výrazně zlepšila a vzrostla na nejvyšší úroveň od loňského března. Ke zlepšení důvěry přispěl vývoj ve většině podnikatelských odvětví a také znatelně lepší nálada mezi spotřebiteli. Roste podíl podnikatelů očekávajících zlepšení poptávky, což platí zejména o službách, kde se zjevně projevuje sázka na otevírání provozoven v souvislosti se zlepšením situace na poli pandemie. Nálada se výrazně zlepšila také v průmyslu a maloobchodu. Stavebnictví je tak jediným odvětvím, jež v dubnovém průzkumu hlásí zhoršení důvěry s tím, jak podnikatelé ve stavebnictví očekávají slabší poptávku a zhoršení své ekonomické situace. -
Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
Důvěra v tuzemské ekonomice se v červnu dále výrazně zlepšila a vzrostla na nejvyšší úroveň od února 2019. Ke zlepšení důvěry došlo ve všech podnikatelských odvětvích, především ve službách a obchodu, a viditelně se zlepšila nálada také mezi spotřebiteli. -
Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
Důvěra v tuzemské ekonomice se v květnu opět výrazně zlepšila a vzrostla na nejvyšší úroveň od prosince 2019. Ke zlepšení důvěry došlo ve všech podnikatelských odvětvích a znatelně se zlepšila nálada také mezi spotřebiteli. Výrazně se zlepšila důvěra ve službách, kde na sentiment podnikatelů příznivě dopadá avizované anebo už i probíhající uvolňování uzavírek spojených s pandemií. Uvolňování protipandemických restrikcí vedlo spolu se zlepšujícími se zprávami z ekonomiky k prudkému růstu spotřebitelské důvěry, příslušný ukazatel byl v květnu nejsilnější od loňského února. -
Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR, květen 2023
Důvěra v české ekonomice se v květnu zhoršila, přičemž zhoršení důvěry bylo patrné jak na straně podnikatelů, tak mezi spotřebiteli. -
Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR, květen 2025
Důvěra v české ekonomice v květnu vzrostla, tahounem byl růst optimismu ve službách a v průmyslu, ale také lepší nálada spotřebitelů. -
Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR, leden 2024
Důvěra v české ekonomice v lednu přerušila sérii zlepšování, kterou zaznamenala ve všech měsících loňského závěrečného čtvrtletí.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Zdejší měna má 25 let, i prezident tady vládne déle. Podívejte se na cestu tádžického platidla
Začněte si vydělávat tradingem pomocí této jednoduché metody
Co jsou Fair Value Gapy a jak je prakticky využít?
Posuňte vaše obchodování na vyšší level - sleva 30 % na všechny programy RebelsFunding!
💥 FED rozjel nový cyklus! 📉 Jak teď obchodovat a kam trhy míří?
Můžete obchodovat s nekonečno penězi od prop firmy?
200 000 na bankovce a trvalá inflace. Jaká je historie uzbecké měny sum?
Smart Money Trading: Footprint charts – co to je? (35. díl)
Mají akcie technologických gigantů ještě sílu růst, nebo je čeká nepříjemná korekce?
Turkmenský manat je starý jen pár let. Jeho reálnou cenu nikdo nezná
Zdejší měna má 25 let, i prezident tady vládne déle. Podívejte se na cestu tádžického platidla
Začněte si vydělávat tradingem pomocí této jednoduché metody
Co jsou Fair Value Gapy a jak je prakticky využít?
Posuňte vaše obchodování na vyšší level - sleva 30 % na všechny programy RebelsFunding!
💥 FED rozjel nový cyklus! 📉 Jak teď obchodovat a kam trhy míří?
Můžete obchodovat s nekonečno penězi od prop firmy?
200 000 na bankovce a trvalá inflace. Jaká je historie uzbecké měny sum?
Smart Money Trading: Footprint charts – co to je? (35. díl)
Mají akcie technologických gigantů ještě sílu růst, nebo je čeká nepříjemná korekce?
Turkmenský manat je starý jen pár let. Jeho reálnou cenu nikdo nezná
Denní kalendář událostí
Členka Fedu Lorie Logan
Členka Fedu Mary Daly
V USA skladování zemního plynu
Členka Fedu Mary Daly
Prezident USA Donald Trump
V USA týdenní statistický bulletin API
Guvernér BoC Tiff Macklem
Prezident USA Donald Trump
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
Členka Fedu Lorie Logan
Členka Fedu Mary Daly
V USA skladování zemního plynu
Členka Fedu Mary Daly
Prezident USA Donald Trump
V USA týdenní statistický bulletin API
Guvernér BoC Tiff Macklem
Prezident USA Donald Trump
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Dolar díky zprávě o překvapivě rychlém růstu americké ekonomiky posiluje
Forex: Nomura otevřela long na EUR/GBP
Bosch v Německu zruší dalších 13.000 pracovních míst, musí snižovat náklady
Amazon zaplatí 2,5 miliardy dolarů za urovnání žaloby ohledně služby Prime
Komodity: Ceny ropy mírně klesají, sestoupily ze středečního sedmitýdenního maxima
Pražská burza oslabila, dolů ji táhlo zlevnění akcií ČEZ, KB či Monety
Forex: Koruna dnes oslabila vůči dolaru a mírně ztratila i k euro
Swingové obchodování GBP/JPY 25.9.2025
Swingové obchodování bitcoinu 25.9.2025
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Forex: Dolar díky zprávě o překvapivě rychlém růstu americké ekonomiky posiluje
Forex: Nomura otevřela long na EUR/GBP
Bosch v Německu zruší dalších 13.000 pracovních míst, musí snižovat náklady
Amazon zaplatí 2,5 miliardy dolarů za urovnání žaloby ohledně služby Prime
Komodity: Ceny ropy mírně klesají, sestoupily ze středečního sedmitýdenního maxima
Pražská burza oslabila, dolů ji táhlo zlevnění akcií ČEZ, KB či Monety
Forex: Koruna dnes oslabila vůči dolaru a mírně ztratila i k euro
Swingové obchodování GBP/JPY 25.9.2025
Swingové obchodování bitcoinu 25.9.2025
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Blogy uživatelů
Investice do akcií a zlata: Kdy se změní trend?
Moje cesta prop tradingem: Ziskový obchod s větším potenciálem
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 22.–28. září
Analýza Dow Jones, DAX, EUR/USD, Zlata: Fed poslal trhy na nová maxima
Praktická ukázka: Velké drama s dobrými procenty na konci
Co když se trend otočí? Marnost při hledání maxima a strach z využití jasné výhody
Chcete dosáhnout konzistentnosti v tradingu? Tady je návod!
Intel: příběh giganta, který hledá cestu zpět na vrchol
Martinova tradingová cesta - jak vypadá nové, lepší Fintokei v praxi?
Myšlení rychlé a pomalé v tradingu
Investice do akcií a zlata: Kdy se změní trend?
Moje cesta prop tradingem: Ziskový obchod s větším potenciálem
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 22.–28. září
Analýza Dow Jones, DAX, EUR/USD, Zlata: Fed poslal trhy na nová maxima
Praktická ukázka: Velké drama s dobrými procenty na konci
Co když se trend otočí? Marnost při hledání maxima a strach z využití jasné výhody
Chcete dosáhnout konzistentnosti v tradingu? Tady je návod!
Intel: příběh giganta, který hledá cestu zpět na vrchol
Martinova tradingová cesta - jak vypadá nové, lepší Fintokei v praxi?
Myšlení rychlé a pomalé v tradingu
Forexové online zpravodajství
Denní shrnutí: Sentiment na Wall Street slábne 📉 Bitcoin padá pod 110 tis. USD
Trh dnes tíží vysoká volatilita
Frankfurtská burza ve čtvrtek oslabila
Komerční banka zvolila členku a předsedkyni dozorčí rady
USA: Index výrobní aktivity kansaského Fedu v září na 4 b. při očekávání 2 b.
Pražská burza ve čtvrtek klesala
Forex: Americký dolar na třítýdenním maximu
CoreWeave rozšiřuje smlouvu s OpenAI o 6,5 miliardy USD – celková hodnota dosahuje 22,4 miliardy
Microsoft omezil služby izraelskému ministerstvu obrany kvůli zneužití cloudových nástrojů
Starbucks uzavře nevyhovující pobočky a propustí 900 zaměstnanců v rámci přeměny
Denní shrnutí: Sentiment na Wall Street slábne 📉 Bitcoin padá pod 110 tis. USD
Trh dnes tíží vysoká volatilita
Frankfurtská burza ve čtvrtek oslabila
Komerční banka zvolila členku a předsedkyni dozorčí rady
USA: Index výrobní aktivity kansaského Fedu v září na 4 b. při očekávání 2 b.
Pražská burza ve čtvrtek klesala
Forex: Americký dolar na třítýdenním maximu
CoreWeave rozšiřuje smlouvu s OpenAI o 6,5 miliardy USD – celková hodnota dosahuje 22,4 miliardy
Microsoft omezil služby izraelskému ministerstvu obrany kvůli zneužití cloudových nástrojů
Starbucks uzavře nevyhovující pobočky a propustí 900 zaměstnanců v rámci přeměny
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Makro: Výrobní aktivita centrální oblasti Atlantiku v poklesu
Ve stavebnictví si koronavirus bude vybírat daň déle. Staví se méně, což se výhledově projeví dalším růstem cen nemovitostí a nájmů
Swissquote Research: DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 19.11.2019
BREAKING: Bank of Canada ponechává úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním
Aktuální informace z kryptoměnového trhu na 21. února 2022
Korelace mezi případy koronaviru a zlatem
Komodity: Globální poptávka po zlatu ve 2Q klesla o 16pct
Nočná nálada v Ázii
Ranní okénko - Výprodej dluhopisů pokračuje, německé výnosy se dostávají ze záporu
Makro: Zářiová průmyslová produkce Číny zpomalila více, než se čekalo
Makro: Výrobní aktivita centrální oblasti Atlantiku v poklesu
Ve stavebnictví si koronavirus bude vybírat daň déle. Staví se méně, což se výhledově projeví dalším růstem cen nemovitostí a nájmů
Swissquote Research: DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 19.11.2019
BREAKING: Bank of Canada ponechává úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním
Aktuální informace z kryptoměnového trhu na 21. února 2022
Korelace mezi případy koronaviru a zlatem
Komodity: Globální poptávka po zlatu ve 2Q klesla o 16pct
Nočná nálada v Ázii
Ranní okénko - Výprodej dluhopisů pokračuje, německé výnosy se dostávají ze záporu
Makro: Zářiová průmyslová produkce Číny zpomalila více, než se čekalo
Blogy uživatelů
S chutí do nového roku
Aktuálne FX príležitosti: AUD/JPY, CAD/JPY a EUR/AUD
Praktické okénko – Vysoké RRR nebo vyšší úspěšnost?
Mýty a fakta o technické analýze
SATS DJIA Live 08/2023
Lze se stát díky tradingu bohatým?
Výhody, které skýtá obchodování na forexu
Volatilní týden za námi, zisky sbíralo zlato, SPX stojí těsně pod vrcholem
Věty, které úspěšní obchodníci neříkají
AOS a jeho potencionálny výkon... (časť 5.)
S chutí do nového roku
Aktuálne FX príležitosti: AUD/JPY, CAD/JPY a EUR/AUD
Praktické okénko – Vysoké RRR nebo vyšší úspěšnost?
Mýty a fakta o technické analýze
SATS DJIA Live 08/2023
Lze se stát díky tradingu bohatým?
Výhody, které skýtá obchodování na forexu
Volatilní týden za námi, zisky sbíralo zlato, SPX stojí těsně pod vrcholem
Věty, které úspěšní obchodníci neříkají
AOS a jeho potencionálny výkon... (časť 5.)
Vzdělávací články
Dividendy: Které důležité finanční ukazatele sledovat (4. díl)
SSI: Index spekulativního sentimentu (1/2)
Červenec 2022: Výsledky tradingu institucionálních objednávek
Začněte si vydělávat tradingem pomocí této jednoduché metody
Grafické formace v technické analýze - kompletní průvodce (2. část)
Se Sidem o Forexu: Trading podle síly měny (2. díl)
Rozhovor se šéfem traderů z Raiffeisenbank
Predikce psychologických cyklů na finančních trzích
3 aspekty, které změní vaše obchodování
Podle čeho vybírají brokera pokročilí tradeři?
Dividendy: Které důležité finanční ukazatele sledovat (4. díl)
SSI: Index spekulativního sentimentu (1/2)
Červenec 2022: Výsledky tradingu institucionálních objednávek
Začněte si vydělávat tradingem pomocí této jednoduché metody
Grafické formace v technické analýze - kompletní průvodce (2. část)
Se Sidem o Forexu: Trading podle síly měny (2. díl)
Rozhovor se šéfem traderů z Raiffeisenbank
Predikce psychologických cyklů na finančních trzích
3 aspekty, které změní vaše obchodování
Podle čeho vybírají brokera pokročilí tradeři?
Tradingové analýzy a zprávy
Forex sentiment 4.9.2025
CAC 40 - Intradenní výhled 27.10.2022
GBP/USD se dostal nad hladinu 1,3000
Inflace v Polsku v srpnu pátý měsíc za sebou vzrostla, činila 4,3 procenta
USD/CHF - Intradenní výhled 3.1.2025
Index spekulativního sentimentu na FOREXu
Německá ekonomka loni zpomalila svůj růst
CHF/JPY se přibližuje ke klíčové konfluenční oblasti, vyplatí se nyní nakoupit?
Stříbro - Intradenní výhled 23.2.2022
Míra inflace v Británii v říjnu dosáhla 11,1 procenta, je nejvýše za 41 let
Forex sentiment 4.9.2025
CAC 40 - Intradenní výhled 27.10.2022
GBP/USD se dostal nad hladinu 1,3000
Inflace v Polsku v srpnu pátý měsíc za sebou vzrostla, činila 4,3 procenta
USD/CHF - Intradenní výhled 3.1.2025
Index spekulativního sentimentu na FOREXu
Německá ekonomka loni zpomalila svůj růst
CHF/JPY se přibližuje ke klíčové konfluenční oblasti, vyplatí se nyní nakoupit?
Stříbro - Intradenní výhled 23.2.2022
Míra inflace v Británii v říjnu dosáhla 11,1 procenta, je nejvýše za 41 let
Témata v diskusním fóru
Eurodolar - Chat
Ankety pro tradery
Forex a daně - Co skutečně danit?
Dvě lekce z pádu Evergrande
Praktické okénko - Zisky v období nízké likvidity
Bitcoin ETF
Odstartovala April Trading Race. Soutěž zdarma, která ti může změnit život. Zúčastníš se?
FXstreet.cz vám přeje krásné Vánoce a úspěšný rok 2025! ⭐️🎄
Zajímavá situace z hlediska korelace v USD a DJIA (US30)
Jak může Rusko intervenovat?
Eurodolar - Chat
Ankety pro tradery
Forex a daně - Co skutečně danit?
Dvě lekce z pádu Evergrande
Praktické okénko - Zisky v období nízké likvidity
Bitcoin ETF
Odstartovala April Trading Race. Soutěž zdarma, která ti může změnit život. Zúčastníš se?
FXstreet.cz vám přeje krásné Vánoce a úspěšný rok 2025! ⭐️🎄
Zajímavá situace z hlediska korelace v USD a DJIA (US30)
Jak může Rusko intervenovat?