Neděle 21. července 2024 19:24
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple trading AI
reklama
FTMO král
reklama
Fintokei Payout

NATGAS klesá pod 2,80 USD

17.06.2024 19:00  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Pokles na americkém trhu se zemním plynem (NATGAS) se protáhl do nového týdne. NATGAS zahájil obchodování nového týdne medvědí cenovou mezerou a pokračoval v pohybu směrem dolů. Ceny zemního plynu v USA se během dne snížily o téměř 4 % a poprvé po téměř dvou týdnech se vrátily pod 2,80 USD za MMBTu. Za příčinu dnešního poklesu lze označit nové předpovědi počasí od amerického Národního úřadu pro oceán a atmosféru (NOAA). Nová předpověď (pravá strana na grafu níže) poukazuje na nižší pravděpodobnost nadprůměrných teplot v klíčovém regionu Středozápadu v příštích 8-14 dnech ve srovnání s předpovědí před víkendem (levá strana na grafu níže). Je však třeba poznamenat, že nová předpověď stále naznačuje více než 50 % pravděpodobnost výskytu nadprůměrných teplot.

Zdroj: NOAA

Podíváme-li se na graf NATGAS v intervalu H1, vidíme, že cena klesla a otestovala krátkodobou zónu podpory označenou 61,8% retracementem vzestupného impulsu zahájeného na přelomu května a června 2024. Kupujícím se zatím podařilo tuto překážku ubránit a došlo k malému odrazu od této oblasti. Cena se však během dne nadále propadla o téměř 4 %.

Zdroj: xStation5

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • NATGAS klesá o téměř 2,5 % 📉
  Futures kontrakty na zemní plyn Henry Hub v USA (NATGAS) dnes ztrácejí více než 2 % a propadají se pod 2,5 USD za MMBtu.
 • ⬇️NATGAS klesá o téměř 3,5 %
  Topná sezóna začala a navzdory předchozímu mírnému nárůstu zásob tentokrát zpráva DOE vykázala nárůst zásob o 60 miliard kubických stop. Očekával se přírůstek 42 mld. kubických stop. Ukazuje se však, že srovnávací zásoby jsou stále nižší než v loňském roce, ale při pohledu na pětiletý průměr se odrazily ode dna. Při pohledu na předchozí výrazné přírůstky zásob však nelze vyloučit, že lokální vrchol letošní sezóny může být za námi. Jak naznačuje sezónnost, místní vrchol je obvykle zaznamenáván ve druhé polovině listopadu.
 • ⏬⏬NATGAS klesá o více než 3 %
  Ceny plynu během dnešní seance pokračovaly v silném poklesu a během dopoledních evropských hodin ztratily více než 3 %. Včerejší údaje o zásobách v USA ukázaly pokles zásob o 75 mld. kubických stop, což bylo v souladu s očekáváním, ale na zimní období malé. To ukazuje, že poptávka zůstává nízká a další zprávy mohou přinést stejně malé poklesy.
 • 📉NATGAS klesá o 10 %💥
  Cena NATGAS se na začátku nového týdne dostala pod 6 USD/MMBtu, protože předpovědi mírnějšího počasí mohou koncem prosince snížit poptávku po plynu na vytápění. V minulém týdnu NATGAS přidal 5 % v souvislosti se známkami silné zahraniční poptávky a poklesem domácí produkce. Minulý čtvrtek se objem zemního plynu proudícího do amerických LNG terminálů vyšplhal na 13 mld. kubických stop denně, což je úroveň nevídaná od června, která naznačuje solidní mezinárodní poptávku. Zároveň extrémně nízké teploty od Severní Dakoty po Texas způsobily zamrznutí potrubí a plynových vrtů, což negativně ovlivnilo těžbu. Mezitím se očekává, že exportní závod Freeport LNG v Texasu, který od června nefunguje, obnoví provoz na konci prosince, čímž se na americkém trhu zvýší nabídka. Z technického hlediska cena NATGAS prodlužuje páteční výprodej a směřuje k pětiměsíčnímu minimu 5,30 USD/MMBtu, kterého dosáhla 6. prosince. Dříve mohou prodejci čelit lokální podpoře na úrovni 5,72, která je vyznačena předchozími cenovými reakcemi.
 • ⏬NATGAS klesá o 4 %
  Americký plyn dnes klesl o 4 % a testuje oblast 8,4 USD/MMBTU. Evropský plyn dnes klesá asi o 8 % a obchoduje se těsně nad 220 EUR/MWh, i když ještě minulý týden jsme viděli ceny blízko 200 EUR/MWh.
 • 🔽 NATGAS klesá o 4 %
  Ceny zemního plynu v USA (NATGAS) dnes klesají kolem 4 % a testují 1,70 dolaru za MBTu oblast, což znamená 61,8% retracement posledního vzestupného impulsu. NATGAS také klesá pod 14denní klouzavý průměr, což se zdá být klíčem k udržení vzestupného trendu. Pokles pod tyto úrovně může připravit cestu k hlubšímu poklesu, přičemž 78,6% retracement je dalším potenciálním cílem pro prodejce. To by znamenalo pokles na úrovně, které nebyly vidět za více než měsíc.
 • 🔽 NATGAS klesá o 5 %
  Ceny zemního plynu v USA (NATGAS) dnes dostávají hit. Zdá se, že jde o první medvědí seanci na NATGAS po 4 po sobě jdoucích dnech zisků. Včera na intervalu D1 byl namalován vzor svícnu padající hvězdy. Cena navíc ukončila včerejší obchodování pod 15-sekčním klouzavým průměrem, což působilo jako důležitá rezistence během současného klesajícího trendu.
 • NATGAS klesá o 5 %❗
  První obchodní seance nového týdne se nese ve znamení velkého poklesu cen zemního plynu v USA (NATGAS). Komodita se v době tisku obchoduje o více než 5 % níže. Ceny se obchodují pod tlakem poté, co nové prognózy ukázaly na nadprůměrné teploty napříč Spojenými státy v blízké budoucnosti. Vysoké zásoby navíc ztěžují zahájení dlouhodobějšího pohybu nahoru. Zásoby v Evropě jsou poprvé od roku 2009 naplněny z 99,5 %.
 • ⏬NATGAS klesá o 6 %
  NATGAS na začátku týdne po víkendovém zimním návratu ustupuje o 6 %. Tento týden zůstanou teploty nízké, ale ke konci ledna a v únoru se v USA očekává výrazné tání. Jaká je aktuální situace?
 • 💥NATGAS klesá o 7 %📉
  Ceny plynu prodlužují prudký pokles, který začal v druhé polovině října, což je v souladu se sezónností. Obvykle bylo sezónních maxim na americkém trhu s plynem dosaženo na přelomu října a listopadu, zatímco první polovina prosince obvykle přinášela nižší ceny.
 • ⬇NATGAS klesá téměř o 8 %📉
  Ceny plynu v USA pokračují v poklesu poté, co se včera kupujícím opět nepodařilo prorazit nad klíčovou rezistenci na úrovni 47,00. Včerejší zpráva EIA vykázala pokles o 50 miliard kubických stop, což byl větší pokles, než se očekávalo, ale také v souladu se sezónností. 
 • NATGAS klesá z nedávného maxima 📉
  Ceny NATGAS se dále vzdálily od devítitýdenního maxima 8,20 USD dosaženého v předchozí seanci v důsledku menšího než očekávaného čerpání zásob v minulém týdnu a obav, zda bude společnost Freeport LNG schopna v prosinci obnovit provoz, neboť dosud nepředložila žádost o obnovení provozu exportního závodu. Mezitím se evropští ministři energetiky rozhodli odložit schválení navrhovaného stropu ceny plynu na 275 EUR/MWh na polovinu prosince. Evropské ceny plynu tento týden rostly v důsledku prvních známek chladného počasí a obnovených obav o dodávky. V úterý Gazprom varoval, že po víkendu omezí transfery plynu přes Ukrajinu, zatímco se očekává výrazný pokles teplot. Na druhou stranu byly teploty v Evropě v posledních týdnech nadnormální, což umožnilo naplnit zásobníky plynu a vytvořit tak rezervu na zimu. K 22. listopadu byly zásobníky plynu v EU naplněny z 94,6 %, celková úroveň zásob v Německu činila 99,3 %.
 • ⏬⏬NATGAS klesol o 8 %
  Cena zemného plynu prudko klesla a to aj napriek stále vysokej neistote súvisiacej s možným pozastavením exportu z Ruska do Európskej únie. Maďarsko v súčasnosti dôrazne odmieta myšlienku uvalenia ďalších sankcií na Rusko. Podobne hovoria aj Nemecko a Rakúsko.
 • 🔽 NATGAS koriguje z dvouměsíčních maxim
  Samozřejmě je třeba mít na paměti, že k rolloveru dojde příští týden (aktuálně kolem +0,12 $ za MMBTu). Vzhledem k současným cenám NATGAS by to vedlo k testu 2,70 USD/MMBTu. Ceny vyskočily okolo 0,15 USD/MMBTu po posledním rolloveru, ale později vyvolaly další pokles. Nelze vyloučit situaci, kdy se prodejci vrátí na trh poté, co se kontrakt přeroluje a ceny na kontraktu budou pro medvědy opět atraktivní. Na druhou stranu sezónní patterny naznačují, že NATGAS může být nastaven na oživení poté, co v polovině června dosáhne místního minima.
 • NATGAS maže denní zisky, protože zásoby rostou více, než se očekávalo
  Změna objemu uskladněného plynu dosáhla 57 miliard kubických stop, což bylo více než očekávaných 51 miliard kubických stop a mnohem více než nárůst o 33 miliard kubických stop v minulém týdnu. Podle odhadů EIA činil objem uskladněného plynu v pátek 8. září 2023 3 205 mld. kubických stop. Zásoby byly o 445 Bcf vyšší než loni touto dobou a o 203 Bcf vyšší než pětiletý průměr 3 002 Bcf. Celkový objem pracovního plynu ve výši 3 205 Bcf se pohybuje v pětiletém historickém rozmezí. Při pohledu na graf zásob si samozřejmě můžeme všimnout, že se přebytek nabídky zmenšuje, což by mohlo naznačovat vyšší než obvyklou poptávku a nižší těžbu v posledních týdnech. Navzdory tomuto trendu dnes cena klesá. Klíčová rezistence se nachází poblíž 2,8 USD/MMBTU a klíčová zóna podpory je stále mezi 2,45 a 2,5.
 • NATGAS maže včerejší zisky
  Včerejší skok cen zemního plynu v USA (NATGAS) se ukázal jako krátkodobý. NATGAS se dnes propadá o více než 5 %, čímž vymazal veškeré včerejší zisky a vrací se do oblasti 1,65 USD za MMBTu. Zatímco ceny zemního plynu v Evropě prodloužily odraz do dalšího dne díky známkám silné asijské poptávky a očekávání nízké produkce větrných elektráren v nadcházejících dnech, ve Spojených státech se nadále množí známky poukazující na nadměrnou nabídku.
 • NATGAS na konci týdne prohlubuje poklesy
  Cena plynu v posledních hodinách prudce klesla. Podle údajů společnosti Baker Hughes přibyla jedna ropná plošina související s těžbou plynu. Tlak na ceny vyvíjely také předpovědi teplejšího počasí.
 • NATGAS na nejvyšší úrovni od druhé poloviny ledna 📈
  Futures kontrakty na zemní plyn v USA (NATGAS) dnes posilují o téměř 3 % díky předpovědím vyšších teplot, které by mohly zvýšit poptávku po elektřině vyráběné spalováním plynu pro klimatizaci. Navíc slabé údaje o meziroční těžbě a nižší než očekávané zásoby podkopaly náladu na přezásobeném trhu po neobvykle mírné zimě, která zdecimovala poptávku.
 • NATGAS nereaguje na nižší než očekávaná data zásob zemního plynu
  EIA zásoby zemního plynu. Skutečná hodnota: -217 bcf. oček.: -195 bcf. Dříve: -151 bcf. Zásoby jsou stále nad pětiletým průměrem 2 249 bcf (právě nyní: 2 366 bcf).
 • 📉NATGAS padá po zprávě EIA💥
  Zásoby plynu držené v zásobnících v USA se v týdnu končícím 17. červnem zvýšily o 74 miliard kubických stop. V porovnání s předešlou hodnotou 92 miliard kubických stop, se jedná o výrazný pokles. Odhady analytiků byly naplněny, protože konsensus činil 61 miliard kubických stop.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new