Neděle 19. května 2024 03:20
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace
reklama
FTMO král

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 16. května pro začátečníky

16.05.2024 09:55  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Přehled obchodování a tipy pro měnový pár EUR/USD

K otestování ceny 1,0837 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což potvrdilo vstupní bod k nákupu eura. V důsledku toho pár EUR/USD vzrostl do oblasti cílové úrovně 1,0882, takže obchodníci mohli dosáhnout zisku ve výši přibližně 50 pipsů. Na zprávy o indexu spotřebitelských cen ve Francii, HDP eurozóny, zaměstnanosti a průmyslové výrobě trh nereagoval. Údaje o inflaci v USA však trh rozhýbaly a daly kupujícím eura velmi silný impuls. Dnes může růstový trend pokračovat; k tomu je však zapotřebí dobrých prognóz Evropské komise a slušné zprávy o finanční stabilitě eurozóny. Žádné další zprávy dnes k dispozici nebudou, takže pokud trh ustojí slabé údaje a tlak prodejců, pak by zřejmě euro mohlo odpoledne pokračovat v růstu. Je lepší jednat v souladu s trendem a hledat nákupní signály. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.

analytics6645afb6b6e08.jpg

Nákupní (buy) signály

Scénář č. 1. Dnes můžete koupit euro, jakmile cena dosáhne úrovně 1,0897 vyznačené zelenou linií v grafu, s cílem růstu na úroveň 1,0942. Na úrovni 1,0942 plánuji z trhu vystoupit a euro zároveň prodat v opačném směru, přičemž počítám s pohybem o 30–35 pipsů od místa vstupu. Dnes můžete počítat s růstem eura v rámci vznikajícího rostoucího trendu a také po zveřejnění dobrých zprávách z eurozóny. Před nákupem se ujistěte, že se ukazatel MACD nachází nad nulou a právě od ní začíná stoupat.

Scénář č. 2. Euro dnes rovněž nakoupím v případě dvou po sobě jdoucích testů ceny 1,0872 v době, kdy se bude ukazatel MACD nacházet v přeprodané oblasti. To omezí potenciál pohybu nástroje směrem dolů a povede k obratu trhu směrem vzhůru. Můžeme očekávat růst k opačným úrovním 1,0897 a 1,0942.

Prodejní (sell) signály

Scénář č. 1. Euro plánuji prodat poté, co měnový pár EUR/USD dosáhne úrovně 1,0872 vyznačené červenou linií v grafu. Cílem bude úroveň 1,0835, na které hodlám z trhu vystoupit a okamžitě nakoupit v opačném směru (očekávám pohyb o 20–25 pipsů směrem vzhůru od této úrovně). Tlak na EUR/USD se zvýší, pokud se páru nepodaří konsolidovat v blízkosti denního maxima a eurozóna zveřejní slabé údaje. Před prodejem se ujistěte, že se ukazatel MACD nachází pod nulou a právě od ní začíná klesat.

Scénář č. 2. Euro dnes budu prodávat také v případě dvou po sobě jdoucích testů ceny 1,0897 v době, kdy se bude ukazatel MACD nacházet v překoupené oblasti. To omezí růstový potenciál páru a povede k obratu trhu směrem dolů. Můžeme očekávat pokles k opačným úrovním 1,0872 a 1,0835.

analytics6645afbd25821.jpg

Co je v grafu:

Tenká zelená linie je vstupní cena, za kterou můžete obchodní nástroj koupit.

Tlustá zelená linie je cena, na které můžete nastavit take-profit (TP) nebo ručně zafixovat zisky, protože další růst nad tuto úroveň je nepravděpodobný.

Tenká červená linie je vstupní cena, za kterou můžete obchodní nástroj prodat.

Tlustá červená linie je cena, na které můžete nastavit take-profit (TP) nebo ručně zafixovat zisky, protože další pokles pod tuto úroveň je nepravděpodobný.

Linie MACD: při vstupu do trhu je důležité řídit se překoupenými a přeprodanými oblastmi.

Důležité: Začínající obchodníci na kryptoměnovém trhu musí být při rozhodování o vstupu do trhu velmi opatrní. Nejlepší je do trhu před zveřejněním důležitých fundamentálních zpráv nevstupovat, abyste se vyhnuli prudkým cenovým výkyvům. Pokud se rozhodnete obchodovat během zveřejňování zpráv, vždy zadejte stop příkazy, abyste minimalizovali ztráty. Bez stop příkazů můžete rychle přijít o celý svůj vklad, zejména pokud nepoužíváte money management a obchodujete velké objemy.

Nezapomeňte, že pro úspěšné obchodování je nutné mít jasný obchodní plán, podobný tomu, který jsem představil výše. Spontánní rozhodování o obchodování na základě aktuální situace na trhu je pro intradenního obchodníka ze své podstaty ztrátová strategie.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • 💲EURUSD testuje listopadová minima
  Americký dolar ráno posílil na páru s eurem, což může být důsledkem nepříznivého vývoje pandemické situace v Evropě. Ačkoliv kancléřka Merkelová neschválila totální lockdown v Německu v průběhu velikonočních svátků, tak další evropské země zvažují zpřísnění opatření. EUR/USD se zatím drží v blízkosti čtyřměsíčních minim na úrovni 1,18. Tlak na pokles se mírně snížil ruku v ruce se vzestupem instrumentu TNOTE (desetileté americké dluhopisy). Volatilita by se mohla zvýšit ve 13:30, kdy budou zveřejněna data revize amerického HDP za Q4 a pravidelné statistiky žádostí o podporu v nezaměstnanosti.
 • EURUSD testuje oblast 1,07
  EUR/USD pokračuje v poklesu vyvolaném včerejšími vyššími než očekávanými hodnotami indexu spotřebitelských cen v USA za březen. Pár se dnes propadl o 0,3 % a obchoduje se na nejnižší úrovni za téměř 2 měsíce. Hlavní měnový pár nyní testuje zónu podpory pohybující se kolem hranice 1,0700.
 • EURUSD testuje po lepších PMI dátach z USA kľúčovú úroveň podpory
  V USA dnes boli zverejnené finálne PMI dáta od spoločnosti Markit za máj, ktoré boli revidované vyššie, a teda prekonali očakávania. PMI index sektora služieb bol revidovaný vyššie z 70,1 na 70,4 bodov, čo naznačuje, že podmienky v sektore služieb sa v máji zlepšili výraznejšie, ako sa očakávalo. Nahor bol revidovaný aj nevýrobný PMI index, ktorý vzrástol z 63 na 64 bodov. Najvýraznejší nárast bol ovplyvnený rastom cien, kde bol index revidovaný až na 80,6 bodov, pričom revidovaný nahor bol aj index objednávok. Naopak, indexy podnikateľskej aktivity a zamestnanosti boli revidované nižšie.
 • EURUSD testuje psychologickú hranicu 1,1400
  Dnes sa toho veľa na finančných trhoch oproti minulému týždňu nezmenilo. Menový pár EURUSD je podporovaný poklesom výnosov na dlhopisoch, pretože trhy očakávajú zníženie úrokových sadzieb v USA na júlovom zasadaní o 0,25 percentuálneho bodu. Pár testuje úroveň 1,14. V prípade, ak dokáže denná sviečka uzavrieť nad vyššie spomínanou úrovňou, otvorí sa priestor pre rast k úrovni 1,15.
 • 💲EURUSD testuje support pred kľúčovými dátami
  Najdôležitejšie makroekonomické údaje počas dnešného obchodovania budú zverejnené o hodinu. Očakáva sa, že maloobchodné tržby v júni poklesnú o 0,4% MoM, analytici však očakávajú, že pokles bude menší v porovnaní s poklesom z minulého mesiaca o 1,3% MOM. Očakáva sa, že jadrové predaje bez automobilov sa zvýšia o 0,4% MoM. Údaje môžu mať pre investorov veľký význam vzhľadom na nízku volatilitu, ktorá panuje počas sviatočných dní. Dvojica EURUSD momentálne testuje podporu na hodnote 1,1800. Býci sa pokúsia prelomiť nad úroveň 1,1830, zatiaľ čo medvede sa pokúsia stlačiť pár hlboko pod úroveň 1,1800.
 • EURUSD testuje třetím dnem v řadě silnou resistenci, evropské akcie znovu v zelených číslech
  Pokud jste čekali, že by začátkem roku mohla velmi slušně rozjetá světová ekonomika začít alespoň trochu zpomalovat, zatím to na žádné takové signály nevypadá. Spíše naopak. První letošní makro vypadá velmi dobře, což ještě podtrhly dnešní výsledky amerického ADP reportu z pracovního trhu. Ten překvapil výraznou odchylkou od konsenzu, když podle něj americká ekonomka vytvořila v prosinci v soukromém sektoru 250 tis. nových pracovních míst. To je o 60 tis. více než s čím počítal většinový konsenzus. Už zítra nás čekají oficiální vládní statistiky z trhu práce (NFP), takže zatím není nadšení na místě. Korelace mezi ADP a NFP je však poměrně dobrá a pokud nebude zítřejší report v tomto ohledu výjimkou, vypadá to, že za sebou má americký trh práce velmi úspěšný konec roku.
 • 💲EURUSD testuje 1,08 před ADP
  Dnes ve 14:15 se dozvíme změnu zaměstnanosti ve Spojených státech za listopad v soukromém sektoru podle ADP. To naznačuje, jak by mohla dopadnout páteční oficiální vládní zpráva NFP, i když samozřejmě v posledních měsících byla korelace mezi těmito dvěma zprávami "pestrá". Co ukáže dnešní zpráva? Je pro Fed důležitá? Jak budou reagovat trhy?
 • 📊 EURUSD testuje 1,09 po zápisu z FOMC
  Zápis z jednání FOMC z 12.-13. prosince 2023 nepřinesl žádné zásadní překvapení. Na jedné straně dokument konstatoval, že téměř všichni členové FOMC považují pro konec roku 2024 za vhodnou nižší úroveň sazeb než současnou. Na druhé straně bylo také poznamenáno, že vývoj může odůvodňovat udržení sazeb na vyšších úrovních po delší dobu, než se v současnosti předpokládá. Klíčovým poznatkem z této zprávy je absence silných, holubičích náznaků. Předseda Fedu Powell během tiskové konference po prosincovém zasedání připustil, že se na zasedání diskutovalo o snížení sazeb, což na trzích vyvolalo silnou rallye zaměřenou na riziko. V zápisu z jednání však na tuto skutečnost nenavázal, což naznačuje, že diskuse o snižování sazeb nejsou tak "živé", jak někteří doufali.
 • EURUSD testuje 1,10 po americké inflaci CPI a komentáři Holzmanna
  EUR/USD dnes roste a hlavní měnový pár testuje oblast 1,10. K pohybu na páru směrem vzhůru dnes přispívají především údaje o americkém indexu spotřebitelských cen za březen, ale také komentáře člena ECB Holzmanna.
 • EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 10. května pro začátečníky
  K otestování ceny 1,0742 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což potvrdilo vstupní bod pro nákup eura. V důsledku toho měnový pár EUR/USD vzrostl o více než 30 pipsů. Absence údajů a rozhodnutí Bank of England pomohly euru ve druhé polovině dne k růstu; pár se však nadále obchodoval v rámci bočního kanálu, což by mohlo ovlivnit dnešní volatilitu. V dopoledních hodinách můžeme zmínit pouze zprávu o italské průmyslové výrobě a zápis ze zasedání Evropské centrální banky, což znamená, že pár může ještě růst. Nejlepší však bude pokračovat v obchodování v rámci hranic bočního kanálu a držet se potřebných scénářů. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
 • EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 17. května pro začátečníky
  K otestování ceny 1,0858 došlo v době, kdy se ukazatel MACD prudce propadl pod nulu, což omezilo odpolední potenciál páru EUR/USD k dalšímu poklesu – zejména poté, co euro poměrně výrazně oslabilo. Po krátké době následoval další test, který se shodoval s okamžikem, kdy se ukazatel MACD nacházel v přeprodané oblasti, což vedlo k realizaci druhého scénáře pro nákup. Výsledkem bylo posílení páru o 20 pipsů. Trh prognózy Evropské komise a slušnou zprávu o finanční stabilitě eurozóny ignoroval. Až slabé údaje o americkém trhu práce a trhu nemovitostí vrátily poptávku po euru. Nemůžeme však říci, že by kupující měli trh zcela pod kontrolou. Dnes by mohl poskytnout impuls dubnový index spotřebitelských cen v eurozóně a jádrový index CPI. Pokud se ukazatele budou shodovat s prognózami ekonomů, pár pravděpodobně zůstane pod tlakem, takže s nákupy eura dnes buďte velmi opatrní. Co se týče intradenní strategie, budu spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
 • EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 2. května pro začátečníky
  K otestování ceny 1,0675 došlo odpoledne v době, kdy se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem nahoru od nuly, což potvrdilo vstupní bod pro nákup eura. V důsledku toho pár vzrostl o zhruba 30 pipsů. Absence údajů z eurozóny udržovala volatilitu na nízké úrovni, ale rozhodnutí Federálního rezervního systému ponechat sazby beze změny a dát trhu ještě trochu času bylo poměrně nečekané, i když nevedlo k žádné výrazné změně rozložení sil. Pár se nadále obchoduje v bočním kanálu a jeho směr určí průlom. K tomu by mohlo dojít zítra, po zveřejnění důležité zprávy z amerického trhu práce.
 • EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance 3. května pro začátečníky
  K otestování ceny 1,0694 došlo odpoledne v době, kdy ukazatel MACD prudce klesl od nuly, což omezilo medvědí potenciál páru. Z tohoto důvodu jsem od prodeje eura upustil. Na další vstupní body jsem nečekal. Údaje o výrobním indexu PMI v Německu a eurozóně dopadly poměrně dobře, ale tyto zprávy euro nepodpořily. Odpoledne vedly údaje z USA k další vlně poklesu, ale páru se nepodařilo prorazit z kanálu. Dnes budou zveřejněny zprávy o míře nezaměstnanosti v eurozóně a průmyslové produkci ve Francii. Obchodníci budou tyto zprávy pravděpodobně ignorovat, protože nejsou klíčové. Před zveřejněním důležitých údajů z USA proto očekávám nízkou volatilitu trhu s pozičním obchodováním v rámci kanálu. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénáře č. 2.
 • EUR/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 16. dubna
  Odpoledne došlo k otestování ceny 1,0646 v době, kdy se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem dolů od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod k prodeji eura. V důsledku toho se pár dále propadl podél trendu o více než 20 bodů. Údaje o německém indexu velkoobchodních cen a změnách průmyslové výroby v eurozóně byly v první polovině dne ignorovány, což euru zabránilo se normálně zotavit. Během americké seance vedla silná zpráva o maloobchodních tržbách v USA k propadu rizikových aktiv a akciových trhů, což zvýšilo poptávku po dolaru.
 • EUR/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 22. dubna
  K otestování ceny 1,0664 v odpoledních hodinách došlo v době, když se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem nahoru od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup eura. V důsledku toho pár vzrostl o více než 25 pipsů a tím to skončilo. Trh totiž růst cen výrobců v Německu ignoroval a euro se nadále zotavovalo po velkém výprodeji během asijské seance. Při absenci amerických údajů byl pár do poloviny americké seance pod tlakem, ale k výrazným změnám nedošlo. Medvědi nedokázali převzít iniciativu, o kterou budou muset dnes bojovat. Kromě ukazatele spotřebitelské důvěry za země eurozóny dnes nebudou zveřejněny žádné další zprávy, takže zběsilých pohybů na trhu se pravděpodobně nedočkáme. Volatilita trhu pravděpodobně zůstane nízká, stejně jako objem obchodů, což by teoreticky mělo pomoci kupujícím rizikových aktiv včetně eura k tomu, aby udrželi situaci pod kontrolou. S nákupy při proražení nad horní hranici bočního kanálu však buďte opatrní. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
 • EUR/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 25. dubna
  K odpolednímu otestování ceny 1,0704 došlo v době, kdy se ukazatel MACD vyšplhal výrazně nad nulu, což omezilo potenciál pohybu páru směrem vzhůru, zejména vzhledem k tomu, že k otestování došlo ke konci americké seance. Z tohoto důvodu jsem do trhu nevstoupil. Absence amerických dat umožnila býkům na EUR/USD pokračovat v pohybu vzhůru po zveřejnění poměrně rozumných ukazatelů německého IFO a ekonomických očekávání, na které se zaměřila pozornost. Dnes může euro během evropské seance pokračovat v růstu, k tomu však bude zapotřebí silná zpráva o předstihovém indexu spotřebitelského klimatu v Německu a také dobrý ekonomický bulletin Evropské centrální banky. Odpoledne se však účastníci trhu zaměří na ekonomické údaje z USA, takže s nákupem eura na současných maximech nespěchejte. Zprávám se budeme věnovat v odpolední prognóze. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
 • EUR/USD: tipy pro obchodování během evropské seance dne 13. května pro začátečníky
  K otestování ceny 1,0775 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo vstupní bod k prodeji eura. V důsledku toho se pár EUR/USD propadl o zhruba 7 pipsů, načež se poptávka vrátila, což vedlo k vybírání zisků. Podobný vstupní bod přiměl pár k pohybu o 12 pipsů. Páteční zprávy o italské průmyslové výrobě a zápis z jednání Evropské centrální banky neměly na trh téměř žádný vliv a pár EUR/USD se během evropské seance nadále obchodoval v bočním kanálu. Slabé americké zprávy vedly ke zvýšení volatility a obchodníci mohli ke vstupu do trhu využít výše zmíněných signálů. Dnes se kromě ekonomické prognózy Evropské komise a zasedání Euroskupiny nic dalšího neodehraje, takže očekávám stejně nízký objem obchodování a nízkou volatilitu. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 2.
 • EUR/USD. Trh ignoruje jestřábí signály Fedu
  Měnový pár EUR/USD dnes překonal úroveň 1,1450 a obchodoval se mírně výše. Nelogická reakce obchodníků na zveřejnění silné inflace naznačuje, že máme co do činění s korekčním pullbackem, který byl vyvolán nerozhodným projevem předsedy Fedu v Senátu. Domníváme se však, že jde o poměrně slabý argument pro oslabení amerického dolaru. Jerome Powell není a nikdy nebyl nápadně jestřábí. Jeho rétorika byla téměř vždy opatrná a obezřetná, zatímco mnozí jeho kolegové v poslední době postupně zpřísňují rétoriku. Jestliže dříve existovaly pouze nesmělé předpoklady o vyhlídkách na zpřísnění měnové politiky, pak dnes se objevují sebevědomé signály, že sazba Fedu bude letos zvýšena třikrát až čtyřikrát. Takové informace zaznívají stále častěji včetně včerejších holubičích představitelů Fedu. Zaznamenaný růst prosincové americké inflace posílil důvěru, že americký regulátor bude letos jednat rozhodně a agresivně.
 • EURUSD: Trh je nervózní před zasedáním ECB
  Společná měna se ve čtvrtek ráno obchodovala s mírným ziskem a EURUSD pár se během Londýnské seance pohyboval při 1.1940. Volatilita by měla být během dne velice velká.
 • EURUSD: Trhy jsou klidné, Amerika slaví svátek
  Finanční trhy byly v pondělí ráno během Londýnské seance klidné a EURUSD pár se obchodoval bez výraznější změny okolo 1.1175. Američtí obchodníci mají dnes volno, protože Amerika slaví Memorial Day. Obchodování na burze je tak pozastaveno a likvidita na FX trhu bude minimální.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster