Pondělí 22. duben 2024 22:09
reklama
Swissquote Bank
reklama
FTMO král
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
CapXmaster srovnani

BREAKING: USD klesá po čtení PCE

29.03.2024 14:25  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Dnes ve 13:30 byl v USA zveřejněn měsíční balík dat za únor včetně údajů o inflaci PCE. Očekávalo se, že zpráva nevykáže žádnou změnu celkové i jádrové PCE inflace na meziroční bázi.

Skutečné údaje se ukázaly být převážně v souladu s očekáváním. Celková PCE však nečekaně zrychlila. Údaje o osobních příjmech nesplnily očekávání, zatímco údaje o osobních výdajích očekávání překonaly. Zdá se, že překonání celkového PCE je hnacím motorem reakce trhu, protože reakci lze považovat za holubičí. USD klesl, což tlačilo EURUSD k opětovnému dosažení denních maxim.

USA, měsíční balíček údajů za únor

 • Celkové PCE (meziroční): 2,5 % r/r oproti očekávaným 2,4 % r/r (dříve 2,4 % r/r).
 • Hlavní PCE (měsíční): 0,3 % m/m vs. 0,4 % m/m očekávání (dříve 0,3 % m/m).
 • Jádrový PCE (roční): 2,8 % r/r vs. 2,8 % r/r očekávání (dříve 2,8 % r/r).
 • Jádrový PCE (měsíční): 0,3 % m/m vs. 0,3 % m/m očekávání (dříve 0,3 % m/m).
 • Osobní příjmy: (0,3 % m/m) vs. 0,4 % m/m očekávání (dříve 1,0 % m/m).
 • Osobní výdaje: 0,8 % m/m vs. 0,5 % m/m očekávání (dříve 0,2 % m/m).

Zdroj: xStation5

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • BREAKING: USDJPY omezuje zisky po zprávách Nikkei
  Tento týden probíhají jednání o mzdách. Již nyní je jasné, že velké korporace zvýší mzdy nejméně o 5 %, přičemž jedno z největších zvýšení mzdy se kdy uskutečnilo v Toyotě. Očekává se, že průměrné zvýšení ve všech společnostech bude činit 4,2-4,3 %. Vláda již dříve vyzvala podniky ke zvýšení mezd, což by mělo povzbudit spotřebitelskou aktivitu a inflaci.
 • BREAKING: USDJPY padá kvůli snižujícím se výnosům
  Během čtvrteční seance klesá USD/JPY o více než 200 pips a vzdaluje se tak od 20letého maxima, kde se pohyboval na přelomu dubna a května. Výnosy z amerických dluhopisů prudce klesly kvůli spekulacím o jejich blížícím se vrcholu. Během dnešní seance se výnosy z 10letých dluhopisů snížily až na 2,87 % z nedávných úrovní v blízkosti 3,20 %.
 • BREAKING: USDJPY roste po prohlášení BoJ⚡
  Bank of Japan uvedla, že pravděpodobně bude od 29. listopadu zastávat názor, že je třeba zachovat zdravý stav bankovních aktiv i efektivitu účastníků trhu se zajištěním. Navíc BoJ komentovala změnu cen eglibilního kolaterálu: „Pravidla změníme na základě pravidelného přezkumu přiměřenosti cen kolaterálu a maržových poměrů s ohledem na nedávný vývoj na finančních trzích”. Japonská centrální banka podle Kyodo zvažuje také zvýšení cenového outlooku pro fiskální rok 2023 na úroveň blízkou 3 %.
 • BREAKING: USDJPY sa obchoduje na najvyššej úrovni za posledných päť rokov
  Pár USDJPY počas dnešnej seansy vzrástol takmer o 1,0 % a dosiahol najvyššie úrovne od januára 2017, keďže holubičí prístup Bank of Japan je v kontraste s krokmi iných centrálnych bánk. Napriek rastúcej inflácii a geopolitickému napätiu spôsobenému ruskou agresiou voči Ukrajine, BoJ opakovane vyhlásila, že bude udržiavať ultra uvoľnenú menovú politiku, aby podporila oživenie ekonomiky a dosiahla svoj 2% inflačný cieľ. Politici sa stretnú budúci týždeň, avšak guvernér BOJ Haruhiko Kuroda už vylúčil možnosť stiahnutia stimulov.
 • BREAKING: USDJPY se propadá, intervence Bank of Japan?
  USD/JPY zažil rychlý a strmý pokles krátce po 15:00 GMT. Zatímco byly zaznamenány i pohyby na jiných FX párech vázaných na USD, pohyb vůči japonské měně byl největší. Zatím se neobjevily žádné zprávy, které by mohly pokles ospravedlnit. USD/JPY se již nějakou dobu obchoduje nad hranicí 150,00 – tato úroveň je často považována za spouštěč intervencí Bank of Japan. To však nevypadá jako taková intervence, protože pár klesl kolem 0,5 %, zatímco zásahy BoJ provedené na začátku tohoto roku obvykle zaznamenaly pohyb páru kolem 2 %. Na druhou stranu je těžké najít jiný logický důvod, proč byl pohyb na USD/JPY tak náhlý.
 • BREAKING: USDJPY se stahuje z čerstvého maxima
  Odpoledne můžeme pozorovat určité oslabení dolaru, protože šance na další zvýšení sazeb FOMC v letošním roce a vyšší terminální vrchol se po zprávách WSJ zmenšují. EUR/USD vyskočil nad úroveň 0,9801, nicméně největší pohyb lze pozorovat na páru USD/JPY navíc podpořený spekulacemi ohledně další intervence BoJ. Průzkum BofA z minulého týdne ukázal, že longy na USD jsou mezi obchodníky nejoblíbenější, takže není překvapením vidět velké pohyby v retracementech.
 • BREAKING: USDJPY testuje úroveň 143,00
  Japonský yen oslabil a USD/JPY dosáhl úrovně 143,00, přičemž atakuje nejnižší úroveň od srpna 1998. Poklesy yenu jsou způsobeny úrokovým diferenciálem, protože BoJ nadále drží úrokové sazby extrémně nízko, zatímco se americký Fed snaží snížit inflaci za každou cenu. Důvodem posílení USD bylo zveřejnění dnešních makroekonomických dat ze sektoru služeb, která zpřístupnila cestu ke zvýšení sazeb na příštím zasedání o 75 bp.
 • BREAKING: USDJPY ztrácí, protože japonský jen posílil díky růstu mezd
  Japonský jen posiluje a měnový pár USD/JPY se opět zvýšil poté, co tisková agentura Kjódó informovala o vyjednaném 5% zvýšení mezd japonskými odbory. Obchodníci se obávají, že vyjednávání o rengo by mohlo být chybějícím kamínkem pro BoJ v případné změně politiky. JIJI tlumočila, že Bank of Japan nyní provádí finální analýzy, jak opustit éru záporných úrokových sazeb.
 • BREAKING: USD klesá kvůli zvýšenému počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti!
  Počáteční: 217 000 oproti očekávaným 210 000 (210 000 dříve). Pokračující: 1818 000 oproti očekávaných 1800 000 (1790 000 dříve).
 • BREAKING: USD klesal poté, co průmyslová výroba ztrácí
  Údaje o průmyslové výrobě v USA za leden byly zveřejněny dnes ve 15:15. Ve zprávě se očekávalo zvýšení průmyslové výroby i stagnace zpracovatelské produkce. Očekávalo se, že využití kapacity se oproti minulému měsíci mírně zlepší.
 • BREAKING: USD klesá po datech ISM a JOLTS
  Dnes v 16:00 byly v USA zveřejněny dvě ostře sledované zprávy - index ISM ve službách za listopad a zpráva JOLTS o volných pracovních místech za říjen. Očekává se, že index ISM se oproti říjnu mírně zlepší, zatímco u zprávy JOLTS se očekává pokles počtu volných pracovních míst v říjnu.
 • BREAKING: USD klesá po holubičích datech UoM
  Flash report z University of Michigan za březen byl zveřejněn dnes ve 14:00 GMT. Očekávalo se, že zpráva ukáže, že hlavní index spotřebitelského sentimentu zůstane nezměněn ve srovnání s předchozím měsícem, a to uprostřed růstu subindexu Current Conditions a poklesu subindexu Expectations.
 • BREAKING: USD klesá po horších datech Conference Board
  Dnes v 16:00 byla zveřejněna řada zpráv ze Spojených států. Nejsledovanější byl Conference Board, u kterého se očekávalo mírné zhoršení oproti srpnu. Aktuální zpráva ukázala větší než očekávaný pokles z 106,1 na 103,0. Kromě dat CB byl investorům nabídnut také index Richmond Fed za září a nová data o prodeji domů za srpen. První z nich se ukázal být pozitivním překvapením, zatímco údaje o prodeji nových domů byly mírně nižší, než se očekávalo.
 • BREAKING: USD klesá po chybějícím PMI v USA
  Flash PMI indexy ze Spojených států za srpen byly zveřejněny dnes ve 15:45 CET. Očekávalo se, že zpráva ukáže malé zlepšení indexu zpracovatelského sektoru a také malé zhoršení ukazatele služeb.
 • BREAKING: USD klesá po JOLTS a ISM datech
  Dnes v 16:00 byly zveřejněny dvě ostře sledované americké zprávy - ISM výrobní index za prosinec a zpráva JOLTS o volných pracovních místech za listopad. Očekávalo se, že celkový index ISM oproti listopadu poroste díky očekávanému zlepšení subindexů Zaměstnanost a Nové objednávky. Očekávalo se, že zpráva JOLTS ukáže počet volných pracovních míst přibližně o 1,3 % vyšší než v říjnu, na 8,85 milionu.
 • BREAKING: USD klesá po JOLTS a údajích o továrních objednávkách
  Dvě makro zprávy z americké ekonomiky byly zveřejněny dnes v 15:00 BST - zpráva JOTLS za únor a data továrních objednávek za únor. Zpráva o továrních objednávkách také obsahovala revidované údaje o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby za únor. Trh očekával, že zpráva JOTLS bude vykazovat nižší hodnoty než v lednu, zatímco objednávky faktorů po lednovém propadu opět odskočily.
 • BREAKING: USD klesá po nových údajích o prodeji domů
  Údaje o prodeji nových domů v USA za únor byly zveřejněny dnes v 15:00. Očekávalo se, že zpráva ukáže nárůst z 661 000 jednotek v lednu na současných 675 000 jednotek, což představuje meziměsíční nárůst o 2,1 %.
 • BREAKING: USD klesá po průzkumu v USA a údajích o prodeji nových domů
  Dnes v 16:00 byl zveřejněn balík amerických makroekonomických údajů. Zveřejnění Conference Board se ukázalo být zklamáním, když hlavní index klesl ze 104,2 na 101,3 (oček. 104,0). Nižší zveřejnění bylo způsobeno poklesem subindexu očekávání. Ostatní údaje zveřejněné současně se zveřejněním CB se ukázaly být smíšené - prodeje nových domů v březnu meziměsíčně vzrostly o 9,6 % a překonaly očekávání, zatímco index richmondského Fedu byl nižší, než se očekávalo.
 • BREAKING: USD klesá po selhání Conference Board a JOLTS
  Dnes v 16:00 byl zveřejněn index spotřebitelské důvěry Conference Board za srpen. Očekávalo se, že údaje ukáží pokles celkového indexu na 116,1 z červencové hodnoty 117,0. Skutečná zpráva ukázala mnohem hlubší pokles, když se index propadl na 106,1. Dílčí index očekávání klesl na 80,2, zatímco dílčí index současné situace se snížil na 144,8. Současně zveřejněné údaje JOTLS o počtu volných pracovních míst byly mnohem nižší, než se očekávalo, a mnohem nižší než v předchozím měsíci, což naznačuje utahování amerického trhu práce.
 • BREAKING: USD klesá po slabších objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby
  Dnes ve 14:30 byly zveřejněny údaje o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby v USA za leden. Očekávalo se, že zpráva vykáže velký pokles hlavních objednávek i malý nárůst jádrových objednávek, které nezahrnují dopravu.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Fintokei
xPartners
IronFX
reklama
InstaForex ETF