Čtvrtek 07. prosinec 2023 23:21
reklama
Purple Ebook velky Makro vyhled 2024 (V5)
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Ebook velky Makro vyhled 2024 (V4)

CHF/JPY tlačí cenu vzhůru a vytváří nová maxima

21.11.2023 13:51  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

CHF/JPY minulý týden vzrostl na nejvyšší úroveň za nejméně čtyřicet let od počátku oficiálních záznamů. Cena dosáhla nového rekordního maxima 170,52 a následně ustoupila, nikoli však dramaticky. Celkově zůstává dlouhodobá struktura vyšších maxim a vyšších minim neporušená a udržuje pár v jasném vzestupném trendu.  Týdenní oscilátory naznačují, že vzestupné momentum ztrácí na síle, což odráží poslední stažení trhu. RSI se obrátil dolů poté, co dosáhl své překoupené úrovně blízko 70, zatímco MACD se zploštil pod svou červenou spouštěcí linii. V případě, že by kupující převzali zpět kontrolu a prorazili nad rekordní maximum 170,52, dostala by se cena do neznámého teritoria a obrátila by se pozornost ke kulatým psychologickým číslům, kam by obchodníci mohli umístit své zastávky a poskytnout tak odpor růstu. V tomto smyslu by zpočátku bylo třeba sledovat úrovně 175,00 a za nimi oblast 180,00. Pokud by nyní prodávající zůstali u moci, první překážkou směrem dolů by mohla být zóna 164,50, která v posledních měsících působila jako support i rezistence. V případě jejího prolomení by se pak pozornost přesunula do oblasti 160,00, která zastavila ústup na začátku října.

Vývoj měnového páru CHF/JPY (denní graf - D1):


Autor článku: Tým Instaforex

Upozornění: Tyto informace jsou poskytovány maloobchodním a profesionálním klientům v rámci marketingové komunikace. Neobsahují a neměly by být chápány jako investiční poradenství nebo investiční doporučení, ani nabídku či výzvu k zapojení se do jakékoli transakce nebo strategie s finančními nástroji. Minulá výkonnost není zárukou ani předpovědí budoucí výkonnosti.

Instant Trading EU Ltd. nepřebírá žádnou odpovědnost za přesnost nebo úplnost poskytnutých informací nebo jakoukoli ztrátu vyplývající z jakékoli investice založené na analýze, predikci nebo jiných informacích. Jakékoliv obchodní rozhodnutí je vždy pouze nezávislým a výlučným rozhodnutím klienta.

Varování před riziky: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 71.99 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • CHF
  Podľa švajčiarskej UBS hrozí, že na štvrtkovom zasadnutí Swiss National Bank zvýši úrokovú sadz...
 • CHF, EUR, QE3, zlato a stříbro se Steenem Jacobsenem
  Hlavní rizika: EUR vs CHF se obchoduje na historicky nízkých úrovních, přičemž volatilita zůstáv...
 • CHF je bez výrazné reakce po zveřejnění švýcarského CPI
  Švýcarská inflační data za květen byla zveřejněna v 8:30. Výsledky byly v souladu s očekáváním trhu. Ukázaly meziroční zpomalení z 2,6 % na 2,2 %. Jde o nejnižší hodnotu od února 2022. Měření jádra meziročně zpomalilo z 2,2 % na 1,9 %, což je o něco více, než se očekávalo. Vzhledem k tomu, že se takový výsledek očekával, nedošlo na trhu CHF k žádné výraznější reakci.
 • CHF/JPY
  CHF / JPY – BUY nad 113,52   Hlavní podpora – 113 CHF / JPY se v posledních dvou dnech konsoliduje, p...
 • CHF/JPY
  CHF / JPY tvoří medvědí pattern   ? Vytvoření harmonického patternu = Bearish AB = CD pattern   ? CHFJPY pok...
 • CHF/JPY
  CHF/JPY předved silný sell off z úrovně 118,55. Pár včera poklesl téměř o 200 pips. Pokračuje ve svém poklesu a dnes klesl o 0,50%. Pár měl minimum na 116,34 a v současné době obchoduje kolem 116,47.
 • CHF/JPY na maximech za posledních 40 let
  CHF/JPY se minulý týden dostal na nejvyšší úroveň za nejméně čtyřicet let od počátku oficiálních záznamů. Pár roste stále výš, protože neúnavný růstový trend se rozjel na plno. Většina ukazatelů přitom naznačuje, že CHF/JPY je stále více překoupený a před obnovením rallye by ho mohla čekat korekce. Oscilátory hybnosti, jako je RSI, se na týdenním grafu vyšplhaly na extrémní úrovně a zdá se, že se zde vytváří určitá divergence, jelikož pár nadále roste, ale RSI se zdá být v rovině.
 • CHF/JPY na nejvyšších úrovní
  CHF/JPY v letošním roce vytrvale stoupá vzhůru a dosáhla nejvyšších úrovní za nejméně čtyřicet let od počátku oficiálních záznamů. Pár v současné době atakuje tato rekordní maxima v blízkosti oblasti 164,00, jejichž překonání by trh posunulo do neprobádaných vod. Na denním grafu oscilátory momenta signalizují překoupené podmínky. Týdenní ukazatel RSI se sice vyrovnal, ale zůstává nad úrovní 70, zatímco ukazatel Stochastic je na nejvyšším bodě za nejméně tři desetiletí.
 • CHF/JPY se blíží ke svému historickém maximu
  CHF/JPY zažil v letošním roce mohutný nárust a výstup na nová historická maxima. V září se tato rally zastavila a ceny korigovaly níže, ale minulý týden se kupci vrátili zpět, což pár posílilo a přiblížilo ho k těmto rekordním hodnotám na pouhé 1 %. Celkově zůstává CHF/JPY v jasném vzestupném trendu, což se odráží ve vzestupném sklonu jednoduchých klouzavých průměrů (SMA) na týdenním časovém rámci.
 • CHF/JPY se nachází v korekci
  CHF/JPY zažívá klesající seanci v řadě poté, co zaznamenal historické maximum 161,64. Od minima z 13. ledna 2023 na úrovni 137,42 se jedná o téměř exponenciální pohyb a stejně jako ostatní páry JPY ani CHF/JPY nezažil od výprodeje v polovině března pořádnou korekci.
 • CHF / JPY – 2.11. 2018
  CHF/JPY vytvořil drobné dno okolo 111,55 a odskočil více než 100 pipsů z této úrovně. Parita dosáhla maxima na úrovni 112,95 a v současné době obchoduje kolem 113.
 • CHF / JPY – 8. 2. 2019
  CHF/JPY se obchoduje v posledních třech dnech v úzkém rozmezí mezi 110,04 a 109,41. Došlo Intraday high 109.64 a v současné době se obchoduje kolem 109.60.
 • CHF po nezdařeném referendu oslabuje, komodity včera posílily, aukce mléka na Novém Zélandu, projevy členů Fedu; analýza USD/JPY, DAXu, AUD/NZD
  Ropa, zlato a stříbro se včera odrazily ode dna, když horší čínská data (PMI) posílila sázky na dodatečné ...
 • Chile jako první z rozvojových trhů začalo snižovat úrokové sazby. Budou následovat další země včetně těch v Evropě?
  Chile oznámilo nečekaně razantní snížení úrokových sazeb. Stává se tak prvním rozvojovým trhem, který v současném cyklu začal s jejich uvolňováním. Tento krok může být katalyzátorem, který odstartuje rozsáhlejší uvolňování úrokových sazeb napříč rozvojovými ekonomikami. Právě ty totiž v minulosti zpřísnily sazby velmi rychle, aby tím stihly dostat rostoucí inflaci pod kontrolu. K Chile se tak nyní možná přidají další země Latinské Ameriky i rozvíjející se trhy v Evropě. Naopak rozvojové země v Asii mohou v tomto ohledu zaostávat. Úrokové sazby se v této oblasti nezvyšovaly tak agresivně a tamní rozvojové trhy tím pádem nemají nyní tak velký manévrovací prostor. Celá situace může zvýšit atraktivitu akcií rozvojových trhů i obligací v tamních měnách.
 • Chiméry měnové politiky?
  Blíží se nám poslední zasedání ČNB v letošním roce, což je obvykle čas na takovou malou bilanci. ČNB letos v dubnu ukončila jedno lehce rozporuplné opatření měnové politiky, aby nastartovala další, které mi nepřipadá nutné.
 • China Evergrande Group zvýšila tempo splácení dluhu
  China Evergrande Group oznámila, že společnost pod tlakem vlády, aby zaplatila své dluhy, obnovila výstavbu většiny svých projektů. Podle prohlášení společnosti bylo obnoveno téměř 92 % realitních projektů Evergrande, oproti 50 % v září. Počet pracovníků zapojených do projektů, u nichž byla obnovena výstavba, se od září zvýšil na 89 000 o 31 %. Evergrande se potýká s více než 300 miliardami dolarů v závazcích, protože vládní kampaň na snížení dluhu developerů a omezení let spekulací na trhu s bydlením ovlivnila situaci. S obavami, že prohlubující se průmyslová krize by poškodila hospodářský růst a podkopala sociální stabilitu, začal Peking omezovat financování některých developerů i kupujících domů. Čínská centrální banka ve svém čtvrtletním prohlášení o měnové politice slíbila posílit podporu ekonomiky, a zároveň opakuje svůj cíl podporovat silný růst v sektoru nemovitostí a zároveň chránit práva kupujících nemovitostí a plně uspokojit poptávku. Podle Wang Menghui, ministra pro bydlení a rozvoj měst a venkova, bude vláda usilovat o stabilizaci půdy a cen bydlení a zajistit přiměřenou poptávku. Evergrande bude potřebovat maximální produktivitu, aby mohla během tohoto měsíce poskytnout 39 000 bytů ve 115 projektech. Společnost také uvedla, že více než 80 % obchodních partnerů Evergrande, jako jsou dekoratéři a stálí dodavatelé materiálů, obnovilo spolupráci se společností. Kromě závazků vůči bankám, dodavatelům a individuálním investorům v produktech správy kapitálu má Evergrande dluhopisy v hodnotě 7,4 mld. dolarů se splatností v roce 2022. Společnost očekává, že v úterý zaplatí kupon ve výši asi 255 milionů dolarů na dvoudolarové bankovky. Většina offshore dolarových bankovek se obchoduje pod 0,23 dolaru za dolar. Akcie Evergrande letos klesly o 90 %.
 • China Mobile
  Největší čínský telekomunikační operátor loni mírně zvýšil zisk a vyšší má i tržby. Podnik poprvé za deset let zvýší výplatu dividendy. Čistý zisk se zvýšil o 0,2 procenta na 108,7 miliardy jüanů. China Mobile je jeden ze tří státem vlastněných telekomunikačních operátorů, již vláda přikázala snížit ceny. Kvůli tomu firmy letos čekají tlak na výnosy.
 • China Pursues Soybean Self-Sufficiency Amid Global Tensions
  China’s efforts to achieve self-reliance in soybeans, a vital resource for both human and animal protein consumption, are causing shifts in global agricultural trade patterns.
 • China’s economy picks up pace, oil starts to rise
  Oil prices firmed slightly on Tuesday after falling 2% in the previous session, while stronger economic data from China helped and boosted the demand outlook.
 • CHINESE YUAN BREACHED 6.20 FOR THE FIRST TIME IN 10 MONTHS
  USDCNH breached 6.20 for the first time in 10 months. Maximum of the day was recorded near 6.2122. Chinese Yuan lost...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank