Středa 04. říjen 2023 15:34
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple trading AI
reklama
Dukascopy new
reklama
XTB Ondřej Hartman

BREAKING: Russell 2000 roste o 2,5 %

06.06.2023 19:44  Autor: XTB  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Indexy na Wall Street se dokázaly zotavit z počátečních ztrát a v době zveřejnění článku vykazovaly malé zisky. Výjimkou je index Russell 2000, který nevykazuje malý, ale masivní zisk. V době tisku se index obchoduje o 2,5 % výše a všech 11 sektorových skupin se obchoduje výše. Největší zisky však lze zaznamenat u subindexu Financials. Za pohybem nahoru ve finančním sektoru stojí banky, přičemž akcie regionálních bank dnes rostou. Tento pohyb je poněkud záhadný, protože se neobjevily žádné zprávy, které by ospravedlnily nadvýkonnost sektoru. Vypadá to jako úlevná rallye po potížích regionálních bank v posledních měsících. 

Je však třeba říci, že včera se bankám na Wall Street příliš nedařilo a tato slabá výkonnost byla důsledkem zprávy WSJ, která naznačuje, že američtí regulátoři zvažují zvýšení kapitálových požadavků na banky o 20 %. Tato zpráva nebyla americkými úřady ani potvrzena, ani vyvrácena, ale zdá se, že akcie regionálních bank se dnes snaží část nedávného oslabení smazat.

Russell 2000 dnes roste o 2,5 % díky dobrým výsledkům finančních akcií. Zdroj: Bloomberg

Futures na akcie Russell 2000 (US2000) dnes rostou a během seance se jim podařilo vystoupat nad zónu odporu 1 845 bodů. Index se obchoduje na 3měsíčním maximu. Další sledovanou zónu odporu lze nalézt v oblasti 1 885 bodů. Zdroj: xStation5

Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A. organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • BREAKING: Ropa zaznamenala nárast po tom, čo Čína nariadila energetickým firmám „Zabezpečiť dodávky za každú cenu“
  Čínske úrady vydali odporúčanie energetickým spoločnostiam, aby za každú cenu zaistili dodávky surovín. Čínsky vicepremiér údajne povedal, že „nedostatok energie“ nebude tolerovaný. Čína zároveň očakáva krutú zimu, ktorá by mohla viesť k problémom s dodávkami energie. Ceny plynu rastú ešte rýchlejšie ako v Európe, ale táto správa má jasný vplyv na ceny ropy - WTI sa za posledných niekoľko desiatok minút prelomila nad úroveň 75 USD. Ceny plynu v USA nerastú dynamicky, čo môže súvisieť so silným nárastom zásob plynu.
 • BREAKING: Ropa zaznamenala pokles po náraste zásob v USA
  Oči obchodníkov s ropou sa dnes obracajú na Európu, keďže Európska únia diskutuje o podobe hroziaceho embarga na ruskú ropu. Toto je hlavný strednodobý a dlhodobý faktor, ktorý tlačí na rast cien ropy. Uprostred rozhovorov na takejto vysokej úrovni je ľahké prehliadnuť ďalší faktor cien ropy s krátkodobejšími dôsledkami na ceny – týždennú správu Ministerstva energetiky USA o úrovni zásob ropy a ropných derivátov. Report vôbec nenaplnil odhady API zverejnené včera večer.
 • BREAKING: Ropa zaznamenává malou reakci na zprávu DOE
  Americké ministerstvo energetiky dnes v 16:30 vydalo týdenní zprávu o zásobách ropy v USA. Report do značné míry potvrdil odhady, které včera zveřejnilo API, zejména pokud jde o zásoby ropy a destilátů. Údaje o zásobách benzínu byly mnohem nižší než 3,2 milionu barelů, které signalizovalo API, ale stále výrazně převyšují původní očekávání poklesu o 1,1 milionu barelů.
 • BREAKING: Rozhovory mezi Ruskem a Ukrajinou mohou proběhnout ve Varšavě
  Rusko pdle všeho Ukrajině nabídlo, že by se jednání mohla konat v Minsku, ale tento návrh ukrajinské úřady neschválily. Důvodem je skutečnost, že je Minsk Ukrajinou teoreticky stále považován za „nepřátelské území“. Ukrajina měla navrhnout jako místo pro jednání Varšavu, ale Kreml odpovídá, že v tuto chvíli žádná další interakce s Ukrajinou neprobíhá.
 • BREAKING: Rusko chce zablokovat exporty surovin
  Akcie vymazaly část nedávných zisků poté, co Putin v reakci na západní sankce podepsal vágní dekret o zablokování vývozu „určitých materiálů“ a surovin z Ruska. Zpráva říká, že seznam bude specifikován v následujících dvou dnech. Není jisté, zda se dotkne také ropy a plynu.
 • BREAKING: Rusko může zastavit zemědělské vývozy!
  Agentura IFX uvedla, že Rusko může pozastavit vývoz pšenice, kukuřice, rýže a ječmene mezi 15. březnem a 30. červnem. Agentura se odvolává na ruského ministra zemědělství.
 • BREAKING: Rusko prý zastavilo dodávky plynu do Polska
  Dodávky plynu do z Ruska do Polska byly dle polského portálu onet.pl zastaveny. Informace potvrdily zdroje ve vládě. Na polském ministerstvu životního prostředí zasedá krizový štáb. Podle onet.pl Polsko za surovinu odmítlo platit v rublech. Zastavení dodávek může souviset s tímto odmítnutím. V nejbližších hodinách se můžeme dočkat oficiálního oznámení zastavení dodávek plynu. Polská aktiva reagují na novinky poklesem.
 • BREAKING: Rusko uznává rozšířené hranice separatistických republik
  Prezident Putin potvrdil, že Rusko uznává rozšířené hranice separatistických republik Donbasu. Hlava Ruska neuvedla, co jsou „rozšířené“ hranice a jestli jsou to skutečně celé regiony. Doufá také, že Ukrajina a separatisté budou schopni v této věci dosáhnout dohody.
 • BREAKING: Rusko zastavuje vývoz ropy do České republiky, na Slovensko a do Maďarska
  Agentura RIA uvedla, že Transněft zastavil dodávky ropy do zemí Střední Evropy skrze ropovod Družba, který vede přes Ukrajinu. Rusko pozastavilo dodávky kvůli údajnémým problémům s tranzitními platbami. Transněft měl zaplatit poplatek, ale platba byla vrácena kvůli sankcím. Transněft uvádí, že ropa proudí severním ropovodem beze změny.
 • BREAKING: Ruský rubeľ sa prepadol pred Putinovým rozhodnutím o Donbase
  Menový pár USD/RUB klesol počas dnešnej seansy o viac ako 3,0 %, keďže averzia voči riziku sa zvyšuje. Trhy čakajú na konečné rozhodnutie, či Rusko oficiálne uzná nezávislosť odštiepených republík. Počas bezpečnostného stretnutia s Putinom ho takmer všetci jeho poradcovia a kabinety opakovane vyzývali, aby uznal Donbas.
 • BREAKING: Russia snižuje produkci ropy o 500,000 bpd!
  Ruský premiér Novak oznámil, že Rusko v březnu v reakci na embargo a cenové stropy uvalené na ruské federace omezí těžbu ropy o 500 000 barelů denně. Ceny ropy se po zprávě pokračují v růstu.
 • BREAKING: RUS50 propadá o více než 30 %!
  Začátek ruské invaze na Ukrajinu byl odsouzen mezinárodní komunitou. Západ slibuje tvrdé sankce. Na akciových trzích jsme svědky silné negativní reakce. Futures na americké i evropské akcie padají, nicméně nejvyšší propad zaznamenaly ruské trhy. Růst napětí poslal ruský RTS index (RUS50) dnes již do 30% ztráty a obchodování bylo zastaveno kvůli nárůstu volatility. Již se spekuluje o odstřižení země od SWIFTu, což by mělo na Rusko výrazný dopad.
 • BREAKING: SEC odkládá rozhodnutí o spotových fondech BTC od Ark Investment!
  Komise pro cenné papíry a burzy v pátek uvedla, že bude žádat o vyjádření k návrhu společnosti ARK Investment Management na uvedení spotového bitcoinového ETF na burzu, čímž fakticky odložila rozhodnutí. Regulátor dříve stanovil 13. srpen jako termín pro schválení nebo zamítnutí. Pro trh to však není překvapením a sami analytici očekávali, že pro schválení takových fondů bude zapotřebí delší časový rámec. Bitcoin na tuto zprávu nijak výrazně nereaguje.
 • BREAKING: SEC žaluje Coinbase! Bitcoin opäť klesá 📉
  Podľa agentúry Bloomberg zažalovala americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) najväčšiu americkú kryptomenovú burzu Coinbase na súde v New Yorku. Bitcoin klesá pod včerajšie minimá. Akcie Coinbase (COIN.US) pred otvorením strácajú takmer 11 %. Trh získava dôveru, že dochádza ku koordinovaným krokom amerických regulátorov. Značné výpredaje pred otvorením sú zaznamenané aj v akciách iných spoločností zaoberajúcich sa kryptomenami, ako sú Microstrategy (MSTR.US) a HIVE Blockchain (HIVE.US).
 • BREAKING: SEK po rozhodnutí Riksbank posiluje
  Pár USD/SEK poklesl poté, co Riksbank podle všeobecného očekávání zvýšila úrokové sazby ve Švédsku o 50 bb. Před rozhodnutím pár prorazil pod lokální vzestupnou trendovou linii a nejnovější rozhodnutí dodalo medvědům další palivo. Pár se aktuálně pohybuje směrem k hlavnímu supportu na úrovni 10,43, který je vyznačen spodní hranicí struktury 1:1.
 • BREAKING: SEK propadla v reakci na růst sazeb ve Švédsku
  Riksbank dnes v 9:30 oznámila své poslední měnověpolitické rozhodnutí. Švédská centrální banka rozhodla o zvýšení úrokových sazeb o 25 bazických bodů v souladu s očekáváním trhu. Riksbank uvedla, že v letošním roce budou úrokové sazby zvýšeny ještě nejméně jednou. Prognóza inflace pro rok 2023 byla ponechána beze změny na úrovni 5,9 %, zatímco prognóza pro rok 2024 byla zvýšena z předchozích 2,3 % na současných 2,4 %. Prognóza HDP pro rok 2023 byla snížena z -0,5 % na -0,7 %.
 • BREAKING: Sektor služeb v eurozóně klesá
  Španělsko, Německo, Francie a Itálie zveřejnily dnes ráno PMI ve službách. V Německu a Itálii jsme se dočkali pozitivního překvapení, naopak španělské výsledky zklamaly a Francie očekávání naplnila. Data za celou eurozónu pak vykázala lepší než očekávané výsledky. Úroveň 48 bodů však stále znamená kontrakci sektoru. Středovou hodnotou mezi růstem a poklesem sektoru je úroveň 50 bodů.
 • BREAKING: Sentiment indexu Michiganské univerzity je rekordně nízký! 💥
  Sentiment indexu Michiganské univerzity červen: 50.2 (odhad 58.1; dříve 58.4). Aktuální podmínky: 55.4 (odhad 62.9; dříve 63.3).
 • BREAKING: Sentiment na trzích se zhoršil po komentářích Dalyho z Fedu
  Nálada na trzích se večer zhoršila v reakci na vyjádření Dalyho z americké centrální banky. Řekl, že Fed pravděpodobně na několika zasedáních Fedu zvýší sazby o 50 bazických bodů a že politici budou diskutovat, zda je potřeba zvýšení sazeb o 25, 50 nebo 75 bazických bodů. Skutečnost, že Fed stále zvažuje zvýšení o 75 bp, na jedné straně způsobuje útěk investorů z akciových trhů a drahých kovů a na druhé straně stojí za posilováním amerického dolaru a vyššími výnosy z amerických dluhopisů.
 • BREAKING: Sentiment University of Michigan je nejníže od roku 2011!
  Právě jsme se dozvěděli údaje o sentimentu měřeného Michiganskou univerzitou a prognózy inflace na nadcházející roky. Sentiment se ukázal být horší než očekávání a hořkost přidal Index očekávání, který dopadl mnohem níže, než analytici předpokládali. Mírně pozitivní tón dodaly prognózy inflace, které se ukázaly být nižší než očekávání.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Finexo
Kawase
InstaForex
reklama
Purple Trading Dargo Ebook: Price Action