Sobota 15. června 2024 12:42
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
FTMO král
reklama
FTMO férovost
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept

Bitcoin se pohybuje na hranici 30 tisíc dolarů, zatímco ether roste

17.04.2023 15:06  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Bitcoin se v uplynulém týdnu držel relativně stabilně kolem 30 000 USD, přičemž poprvé od června loňského roku se dostal nad tuto hranici. V polovině týdne se kryptoměna vyšplhala nad 30 500 USD, což však nemělo dlouhého trvání.

Ether však zažil silnější nárůst hodnoty, a to především díky úspěšnému upgradu Shapella (více o něm níže). Ether se na začátku týdne obchodoval pod hranicí 1 850 USD, ale po upgradu prudce vzrostl - o zhruba 13 % - a nyní se obchoduje těsně pod hranicí 2 100 USD.

Situace kolem etherea po Shapella

Jak si nyní ether a síť Ethereum stojí po dokončení upgradu Shapella?

Reakce na odemčení etherového stakingu v rámci upgradu Shapella byla nakonec převážně umírněná. Cena etheru se později v průběhu týdne vyhoupla výše, ale to bylo pravděpodobně způsobeno spíše pozitivním vývojem na makroúrovni než citlivostí investorů na změny v síti.

Podle údajů společnosti CryptoQuant vzrostla skutečná hodnota ETH i bez ohledu na slibné odemčení podílů na etheru jen o malou částku. Údaje o odměnách za staking ukazují, že relativní poměr hodnoty stakovaného ETH je mnohem nižší než u konkurenčních kryptoměn, a to jen o něco méně než 15 % stakovaného etheru. V porovnání s dalšími významnými chainy, jako jsou Cardano a Avalanche, které mají 67 %, respektive 61 % objemu stakování.

I když je samozřejmě správné, že jsme očekávali určitou krátkodobou nestabilitu na trhu, je to dlouhodobý trend, na který bychom se zde měli zaměřit. Teorie říká, že odblokování stakingu pro investory povzbudí více lidí, aby své tokeny stakovali - protože je nyní mnohem jednodušší je v případě potřeby získat zpět. Uvidíme v průběhu několika příštích měsíců, zda se tato 15% hodnota podílů na stakingu pohne, nebo zda je již na přirozené tržní úrovni.

Mastercard spouští NFT pro umělce

Poskytovatel platebních karet Mastercard spustil společně s vývojářem blockchainu Polygon program NFT pro umělce. Program, který byl poprvé představen v lednu, podpoří začínající hudebníky a poskytne jim nástroje pro využití technologie Web3 k rozšíření jejich publika.

Fanoušci nyní mohou získat "Mastercard Music Pass", který jim umožní přístup k hudebním NFT a dalším sběratelským předmětům na podporu umělců. Umělci budou moci rozšiřovat své publikum díky přístupu ke vzdělávacím nástrojům a nástrojům umělé inteligence a navíc nabídnout fanouškům zážitky "k nezaplacení".

Trh s NFT je již nějakou dobu utlumený. Nová nabídka společnosti Mastercard je prozatím poněkud málo podrobná, takže se teprve uvidí, nakolik bude úspěšná. Jednou z oblastí, kde se zdá být stále ještě lehká, jsou digitální hudební vlastnická práva.

Je to škoda, protože jde o oblast, která je pro začínající hudebníky nucené přijímat mizerné poplatky od předplatitelských platforem skutečně sporná. Technologie NFT blockchain by mohla být využita k lepší ochraně digitálních práv umělců, ale zdá se, že Mastercard od něčeho tak ambiciózního prozatím ustoupila.

Švédsko snižuje dotace na těžbu kryptoměn

Švédsko se stalo jednou z posledních zemí EU, která omezila dotace, jež pomáhají zajistit životaschopnost těžby kryptoměn na kontinentu.

Samozřejmě lze argumentovat tím, že dotace by neměly být arbitrem životaschopnosti a těžaři by měli být schopni postavit se na vlastní nohy. Pro skandinávský region to však bude sloužit jako rána pro tento sektor. Ukončení dotací se rovná zvýšení daně na kilowatthodinu o 6 000 %.

Sektor těžby kryptoměn prošel v poslední době poměrně radikálními změnami: v některých regionech došlo k zákazům, v jiných k ukončení finanční podpory a trh přetvořily změny v sítích, jako je Ethereum.

Do budoucna bude pozornost zaměřena mnohem více na bitcoin. Vzhledem k významným obavám o životní prostředí v této oblasti bude muset těžební průmysl prosazovat čistá energetická řešení, která umožní těžbu bez zvyšování zátěže fosilními palivy.

Autor: Simon Peters, tržní analytik ve společnosti eToro

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Bitcoin se odrazil od šestitýdenního minima
  Cena Bitcoinu se odrazila do blízkosti $43 000 z šestitýdenního minima na $40 200, kterého tato kryptoměna dosáhla dnes brzy ráno. Impulsem byl pokles rizikové averze na trzích. Ty doufají, že problémy čínského developera Evergrande Group se podaří vyřešit bez výrazného přesahu na globální finanční trhy.
 • Bitcoin se odráží k rezistenci trendové linie.
  Bitcoin se dnes odrazil nahoru k úrovni 16 550 USD, když ale cena dosáhla rezistence červené klesající trendové linie, byla odmítnuta. Po výprodeji v důsledku skandálu FTX nejsou bitcoinoví býci patrni schopni zorganizovat významný odraz nahoru. Cena se zvládá pohybovat v obchodním rozpětí převážně do strany a vytváří nižší maxima. Dnešní odmítnutí na červené trendové linii potvrzuje význam této linie. Průraz nad cenu 16 550 USD by byl důležitým projevem síly; pak bychom měli očekávat, že cena poroste ještě výš k Fibonacciho retracementu 38 %. Dokud cena zůstane pod červenou trendovou linií, bude bitcoin inklinovat k dalšímu průrazu dolů. Klíčový support je stále na ceně 15 500 USD.
 • Bitcoin se odráží k 39 000 USD, ale zůstává zranitelný vůči dalšímu výprodeji
  Bitcoin se obchoduje nad 38 000 USD a blíží se k rezistenci u horní hranice kanálu. Cena zůstává uvnitř medvědího kanálu od svých historických maxim. Tento odraz nadále považujeme za pohyb proti trendu, protože se domníváme, že nejpravděpodobnějším scénářem je, že cena vytvoří ještě alespoň jedno nové nižší minimum.
 • Bitcoin se opět dostává do popředí. Je rok 2023 rokem BTC?
  Náhlý růst bitcoinu během bankovní krize v USA jen podpořil pověst bitcoinu jako bezpečného aktiva.
 • Bitcoin se opět snaží vystoupat nad úroveň 24 000 USD 📊
  Bitcoin opět oslabuje a propadá se pod 24 000 USD, přestože futures na Wall Street se dnes obchodují mírně výše a zápis z jednání FOMC nedokázal výrazně zhoršit náladu na trhu.
 • Bitcoin se pevně drží nad hladinou 38 000 USD.
  Přestože většina měnových párů posiluje ve prospěch dolaru, bitcoin se na půdě kryptoměn stále pevně drží nad supportem 38 000 USD. Dolar posiluje vůči všem hlavním měnám, ale vůči bitcoinu ne. Alespoň zatím ne. Support je bráněn, a býci tak stále mají naději.
 • Bitcoin se podle očekávání odrazil
  Bitcoin se obchoduje poblíž 43 000 USD a vytvořil krátkodobý býčí kanál. Tento odraz nadále považujeme za odraz proti trendu, který brzy skončí a obnoví se klesající trend. Cena se stále nachází pod klíčovou klesající trendovou linií rezistence, a dokud tomu tak bude, zůstáváme ohledně ceny bitcoinu pesimističtí.
 • Bitcoin se pohnul směrem vzhůru po svém korekčním období
  Bitcoin od svého odrazu od zářijového dna na úrovni 24 915 vytváří strukturu vyšších maxim a vyšších minim. Zajímavé je, že dokončení medvědího kříže mezi 50–a 200denními jednoduchými klouzavými průměry (SMA) nedokázalo vyvolat pokles. Pokud nákupní zájem zesílí, mohl by se král kryptoměn zpočátku pokusit prorazit nad 200denní SMA, než otestuje nedávnou oblast odmítnutí na úrovni 28 592 bodů.
 • Bitcoin se po holubičí tiskové konferenci Fedu vrací nahoru
  Cena bitcoinu minulý týden zažila jeden z největších denních výkyvů na tomto býčím trhu.
 • Bitcoin se pohybuje kolem 30 000 dolarů
  Cena bitcoinu se v uplynulém týdnu pohybovala kolem 30 000 amerických dolarů, zatímco investoři sledovali další zprávy z podání spotových ETF v USA. Bitcoin během týdne osciloval mezi maximy na úrovni 30 820 dolarů a minimy na úrovni 29 688 dolarů, když trh čekal na aktuální informace od amerického regulátora. V současné době se cena na platformě eToro pohybuje kolem 30 300 amerických dolarů.
 • Bitcoin se pohybuje na 30 000 USD, Ethereum roste, Litecoin i XRP klesají a americké akcie klesají kvůli obavám z recese
  Během čtvrtečního ranního obchodování v Asii, při kterém se mezi deseti nejprodávanějšími kryptoměnami objevily smíšené výsledky, bitcoin klesl, avšak nad 30 000 dolary se udržel.
 • Bitcoin se pohybuje poblíž 21 000 USD, Crypto short squeeze nabírá na síle
  Volatilita trhu nedávno klesla na úroveň naposledy před prudkými skoky v listopadu 2020. „Král kryptoměn“ zůstává nad úrovní 20 800 USD, býci mohou zahájit útok v zóně odporu kolem 21 000 USD. Ethereum si vede dobře a jeho cena se blíží úrovni 1 550 USD. Navzdory slabším výsledkům Microsoftu a Alphabetu a utlumenému otevření na Wall Street si kryptoměny vedou relativně dobře a holubičí rozhodnutí Bank of Canada zvedlo naděje na prosincového pivota Fedu.
 • Bitcoin se pohybuje v blízkosti 26 000 dolarů před klíčovým oznámením o politice Fedu 
  Cena bitcoinu (BTC) se v době před středečním klíčovým oznámením politiky amerického Federálního rezervního systému pohybuje v blízkosti 26 000 USD, tedy v rámci svého nedávného vnitrodenního rozpětí.
 • Bitcoin se po jestřábím rozhodnutí BOJ drží stabilně nad 34 tisíci dolary
  Bitcoin (BTC) se nadále obchoduje nad 34 000 USD poté, co Japonská centrální banka (BOJ) zmírnila svůj zásah do programu kontroly výnosové křivky (YCC), čímž reagovala na zpřísnění likvidity ze strany Federálního rezervního systému.
 • Bitcoin se po komentářích Valkyrie opět přiblížil k 47 000 $ 📊
  Spoluzakladatel Valkyrie Investments a její současný CIO Steven McClurg pro průmyslový portál The Block uvedl, že očekává schválení spotových bitcoinových ETF zítra večer, přičemž obchodování začne již ve čtvrtek. Těsně před zprávou došlo k silnému pohybu bitcoinu směrem dolů, který byl rychle vymazán. Stále je pravděpodobné, že američtí regulátoři odloží konečné rozhodnutí o spotových ETF do zítřka.
 • Bitcoin se pokouší o další proražení rezistence: Prolomí 30 000 dolarů?
  Bitcoin zaznamenal vyšší čistý odliv navzdory velkým burzovním odlivům. Opětovné testování supportu přineslo určitý prodejní tlak, ale dlouhodobí držitelé byli stále silní.
 • Bitcoin se pomalu vrací na předchozí vrchol
  Bitcoin zaznamenal silný pokles z nedávného dvouletého maxima 49 051 a klesl až na 38 460. Ceně se však podařilo zaútočit a získat zpět značnou část svých ztrát, přičemž ve čtvrtek otestovala klíčovou zónu odporu 44 785. Pokud cena zdolá prosincový vrchol 44 785 bodů, mohli by pak býci zamířit k lednové rezistenci 45 912 bodů.
 • Bitcoin se po pádu pod 26 000 dolarů zotavuje, jelikož bublina nadšení z ETF praskla
  Bitcoin se v úterý ráno v Asii stabilizoval poté, co v noci klesl pod klíčovou hladinu podpory 26 000 USD. Ether se také ponořil, ale udržel se na hranici 1 600 USD.
 • Bitcoin se po zasedání Fedu vrací nad 29 000 dolarů, jelikož trh sází na snížení úrokových sazeb – jak se bude cena BTC dále vyvíjet?
  Bitcoin se v souvislosti s novým zvýšením úrokových sazeb americkým Federálním rezervním systémem opět vrátil nad úroveň 29 000 dolarů, přičemž se dostal nad 21denní a 50denní klouzavý průměr.
 • Bitcoin se propadá pod 26 000 dolarů
  Bitcoin se v úterý ráno prudce propadl pod 26 000 USD a udržel si tak boční trend. V době psaní článku bitcoin kolísá u hladiny 25 849 USD.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new