Úterý 04. říjen 2022 11:04
reklama
XTB ambasador Conora McGregor
reklama
Instaforex krypto
reklama
Coinfy
reklama
Coinfy

Kryptoměny se snaží zastavit poklesy📌

22.09.2022 13:08  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Kryptoměny si od včerejší konference Jeroma Powella zachovaly svou povahu silné volatility. Po jestřábích komentářích šéfa Federálního rezervního systému se bitcoin usadil v blízkosti 18 300 dolarů a investoři na chvíli platili za Ethereum něco málo přes 1 200 dolarů. Dnes však vidíme, že se nálada na trhu digitálních aktiv zlepšila a další osud býčího trhu bude pravděpodobně záviset na reakci sektoru v nadcházejících dnech:

 • Přestože se bitcoin přiblížil k červnovým minimům, hlubší pokles zastavil silnou poptávku, což je v zásadě pozitivní znamení, pokud se ceně podaří znovu získat psychologickou úroveň 20 000 $;
 • Jaimie Dimon, generální ředitel společnosti JP Morgan, nelichotivě hovořil o většině projektů v oblasti kryptoměn a popsal je jako „decentralizované Ponziho schémata“. Zároveň vyjádřil souhlas s tokeny, které mají užitečnost, zpracovávají chytré kontrakty, technologii NFT. V minulosti se o Bitcoinu mimo jiné vyjadřoval negativně a označil jej za podvod, ale postupem času vyprávění zmírnil. JP Morgan vytvořil vlastní kryptoměnu JPM Coin, která se používá k vypořádání institucionálních transakcí na blockchainu;
 • Analytici JP Morgan zároveň popsali trh Metaverse jako „příležitost 1 bilionu dolarů“ a naznačili, že kryptoměny by mohly fungovat jako peníze v ekonomice virtuálních světů. Banka byla také první finanční institucí, která otevřela svou virtuální pobočku 'Onyx' v blockchainu Metaverse Decentraland;
 • Vývojový tým 'Input Output' společnosti Cardano potvrdil připravenost kryptoměny na dnešní aktualizaci Vasil Hard Fork, která zlepší škálovatelnost, chytré zpracování smluv a propustnost sítě. Dříve byl hard fork zastaven na poslední chvíli identifikací problému s jedním z uzlů. Vývojáři považují aktualizaci za důležitější než loňský hard fork Alonzo, před kterým cena Cardana vyletěla o více než 300 %. Kryptoměna patří mezi první tři nejoblíbenější kryptoměny podle údajů Santiment a téma kryptoměny na sociálních sítích vzrostlo za posledních sedm dní téměř o 36 %;
 • Burza FTX se snaží během poklesu rozšířit svůj vliv a jedná s investory o dodatečném financování ve výši 1 miliardy dolarů. V lednu tohoto roku burza získala 400 milionů dolarů, které utrácela na investice během býčího trhu. Šéf burzy Sam Bankman-Fried se domnívá, že investice do blockchainového sektoru během poklesu jsou obecně výnosnější díky nižšímu sentimentu a malé konkurenci. Token, který burza vlastní, je kryptoměna s názvem FTX;
 • Ve spojení s Alameda Research předložila FTX v červenci návrh na akvizici zkrachovalého kryptoměnového fondu Voyager Digital. K převzetí nakonec ale nedošlo a mezi zájemci o akvizici zůstala pouze FTX a největší světová kryptoburza Binance, která podle Wall Street Journal nabídla 50 milionů dolarů na získání Voyageru. Podle kolujících neoficiálních informací je nabídka FTX nižší, výsledek akvizice bude znám 29. září;
 • V červnu tohoto roku FTX uzavřela dohodu, která burzu opravňuje k nákupu kryptoplatformy Bitvo v rámci expanze společnosti na kanadský trh. V květnu. O měsíc dříve také FTX US podepsala smlouvu s problémovou úvěrovou společností BlockFi, která jí poskytne revolvingový úvěr ve výši 400 milionů dolarů a možnost koupit společnost za přibližně 240 milionů dolarů.

Index strachu a chamtivosti stále ukazuje úrovně „extrémního strachu“. Zdroj: alternative.meCardano graf, interval H4. Cena kryptoměny se již několik měsíců pohybuje v bočním trendu v rozmezí od 0,40 do 0,60 dolaru. Včerejší propady byly opět zastaveny býky poblíž 0,43 USD, což se statisticky ukázalo jako příležitost k nákupu v posledních několika měsících. RSI lehce nad 50 body vypadá stále stabilně a nepotvrzuje vyčerpání býčího potenciálu. Nejbližší rezistence je průměr 200 sezení, pod který se Cardano znovu ponořil v polovině září. Překonání průměru může být předzvěstí delšího odrazu, zatímco odraz z něj může znamenat prolomení nových minim. SMA 200 běží v blízkosti 46,5 $. Zdroj: xStation5Graf FTX, interval D1. Token kryptoměnové burzy FTX nebyl schopen udržet zisky poblíž 30 USD a usadil se poblíž červnových minim, a to navzdory aktivním opatřením burzy. Kryptoměnové společnosti nejsou zvýhodněny averzí k riziku a poklesem objemu investic nepřímo spojeným s narušenou důvěrou v decentralizované finance. Zdroj: xStation5

Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A. organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Kryptoměny před víkendem ztrácí. Ethereum 2.0 vznikne dříve
  Kryptoměny na konci týdne smazaly některé zisky. Americké indexy se v premarketu obchodují bez jakýchkoliv velkých swingů, nicméně BTC a ETH se pohybují jižním směrem.
 • Kryptoměny před víkendem ztrácí. Přijde kapitulace těžařů BTC? 📉
  Bitcoin se stále snaží udržet nad červnovými minimy. Nicméně skličující sentiment na indexech se přiživuje na digitálních aktivech a altcoiny mažou většinu včerejších zisků. Blíží se kryptotrh další kapitulaci?
 • Kryptoměny před zveřejněním FOMC minutes klesají
  Největší kryptoměna se zjevně snaží trvale překonat hranici 24 500 dolarů. Prodejci táhnou bitcoin níže k 23 000 USD, kde může kryptoměna čelit testu s průměrem za 200 seancí v týdenním intervalu:
 • Kryptomeny: Ripple sa obchoduje v blízkosti kľúčovej technickej úrovne
  Po výrazných prírastkoch cien Bitoinu vyvolaných pripomienkami Xi Jinpinga, ktoré naznačujú, že Čína podporuje blockchain, sa cena Bitcoinu vrátila do obchodovania v pásme. Za zmienku tiež stojí, že relatívne pozitívny sentiment na trhoch nepodporuje digitálne meny. Aj keď je Bitcoin pomerne stabilný, ostatné meny klesajú.
 • Kryptoměny: Samsung odhalil nový telefon možností uskladnění privátního klíče
  Trh kryptoměn dělá po několikadenním růstu krok zpět. Pod tlakem je jak hlavní kryptoměna Bitcoin, tak další větší kryptoměny, jako je Ethereum a Ripple. Podle CoinMarketCap dosahuje tržní kapitalizace kryptoměn 133 mld. dolarů z čehož 64 mld. náleží součtu všech altcoinů.
 • Kryptoměny se drží na nových úrovních rezistence, ale volatilita přetrvává
  Jak bitcoin, tak ether si minulý týden udržely své nové vyšší úrovně, protože trh s kryptoměnami nadále vykazoval pozitivní známky, a to i přes určitou zjevnou volatilitu, která je stále pro nastolování cen ve hře.
 • Kryptoměny se podle Vladimíra Putina mohou stát legálním platebním prostředkem
  Vladimir Putin v nedávném rozhovoru pro CNBC uvedl, že kryptoměny mají potenciál jako platební metoda. Pro mnoho lidí byl postoj ruského prezidenta ke kryptoměnám překvapením, ruská banka totiž varovala před riziky, která hrozí v obchodování s kryptoměnami.
 • Kryptoměny se po výprodeji zotavují
  Podle analytika společnosti Davidson Chrise Brendlera poskytuje nedávná série poklesů investorům "příležitost k nákupu, protože omikron jen posiluje argumenty pro bitcoin a těžaři nabízejí lepší poměr rizika a výnosu."
 • Kryptoměny se snaží odolat nabídce
  Blíží se přechod Etherea na Proof of Stake, což dočasně zlepšuje sentiment na trhu s kryptoměnami. Zdá se však, že zlepšení stále obchází Bitcoin, který se může ukázat jako spící obr a opět ochladí poptávku, pokud se přesune na jih:
 • Kryptoměny se snaží o obnovu
  Bitcoinu se podařilo zastavit propad pod 20 700 USD, kryptoměny se nyní vrací k růstu díky zlepšenému sentimentu na akciových trzích.
 • Kryptoměny se snaží znovu odrazit
  Navzdory včerejšímu negativnímu sentimentu z úvodu výsledkové sezóny na Wall Street, hlavní indexy ukazály relativně velkou sílu kupujících a smazaly některé ztráty. Evropské indexy se také odrážejí a připisují si zisky stejně tak jako včerejší NASDAQ a kryptoměny:
 • Kryptoměny se stále více používají k vyplácení mezd v rozvojových ekonomikách 
  Jedinci, kteří žijí v zemích, které se staly svědky hyperinflace nebo mají historii finanční nestability, stále více přijímají kryptoměny jako hlavní zdroj příjmů.
 • Kryptoměny si procházejí korekcí. Důvodem je překoupenost, ale i blížící se upgrade bitcoinu
  Každý kdo se kolem kryptoměn nějakou dobu pohybuje už si na volatilitu zvykl a vývojem z posledních pár týdnů asi nebude překvapen. Po prudkém růstu z první poloviny roku nyní přichází pád. Kryptoměny ztrácí desítky procent, ale co by na ostatních aktivech bylo katastrofálním výprodejem, je na kryptoměnách jen docela normální korekcí. Bitcoin ztratil od poloviny minulého měsíce téměř čtvrtinu ze své hodnoty, ale i tak je od začátku letošního roku o zhruba 150 % dražší. Cena Ethera se propadla za stejnou dobu dokonce o polovinu. Od začátku roku přidává ale navzdory této korekci stále 1 800 %.
 • Kryptomeny: Slabý týždeň na trhu s kryptomenami
  Trh s kryptomenami zaznamenal v poslednom období pokles. Podľa údajov blockchainu sú však veľkí účastníci trhu stále v akumulačnom režime, čo môže znamenať, že očakávajú ďalšie zvyšovanie cien. Medzitým niektoré z tokenov spojených s priestorom DeFi dosiahli dobré výsledky, čo sa prejavilo vo zvýšení objemu obchodov na decentralizovaných burzách. Dominancia bitcoinu na trhu sa zvýšila na 59,1%. Kapitalizácia všetkých digitálnych aktív v obehu dosiahla viac ako 357 miliárd, zatiaľ čo priemerný denný objem obchodov je registrovaný na úrovni 99 miliárd dolárov.
 • Kryptoměny stále rostou. Bitcoin je na 8 302,36 USD
  Kryptoměny od konce minulého týdne stále rostou. Bitcoin například od té doby narostl o 14,59 % na aktuální hodnotu 8 302,36 USD. Podle odborníků ovšem i to patří ke klasickým trendům z historie. Podle některých komentářů růst souvisí s ukončením většího počtu krátkých prodejních pozic. Každopádně mu odborníci nepřisuzují příliš dlouhou životnost. Brzy podle jejich předpovědí dojde k dalšímu poklesu.
 • Kryptomeny: Trh s kryptomenami sa pomaly zotavuje
  Trh s kryptomenami sa po nedávnom poklese začiatkom mesiaca pomaly zotavuje. Hlavné kryptomeny sa stabilizovali. Dominancia bitcoinu na trhu mierne vzrástla na 57,2%. Kapitalizácia všetkých digitálnych aktív v obehu sa zvýšila na 356 miliárd, zatiaľ čo priemerný denný objem obchodov je registrovaný na úrovni 92 miliárd dolárov.
 • Kryptomeny: Trump poslal kryptomeny smerom nadol
  Kryptomenový trh má za sebou ťažký víkend, pretože altcoiny zaznamenali výrazný pokles kvôli negatívnym komentárom amerického prezidenta Donalda Trumpa. Výsledkom toho, bol významný pokles hodnoty Bitcoinu počas víkendu, pričom ostatné kryptomeny zaznamenali taktiež výrazný pokles. Čo vlastne povedal Trump? Napísal na svojom Twitterovom účte, že nie je fanúšikom Bitcoinu a iných kryptomien, ktoré nie sú peniazmi a ktorých hodnota je vysoko volatilná a postavená na tenkom ľade.
 • Kryptoměny v době nepokojů vykazují obrovský potenciál
  V důsledku nedávných událostí kryptoměny posilují. Ruské činy agrese zničily jak jeho vlastní ekonomiku, tak Ukrajinu a obyvatelé obou zemí se snaží své finance zachránit pomocí krypto trhu.
 • Kryptomeny: Veľká kanadská krypto-burza prišla o 145 mld. USD
  Súhrn: SatoshiPay sa spojil s vydavateľstvom Axel Springier za účelom  blokchainových platieb QuadrigaCX prišl...
 • Kryptoměny: V Evropě probíhá mnohem více ICO než v USA nebo Asii
  Hlavní krytoměny se dnes pohybují jižním směrem v čele s Litecoinem. Naopak dnes září Ripple, která odolává tlaku na pokles. Kapitalizace celého trhu kryptoměn se pohybuje těsně nad úrovní 210 miliard dolarů. Největší kapitalizaci si přisvojuje Bitcoin s podílem ve výši 53,8 %.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading Room