Čtvrtek 11. srpen 2022 16:47
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaMarkets
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
InstaMarkets

Air Products hlásí za třetí čtvrtletí 2022 zisk na akcii ve výši 2,62 USD

05.08.2022 10:10  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Společnost Air Products (NYSE:APD) včera oznámila hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2022, kdy výnos na akcii GAAP EPS dosáhl výše 2,62 USD, což představuje meziroční nárůst o 11 procent. Také GAAP čistý zisk rostl o 10 procent a překročil částku 587 milionů USD.

Tržby ve třetím čtvrtletí ve výši 3,2 miliardy dolarů vzrostly oproti předchozímu roku o 22 procent díky sedmiprocentnímu růstu prodejních cen a o pět procent vyšším objemům obchodu. K růstu tržeb přispěla nová aktiva, oživení výroby vodíku v Americe, rostoucí poptávka trhu a vyšší prodeje zařízení a technologií. Skvělých výsledků se podařilo dosáhnout navzdory vyšším nákladům způsobených inflací, vyšším cenám dodavatelského řetězce a výdajům na plánovanou údržbu, jakož i nepříznivému měnovému vývoji v důsledku posílení dolaru. Marže čistého zisku podle GAAP ve výši 18,4 procent se snížila o 200 bazických bodů, a to především kvůli rostoucím nákladům na energie, které negativně ovlivnily marži přibližně o 250 bazických bodů.

Předseda představenstva, prezident a generální ředitel společnosti Air Products Seifi Ghasemi k výsledkům uvedl: "Naši lidé po celém světě plní naši strategii, která je v zásadě založena na tom, že děláme dvě věci současně. Efektivně provozujeme naše základní podnikání v oblasti průmyslových plynů a pokračujeme v investicích do něj. A zároveň jsme jedničkou v nízkouhlíkových a bezuhlíkových vodíkových projektech, které pomáhají světu dekarbonizovat ekonomiku a podpořit širší energetickou transformaci. Navzdory významným a přetrvávajícím výzvám ve světě se díky tvrdé práci a nasazení našich týmů daří potvrzovat sílu a stabilitu našeho podnikání, což dokazují i výsledky hospodaření v tomto čtvrtletí."

Tržby v Evropě ve výši 740 milionů USD vzrostly oproti předchozímu roku o 23 procent. I přesto, že tržby byly oslabeny 15 procenty nepříznivého měnového vývoje a o tři procenta nižšími objemy obchodu. Provozní zisk ve výši 137 milionů USD vzrostl o tři procenta a upravený zisk EBITDA ve výši 207 milionů USD vzrostl o čtyři procenta, a to především díky 17procentnímu navýšení cen ve všech produktových řadách, které kompenzovalo nižší objemy, vyšší náklady na energie a nepříznivý měnový vývoj. Na upravený zisk EBITDA měly pozitivní vliv také vyšší příjmy z majetkových účastí. Provozní marže ve výši 18,6 procent se snížila o 380 bazických bodů a upravená marže EBITDA ve výši 28,0 procent se snížila o 500 bazických bodů, a to převážně v důsledku vyššího promítnutí nákladů na energie, které snížilo provozní marži o přibližně 450 bazických bodů a upravenou marži EBITDA o 700 bazických bodů.

Společnost Air Products zachovává celoroční výhled upraveného zisku na akcii za fiskální rok 2022 ve výši 10,20 až 10,40 USD, což je o 14 procent více než v předchozím roce. Pro čtvrté čtvrtletí fiskálního roku 2022 činí výhled upraveného zisku na akcii společnosti Air Products 2,68 až 2,88 USD, což je o 7 až 15 procent více než ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2021.

Očekávané kapitálové výdaje2 ve fiskálním roce 2022 ve výši více než 4,5 miliardy USD jsou určeny zejména na rozvoj projektů výroby a dodávek nízkouhlíkového a bezuhlíkového vodíku v Ománu, Velké Británii a Nizozemsku. 

1) Zisk na akcii je vypočítán a prezentován na základě pokračujících činností společnosti Air Products.

2) Některé výsledky v této zprávě, včetně výše uvedených hlavních bodů, obsahují odkazy na finanční ukazatele, které nejsou založeny na metodě GAAP, a to na konsolidovaném základě pokračujících činností. Kromě toho není možné bez nepřiměřeného úsilí určit načasování nebo výskyt událostí a transakcí, které by mohly významně ovlivnit budoucí zisk na akcii podle GAAP nebo peněžní toky použité na investiční činnost, pokud by k nim došlo.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Airbus chce do roku 2035 sestrojit letadlo na vodíkový pohon
  Výrobce letecké techniky Airbus chce do roku 2035 jako první na světě sestrojit osobní letadlo na vodíkový pohon. Šéf podniku Guillaume Faury to uvedl v dnešním vydání deníku Le Parisien - Aujourd'hui en France. Potřeba k tomu budou investice v desítkách miliard eur, řekl podle agentury DPA.
 • Airbus je za první čtvrtletí ve ztrátě, prodělal 481 milionů eur
  Evropský výrobce letecké techniky Airbus vykázal za první čtvrtletí čistou ztrátu 481 milionů eur (13,1 miliardy Kč), zatímco před rokem vytvořil zisk 40 milionů eur. Podnik zrušil celoroční výhled, nevyplatí dividendy a minulý měsíc si vyjednal nové úvěrové linky. Šíření koronaviru totiž výrazně snížilo zájem o cestování letadlem a mnoho aerolinek zastavilo objednávky nových strojů. Šéf Airbusu Guillaume Faury právě skončené období označil za nejvážnější krizi, která kdy odvětví letecké dopravy potkala.
 • Airbus kvůli koronavirové krizi zruší 15.000 pracovních míst
  Evropský výrobce letadel Airbus zruší zhruba 15.000 pracovních míst. To odpovídá více než deseti procentům jeho celkové pracovní síly. Oznámila to dnes firma, která tak reaguje na negativní dopady koronavirové krize na letecký průmysl.
 • Airbus loni díky zotavení dodávek letadel téměř ztrojnásobil hrubý zisk
  Evropský výrobce letadel Airbus loni zvýšil hrubý zisk EBIT bez mimořádných položek o 185 procent na 4,86 miliardy eur (118,6 miliardy Kč). K lepšímu hospodaření přispělo částečné zotavení dodávek letadel a vyšší zisky v segmentu obrany a dodaných vrtulníků. Firma očekává, že letos dodá více letadel a zvýší i zisk. Po dvou pandemických letech také obnoví výplatu dividend, oznámila dnes ve zprávě o hospodaření.
 • Airbus reorganizuje výrobní závody - ve Francii je spojí, v Německu rozdělí
  Evropský výrobce letadel Airbus dnes ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.
 • Airbus se loni kvůli pandemii propadl do provozní ztráty
  Evropský výrobce letecké techniky Airbus vloni kvůli pandemii covidu-19 vykázal provozní ztrátu 510 milionů eur (přes 13 miliard Kč) po zisku 1,3 miliardy eur v předchozím roce. Oznámila to dnes firma.
 • Airbus s největší zakázkou v dějinách
  Letecká společnost Airbus získala svou rekordní zakázku v dějinách. Americká investiční společnost Indigo Partners zaplatí za 430 letadel téměř 50 miliard amerických dolarů. Dohodu oznámili na aerosalonu v Dubaji. Jde o největší zakázku v celém leteckém průmyslu.
 • Airbus upozornil zaměstnance na možnost výrazného propouštění
  Evropský výrobce letecké techniky Airbus upozornil své zaměstnance, aby se připravili na potenciálně výrazné propouštění. Bez okamžité reakce na dopady koronaviru je podle šéfa podniku Guillauma Fauryho v sázce přežití firmy. Informovala o tom dnes agentura Reuters, která se odvolává na interní zprávu, jež Faury v pátek adresoval 135.000 zaměstnanců. Airbus na žádost o komentář odpověděl, že interní komunikaci nekomentuje.
 • Airbus zdvojnásobil výhled provozního zisku, uvede nový nákladní letoun A350
  Airbus ve druhém čtvrtletí meziročně zvýšil tržby o 70 procent na 14,2 miliardy eur (téměř 363 miliardy Kč). Zdvojnásobil celoroční výhled provozního zisku po očištění na čtyři miliardy eur a oznámil zahájení výroby nákladní verze letounu A350. Evropský výrobce letecké techniky to uvedl ve svém dnešním sdělení.
 • Air France-KLM vyjednává záchranný balíček deset miliard eur
  Letecká společnost Air France-KLM vyjednává o záchranném balíčku ve výši deset miliard eur (276,2 miliardy Kč). Francouzská vláda se za úvěry Air France zaručí minimálně z 90 procent. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na dva obeznámené zdroje. Zástupci francouzsko-nizozemských aerolinek a francouzského ministerstva financí se k věci odmítli vyjádřit.
 • Ajaj, ekonomika USA roste pouze o 1,2 %, dolar propadl
  Pouze 1 ze 77 analytiků oslovených agenturou Bloomberg se svým odhadem přiblížil tomuto odpornému výsledku. Americké ekonomika přidala ve druhém kvartálu dle prvního odhadu pouze o anualizovaných 1,2 % při očekávání růstu o 2,6 %. Je pravdou, že po včerejších výsledcích velkoobchodu a maloobchodu se odhady snížily ke dvěma procentům, i tak je ovšem trh zaskočen. Navíc přišla negativní revize růstu v 1Q z 1,1 % na 0,8 %.
 • Aj aj, euro
  John J. Hardy, FX Consultant, Saxo BankPoté, co včera vzala za své pozitivní očekávání od summ...
 • Aj austrálska centrálna banka vypustila frázu o silnej mene, AUD dnes prudko rastie
  Toto je len taký kratší postreh k rannému zasadnutiu austrálskej centrálnej banky Reserve Bank of Australia (RBA). Ako...
 • A je to tady! Sympózium v Jackson Hole a nervozita ohledně projevů Janet Yellen a Maria Draghiho. Analýza BOSSA EUR a EUR/USD
  Americký dolar se včera pohyboval blízko svých letošních maxim, přičemž se investoři báli poslat jej výše před dnešním proslovem šéfky americké centrální banky (Fed) Janet Yellen. USD si tento týden již stihl připsat 0,9 procenta zisku, což je pro něj nejlepší týdenní výsledek od letošního ledna. Sílu mu dodaly výborné makroekonomické zprávy, zejména z trhu nemovitostí a informace, že Fed na svém posledním zasedání (29. - 30. 7. 2014) diskutoval o možnosti zvýšení úrokových sazeb. Navíc člen bankovní rady Plosser (FOMC) včera uvedl, že centrální banka by měla raději přistoupit dříve ke zvýšení základní úrokové sazby, než aby byla nucena zvedat sazby rychlým a skokovým tempem později. USD si tento týden velmi dobře vedl hlavně vůči japonskému jenu, u něhož stojí před hranicí odporu 104,13, což je dubnové maximum, jehož proražení by mu otevřelo cestu až k hodnotě 105,45, což je úroveň z letošního ledna.
 • Aj február ukazuje silnejšie inflačné tlaky v USA. V marci sa jadrová inflácia môže vrátiť k cieľu.
  Začnime mojimi obľúbenými ukazovateľmi – krátkodobými inflačnými tlakmi. Trojmesačná anualiziovaná jadrová inflácia vzrástla vo februári na 3,1%, polročná mierne zostúpila na 2,5%. V oboch prípadoch sa bavíme o úrovniach, ktorých sme boli svedkami naposledy v roku 2008. Medziročná jadrová inflácia ostala na úrovni 1,8%, k zaokrúhleniu na 1,9% jej však chýbali len stotinky, keďže dosiahla úroveň 1,848%. Krátkodobé inflačné tlaky však naznačujú, že by sa jadrová inflácia onedlho mohla dostať k dvojpercentnému cieľu.
 • Ajťáci, stavaři, úředníci, učitelé a lékaři – tyto profese mají dobrou „imunitu“ vůči koronaviru. Jinak se ovšem ekonomika jako celek propadla nejvíce za deset let – a bude hůře
  Ajťáci, stavaři, úředníci, učitelé a lékaři – tyto profese mají dobrou „imunitu“ vůči koronaviru. Jinak se ovšem ekonomika jako celek propadla nejvíce za deset let – a bude hůře.
 • Aká bude cena dolára či zlata za rok
  Radi by sme Vám odpovedali, kde tieto ceny budú, ale to bohužiaľ nevie nikto.
 • Aká by mohla byť inflácia v Grécku v prípade GrExitu?
  V apríli som sa v poste Najväčšie devalvácie v posledných dekádach ukazujú, že GrExit by Grécku pomohol pozrel na to, ...
 • Aká je reakčná funkcia Bank of Japan?
  V súvislosti s posilňujúcim jenom, ktorého rast nedokážu zastaviť ani verbálne intervencie, sa čoraz viac začína špeku...
 • Aká je reakčná funkcia ECB? (taper možno očakávať, keď sa inflačné očakávania priblížia k 2%)
  ECB minulý týždeň znížila objem nákupov dlhopisov z 80 mld. na 60 mld., Draghi však viackrát povedal, že to nie je „tapering“ (práve preto euro počas tlačovky zletelo). Pod týmto pojmom rozumie lineárne znižovanie objemu QE až na nulu, ktoré zatiaľ nie je v dohľade.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy forex