Čtvrtek 11. srpen 2022 16:30
reklama
Coinfy
reklama
Dukascopy forex
reklama
Purple Trading akcie CFD
reklama
Coinfy

VIDEO: Alibabe stagnujú tržby

04.08.2022 15:01  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Najznámejšia čínska spoločnosť dnes zverejnila svoje výsledky za minulý kvartál. Firme najmä kvôli problémom v Číne medziročne prvýkrát od svojho IPO v USA v roku 2014 stagnovali tržby, keďže tvrdé lockdowny znižovali dopyt spotrebiteľov. V EÚ zase robili firme problémy administratívne zmeny pri zásielkach či rastúce náklady. Cloud firme rástol síce o 10 %, avšak ide o výrazné spomalenie, keďže minulý rok rástol až o 29 %. Viac sa dozviete v našom videu.

"Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A. organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko."

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • VIDEO: Akciové trhy zpátky ve vyčkávacím režimu, BoJ s dalším stimulem nikam nespěchá
  Akciové trhy zpátky ve vyčkávacím režimu, BoJ s dalším stimulem nikam nespěchá - videokomentář Jaroslava Brychty ze společnosti XTB...
 • VIDEO: Akciové trhy zůstávají v zelených číslech, Řecko ustoupilo
  Akciové trhy zůstávají v zelených číslech, Řecko ustoupilo - videokomentář Jaroslava Brychty ze společnosti X-Trade Brokers...
 • VIDEO: Akciový výplach pokračuje, VIX nejvýše od konce roku 2012
  Akciový výplach pokračuje, VIX nejvýše od konce roku 2012 - videokomentář Jaroslava Brychty ze společnosti X-Trade Brokers...
 • Video: Aké sú scenáre po britských voľbách
  Veľká Británia odvolila a otázkou teraz ostáva, čo to spraví ekonomikou krajiny. O tom, aké scenáre teraz Veľkú Britániu čakajú a čo spôsobia sa v štúdiu HN Televízie rozprával komentátor HN Mário Blaščák s analytikom X-Trade Brokers Kamilom Borosom.
 • VIDEO: Aké zmeny čakajú Amazon?
  V rámci posledných týždňov, kedy sa primárne rieši výsledková sezóna a rôzne geopolitické problémy mierne zapadla správa o tom, že Amazon plánuje prestať predávať zhruba polovicu svojich vlastných produktov. Na prvý pohľad možno bezvýznamná správa, avšak v praxi môže dosť výrazne zmeniť fungovanie hlavne v oblasti reklám a Amazon touto zmenou môže výrazne upokojiť aj regulátorov. Viac sa dozviete v našom videu.
 • VIDEO: Aktuální analýza rusko-ukrajinské krize - rizika a tržní příležitosti
  Jedno z aktuálně nejcitlivějších geopolitických témat je riziko otevřeného válečného konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. Naší specialisté Tom Enter a Róbert Hrabčák analyzovali současnou mezinárodní situaci, informace o dostupné vojenské síle, ale hlavní částí tohoto vide je analýza případných dopadů na vybrané trhy a investiční instrumenty. Jaké tituly tedy mohou z případné eskalace konfliktu benefitovat a které naopak mohou případně ztrácet se dozvíte v tomto krátkém videu.
 • Video: Aktuální situace na Bitcoinu
  Těm kteří včera nestihli náš webinář k Bitcoinu nabízíme možnost shlédnutí níže. Já jsem se zaměřil především na nedávný výprodej, který poslal BTC z jeho prosincových maxim o 50 % níže, zatímco kolega Marin se věnoval trochu šířeji tématům jako Lightning Network, nebo automatickému obchodování.
 • VIDEO: Aktuální situace na kryptoměnových trzích
  Před blížícím se víkendem dáváme k dispozici ještě záznam ze včerejšího webináře, kde jsme se podávali jak na aktuální situaci na trhu s kryptoměnami (převážně BTC), tak na novou rozšířenou nabídku krypta u XTB.
 • VIDEO: Aktuální situace na ropě
  Přes poslední růst ceny zůstává situace na ropě nejistá. Nabídka výrazně převyšuje poptávku a bolest producentů je vysoká. Na čtvrtek je naplánována online schůzka organizace OPEC+, kde by se po měsíci mělo opět rozhodovat o snížení produkce. Rusko a Saúdská Arábie však chtějí účast Spojených států na produkčních kvótách. Přidají se také další země?
 • VIDEO: Alibaba s najpomalším rastom tržieb od IPO
  V záplave dnešných informácií mierne zapadlo zverejnenie výsledkov zrejme najznámejšej čínskej spoločnosti Alibaba. Tá mala posledný rok množstvo problémov, ktoré stále pokračujú. V rámci dnešných výsledkov firma priniesla niekoľko čísel, ktoré investorov určite nepotešili. Viac v našom videu.
 • VIDEO: Alphabet dosahuje rekordné čísla a delí svoje akcie v pomere 20:1
  Materská spoločnosť Google včera po skončení obchodovania zverejnila veľmi dobré čísla. Reklamný segment rástol ako celok a firma si pripísala rekordy hneď v niekoľkých oblastiach, avšak služba YouTube zaostávala za očakávaniami. Okrem iného tiež oznámila, že bude deliť v lete svoje akcie v pomere 20 ku 1, aby ich urobila dostupnejšími pre menších investorov. Viac sa dozviete v našom videu.
 • VIDEO: Alphabet nespĺňa očakávania investorov
  Prvou veľkou technologickou spoločnosťou, ktorá zverejňovala výsledky, bol Alphabet. Na prvý pohľad neboli výsledky ideálne, firma mala nižšie zisky, ako sa čakalo, YouTube vygeneroval nižšie tržby a firme tiež robí problém konkurencia v podobe TikToku či zmeny v iOS od Apple. V rámci výsledkov však boli dôvody zo strany firmy dostatočne vysvetlené a Alphabet tiež oznámil množstvo pozitívnych čísel. Viac sa dozviete v našom videu.
 • VIDEO: Alphabet nesplnil očakávania, akcie napriek tomu rastú
  Zverejňovanie výsledkov majú za sebou už aj prvé spoločnosti z veľkej technologickej päťky. Jednou z firiem bol aj Alphabet, materská spoločnosť Google. Firma medziročne rástla v oblasti tržieb aj ziskov, vo väčšine segmentov však nedosiahla očakávania. Firme robí problém spomaľovanie dopytu po reklame či silný americký dolár. Napriek tomu akcie rástli v after markete o 5 %. Chcete vedieť prečo? Dozviete sa v našom videu.
 • VIDEO: Alphabet prekonáva odhady ziskov aj tržieb
  Materská spoločnosť Google reportuje veľmi pekné čísla a medziročne výrazne rastie vo všetkých segmentoch. Do budúcna firma počíta s jedným segmentom, ktorý môže už čoskoro výrazne zvýšiť jej zisk. Ktorý to je? Dozviete sa v našom videu.
 • VIDEO: Amazon nesplnil očakávania ziskov ani tržieb
  Americký gigant Amazon vyreportoval výrazne horšie údaje ziskov, ako sa čakalo a zaznamenal v tejto oblasti medziročný pokles. Najdôležitejší segment, ktorý firme najviac zarába, ale rastie vysokým tempom aj naďalej. Ktorý to je a prečo výsledky nemusia byť v konečnom dôsledku zlé? Dozviete sa v našom videu.
 • VIDEO: Amazonu sa darí napriek strate
  Online gigant včera večer zverejňoval výsledky za minulý kvartál. Tie na prvý pohľad neboli moc dobré, keďže firma dosiahla stratu. Tá ale pramenila primárne z investície do výrobcu elektromobilov Rivian, mimo toho sa ale Amazonu darilo vo všetkých dôležitých segmentoch, medzi ktorými sú napríklad cloud, reklama či predplatné Prime. Viac sa dozviete v našom videu.
 • VIDEO: AMD medziročne výrazne navyšuje zisky aj tržby
  Americká spoločnosť AMD, ktorá sa venuje návrhu čipov, vykázala za posledný kvartál minulého roka výborné výsledky, ktorými výrazne prekonala očakávania analytikov. Okrem toho tiež zlepšila svoj výhľad aj na aktuálny rok, kedy bude firma ťažiť z rastúceho dopytu po počítačových čipoch, serveroch a herných konzolách. Viac informácií nájdete v našom videu.
 • VIDEO: AMD preberá podiel Intelu
  Spoločnosť AMD včera zverejňovala výsledky za prvý kvartál. Firma rástla na tržbách o vyše 70 %, ešte výraznejšie však rástol segment serverov, ktorý tvorí väčšinu ziskov firmy. Okrem toho AMD vydala dobrý výhľad a plánuje sa, aj v prípade poklesu trhu s počítačmi, zameriavať hlavne na drahšie čipy pre výkonné a herné zariadenia. Viac sa dozviete v našom videu.
 • VIDEO: AMD rastie o 70 %
  Americký návrhár čipov AMD má za sebou ďalší skvelý kvartál. Firma rástla vo všetkých štyroch segmentoch a výrazný rast očakáva aj na najbližšie kvartály. AMD však mierne znížila výhľad na aktuálny kvartál, keďže eviduje známky spomalenia v segmente počítačov. Viac v našom videu.
 • VIDEO: Americká centrální banka kompletně zmátla finanční trhy
  Americká centrální banka kompletně zmátla finanční trhy - videokomentář Jaroslava Brychty z X-Trade Brokers...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaMarkets