Neděle 26. červen 2022 07:52
reklama
Swissquote Bank
reklama
Coinfy
reklama
Vantage
reklama
Purple broker v ziskovosti

Americký pre-market 17. 2. 2022

17.02.2022 17:12  Autor: InstaForex  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Futures na americké akciové indexy se ve čtvrtek propadly, když investoři využili technického selhání, neschopnosti nástroje prolomit se nad 4 480 USD poté, co zpracovaly zprávy o zisku a ztrátách společností, zprávy Federálního rezervního systému a vývoj v rusko-ukrajinském konfliktu. Futures na Dow Jones Industrial Average ztratily 161 bodů neboli 0,46 %. Futures na S&P 500 klesly o 0,5 % a futures na Nasdaq 100 o 0,63 %.

analytics620e41941c7b4.jpg

Včera bylo zveřejněno poměrně hodně korporátních zpráv, které jen nepřímo ovlivnily směřování trhu. Společnost DoorDash dnes vzrostla v dnešním pre-marketu o více než 26 % poté, co společnost oznámila růst tržeb a vydala optimistický výhled. Cisco vzrostlo o 3,5 % poté, co společnost zvýšila svou prognózu, a Applied Materials přidaly 2 %. Dnes investoři čekají na čtvrtletní zprávy od společností Walmart, Airbus, Autonation a Nestle.

analytics620e419a79342.jpg

Pozornost je dnes třeba věnovat týdenním údajům o žádostech o podporu v nezaměstnanosti v USA. Ekonomové odhadují, že žádosti o dávky by mohly dosáhnout 218 000, což je mírný pokles oproti předchozímu týdnu. Trh také dostane údaje o počtu nových domů a stavebních povolení a také výrobní index filadelfského Fedu. Projev mluvčího Fedu Jamese Bullarda může ovlivnit volatilitu trhu.

Od včerejška se index S&P 500 v závěru středeční obchodní seance téměř nezměnil, zatímco Dow ztratil téměř 55 bodů a Nasdaq Composite ztratil 0,1 %.

Kupte zlato

Pokračující napětí na rusko-ukrajinské hranici nadále ovlivňuje náladu účastníků trhu, což potvrzuje i růst zlata. V poslední době se tento obchodní nástroj výrazně rozrostl a nedávná korekce jen zvýšila poptávku.

analytics620e41cbc8aa9.jpg

Goldman Sachs Physical Gold ETF (AAAU), který fond drží fyzické zlato v Austrálii, začal aktivně zvyšovat kapitál. Tržní hodnota aktiv fondu nedávno vzrostla o 220 milionů dolarů. Investoři nadále získávají pozice ve zlatě, protože nevěří v rychlé ukončení konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou.

Představitelé NATO ve středu obvinili Rusko ze zvýšení počtu vojáků na hranici Ukrajiny. Rusko ve čtvrtek vyjádřilo nespokojenost s nepokoji na východě Ukrajiny a varovalo, že stažení jednotek z hranic nějakou dobu potrvá. Podle posledních zpráv, Luhanské lidové milice oznámily ostřelování z ukrajinské strany. Donbaská armáda palbu opětovala. Policie neuznané republiky prohlašuje, že režim příměří byl porušen čtyřikrát za den, z ozbrojených sil Ukrajiny přišlo celkem 42 granátů.

Mezinárodní investoři nalévají více peněz do čínských akcií

Pomineme-li geopolitiku, stojí za zmínku, že investoři nadále hledí směrem k Číně. Akciové fondy z pevninské Číny zaznamenaly v lednu čistý příliv 16,6 miliardy dolarů, podle výzkumné společnosti EPFR Global. Údaje ukázaly, že zisk následoval po čistém přílivu v prosinci v hodnotě téměř 11 miliard dolarů. Smíšený zájem přichází s tím, jak se globální investiční firmy v posledních několika měsících chovaly pozitivněji k pevninským čínským akciím.

Amazon a Visa

Nakonec Amazon dosáhl globální dohody se společností Visa o urovnání sporu o poplatky za kreditní karty. Dohoda znamená, že zákazníci Amazonu ve Spojeném království mohou nadále používat kreditní karty Visa, jak již dříve obě společnosti oznámily. Amazon také sníží 0,5% poplatek za transakce kreditními kartami Visa v Singapuru a Austrálii, který zavedl loni. Minulý měsíc Amazon uvedl, že opustil plány na ukončení přijímání kreditních karet Visa ve Spojeném království. Společnost poznamenala, že budou pokračovat v jednání o širším řešení jejich sporu.

analytics620e41d70cbf3.jpg

V této souvislosti Amazon nereagoval na zprávy z pre-marketu a přidal 0,41 % a obchodoval za 3 175 USD. Visa vzrostla v pre-marketu z 228 na 231 +1,0 %.

Pokud jde o technický obrázek S&P 500

Býci odpočívali na 4 488 USD, zatímco tvořili silný support na 4 433 USD. Další směřování bude záviset na překonání těchto úrovní. V případě výnosu pod 4 433 USD bude nutné znovu myslet na ochranu supportu 4 378 USD. Propad o 4 378 USD zvýší tlak na index a vrátí medvědí trh s vyhlídkou aktualizace minim na 4 312 a 4 265 USD. Býci se dnes určitě pokusí pokračovat v pohybu nahoru v oblasti maxima 4,488 USD. Průlom této oblasti udrží býčí trh naživu a vrátí obchodování zpět k hlavní rezistenci 4 539 USD..

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Americký obchodný deficit a obchodná vojna
  Americký obchod s Čínou, resp. americký deficit obchodnej bilancie je výsledkom asymetrie v krajine v rámci spotreby a investícií a toho, čo sa v krajine dokáže vyrobiť. Tým, že je spotreba v krajine vyššia ako výrobná kapacita, krajina musí dodatočnú spotrebu uspokojovať dovozom tovarov z iných krajín.
 • Americký obrat odpoledne inspiruje také Evropu
  Ačkoli den začal na hlavních trzích negativně, odpoledne přináší obrat, ke kterému po otevření zavelela Amerika. Momentálně sledujeme na Wall Street solidní růst, v jehož čele kráčí Nasdaq s +1,7 pct. Evropa sice zůstává pozadu, ale svou denní bilanci také vylepšuje. Ztráty postupně mizí a třeba DAX už je lehce v plusu.
 • Americký optimismus ovládl i evropskou seanci
  Peter Garnry, Equity AnalystPo včerejší americké seanci, která únor uzavřela s rostoucí chutí k ...
 • Americký pat: Obama varuje Wall Street, Buffett hovoří o vrcholu hlouposti, Rogers nabádá k opatrnosti
  Americké akcie nabraly výrazné ztráty poté, co prezident Barack Obama varoval Wall Street, že tentokrát jednání o vlád...
 • Americký PMI ze sektoru služeb přinesl zklamání
  V samém závěru minulého týdne přišlo zklamání z USA v podobě propadu indexu nákupních manažerů za únor. Index z výrobního sektoru se propadl o více než bod na hodnotu 50,8, prozatím tedy do pásma recese nepropadl. Index ze sektoru služeb takové štěstí neměl, když za únor odepsal přesně 4 body, překonal hranici padesáti bodů a skončil na hodnotě 49,4. Ani kompozitní index vlečen službami dolů se neudržel nad klíčovou hranicí a zaznamenal 49,6 bodů. Celkově se tak jedná o výrazné zklamání.
 • Americký pracovní trh dostal další ránu, analýza EUR/USD
  Americký soukromý sektor vytvořil v říjnu pouhých 130 000 pracovních míst. ADP výkaz národní zaměstnanosti tak zá...
 • Americký pracovní trh zklamal, earnings začínájí
  V USA v předcházejícím týdnu došlo ke zveřejnění non-farm payrolls neboli nově vytvořených pracovních míst, které v pá...
 • Americký pre-market 11. 2. Akciový trh se po včerejším výprodeji zotavuje
  Futures na americké akciové indexy v pátek otevřely v červených číslech, ale poté se zotavily a v době psaní tohoto článku vykazovaly mírné zisky. Včera trh utrpěl prudký výprodej po nejvyšších hodnotách inflace za čtyři desetiletí. Údaje předčily očekávání. Dow Jones Industrial Average futures vyrostly o 100 bodů nebo 0,3 %. Futures na S&P 500 se obchodují blízko nuly s mírným ziskem 0,1 % a futures na Nasdaq 100 jsou o 0,7 % vyšší.
 • Americký pre-market 11. 4. 2022
  Futures na americké akciové indexy se před pondělním otevřením obchodovaly v záporných hodnotách. Státní dluhopisy také klesly, když se investoři zaměřili na inflaci a pravděpodobné zpřísnění měnové politiky ze strany mnoha centrálních bank. Futures NASDAQ Composite ztratily 174 bodů neboli 1,2 %, zatímco futures Dow Jones klesly o přibližně 125 bodů. S&P 500 futures klesly o 0,7 % neboli 31 bodů. Trh s kryptoměnami se také propadl, zatímco výnos 10letých amerických státních dluhopisů poprvé od března 2019 vzrostl na 2,75 %.
 • Americký pre-market 16. 2. 2022
  Ve středu futures na americké akciové indexy po úterní rally mírně klesly, uprostřed známek deeskalace mezi Ruskem a Ukrajinou. Futures Dow Jones ztratily 49 bodů, zatímco futures S&P 500 a Nasdaq 100 se pohnuly jen zanedbatelně.
 • Americký pre-market 17. 5. 2022: Americký akciový trh ožívá
  Futures na americké akciové indexy v úterý v obchodování prudce vzrostly, když se trh pokoušel vzpamatovat z vážných ztrát zaznamenaných v posledních několika týdnech. Futures kontrakty spojené s indexem Dow Jones Industrial Average vyskočily o 400 bodů nebo 1,2 %. Futures na S&P 500 posílily o 1,6 % a futures na Nasdaq 100 o 1,9 %.
 • Americký pre-market 20. 4. 2022
  Futures na americké akciové indexy ve středu vzrostly a ignorovaly tak prudký pokles akcií Netflixu, stejně jako několik dalších neuspokojivých zpráv o ziscích dalších společností. Futures Dow Jones Industrial Average vzrostly o 126 bodů neboli 0,3 %, futures na S&P 500 si připsaly 0,4 % a futures na Nasdaq 100 vzrostly o 0,5 %.
 • Americký pre-market 22. 12. 2021. Americká agentura pro bezpečnost silničního provozu (Nhtsa) zahájila vyšetřování Tesly.
  Futures na americké akciové indexy se ve středu obchodují poměrně klidně a před otevřením trhu nevykazují žádnou vážnou dynamiku. Trhy získaly rychle zpět své ztráty zaznamenané na konci minulého týdne a prozatím udržují rovnováhu. Nejnovější obavy z nové vlny pandemie koronaviru byly zjevně přehnané. Je zřejmé, že obchodníci také nespěchají s prolomením výrazné rezistence 4 665 USD, která může vést k návratu do oblasti ročních maxim. Je lepší hovořit o technickém obrázku níže.
 • Americký pre-market 22. 3. 2022: Býčí růst akciového trhu pokračuje
  Futures na americké akciové indexy v úterý vzrostly a zcela ignorovaly včerejší prohlášení předsedy Federálního rezervního systému Jerome Powella o vyhlídkách na zvýšení úrokových sazeb. Dow Jones Industrial Average futures vzrostly o 140 bodů neboli 0,4 %. Futures na S&P 500 získaly 0,2 %, zatímco futures na Nasdaq 100 se prakticky nezměnily.
 • Americký pre-market 4. května: Rozhodnutí Fedu může způsobit kolaps amerických akcií. Lyft se propadl o 25 %.
  Ve středu futures na americké akciové indexy rostou, protože investoři se připravovali na důležité rozhodnutí Federálního rezervního systému o úrokové sazbě, kde se očekává okamžité zvýšení o 0,5 %. Dow Jones Industrial Average futures vzrostly o 125 bodů neboli 0,4 %. Futures na S&P 500 vyskočily o 0,4 % a futures na Nasdaq 100 o 0,3 %.
 • Americký pre-market 5. 1. 2022. Buffett vydělal 120 miliard na Applu.
  Futures na americké akciové indexy se během ranní seance obchodovaly poměrně různorodě poté, co Dow Jones Industrial Average v úterý uzavřel s rekordním ziskem. Investoři si opět začínají stále více všímat akcií společností, které mohou těžit z letošního ekonomického oživení. Dow futures vzrostly o 28 bodů. Futures na S&P 500 se nezměnily, zatímco futures na Nasdaq 100 klesly o 0,2 %.
 • Americký pre-market 9. 3. 2022: ceny komodit klesají a obavy investorů se zmírňují
  Futures na americké akciové indexy ve středu vykázaly silné zisky, přestože investoři byli vyděšeni silným růstem cen komodit a vysokou inflací. Futures Dow Jones Industrial Average získaly 510 bodů, tedy asi 1,6 %. Futures na S&P 500 vyskočily o 1,7 % a futures na Nasdaq 100 vzrostly o 2,1 %.
 • Americký problém číslo jedna je deficit
  Bernanke bol pred federálnou rozpočtovou komisiouPrezident americkej cent...
 • Americký průmysl je v kondici, ISM nejvýš za více než dva roky
  Měkká data z amerického výrobního sektoru naznačila velmi silný prosinec. Že index ISM zůstane velmi dobrý, se čekalo, překvapivě ale došlo k nárůstu až na 60,7 bodu, tedy nejvýš od srpna 2018. Listopadová hodnota činila 57,5 bodu a tržní konsensus byl nastaven na 56,7. Když vezmeme v potaz, že neutrální hodnotou je u tohoto indexu 50, tak prosincové číslo naznačuje velmi silnou expanzi. I v historickém kontextu jde o vysoký údaj.
 • Americký průmysl má za sebou silný kvartál, analýza BOSSAUSD
  Počet započatých staveb ve Spojených státech klesl v prosinci méně, než se očekávalo. Původní odhady počítaly s o...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple broker v ziskovosti