Pátek 18. září 2020 16:31
reklama
Admiral spread new
reklama
Dukascopy
reklama
Purple Trading USA volby

Zprávy o vakcínách zařídily pozitivní začátek týdne. Akcie a euro stoupají

14.09.2020 10:43  Autor: Patria  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Týden začíná pro akciové trhy v Asii i Evropě velmi dobře. Ačkoli tu jsou nemalé rozdíly ve výkonnosti, hlavní indexy se shodují na směru vzhůru a průměrně přidávají kolem 0,5 procenta. Strmější nárůst pak naznačují americké futures. I na dluhopisových trzích je vývoj dnes ráno převážně pozitivní, když výnosy zvláště v Evropě navazují na pátek a klesají. Zlato mírně roste.

Eurodolar se po váhání opět vydává vzhůru a obchoduje se na 1,1865, když mu pomáhá celkově příznivý sentiment v úvodu týdne. Koruna však setrvává poblíž 26,60 a nedaří se jí poslední ztráty ani korigovat. Nová data přitom do hry nevstupují a můžeme spekulovat, že je trh opatrnější kvůli prudkému rozmachu druhé vlny koronaviru, jež si už vynucuje obnovení některých restriktivních opatření. 

Problémy s koronavirem má samozřejmě řada dalších zemí, a to velké, ale na finančních trzích to zatím nepáchá příliš velké škody, neboť právě restrikcím se vlády velmi silně brání. Jako varování je však třeba brát Izrael, který první vlnu zvládl velice dobře, ale při druhé musel kapitulovat a zavést 3týdenní karanténu. 

Co dnes investory evidentně zajímá více, jsou pozitivní rizika spojená s koronavirem, a to samozřejmě souvisí s vakcínou. Pár příznivých zpráv, včetně obnovení testování Astrazenecou, sentiment zvedá. A pomáhají i nové korporátní zprávy, především z oblasti fúzí a akvizic. 

Kromě průmyslové výroby v eurozóně dnes nemáme na programu zásadní makrodata. Během týdne se však pár amerických čísel do hry zapojí a vliv mohou mít i spekulace před středečním výsledkem zasedání Fedu.

Přehled kurzů nejdůležitějších měn dnes v 10:42 SEČ:
Střední Evropakurzzměna (%)*denní maximumdenní minimum
CZK/EUR26.58970.087226.601526.5414
CZK/USD22.4130-0.144822.463022.3950
HUF/EUR357.55950.0645357.9303356.7894
PLN/EUR4.4463-0.14164.44724.4399
Asiekurzzměna (%)*denní maximumdenní minimum
CNY/EUR8.09070.01368.10498.0854
JPY/EUR125.64600.0239125.7630125.5718
JPY/USD105.9350-0.2082106.1280105.9080
USA, Evropakurzzměna (%)*denní maximumdenní minimum
GBP/EUR0.9231-0.29330.92550.9226
CHF/EUR1.0764-0.09001.07751.0759
NOK/EUR10.6875-0.205310.691010.6707
SEK/EUR10.40180.119410.402510.3746
USD/EUR1.18600.19181.18691.1840
Ostatníkurzzměna (%)*denní maximumdenní minimum
AUD/USD1.37480.06741.37591.3719
CAD/USD1.31760.06761.31771.3153
* vůči závěru evropského obchodování z předchozího dne

Pozn. Aktuální kurzy měn najdete v sekci Měny&Sazby - Online - Měny

 

 
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Zpráva týdne USA: Maloobchodní tržby decentní
  Tento týden stěží najdou obchodníci větší výzvu v podobě makroekonomické zprávy USA než červencové maloobchodní tržby/maloobchodní tržby bez prodeje automobilů. Podobně jako celková ek. aktivita i spotřebitelská poptávka po tuhé zimě obnovila decentní růst. Silnější spotřebitelský sentiment hlavně tažený zlepšením trhu práce podporuje spotřebu domácností, i když v posledních kvartálech slabší data trhu domů mohou poněkud oslabovat klíčové spotřebitelské výdaje na vybavení domácností (elektronika, nábytek apod.).
 • Zpráva USDA o stavu kukuřice a jarní pšenice v USA byla zklamáním
  Viníci: déšť, krupobití, zima či na některých místech naopak sucho. Rozsah růstového útlumu z krupobití, mrazu a silných dešťů na jarní plodiny v USA byl zdůrazněn zprávou amerického ministerstva zemědělství (USDA), dle které kukuřice dosáhla horšího než očekávaného jarního startu. Jarní hodnocení kvality pšenice v USA patřilo k nejslabším od poloviny devadesátých let.
 • Zpráva ze zasedání BoE ukázala zvyšující se podporu růstu sazeb, libra dostala dobrý základ dalšího posilování
  Zpráva ze zasedání BoE ukázala, že podpora růstu úrokových sazeb mezi členy bankovní rady se zvyšuje. Hlavním poselstv...
 • Zpráva z finančního trhu
  Jak se trh znova otevřel v roce 2012, evropské trhy skončily v zisku i po svátcí...
 • Zprávy a zmerického trhu práce pozitivně překvapily, analýza EUR/USD
  Německá průmyslová produkce posílila v lednu o 0,8 procenta meziměsíčně a mírně tak překonala predikce ekonomů (0,7%)...
 • Zprávy dobré, nadšení mírné. Závěrem týdne sledujeme ústup z dluhopisů a silnější banky
  Nové zprávy se snaží podpořit sentiment na trzích hned z několika stran, ale během pátečního dopoledne to úplně nevypadá, že by zabíraly. Akciové indexy v Evropě se drží mírně v plusu, kde by ale nebyly bez pěkných zisků bankovního sektoru. Ten čerpá podporu jednak z opatření ECB (TLTRO, odstupňování depozitní sazby), ale také z nárůstu výnosů a tvaru křivek, které dnes zestrmují. Na dluhopisech vidíme mírný nárůst výnosů v jádru eurozóny či USA, zatímco na periferii stoupají výrazněji a korigují tak včerejšek.
 • Zprávy FOMC dali nadějí investorům.
  Včera, jsme upozornili, že zvláštní pozornost musí byt věnovaná publikaci protokolu z posledního zasedání FOMC, které,...
 • Zprávy FOMC zmírnili zapal na trzích.
  Ve čtvrtek, americký trh uzavřel obchodní seanci s mírným poklesem. Jestli na začátku seanci jsme mohli pozorovat spek...
 • Zprávy o možném odkladu cel trhy tolik nenadchly, kontury jsou pořád zamžené
  Už už to vypadalo, že zprávy o možném oddálení dodatečných amerických cel na čínské zboží zvednou náladu na akciových trzích. Evropské akcie část svých ztrát ještě dokázaly umazat, Wall Street se po prvotním nadšení (patrném ještě na futures) ale obchoduje smíšeně.
 • Zprávy o pomalejším šíření viru spustily vlnu optimismu
  Akcie dnes zamířily strmě vzhůru, poté co náznaky zpomalování nákazy v Evropě a jeden lepší den v zámoří investory pozitivně naladily. Sázky na to, že v rámci koronakrize nás čeká už jen zlepšování, táhnou americké indexy skoro o 5 procent vzhůru a Evropa registruje zisky zhruba mezi 3 a 6 procenty.
 • Zprávy z Bílého domu rozptylují obchodní nejistotu, německé výsledky podporují Evropu
  Světové trhy si zapisují další den ovlivněný geopolitikou, pokračující sága obchodních sporů mezi USA a Čínou vytvářela tlak na investory i dnes. Oznámení přicházející z Bílého domu a twitteru Donalda Trumpa však část nejist přeci jen rozptýlila.
 • Zprávy z Číny ani slabá data nedostávají trhy pod tlak
  Americko-čínské vztahy se hrozí dál zhoršit, když čínská vláda zareagovala na poslední dění kolem Hongkongu. USA plánují provincii odebrat její zvláštní výhody a Čína zato omezila dovozy některých zemědělských produktů ze Spojených států. Zatímco při střetu o Hongkong zůstala první fáze obchodní dohody nedotčena, což potvrdil i Larry Kudlow, citlivé téma zemědělských plodin ji může ohrozit. Donald Trump sice řeší ožehavé téma masových protestů na domácí půdě, ale to neznamená, že nemůže utrousit útočnou poznámku i na čínskou adresu.
 • Zprávy z Číny návrat optimismu nepřinesly. Akcie s drobnými zisky, eurodolar přerušil pokles
  Slova čínského premiéra na začátku národního kongresu korespondují s tržními předpoklady. Vláda si stanovila cíl pro růst HDP na 6-6,5 procenta. Jde o očekávané rozmezí, bodový cíl stanoven nebyl. Potvrdily se spekulace o plánovaném snížení DPH a navýšení rozpočtového schodku. Dále mají klesnout daně a platby sociálního pojištění a zazněl i záměr dál snižovat míru minimálních požadovaných rezerv pro menší banky. Míru dluhu plánuje Čína letos udržet zhruba stabilní.
 • Zprávy z eurozóny ani americká data dnes nezabránily poklesu eurodolaru i akcií
  Eurodolar se během dne sesouval dolů a nyní se pohybuje na 1,2930. Dohoda o Řecku trhům ve výsledku výš n...
 • Zprávy z Fedu dávají dolaru další sílu, koruna opět s mírnou ztrátou
  Koruna se dnes ráno k euru obchoduje na 25,28 a registruje tak další, i když jen mírné, ztráty. Zástupci centrální banky se po svátcích vracejí na scénu. Vladimír Tomšík dnes v tisku opakuje, že nejlepší cestou k dalšímu uvolnění politiky jsou devizové intervence, a odmítavě se staví k nápadům jako zvýšení inflačního cíle nebo cílování nominálního HDP. Vliv na trh pravděpodobně bude minimální, neboť nejde o nové informace. ČNB však bude chtít riziko intervencí držet v povědomí hráčů na trhu a podobné komentáře tedy můžeme čekat i nadále.
 • Zprávy z Fedu nakonec bez výrazné odezvy trhů
  Šéf Fedu Ben Bernanke neřekl americkému Kongresu nic nového ve srovnání s tím, co uvedl minulý týden. Výhled měnové politiky je nyní plně závislý na vývoji ekonomických dat. Bernanke zopakoval, že snižování měsíčních nákupů aktiv pravděpodobně začne koncem tohoto roku a zcela ukončen bude v polovině 2014, pokud hospodářský vývoj bude v souladu s prognózou Fedu.
 • Zprávy z Fedu nejsou tak špatné, jak se může zdát. Akcie rostou
  Důležité zasedání americké centrální banky, které se ještě na poslední chvíli pokusily zamotat turbulence na ropném a peněžním trhu, na první pohled znamená posun jestřábím směrem. Sazby sice klesly o 25 bodů, ale hned 3 bankéři rozhodnutí oponovali, a navíc dots na příští roky už předpokládají stabilitu a následné zvyšování sazeb. Trh tedy zdaleka nedostal to, co si přál: Příslib dalšího uvolnění nepřišel ani v prognóze, ani v rétorice předsedy Powella.
 • Zprávy z finančního trhu
  Evropské indexy tento týden opět jsou v rostoucím trendu, DAX vzrostl o 1,50% dí...
 • Zprávy z Japonská stimulují trhy.
  Dne ráno zajímavé zprávy přišli od Japonské Centrální Banky, která prohlásila o svém záměru pokračovat v měkké měnové ...
 • Zprávy z jednání USA – Čína a menší strach z vývoje ekonomik podporují akcie a zvedají výnosy
  Obchodní jednání mezi Čínou a USA se připomněla vstřícným krokem z čínské strany. Země podle premiéra Li Keqianga výrazně otevře svůj finanční sektor zahraničním bankám a pojišťovnám a chce také zlepšit podmínky pro obchodování zahraničních investorů s domácími dluhopisy. Krom toho američtí vyjednavači uvedli při začátku dalšího kola vyjednávání, že Čína učinila "bezprecedentní návrhy" týkající se technologických transferů. To je samozřejmě povzbudivá zpráva posilující názor, že jednání zůstávají na dobré cestě.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets webinare