Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Čína chystá uvalení sankcí na USA
Čína se chystá reagovat na probíhající obchodní válku a vyčkávání amerického prezidenta na rozhodnutí o případném uvalení dovozních cel na čínské zboží o objemu 200 mld. dolarů. Konkrétně chce Čína požádat WTO (Světová obchodní organizace) o schválení uvalení sankcí na USA. Čína se může ocitnout v problémech, jelikož eskalace obchodních válek mezi dvěma největšími ekonomikami se začíná přiostřovat poté, co Trump řekl, že je připraven uvalit další cla na objem zboží 267 mld. dolarů.

Na americký dolar přichází korekce
Více faktorů nám ukazuje, že dolarová hegemonie by si na chvíli mohla dát pauzu a byť nepřichází nějaká prudká změna trendu, je vidět, že dolaroví býci částečně vybírají tučně zisky z konce loňského roku.

Ako robiť veľa obchodov efektívne – trendová obchodná stratégia
V tomto článku by som vám ukázal veľmi jednoduchú obchodnú stratégiu, ktorá je založená na tom, že sa obchoduje s trendom a samozrejme variant je veľa. Ukážem vám základy a sami si to môžete vyskúšať a vylepšiť čo vám vyhovuje.

Fear factor
Tento post jsem pripravil jako podekovani vsem blogerum a uspesnym traderu co sdili neocenitelne znalosti na svych webech a blogs.

ČNB dovolí koruně oslabit
Čtvrteční zasedání České národní banky (ČNB), první v čele s novým guvernérem Alešem Michlem a obměněnou bankovní radou, dopadlo dle očekávání. Pan Michl si udržel tvář a většina radních hlasovala s ním za ponechání úrokové sazby na 7,00 %. Koruna reagovala velmi mírně a měnový pár EUR/CZK se stále drží v blízkosti 24,60.

Přestřelí inflace cíl FEDU?
Včera odpoledne byla ve Spojených státech zveřejněna data inflace za měsíc únor. Největší světová ekonomika zatím nedokázala vytvořit takové inflační tlaky, kterých se všichni investoři obávají a za únor spotřebitelské ceny dokonce zpomalily z 1.4 % na 1.3 %. Další fiskální stimuly však napovídají, že americká ekonomika zažije v následujících měsících nevídaně rychlé oživení a inflace může výrazně přestřelit cíl amerického FEDu.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/CAD, AUD/NZD a CAD/CHF
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnové páry AUD/CAD, AUD/NZD a CAD/CHF. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Paretova analýza v tradingu: Úvod do problematiky
Paretův princip vyvinul stejnojmenný italský ekonom jako teorii, která pozoruje socio-ekonomické chování lidí. Dle této teorie pouhých 20 % příčin znamená 80 % důsledků. Z toho se dá snadno odpovědět, že cílem každého člověka by mělo být identifikovat oněch 20 % a naučit se s nimi pracovat. V tomto úvodu pravidlo představím a zkusíme ho společně napasovat do tradingu.

Trpělivost versus Koncentrace
Rozdíl mezi trpělivostí a koncentrací nemusí být na první pohled ihned patrný. Každé z těchto slov ovšem skrývá svou vlastní vnitřní hodnotu, sugesci, s jejíž pomocí jsme schopni nastavovat vnitřní obraz sebe sama.

Analýza kanadského dolaru (CAD)
Americký dolar (USD) má za sebou úspěšnou sérii zisků, kdy za posledních 11 týdnů neskončil ani jednou ve ztrátě, což je pro něj nejlepší výsledek za posledních 40 let. Sílu amerického dolaru lze pozorovat na všech frontách. USD je čím dál tím dražší nejen vůči euru (EUR), ale i vůči japonskému jenu (JPY), britské libře (GBP), australskému (AUD), novozélandskému (NZD), ale i kanadskému dolaru (CAD).

Britské akcie mohou začít dohánět zbytek světa
Akciové indexy po světě mají jedno společné, a to že jsou buď poblíž, nebo na rekordních maximech. Bezprecedentní odezva monetární a fiskální politiky ve světě pomohla akciovým trhům se velmi rychle vzpamatovat z výprodeje na začátku minulého roku a vrátit se na původní úrovně. Za akciovými trhy po celém světě však stále zastávají britské akcie, což může být zajímavá příležitost, jelikož je zde stále velký prostor na rekordní maxima.

Praktická ukázka: Cena se otočila, nebo je to jen korekce?
Navazuji na některé moje články, které se věnují obchodování bez sledování zpráv a tvorby analýz. Stále uvažuji nad tím, jak je možné předvídat, co se stane, kdy se to stane a jak se to projeví na našem obchodování. Jistě i já kalkuluji s určitou opakovatelností, ale ta je odvislá pouze na tom, když to hodně zjednoduším, kdy vyjde a kdy zajde slunce. A ačkoliv ani to není konstanta a musí se strategie trochu upravovat, stane se to vždy.

Britská libra na rozcestí
Kde jsou ty předkrizové časy, kdy se za libru daly pořídit dva americké dolary?! Britskou ekonomiku však zasáhla krize zvlášť tvrdě a její měna ztratila během roku 2008 přes 30 % své hodnoty. Od té doby se pár GBP/USD drží v úzkém rozpětí blízko hladiny 1,60 a další vývoj tohoto páru není úplně jednoznačný - byť se oproti roku 2008 zdá relativně nízko, v reálné ekonomice britského království najdeme spíše argumenty pro jeho další pokles.

Ako spolu súvisí trading a komfortná zóna?
Normálna ľudská bytosť vždy vyhľadáva potešenie a vyhýba sa bolesti. Odkedy sme boli malé deti vyhľadávame uspokojenie spojené s jedením, hraním, dotýkaním, búchaním, chytaním, státím, utekaním a nespočet ďalších činností, ktoré môžu pôsobiť bezvýznamne dospelému človeku, ale zostávajú potešením pre deti. Samozrejme potešenie nie je stratené pre dospelých ľudí. Veci ako umenie, sex, priatelia, jedlo, drinky, tanec a kopa ďalších vecí, ktoré ľudí uspokojuje sú to hlavné, čo by ľudia opísali ako dobrý život. V rámci kontextu uspokojenia a bolesti nemôžeme zabudnúť na komfortnú zónu.

Elliottova vlnová teorie pro index S&P 500 a měnové páry EUR/USD a EUR/CAD
Po návratu z dovolené bych se zase rád pustil do pravidelných analýz. Během dovolené jsem nakonec nic nezveřejňoval, protože na to nebyly úplně vhodné podmínky a nechtěl jsem, aby analýzy byly nějak ovlivněny. V dnešním blogu se podíváme na analýzy indexu S&P 500 a měnových páru EUR/USD a EUR/CAD.

Úprk do USD nepolevuje
Nadšení na české koruně ze včerejšího zvýšení úrokových sazeb ze strany ČNB nevydrželo dlouho. Všeobecná nechuť nakupovat „rizikové“ měny zahnala EUR/CZK zpět k 26korunové hranici. Ostatní emerging markets měny zažívají ještě hlubší propad, který má jednoho jmenovatele a tím je návrat peněz zpět do USA.

Úvod do fundamentální analýzy - Fundament pro začátečníky (1. díl)
V úvodních kapitolách vás seznámím s úplnými základy fundamentální analýzy, aby ji pochopil každý. Jakmile si tyto složky osvojíte, nebudete mít později problém prozkoumat je do větší hloubky a pochopit všechny souvislosti.

Trhy věří poklesu sazeb v USA, kromě jednoho
Dluhopisoví investoři začali po sérii slabších makroekonomických dat z USA znovu věřit ve snížení úrokových sazeb v letošním roce. Samotná inflace za duben se vyvíjela dle očekávání a stále zůstává vysoko jak na celkové úrovni (3,4 %), tak na té jádrové (3,6 %).

EUR/USD podle Elliotta 22.12.2010
EuroDolar jako opilý námořník.... EuroDolar chůzí opilého námořníka stále míří pomaličku k jihu.

Akciové indexy DAX a S&P 500, aneb kam se jejich cena může dále vyvinout?
S akciovými indexy je to v letošním roce doslova jako na horské dráze. Když už se zdá, že se tyto jedinečné ukazatele sloužící k měření výkonnosti světových ekonomik a jejich sektorů konečně navrací k normálu, tak se záhy otočí a upalují zase nazpět. Existuje mnoho akciových indexů, které jsou denně pod drobnohledem největších bank, investičních společností a obchodníků, ovšem o dvou z nich se dá do jisté míry tvrdit, že jsou ukazatel výkonnosti moderního světa. Nejspíše už tušíte, o které dva se jedná, a ano, jsou jimi americký index S&P500 a německý index DAX. I když se může zdát, že DAX je pouhým ukazatelem výkonnosti německé ekonomiky, je třeba říci, že je to právě německá ekonomika, která má obvykle velký vliv na celý Starý kontinent, což z něj také činí po americkém S&P500 další ukazatel výkonnosti ekonomiky moderního světa.