Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Aktuálne obchodné príležitosti na exotických trhoch
V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na trhy USD/HUF, USD/THB a EUR/NOK cez tie najvyššie časové rámce.

Nejúspěšnější scalper v dosavadní historii Fintokei
Někdy vám k závratným ziskům stačí pouhých pár minut. Své o tom ví obchodník Tomáš, kterému jsme letos v květnu vyplatili dohromady přes 1 200 000 korun. Pojďte se s námi podívat, jak to dokázal.

Býci se vzchopili a posunuli index S&P 500 nejvíce v letošním roce
Uplynulý týden by ve znamení velkého obratu na americkém akciovém trhu. Index S&P 500 po dvou ztrátových týdnech začal růst již v pondělí a posiloval až do pátku. Výsledkem je zelená týdenní svíčka s hodnotou 5,85 %.

Pokračovanie v stratégii – zisk plus 4,97 %
Druhý deň (02. 02. 2021) na reálnom (40 000 EUR) účte som vykázal takmer pri všetkých ukazovateľov lepšie výsledky ako predchádzajúci (01. 02. 2021). Informácie z týchto dvoch obchodných dní som rozdelil do dvoch článkov. Predovšetkým pre ich rozdielnosť. Jeden deň môžeme vyslovene obchodovať doslovne „do straty“ a druhý deň už dokážeme mať „pôdu pod nohami“. Stačí „veriť“ svojej „stratégii“, vedomostiam, schopnostiam, MRM a ďalším determinantom obchodovania.

OPEC možná znovu omezí těžbu
Ceny ropy jsou na několikaměsíčních minimech, ropa WTI se obchoduje dokonce za méně jak na začátku roku. Ropné zásoby po celém světě rostou a obavy z nedostatku ropy byly možná až trochu přehnané. Americká ropná produkce je na nových historických maximech, mezitím Spojené státy udělily několika zemím výjimku z nedávno zavedených sankcí na dovoz iránské ropy. Venezuelská produkce dále klesá, ale ani to nestačí, aby se cena ropy vzpamatovala a vrátila na vyšší úrovně. O víkendu se v Abu Dhabi setkají členové kartelu OPEC a pravděpodobně budou projednávat omezení ropné produkce.

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár USD/CAD a akcie Boeing a Baidu
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár USD/CAD a akcie Boeing a Baidu. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Na EUR/JPY sa buduje uptrend a iné obchodné príležitosti
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Páteční růst Santa Claus rally nezachránil, index S&P 500 odepsal půl procenta
Americký akciový index S&P 500 až do čtvrtka pokračoval ve ztrátách z předchozího týdne. Páteční rally o více než procento tak již nic nezměnila na ztrátě v rámci zkráceného obchodního týdne. Index celkově odepsal 0,48 %.

EUR a GBP - blíže, než se zdá
Evropská centrální banka a Bank of England sice v dnešní době zaujímají rozdílné postavení, vzhledem k provázanosti ekonomik Británie a eurozóny však o nějaké divergenci kurzů eura a libry nemůže být řeč.

Praktická ukázka: „Zatím dobrý“
Minulý týden byl speciální hned ze dvou důvodů. Jedním z nich bylo to, že jsem rozdělil svoji strategii na dvě části a druhým bylo omezené obchodování kvůli Velikonočním svátkům.

Tesla po špatných výsledcích roste, Meta po dobrých padá. Jak se daří Big techu?
Výsledková sezóna je v plném proudu a minulý týden začaly zveřejňovat své výsledky opravdu velké společnosti, na které jsou investoři nejvíce zvědaví. Pojďme se tedy podívat na to, co nám tyto společnosti přinesly, a hlavně na to, jak akcie po zveřejnění výsledků reagovaly.

Index S&P 500 ztratil přes dvě procenta
Americký akciový trh má za sebou další rozkolísaný týden. Index S&P 500 ve čtvrtek uzavřel svůj nejslabší měsíc za rok a půl, v pátek ale zahájil říjen zajímavým posílením. Celkově za týden odepsal 2,21 %.

Jednoduchý automatický obchodní systém založený na změně volatility
V tomto článku vám představím jednoduchý automatický obchodní systém (AOS) založený na změně volatility. Jedná se pouze o demonstraci myšlenky a přiložený zdrojový kód je určený pouze k testovacím účelům.

Japonsko jde proti Fedu a intervenuje
Tento týden byl ve znamení centrálních bank, které v boji proti inflaci zvýšily svou kadenci. Švédská, švýcarská, britská i americká centrální banka posunuly úroky o 50-100 bps výše a signalizovaly, že další podobné kroky budou následovat.

Multitimeframe analýza: 14.10.2021 GBP/USD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Netrpělivost v tradingu
Psychologie obchodování je nedílnou součástí každého z nás. Trhy jsou jakýmsi živým organismem, u kterého se snažíme racionálním přístupem zanalyzovat jeho vývoj, což vytváří rozpor mezi očekáváním a konečným výsledkem.

RSI/PA (W1, D1) trend system
Dnešní blog můžete považovat za shrnutí předchozích článků, které jsem napsal o analýze několika časových rámců, obchodování reverzních patternů a využití indikátoru RSI. Dnes z nich složím trendový obchodní systém. Volím tento způsob prezentace, protože je téma pro jeden článek příliš obsáhlé. Je možné, že časem přibudou další doplňující informace k tomuto tématu.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry AUD/NZD a AUD/CAD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející týden. Cenová akce na měnovém páru AUD/NZD naznačuje blížící se reakci na silný support a páteční svíčka na AUD/CAD může ukončit korekci rostoucího trendu.

Blonďatá rally
Tento týden byl pro trhy velice turbulentní. Překvapivě titulky zpráv neplní americký Fed, jehož středeční zasedání prošlo víceméně bez povšimnutí. Naopak pozitivní body od Wall Street i od forexu sbírají západní „blond lídři“.

Jaká je nálada na trzích po volbách v USA a co můžeme čekat dál?
Prezidentské volby v USA máme za sebou, ale trhy stále vstřebávají výsledky a hledají rovnováhu. Jak se na situaci dívají investoři, co to znamená pro různé tržní sektory, a hlavně – jaký přístup bychom měli zvolit v tomto dynamickém prostředí?