Ranní videokomentář: Dolar začíná znovu ztrácet, dnes americká inflace

14.02.2018 07:36  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Včerejší seance na akciové trhy žádnou větší změnu nepřinesla, což je ale pro indexy dobrá zpráva, protože postupně získávají pevnější půdu pod nohama, zatímco volatilita a úroveň rizikových přirážek postupně klesá. Na devizovém trhu se dařilo hlavně rizikovějším měnám na páru s dolarem, i když za sebou má docela zajímavou seanci také JPY, který vůči dolaru prolamuje důležitý support na úrovni minima z loňského září. Dnes čekáme hlavně na americké makro v čele s výsledky inflace.

Dnešní fundamenty:

 • 11:00 Flash odhad tempa růstu HDP v eurozóně (malý dopad)
 • 14:30 Tempo růstu americké inflace (velký dopad)
 • 14:30 Americké maloobchodní prodeje (střední dopad)
 • 16:30 Americké zásoby ropy (střední dopad)
Sdílení článku:
Facebook

Čtěte více

 • Ranní videokomentář: Dolar silnější na většině měnových párů, dnes zasedá RBNZ
  Včerejší seance přinesla nové a většinou ne příliš důležité statistiky z amerického trhu práce a docela překvapivou reakci na dolaru, který po jejich zveřejnění začal výrazně zpevňovat na většině hlavních měnových párů. Zatím je sice brzy mluvit o tom, že americká měna zahajuje korekci, technicky vzato ale situace na dolarových párech začíná pro dolarové býky konečně po dlouhé době vypadat trochu lépe a bude velmi zajímavé sledovat, jak do všeho promluví v pátek americké výsledky inflace. Dnešek bude na data opět spíše chudý a zvědaví budeme hlavně ve večerních hodinách na zasedání novozélandské centrální banky (RBNZ), která bude rozhodovat o sazbách.
 • Ranní videokomentář: Dolar silnější na většině měnových párů, libře pomohly dobré zprávy o dohodě s EU
  Včerejší seance se na akciových trzích vydařila, a to hlavně ve Spojených státech, kde indexy dokázaly růst až o procento. Americké indexy tak znovu navýšily svá historická maxima a od začátku roku už rostou o více než 17 %, když na trzích dál vládne dobrá nálada a extrémně nízká volatilita. Zajímavých pohybů jsme se ale dočkali i na některých měnách v čele s librou, které výrazně pomohly zprávy o tom, že Británie a EU našly společnou řeč ve vyjednávání o finančním vypořádání, které by nyní mohlo být konečně uzavřenou kapitolou. Dnešek přinese zajímavé makro z Evropy i z USA, ale trh bude pravděpodobně čekat hlavně na odpolední projev Janet Yellenové, která promluví před ekonomickým výborem amerického Kongresu.
 • Ranní videokomentář: Dolar silnější na většině párů, dnes data z kanadského trhu práce
  Akciové trhy v Evropě si včera prošly mírnou korekcí, zatímco indexy v USA si své pozice dokázaly udržet. Trhy zůstávají i nadále ve vyčkávacím režimu, který způsobuje, že ze svého širšího bočního trendu zatím nemají důvod vystupovat. Včerejší seance pomohla na devizovém trhu hlavně dolaru, který likvidoval část svých ztrát na většině měnových párů. Dnešek přinese ze zajímavých výsledků hlavně údaje z kanadského pracovního trhu a americkou spotřebitelskou důvěru.
 • Ranní videokomentář: Dolar si poradil s horším makrem a zůstává silný
  Závěr minulého týdne se překvapivě vydařil americkému dolaru, který nakonec ustál nečekaně slabá data z pracovního trhu, kde nejenže výsledky NFP nenaplnily konsensus, ale kde také meziroční růst mezd klesl až na 2,4 %. Horší výsledky však dolaroví býci rychle setřásli a poslali EURUSD zpět na dosah hranice 1,16, kde se držel také v průběhu dnešního rána. Silnější dolar pak v pátek výrazně dolehl také na drahé kovy, které začaly znovu ztrácet, zatímco ještě lepší seanci než USD měl na FX pouze CAD, kterému data z domácího trhu práce naopak v pátek dokázala pomoci. Nový týden bude na fundamenty podstatně chudší, takže počítáme, že bude hrát značnou roli na většině aktiv hlavně technická situace. Dnešek začne pozvolna a přinese jen několik výsledků PMI z Evropy a z Kanady.
 • Ranní videokomentář: Dolar si své pozice drží, dnes americké HDP a spotřebitelská důvěra
  Akciové indexy v Evropě i v USA včera tentokrát mírně ztrácely, přičemž pod největším tlakem byly indexy v Itálii, na které zdá se začíná doléhat tlak blížícího se referenda. To se sice koná až o víkendu, obavy z jeho výsledku ale pravděpodobně budou rezonovat na trzích celý tento týden. Včerejší seance byla bez klíčových dat a situaci na devizovém trhu navzdory zvýšené volailitě příliš nezměnila. Dnešek nabídne dat o něco více, a to především z USA, odkud přijde první revize HDP, nebo výsledky spotřebitelské důvěry.
 • Ranní videokomentář: Dolar si své pozice stále drží. Dnes zasedá Fed, trhy čekají zvýšení sazeb
  Včerejší seance situaci na trzích nijak výrazně nezměnila a obchodníci dál spíše jen vyčkávali na to, co přinese dnešek. Středa je totiž pro další vývoj na trzích klíčová, jelikož se vedle několika zajímavých makrodat z Británie a USA dočkáme také zasedání americké centrální banky, která by dnes měla znovu zvýšit úrokové sazby. Protože ale se zvýšením sazeb trh počítá, bude důležitý především doprovodný komentář a nové projekce, které by měly signalizovat jak velká je ochota Fedu ke zvyšování sazeb i do nadcházejících měsíců. Dnešek přinese ale také nizozemské parlamentní volby a trh bude zvědavý především na to, kolik procent hlasů získá strana Geerta Wilderse.
 • Ranní videokomentář: Dolar stabilní na většině měnových párů, dnes ADP report z USA
  Úterní seance se na trzích nesla opět v klidném duchu a žádné velké změny ve fundamentální nebo technické situaci nepřinesla. Americký dolar zůstává silný a stabilní je situace také na akciových trzích, i když jsme včera byli svědky na většině evropských i amerických indexů mírné korekce. Dnešek nabídne hlavně výsledky ADP reportu z amerického trhu práce, který by mohl leccos napovědět o tom, jak v pátek dopadnou oficiální vládní statistiky (NFP).
 • Ranní videokomentář: Dolaru pomohla čísla z pracovního trhu, akcie znovu opatrně rostou
  Konec minulého týdne výrazně pomohl americkému dolaru, který dokázal zpevnit na většině měnových párů poté, co byly zveřejněny statistiky z amerického trhu práce. Ty se od konsenzu zase až tolik neodchýlily, ale určitě pomohly zprávy o tom, že se v minulém měsíci konečně zastavilo zpomalování dynamiky růstu mezd, která meziročně dosahovala 2,5 %. Nový týden bude na fundamenty o něco chudší a celkový sentiment na trzích by se výrazněji měnit neměl. Klíčová bude do dalších dnů situace na EURUSD, která má v posledních týdnech značný dopad na divergenci ve vývoji akciových indexů v Evropě a v USA.
 • Ranní videokomentář: Dolar začal ráno znovu zpevňovat, dnes pozor na fundamenty z Evropy
  Máme za sebou klidný vstup do nového týdne, který se na většině trhů nesl na výrazně podprůměrných objemech, k čemuž přispěl hlavně svátek v USA a absence nových dat. Dnes by se už ale mělo vše vrátit do zajetých kolejích, když se začne obchodovat také ve Spojených státech a na řadu přijde několik zajímavých fundamentů zejména z Evropy. Asijská seance se zatím nese ve znamení zpevňování amerického dolaru na všech párech, ke kterému pomohlo vyjádření Lorrety Mester (FOMC), které by nevadilo, kdyby začala americká centrální banka se zvyšováním sazeb již na březnovém zasedání.
 • Ranní videokomentář: Dolar začíná mírně ztrácet, dnes výsledky NFP
  Včerejší seance přinesla sérii dat z Evropy a z USA, která potvrdila zlepšující se kondici ekonomik na obou březích Atlantiku. Dopad na akcie a devizový trh byl však malý a trhy dál spíše vyčkávají na důležitější podněty, jako například na dnešní výsledky z amerického trhu práce, které jsou posledním důležitým fundamentem před prosincovým zasedáním americké centrální banky. Nálada na trzích by dnes ale přeci jen mohla být lehce nervózní, a to zejména v Evropě, která se připravuje na nedělní italské referendum. Euro však tyto obavy zatím příliš nesdílí a po přiblížení se supportu na úrovni loňského minima začíná na páru s dolarem opět posilovat.
 • Ranní videokomentář: Dolar zahájil týden dalším oslabením, těží z něj hlavně drahé kovy
  Finanční trhy za sebou mají klidný týden. Americké akcie sice mírně ztrácely, korigovaly však pouze jen malou část vysokých zisků, které od začátku roku nabraly. Na devizovém trhu se pak dařilo japonskému jenu, kterému začaly výrazně pomáhat klesající americké výnosy, zatímco ze stejného důvodu ztrácel americký dolar, který dnes ráno ještě dostalo pod tlak páteční fiasko republikánů, kteří se nedokázali shodnout na zrušení Obamacare.
 • Ranní videokomentář: Dolar za sebou má další náročný týden, nový týden bude hlavně o US fundamentu
  Minulý týden byl velmi úspěšný především pro americké akcie, kterým vydatně pomáhal další výprodej amerického dolaru. Ten oslaboval na páru s většinu hlavních světových měn a dál navyšoval své letošní ztráty. To vše navzdory dalšími růstu amerických dluhopisových výnosů, které v případě 10-letých splatností vystoupaly už na 2,68 %. Nový týden bude na fundamenty velmi bohatý a mohl by určit směrování americké měny na několik týdnů dopředu. Vedle důležitého amerického makra (trh práce) nás totiž čeká také zasedání americké centrální banky, nebo projev Donalda Trumpa v Kongresu o stavu unie. Začátek týdne by měl ale proběhnout v klidu, když nás dnes čekají jen méně důležité výsledky amerických osobních příjmů a výdajů.
 • Ranní videokomentář: Dolar zatím marně hledá pevnější půdu pod nohama, dnes britská inflace
  Začátek týdne na akciích proběhl v klidu, k čemuž pomohl hlavně svátek v USA a nízké objemy na většině trhů. Zatímco evropské akcie si své ocenění podržely, dolar pokračoval na většině měnových párů v trendu z minulého týdne, díky kterému se vůči euru vyhoupl až na dosah hranice 1,23 EURUSD. Dnes už otevřou také burzy v USA, takže se na trhy vrátí objemy a možná i o něco větší aktivita. Ze zajímavých dat čekáme hlavně na britskou inflaci, která by v případě větší odchylky od konsenzu mohla rozvlnit především librové páry.
 • Ranní videokomentář: Dolar znovu silnější na všech párech, dnes zasedá ECB
  Americká měna včera pokračovala v růstu na většině měnových párů. Trhy se připravují na růst sazeb v USA, díky čemuž se desetileté americké výnosy dostaly včera zpět na 2,57 %. Dolar zatím na devizovém trhu nemá konkurenci a bude velmi zajímavé sledovat, jak dnes s kartami zamíchá Evropská centrální banka. Ta rozhoduje v 13:45 o sazbách a ve 14:30 nás čeká tradiční tisková konference jejího guvernéra Draghiho. Hlavním tématem tiskovky přitom bude rostoucí inflace, která se již dostala na inflační cíl, i když zatím pouze díky spíše jednorázovým položkám jako jsou ceny energií a potravin. ECB pravděpodobně vyšší inflace zatím příliš trápit nebude a bylo by překvapením (dobrou zprávou pro euro), kdyby kvůli vyšší inflaci začala mluvit o přísnější měnové politice.
 • Ranní videokomentář: Dolar zpět pod 1,07 EURUSD. Dnes americké HDP
  Po středečním růstu se včera situace na akciových trzích stabilizovala a světové indexy si své pozice pouze udržují. Volatilita na S&P500 přitom klesla až na samotné dno a momentálně se nachází pod hranicí 11b. Na devizovém trhu se včera začalo znovu dařit americkému dolaru, který tak pravděpodobně těží hlavně ze skutečnosti, že americké výnosy začaly v minulých dnech znovu stoupat a vrátily se u desetiletých splatností zpět nad hranici 2,5 %. Dnešní seance bude hlavně o datech, když se dočkáme například výsledků HDP z USA, nebo americké spotřebitelské důvěry.
 • Ranní videokomentář: Dolar zůstává pod tlakem na většině měnových párů, dnes evropská inflace
  Včerejší seance dostala pod tlak opět hlavně americkou měnu a společně s ní i akciové indexy v Evropě i v USA. Trhy zdá se dál vstřebávají růst dluhopisových výnosů a svou roli možná na akciovém trhu sehrál také blížící se konec čtvrtletí. V každém případě se nám ale zatím nezdá, že by korekce na indexech měla silnější fundamentální základ a proto ji považujeme za spíše jen dočasnou. Stejné nemůžeme říci o situaci na dolaru. Ne že bychom od něj čekali silný sestupný trend, ale i navzdory stále docela dobrému fundamentu může mít prostor k dalšímu pádu ještě otevřený. Trh totiž mění názor na načasování růstu sazeb v ostatních zemích, zatím co výhled pro růst sazeb v USA zůstává stabilní.
 • Ranní videokomentář: Dolar zůstává silný na všech párech, trhy dále beze strachu
  Minulý týden byl především o americké měně, která dokázala zpevňovat na většině měnových párů. Pravděpodobnost prosincového růstu amerických sazeb se blíží 100 % a dolarový býci růst této pravděpodobnosti v minulých dnech náležitě vytěžili. Dolar je díky tomu silný, ale do nového týdne počítáme spíše s tím, že jeho růstový trend začne zvolňovat, jelikož je nyní prosincový růst sazeb zcela započten v ceně. Co se akciových trhů týká, ty i nadále zůstávají beze strachu, i když hlavní indexy jako DAX a S&P 500 zatím stále nebyly schopny prolomit resistence na úrovních horní hrany konsolidačního pásma, ve kterém se drží už několik měsíců. Nový týden by měl na trzích začít pozvolna, když nás ze zajímavých fundamentů čeká dnes pouze projev Maria Draghiho.
 • Ranní videokomentář: Dolar zůstává stabilní na většině měnových párů, trhy čekají na nový impuls
  Minulý týden na trhy velké změny nepřinesl. Akciové indexy pokračovaly v mírném růstu, zatímco na devizovém trhu si americký dolar na většině měnových párů svou cenu bez problémů podržel. Volatilita na trzích zůstává nízká a obchodníci jsou dál ochotni vstupovat i do rizikových pozic, když před sebou momentálně nevidí žádné větší zdroje nejistoty. Nic by se na tomto sentimentu nemělo změnit ani v průběhu tohoto týdne, který bude na důležité makro a nové fundamenty opět poměrně chudý. To by mělo i nadále nahrávat především obchodníkům preferujícím technickou analýzu.
 • Ranní videokomentář: Dominance dolaru na FX pokračuje, dnes pozor na projev Janet Yellen
  Americký dolar pokračuje v dominanci na většině měnových párů. Zatímco ale vůči euru nebo libře zpevňoval včera je mírně, výrazného růstu se dočkal na páru s komoditními měnami v čele s AUD a NZD. Fundament na dolaru zůstává silný zejména díky výhledu pro sazby, který může být ještě částečně vylepšen v průběhu dnešního odpoledne, kdy promluví několik představitelů americké centrální banky a mezi nimi i Janet Yellenová. Nálada na trzích jinak zůstává pozitivní a nic na tom nezaměnila ani včerejší mírná korekce v USA, kde se akciové indexy propadly o půl procenta.
 • Ranní videokomentář: Draghi včera zamával nejen s eurem, dnes opět pozor na centrální bankéře
  Včerejší seance přinesla projev šéfa Evropské centrální banky Draghiho, který trochu nečekaně rozvlnil euro, dluhopisové trhy a nepřímo také akcie. Přestože podle nás komentář Draghiho až tolik jestřábí nebyl a byl spíše vyvážený, obchodníci si jej vyložili jako signál blížícího se utahování měnové politiky a pustili se do nákupů evropské měny a výprodejů dluhopisů, který pomohl dostat výnosy v některých evropských zemích u desetiletých splatností dokonce o více než 10bp výše. Dnešek bude opět hlavně o centrálních bankéřích, když se v jedné panelové diskusi v Portugalsku potkají guvernéři Bank of England, Bank of Japan, Bank of Canada a také ECB.

Nejčtenější zprávy

 
reklama
Purple - strategy
 
XTB MT4

Užitečné nástroje

FX sazby

MěnaSazbaMěnaSazba
EUREUR0.00 %USAUSD1.50 %
GBPGBP0.50 %AUDAUD1.50 %
CADCAD1.25 %NZDNZD1.75 %
CHFCHF-0.75%JPYJPY-0.10%
 

Kurzy obchodování

Bře
3

Exkluzivní VIP seminář: Obchodujte jako bankovní trader!

Představujeme vám exkluzivní seminář, který účastníky semináře posouvá mezi tradingovou elitu. V průběhu semináře se dozvíte veřejně nedostupné informace o tom, jak ve skutečnosti funguje forex, pravdu o retailových brokerech a další veřejně nedostupné informace z obchodování bank a tradingu na institucionální úrovni.

Bře
24

Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management

Zcela nový seminář z dílny FXstreet.cz a tentokrát se zaměřením na psychologii obchodování a money-management. A právě toto téma je naprosto nejdůležitější a současně bohužel nejvíce podceňované a opomíjené téma většiny obchodníků. Tento seminář tak doplňuje naše ostatní kurzy, které se zaměřují spíše na technickou stránku tradingu. Úspěch tradera záleží hlavně na jeho psychice a přístupu k obchodování. Přijďte se naučit ty nejsilnější nástroje, tipy a rady, které vám k úspěchu pomohou. Tento unikátní seminář zcela jistě změní váš přístup k tradingu a tím také vaše celkové výsledky. Seminářem vás budou provázet úspěšní tradeři Ondřej Hartman a Jakub Hodan.

Dub
14

Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy na FOREXu

FXstreet.cz představuje unikátní seminář s hostem - Patrikem Urbanem, který působil jako profesionální trader na Wall Streetu. Praktické použití technické analýzy, Price Action a obchodní systémy ziskových traderů. Kromě Patrika Urbana na semináři jako host vystoupí také full-time trader Jakub Hodan.

Dub
21

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:


Thomson reuters ČTK Bloomberg

reklama
LYNX logo
reklama
reklama
Bernstein Bank - seminar
reklama
Purple - strategy