Dolar mírně roste. Trhy čekají na Trumpa, ale z klidu je jen tak něco nevyvede

11.01.2017 15:40  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Středeční seance na akciových trzích zatím z řady nevystupuje a obchodování probíhá i dnes v klidu a bez větších výkyvů. Evropské indexy pokračují v oscilaci v bočním trendu na zvýšených úrovních a připisují si jen mírné zisky. Trh čeká především na dnešní vystoupení Donalda Trumpa, který by měl promluvit v 17 hod. v New Yorku. Tématem jeho projevu však s největší pravděpodobností budou vztahy s Ruskem a nálezy CIA k ovlivňování prezidentských voleb. Bezprostřední dopad na trhy by proto měl být spíše mírný.

untitled1

Z nově zveřejněných fundamentů nabídla středeční seance zatím pouze následující:

 • Britská průmyslová produkce překvapila nečekaně silným růstem o 2,1 %, zatímco trh počítal s růstem o 0,8 %.
 • Britská obchodní bilance skončila minulý měsíc v deficitu 12,2 mld. liber, což byl ještě o miliardu vyšší výsledek než očekával většinový konsenzus.
 • Počty nově udělených hypoték rostly v USA v lednu o 5,8 % proti konsenzu +1,6 %.
 • Šéf Bank of England právě mluví na půdě britského parlamentu (15:30). Tématem je zatím ale především brexit.

Více dnešní seance nepřinesla a ekonomický kalendář tak na důležité makro zůstává i nadále velmi chudý. Situace by se měla mírně změnit až koncem týdne, kdy se dočkáme z USA maloobchodních tržeb a spotřebitelské důvěry, jejichž dopad na celkový sentiment ale pravděpodobně bude i nadále krátkodobý.

Absence nových fundamentů zatím k větší obchodní aktivitě nevybízí a na většinu pohybů se proto podle nás vyplatí nahlížet jako na technickou záležitost. Platí to i o dnešním zpevnění amerického dolaru, který posiluje na většině měnových párů, přestože například dluhopisové výnosy v USA zůstávají prakticky beze změny. Na páru s eurem dnes dolar přidává zhruba půl procenta a o něco menší zisky si připisuje také vůči japonskému jenu a britské libře.

untitled

Zajímavější je situace na trhu  s komoditami, kde jsme se odpoledne dočkali zajímavého pohybu na zlatě, stříbře i na ropě, který navíc probíhal prakticky ve stejný čas. Výrazný výkyv ceny přitom nijak nekoreluje se situací na dolaru a vzhledem k tomu že se týká ropy i drahých kovů, je velmi pravděpodobné, že postrádá fundament a je spíše technické povahy.

untitled2

Čekáme tedy na Trumpa. Akciové indexy v USA zahájily středeční seanci téměř beze změny.

Sdílení článku:
Facebook

Čtěte více

 • Dolar koriguje část zisků z první poloviny týdne, akcie znovu lehce ztrácí
  Také čtvrteční seance zatím na finančních trzích probíhá v klidu a bez větších výkyvů. Fundamentů je znovu málo a trh se zaměřuje pouze na pár nově příchozích dat, která zatím nabídla Evropa a Kanada. Evropské indexy sice znovu lehce ztrácí, i tentokrát jsou ale ztráty na nízkých objemech a v řádu pár desetin procenta, takže většina obchodníků dál spíše vyčkává na nové fundamenty, které by měly potenciál trh rozpohybovat.
 • Dolar koriguje propad z konce listopadu, čeká na FED
  Snaha znovuzvoleného prezidenta USA o uniknutí z fiskálního útesu je trhem hodnocena velmi optimisticky...
 • Dolar koriguje včerejší ztráty, DAX zpátky nad 10 000b.
  Evropské indexy se po dvou nervózních dnech vrací do zelených čísel. DAX se znovu vyhoupl nad hranici 10 000 euro a té...
 • Dolar, který převrací výnosy naruby
  Vliv na dolar měla zejména výnosnost cizoměnových aktiv i celkový dopad na podílové fondy a klientská portfolia. Před koncem devizových intervencí ČNB bylo doporučeno snížit podíl měnově nezajištěných pozic v portfoliích. Šlo zejména o pohyb české koruny vůči euru, který v současné době primárně ovlivňuje hodnotu naší měny vůči ostatním zahraničním měnám. Dominantnějším faktorem ovlivňujícím portfolia s cizoměnovými pozicemi byl ale nakonec eurodolar. Od začátku roku jsou ztráty největší na dolarové části portfolií. Americké akcie letos vydělaly asi 10 %, po přepočtu do koruny je ale výnos hned v několika procentním záporu. Rozdíl korunové a dolarové výkonnosti se nevztahuje pouze na akcie, ale i aktiva primárně kótovaná v americké měně. Zlato zdánlivě rostlo o více než 10 %, pro českého investora ale svou hodnotu v korunách ztratilo.
 • Dolar lehce koriguje své ztráty, koruně pomohl sílící zlotý
  Euro odpoledne začalo ztrácet a proti dolaru kleslo na 1,4550. Růstová nálada ochabuje také n...
 • Dolar lehce koriguje včerejší ztráty a čeká na Fed - ten mu ale zřejmě nepomůže
  Dolaru včera uškodil pokles objednávek zboží dlouhodobé spotřeby a jeho kurz k euru vystoupal nad 1,2760. Odtud násle...
 • Dolar lehce posiluje před ECB a faktickým uvalením cel
  Hlavním finančním trhům dnes žádné nosné téma neudává společný směr. Akcie v Evropě jsou na tom smíšeně, dluhopisy většinou ztrácejí. Markantní nárůst výnosů sledujeme u Itálie, kam možná dorazila nová vlna nervozity z povolebního vývoje. Dolar má tendenci posilovat na párech s eurem, jenem i librou, ale změny kurzů zůstávají skromné. Koruna zhruba drží pozici.
 • Dolar likviduje část svých ztrát z minulého týdne, doplácí na to hlavně drahé kovy
  Pondělní seance se zatím nese v podstatně klidnějším duchu než konec minulého týdne. Evropské indexy likvidují část svých dřívějších ztrát a v Evropě přidávají půl až jedno procento. Zisky jsou ale na výrazně podprůměrných objemech, takže se opět jedná o spíše technický pohyb bez přesvědčivého fundamentu. Daří se přitom hlavně bankovnímu sektoru a také společnostem zaměřujícím se na těžbu ropy.
 • Dolar mírně koriguje své dřívější ztráty, DAX se mezitím vrací nad 13 300 euro
  Na akciové trhy se po klidné pondělní seanci dnes vracejí objemy a společně s nimi i mírný růst. Pod mírným tlakem je dnes z hlavních evropských indexů jen FTSE100, zatímco ostatní své vysoké pozice opatrně navyšují. Německý DAX díky tomu likviduje své dřívější ztráty a vrací se zpět nad 13 300 euro, i když i nadále zůstává uvězněn v již několik měsíců trvajícím bočním trendu.
 • Dolar mírně oslabil navzdory dohodě politiků v USA
  S měnovým párem eura a amerického dolaru to včera bylo jako na houpačce. Společná evropská měna byla včera kótován...
 • Dolar na Bernankeho projev reagoval rozpačitě, drahé kovy dál rostou
  Dolar na Bernankeho projev reagoval rozpačitě, drahé kovy dál rostou - videokomentář Jaroslava Brychty...
 • Dolar nad maximem 2013, riziko měnových válek narůstá. S/R úrovně pro páry USD.
  Americká měna si nemohla pro posílení vybrat lepší čas. Nevidíme sice optimistický vývoj fundamentu...
 • Dolar nad rokem 2012, EUR/USD pod 1,2800. ECB „pracuje na poklesu“
  Ranní předpoklad posílení USD se potvrdil a americká měna kulminuje na I.USDX indexu u vzrůstající TL, když dosáhl...
 • Dolar na dvouletém minimu vůči euru
  Dolar se v průběhu včerejška propadl na dvouleté minimum vůči evropské měně, když se kurz EUR/USD dostal k hranici 1,3770. Americká...
 • Dolar na euru konečně zpevňuje. Komoditní měny a překvapivě i drahé kovy se ale i přesto drží
  I dnes se v médiích propírá především návštěva Donalda Trumpa a jeho podivné podávání rukou s evropskými představiteli. Finanční trhy ale zatím Trumpovu návštěvu neřeší a indexy v Evropě pokračují v poměrně stabilním obchodování. Většina z nich dnes sice ztrácí, ztráty jsou ale jen mírné a navíc na nízkých objemech, takže jim žádný větší význam nepřisuzujeme.
 • Dolar na kolenou kvůli politickému patu
  Na globálních finančních trzích včera nebylo zveřejněno příliš nových zpráv. Oči investorů se nadále soustředí na Spojené státy...
 • Dolar na konci týdne posiluje i přes horší americká data
  Koruna zakončila týden lehkými ztrátami proti euru. Kurz se nachází na 27,44. Lépe na tom byl stagnující forint. Zlotý...
 • Dolar nakonec pondělní ztráty vymazal
  Úvod týdne byl na nová makroekonomická data chudší. Dočkali jsme se prakticky jen jediného čísla, a to průmyslové výroby za celou eurozónu...
 • Dolar nakonec vytěžil jen menší zisky. Trhům dobrá nálada nevydržela
  Průběh dnešního dne nenabídl zásadní data z hlavních ekonomik a chyběly i události, kterých by se trhy mohly chytit. Sice je stále znát stoupající optimismus ohledně americké daňové reformy, jež zůstává jedním z klíčových témat, ale nové impulsy z této strany nepřicházejí.
 • Dolar na páru s EUR a GBP navázal na páteční růst, akcie na nízkých objemech vyčkávají
  Po trochu nervózní páteční seanci se dnes situace na trzích normalizuje. V Británii se kvůli svátku neobchoduje, díky čemuž evropské objemy výrazně zaostávají za tím, co bylo běžné v posledních třiceti obchodních seancích. Většina evropských indexů se tak na nízkých objemech drží v rámci intradenního šumu v líném bočním trendu a pouze lehce ztrácí. Německý DAX klesá o půl procenta, ale stále zůstává nad hranicí 10 500 euro kolem které v těsném pásmu osciluje prakticky od poloviny tohoto měsíce.

Nejčtenější zprávy

 
reklama
Admiral Markets PA
 
Purple - indikator

Užitečné nástroje

FX sazby

MěnaSazbaMěnaSazba
EUREUR0.00 %USAUSD1.75 %
GBPGBP0.50 %AUDAUD1.50 %
CADCAD1.25 %NZDNZD1.75 %
CHFCHF-0.75%JPYJPY-0.10%
 

Kurzy obchodování

Bře
24

Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management

Zcela nový seminář z dílny FXstreet.cz a tentokrát se zaměřením na psychologii obchodování a money-management. A právě toto téma je naprosto nejdůležitější a současně bohužel nejvíce podceňované a opomíjené téma většiny obchodníků. Tento seminář tak doplňuje naše ostatní kurzy, které se zaměřují spíše na technickou stránku tradingu. Úspěch tradera záleží hlavně na jeho psychice a přístupu k obchodování. Přijďte se naučit ty nejsilnější nástroje, tipy a rady, které vám k úspěchu pomohou. Tento unikátní seminář zcela jistě změní váš přístup k tradingu a tím také vaše celkové výsledky. Seminářem vás budou provázet úspěšní tradeři Ondřej Hartman a Jakub Hodan.

Dub
14

Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy na FOREXu

FXstreet.cz představuje unikátní seminář s hostem - Patrikem Urbanem, který působil jako profesionální trader na Wall Streetu. Praktické použití technické analýzy, Price Action a obchodní systémy ziskových traderů. Kromě Patrika Urbana na semináři jako host vystoupí také full-time trader Jakub Hodan.

Dub
21

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Kvě
19

Exkluzivní VIP seminář: Obchodujte jako bankovní trader!

Představujeme vám exkluzivní seminář, který účastníky semináře posouvá mezi tradingovou elitu. V průběhu semináře se dozvíte veřejně nedostupné informace o tom, jak ve skutečnosti funguje forex, pravdu o retailových brokerech a další veřejně nedostupné informace z obchodování bank a tradingu na institucionální úrovni.

Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:


Thomson reuters ČTK Bloomberg

reklama
RoboMarkets - brand
reklama
RoboMarkets - brand
reklama
Swissquote Bank
reklama
XTB Price Action