Ticker Tape by TradingView
WSJ: Americké firmy se kvůli Trumpovi zásobí čínským zbožím, některé se zadluží
Americké firmy, které dovážejí z Číny, už teď reagují na plánovaná cla, jak je slíbil zavést zvolený prezident Donald Trump. Nejčastěji se snaží předzásobit. Někteří podnikatelé se kvůli tomu přitom neváhají ani zadlužit, napsal deník The Wall Street Journal (WSJ).
Ve 21:00 místního času v den voleb bylo Jasonu Junodovi jasné, že se do Bílého domu vrací Donald Trump. Ještě večer kontaktoval čínské dodavatele své firmy na péči o pleť, aby objednal roční zásoby zhruba za 50.000 dolarů (1,2 milionu Kč). To byla maximální částka, kterou si mohl dovolit, a také maximální množství, které měl kde uskladnit.
Junod věří, že se přibližně 30.000 kartáčů na tělo a peelingových rukavic dostane do závodu společnosti Bare Botanics v Madisonu ve státě Wisconsin dřív, než bude Trump uveden do úřadu. Věří také, že Trump myslí vážně svůj slib uvalit 60procentní cla na veškeré čínské zboží.
Americké firmy se vracejí k návodu, který využívaly za Trumpova prvního funkčního období - před zavedením cel se zásobí dováženým zbožím. Navíc zvažují, zda budou zvyšovat ceny, nebo se jim podaří najít alternativní dodavatele z jiných států.
Trump v roce 2018 zahájil obchodní válku proti Číně. I tehdy se americké podniky podle Mezinárodního měnového fondu (MMF) snažily předzásobit před zavedením cel. Výsledkem bylo, že obchodní deficit Spojených států s Čínou - tedy o kolik dovoz převyšuje vývoz - v roce 2018 prudce vzrostl, načež v roce 2019 klesl.
Prudký nárůst vývozu z Číny letos nastal už v říjnu. Podle některých ekonomů to mohlo souviset s předzásobením v souvislosti s nejistotou kolem výsledků voleb. Odeslaných zásilek z Číny bylo minulý měsíc meziročně téměř o 13 procent více. To je výrazně nad očekáváním analytiků a jde zároveň o prudké zrychlení ve srovnání se zářijovým nárůstem, který činil o 2,4 procenta.
Čína zůstává největším světovým vývozcem zboží a Spojené státy jeho největším odběratelem. Americké firmy loni nakoupily čínské zboží v hodnotě zhruba 430 miliard dolarů (10,3 bilionu Kč). Cla, která na sebe USA a Čína v posledních letech uvalovaly, příliš nezměnila dosavadní obchodní nerovnováhu mezi těmito zeměmi. Ta je podle MMF způsobena silnou poptávkou amerických spotřebitelů a slábnoucí poptávkou v Číně.
Van Ťün-chuej, který pracuje v marketingu pro výrobce elektroniky v provincii Kuang-tung, listu WSJ řekl, že jeho firma zaznamenala nárůst dotazů a viditelný neklid ze strany amerických klientů. "Budeme se soustředit na snižování nákladů, abychom pomohli zmírnit situaci a přečkat tuto krutou zimu," dodal.
Kromě cel na dovoz z Číny Trump navrhuje zboží ze všech zemí zatížit clem deset až 20 procent. Tento scénář je noční můrou pro Leah Darkovou-Fleuryovou, spoluzakladatelku společnosti Stone Fleury, velkoobchodu s přírodním kamenem a porcelánem v San Francisku. Firma už 20 let nakupuje přírodní kámen od stejného dodavatele z Číny a většinu ostatních materiálů dováží z Evropy. Tento týden požádala čínského dodavatele o možnost objednat asi dva přepravní kontejnery přírodního kamene v rámci splátkového kalendáře.
Toni Nortonová, která je majitelkou firmy Fine Fit Sisters v Charlotte ve státě New York, dováží z Číny tělový olej. Sezona pro ni začíná v létě, takže by se normálně zásobila až po Novém roce. Teď se do konce roku snaží objednat asi 20.000 kusů.
Pokud cla na čínské výrobky skutečně dosáhnou 60 procent, Nortonová uvedla, že možná přestane prodávat tělový olej a více se zaměří na své služby v oblasti tréninku fitness.
Některé firmy chtějí místo Číny dovážet například z Kambodže nebo Vietnamu. I Junod, který v oblasti péče o pleť podniká od roku 2020, zvažoval, že se poohlédne v regionu jihovýchodní Asie. Nevěří ale, že by se podařilo zopakovat poměr vysoké kvality a nízké ceny jako u jeho čínských dodavatelů. "Připadá mi, jako bychom byli trestáni za to, že v tuzemsku se nemáme na koho obrátit,“ dodal.
Zdroj: ČTK, WSJ
Klíčová slova: Čína | USA | New York | MMF | Wall Street | Obchodní deficit | Donald Trump | Wall Street Journal | ROCE | Spojené státy | WSJ | Podnikatelé | Americké firmy | Firmy | ČTK | Podniky | Americké podniky | The Wall Street Journal | Deficit | Prezident Donald Trump | Firma | USA a Čína | Čínské zboží | Plánovaná cla | Wall Street Journal (WSJ) | Trump | Prezident | Dovoz z Číny | Deník The Wall Street Journal | Obchodní deficit Spojených států | Dovoz | Vývoz | JDE | Ceny | Společnosti | 3М | Snižování nákladů | Asie | Vice | ProCent | Olej | Služby | Wisconsin |
Čtěte více
-
WOOD & Company nákupem další varšavské kancelářské budovy rozšiřuje portfolio na 15 budov
Aktiva realitního fondu WOOD & Company nově rozšíří kancelářská budova Concept Tower ve Varšavě. Tu společnost WOOD & Company získá od CPIPG. Budova má 9 tisíc metrů čtverečních kancelářské plochy a je plně pronajatá. Jde o druhou kancelářskou budovu na polském trhu a celkově už dvanácté aktivum Office podfondu, který se orientuje na kancelářské budovy v hlavních městech regionu střední a východní Evropy. Ten přitom dlouhodobě patří mezi nejúspěšnější fondy v daném segmentu v Česku i na Slovensku, průměrný roční výnos od založení Office podfondu činí v korunové třídě 11,35 %. -
WOOD & Company přebírá provoz historické Občanské plovárny a plánuje investice do jejího rozvoje
Novým provozovatelem Občanské plovárny na Praze 1 je investiční skupina WOOD & Company na základě získání kontrolního vlastnického podílu ve společnosti BIG-HAM ve veřejné exekuční dražbě. Skupina plánuje pokračovat v dosavadním obchodním modelu a současně investovat do renovace tohoto unikátního historického objektu. -
WOOD & Company uvádí na pražskou burzu první SPAC ve střední Evropě
Společnost WOOD SPAC One a.s. („WOOD SPAC One”), součást skupiny WOOD & Company, obdržela od ČNB formální schválení prospektu pro svůj záměr realizovat první SPAC transakci (Special Purpose Acquisition Company) na Burze cenných papírů Praha („BCPP“). Záměrem společnosti WOOD SPAC One je upsat kapitál v rozmezí od několika stovek milionů do 1 miliardy korun. Úpis bude zahájen 10. února a potrvá do 1. dubna 2022. Samotné uvedení společnosti na burzu je plánováno na 11. dubna 2022. Minimální objem investice v rámci úpisu činí 250 200 Kč. Na trzích střední a východní Evropy jde o první počin tohoto druhu. Podle skupiny WOOD & Company může být SPAC vítaným oživením pro pražskou burzu, která schopnost kvalitně zobchodovat tituly různé úrovně už několikrát prokázala. Na západních trzích proběhla v roce 2021 prostřednictvím SPAC zhruba polovina vstupů nových emisí na burzu. -
WOOD & Company vstupuje s novým realitním fondem do segmentu logistiky. Pro první akvizici sáhla do Polska
Skupina WOOD & Company otevírá nový WOOD & Co. Logistics podfond a vstupuje tak do segmentu logistiky. Nový podfond je určený pro kvalifikované investory. V eurové třídě cíluje na roční výnos 15 procent při investičním horizontu alespoň tři roky. Unikátní strategií fondu jsou investice do výstavby logistických nemovitostí, kdy investor získává možnost profitovat z developerského výnosu. První akvizicí nového podfondu je plánovaná investice do výstavby třetí etapy projektu 7R Park Tczew III nedaleko polského Gdaňsku. V přípravě je výstavba dalších logistických projektů ve střední Evropě. -
WOOD & Company: zhodnocení uplynulého roku a výhledy na 2025
Navzdory nadprůměrné výkonnosti v roce 2023 globální akciové trhy pokračovaly ve svém růstovém tažení, i nadále však při významné dominanci amerických akcií. Po větší část roku byl růst amerických burz tažen především akciemi velkých technologických společností a až během posledního kvartálu, převážně v souvislosti s podzimními prezidentskými volbami, se optimismus začal přelévat i do ostatních segmentů amerického trhu. Index S&P 500 tak po loňském nárůstu o 24,2 % letos připisuje zisk 27 %, technologický index Nasdaq pak po loňském zisku 43 % letos přidává opět nadpůrměrných 34 %. Ústředním tématem zůstával především rozvoj umělé inteligence a byly to právě největší americké technologické společnosti, které z tohoto trendu nejvíce benefitovaly. -
WOOD SPAC One prodlužuje upisovací období do konce dubna
Společnost WOOD SPAC One prodlužuje o měsíc upisovací období prvního SPACu na pražské burze. Částka, která byla dosud v rámci upisovacího období vybrána, již nyní převyšuje velmi úspěšné IPO Pilulky. S ohledem na zájem investorů a aktuální situaci na trzích, která je důsledkem rusko-ukrajinského konfliktu, chce společnost poskytnout investorům více času na vyhodnocení situace a případné vyvázání prostředků ze zasažených regionů. Proto prodlužuje upisovací období do 29. dubna 2022. -
Word on the Street
Finanční trhy se zřejmě snaží najít směr. V revidovaném World Economic Outlook Mezinárodní měnový fond ponechal globální růst... -
Workday kupuje AI startup Sana Labs za 1,1 miliardy dolarů, aby posílil své možnosti v oblasti učení a agentních funkcí
Workday se dohodl na akvizici švédské AI společnosti Sana Labs založené v Stockholmu v rámci hotovostní transakce za přibližně 1,1 miliardy USD. Tah tento je součástí strategie společnosti Workday pro posílení funkcí založených na umělé inteligenci v oblastech lidských zdrojů, vzdělávání, správy znalostí a inteligentních agentů. -
Worldline najala auditory k prověření obchodů s rizikovými klienty, uvádí předseda správní rady
Platební společnost Worldline reaguje na mediální výpady týkající se údajného přehlížení varování před rizikovými klienty, zejména provozovateli pornografických a seznamovacích serverů, jejichž transakční chování bylo spojeno s vyšší mírou podvodů. V návaznosti na to firma zahájila nezávislou auditní kontrolu portfolia klientů u renomované společnosti Accuracy, jejíž výsledky plánuje zveřejnit společně s finančními výsledky 30. července, uvedl předseda správní rady Wilfried Verstraete v rozhovoru pro Les Echos. -
WSJ: Aerolinky po zvýšení cen a snížení nákladů vykazují vysoké zisky
Před rokem řada leteckých společností bojovala s nedostatkem peněz, protože některé země jen velmi pomalu rušily cestovní omezení související s pandemií nemoci covid-19. Nyní, když jsou již hranice zcela otevřené, vykazují někteří z těchto dopravců vysoké zisky, upozornil server listu The Wall Street Journal (WSJ). -
WSJ: Americký NortonLifeLock jedná o převzetí české antivirové firmy Avast
New York/Praha - Americká softwarová společnost NortonLifeLock, dříve známá jako Symantec, jedná o převzetí české antivirové firmy Avast. Ve svém portfoliu by tak posílila spotřebitelský software. S odvoláním na informované zdroje to dnes napsal americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ), který hodnotu transakce odhaduje na více než osm miliard dolarů (zhruba 173 miliard Kč). Pokud některá ze stran jednání neukončí, dohoda by mohla být uzavřena ještě do konce tohoto měsíce, uvedly zdroje WSJ. -
WSJ: Američané pracují z domova, Evropané a Asiati se vracejí do kanceláří
Zatímco Američané stále hojně pracují z domova, Evropané a Asiati se po pandemii covidu-19 častěji vracejí do kanceláří. Podle analytiků tráví Američané na pracovišti méně času, protože mají větší domy, větší dojezdové vzdálenosti do práce a je tam nižší nezaměstnanost. Třeba v Hongkongu ale žije v malých bytech více generací, což práci z domova příliš nenahrává. Napsal o tom deník The Wall Street Journal (WSJ). -
WSJ: Apple omezuje zaměstnancům užívání ChatGPT, vyvíjí podobnou technologii
Americká technologická společnost Apple omezuje zaměstnancům užívání chatovacího robota s umělou inteligencí ChatGPT. Firma totiž pracuje na vlastní podobné technologii. S odkazem na dokumenty a zdroje o tom píše deník The Wall Street Journal (WSJ). Twitter pak obviňuje firmu Microsoft, že zneužívá dohodu o poskytování dat z této sociální sítě, uvedla s odkazem na dopis právníka Alexe Spira šéfovi Microsoftu agentura Reuters. -
WSJ: Boeing se potýká s další vadou stroje 787 Dreamliner
Americký výrobce letadel Boeing se potýká s další vadou letounu 787 Dreamliner. Týká se některých součástek z titanu, které jsou slabší, než by měly být. S odvoláním na informované zdroje to dnes napsal server listu The Wall Street Journal (WSJ). Defekt se týká letadel vyrobených v uplynulých třech letech. Boeing na dotaz agentury Reuters o komentář zatím nereagoval. -
WSJ: DeSantis oficiálně zahájí prezidentskou kampaň příští týden
Floridský republikánský guvernér Ron DeSantis příští týden oficiálně zahájí svou prezidentskou kampaň, píše deník The Wall Street Journal (WSJ) s odvoláním na informované zdroje. -
WSJ: Meta se ve čtvrtek chystá spustit síť Threads, která má konkurovat twitteru
Americká internetová společnost Meta, která vlastní facebook či instagram, se ve čtvrtek chystá spustit textovou sociální síť Threads, která má konkurovat twitteru. Informoval o tom server listu Wall Street Journal (WSJ), podle něhož by se Threads mohl stát silným soupeřem twitteru. -
WSJ: Meta vyvíjí nový, výkonnější systém umělé inteligence
Společnost Meta Platforms pracuje na novém systému umělé inteligence (AI), který má být stejně výkonný jako nejvyspělejší model nabízený společností OpenAI. Uvedl to list The Wall Street Journal (WSJ) s odvoláním na informované zdroje. Mateřská firma Facebooku chce mít svůj nový model AI hotový příští rok a bude několikanásobně výkonnější než jeho komerční verze nazvaná Llama 2. -
WSJ: MGM chce za 5,5 miliardy USD prodat celé své filmové studio
Společnost MGM Holdings, která je vlastníkem věhlasného a jednoho z nejdéle fungujících filmových studií Metro-Goldwyn-Mayer (MGM), zvažuje prodej veškerých svých aktiv včetně rozsáhlého filmového archivu, který zahrnuje mimo jiné sérii Jamese Bonda. S odvoláním na své zdroje o tom informoval zpravodajský server The Wall Street Journal (WSJ). Hovoří se o částce 5,5 miliardy dolarů (zhruba 118 miliard Kč). -
WSJ: Pád jenu Sorosovi vynesl 1 mld. USD. Pohádkově vydělaly další fondy
Známý investor Geroge Soros opět projevil dobrý čuch na investiční příležitost. Sázka proti japonskému jenu, který za poslední čtyři měsíce oslabil o 20 %, šéfovi hedgeového fondu Soros Fund Management vynesla zhruba 1 miliardu USD. Informaci dnes přinesl deník Wall Street Journal (WSJ). -
WSJ: Podle Trumpa by jednou měli monitorovat příměří na Ukrajině evropští vojáci
Příští americký prezident Donald Trump řekl na nedávné schůzce v Paříži prezidentům Ukrajiny a Francie Volodymyrovi Zelenskému a Emmanuelovi Macronovi, že nepodporuje ukrajinské členství v NATO, ale chtěl by, aby po případném zastavení bojů byla Ukrajina silná a dobře vyzbrojená. Napsal to americký deník The Wall Street Journal (WSJ) s odkazem na zdroje obeznámené s jednáním. Podle budoucího šéfa Bílého domu by hlavní roli v obraně a podpoře Ukrajiny měla hrát Evropa a vojáci z evropských států by měli v této zemi monitorovat případné příměří.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
🎄 FXstreet.cz vám přeje klidné Vánoce a inspirativní rok 2026 ⭐
Brazílie: Komoditní gigant s největším akciovým trhem Latinské Ameriky (11. díl)
Top strategie pro investory v roce 2026
Jak sestavit kvalitní trading plán? (40. díl)
ODHALUJEME! Zisková obchodní strategie AMD pro tradery
Země, která zrušila peníze. Kambodžský riel se zrodil po řádění Rudých Khmerů
Revoluce v nabídce Purple Trading: Přichází unikátní Clash CFDs, nové komodity i indexy
Eli Lilly, Novo Nordisk a Oscar Health: Proč mají tyto akcie tak rozdílné vyhlídky?
Válka ve Vietnamu vedla k dongu. Měna dnes patří mezi nejslabší na světě
Speciální AKCE: Získejte VIP zónu FXstreet.cz zdarma ke každému účtu RebelsFunding!
🎄 FXstreet.cz vám přeje klidné Vánoce a inspirativní rok 2026 ⭐
Brazílie: Komoditní gigant s největším akciovým trhem Latinské Ameriky (11. díl)
Top strategie pro investory v roce 2026
Jak sestavit kvalitní trading plán? (40. díl)
ODHALUJEME! Zisková obchodní strategie AMD pro tradery
Země, která zrušila peníze. Kambodžský riel se zrodil po řádění Rudých Khmerů
Revoluce v nabídce Purple Trading: Přichází unikátní Clash CFDs, nové komodity i indexy
Eli Lilly, Novo Nordisk a Oscar Health: Proč mají tyto akcie tak rozdílné vyhlídky?
Válka ve Vietnamu vedla k dongu. Měna dnes patří mezi nejslabší na světě
Speciální AKCE: Získejte VIP zónu FXstreet.cz zdarma ke každému účtu RebelsFunding!
Denní kalendář událostí
V Japonsku zápis ze zasedání BoJ
Ve Švýcarsku ekonomické očekávání UBS
V USA týdenní statistický bulletin API
V Německu státní svátek
V Kanadě státní svátek
V Británii státní svátek
Ve Švýcarsku státní svátek
V Itálii státní svátek
Guvernér BoJ Kazuo Ueda
V Británii státní svátek
V Japonsku zápis ze zasedání BoJ
Ve Švýcarsku ekonomické očekávání UBS
V USA týdenní statistický bulletin API
V Německu státní svátek
V Kanadě státní svátek
V Británii státní svátek
Ve Švýcarsku státní svátek
V Itálii státní svátek
Guvernér BoJ Kazuo Ueda
V Británii státní svátek
Tradingové analýzy a zprávy
Forex sentiment 24.12.2025
Ropa i díky statistice z USA šestým dnem zdražuje
Cena zlata poprvé překročila 4500 USD/oz
NZD/USD - Intradenní výhled 24.12.2025
GBP/JPY - Intradenní výhled 24.12.2025
EUR/JPY - Intradenní výhled 24.12.2025
EUR/GBP - Intradenní výhled 24.12.2025
Bitcoin - Intradenní výhled 24.12.2025
Index DAX - Intradenní výhled 24.12.2025
CAC 40 - Intradenní výhled 24.12.2025
Forex sentiment 24.12.2025
Ropa i díky statistice z USA šestým dnem zdražuje
Cena zlata poprvé překročila 4500 USD/oz
NZD/USD - Intradenní výhled 24.12.2025
GBP/JPY - Intradenní výhled 24.12.2025
EUR/JPY - Intradenní výhled 24.12.2025
EUR/GBP - Intradenní výhled 24.12.2025
Bitcoin - Intradenní výhled 24.12.2025
Index DAX - Intradenní výhled 24.12.2025
CAC 40 - Intradenní výhled 24.12.2025
Blogy uživatelů
Praktická ukázka: Síla částečných odprodejů v týdnu plném pastí
Méně je někdy více. Nedohánějte zisky na poslední chvíli
Příběh TUI: Jak cestovní gigant přežil největší krizi moderní historie
INVESTIČNÍ GLOSA: Analytici letos vyhlížejí vánoční rally. Loni se na ni čekalo marně
Kdo je funded trader a jak se jím stát?
Forex před Štědrým dnem: Má smysl obchodovat v posledních dvou dnech?
Období Santa Claus rally se blíží
Zlato, stříbro, platina pod stromeček
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (19. 12. 2025)
Praktické okénko: Ukázka swingového a intradenního obchodu na ropě a zlatě
Praktická ukázka: Síla částečných odprodejů v týdnu plném pastí
Méně je někdy více. Nedohánějte zisky na poslední chvíli
Příběh TUI: Jak cestovní gigant přežil největší krizi moderní historie
INVESTIČNÍ GLOSA: Analytici letos vyhlížejí vánoční rally. Loni se na ni čekalo marně
Kdo je funded trader a jak se jím stát?
Forex před Štědrým dnem: Má smysl obchodovat v posledních dvou dnech?
Období Santa Claus rally se blíží
Zlato, stříbro, platina pod stromeček
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (19. 12. 2025)
Praktické okénko: Ukázka swingového a intradenního obchodu na ropě a zlatě
Forexové online zpravodajství
US OPEN: Sváteční období tlumí volatilitu navzdory politickým rizikům
Sucden zavírá nákupní centrum kakaa v San Pedru, trh čelí prudké volatilitě
BREAKING: Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA pod očekáváním! 🚨
BP prodává většinu Castrolu
Drahé kovy na nových rekordech
Nákup akcií Nike šéfem Applu
DE40: Regulatorní a diplomatické eskalace během svátků
Vánoce zase nejsou bílé? Veřejné rozpočty díky tomu ušetří desítky milionů korun denně, probíhající boom českého stavebnictví se díky tomu nezbrzdí
Graf dne: USDJPY (24.12.2025)
Ranní souhrn (24.12.2025)
US OPEN: Sváteční období tlumí volatilitu navzdory politickým rizikům
Sucden zavírá nákupní centrum kakaa v San Pedru, trh čelí prudké volatilitě
BREAKING: Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA pod očekáváním! 🚨
BP prodává většinu Castrolu
Drahé kovy na nových rekordech
Nákup akcií Nike šéfem Applu
DE40: Regulatorní a diplomatické eskalace během svátků
Vánoce zase nejsou bílé? Veřejné rozpočty díky tomu ušetří desítky milionů korun denně, probíhající boom českého stavebnictví se díky tomu nezbrzdí
Graf dne: USDJPY (24.12.2025)
Ranní souhrn (24.12.2025)
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
IPO Facebooku: budete mít štěstí, pokud se vám ho podaří koupit. Pokud ne, držte se stranou.
Kryptoměnová komunita v březnu očekává růst ceny Cardana
Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 17.10.2017
Nová omezení proti pandemii a otazník nad Bidenovým programem. Akciím se nedaří, euro roste
Prognóza pro AUD/USD na 21. ledna 2025
Altria potvrdila výhled zisku navzdory poklesu prodeje cigaret o téměř 14 %
Makro: Španělsko úspěšně prošlo důvěrou investorů
Euro na začátku týdne vůči dolaru posílilo
Ranní nadhoz - nálada amerických spotřebitelů vyprchává
GBP/USD: plán obchodování během americké seance na 22. května (analýza dopoledního obchodování). Kupující si odpočinuli na úrovni 1,2760
IPO Facebooku: budete mít štěstí, pokud se vám ho podaří koupit. Pokud ne, držte se stranou.
Kryptoměnová komunita v březnu očekává růst ceny Cardana
Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 17.10.2017
Nová omezení proti pandemii a otazník nad Bidenovým programem. Akciím se nedaří, euro roste
Prognóza pro AUD/USD na 21. ledna 2025
Altria potvrdila výhled zisku navzdory poklesu prodeje cigaret o téměř 14 %
Makro: Španělsko úspěšně prošlo důvěrou investorů
Euro na začátku týdne vůči dolaru posílilo
Ranní nadhoz - nálada amerických spotřebitelů vyprchává
GBP/USD: plán obchodování během americké seance na 22. května (analýza dopoledního obchodování). Kupující si odpočinuli na úrovni 1,2760
Blogy uživatelů
Jaká je skutečná realita prop tradingu?
Zlato by mohlo konsolidovat v oblasti kolem 1 710 USD
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/NZD, EUR/AUD a GBP/CAD
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry USD/CAD, GBP/CHF a GBP/JPY
TOP 7 zbrojařských akcií s potenciálem růstu
Výsledky brokerské společnosti XTB za rok 2021: 189 tisíc nových zákazníků a zisk 52 milionů euro
Burzovní grafy: Americké akcie sedí na rekordech, býci mají zatím navrch
Jak se konkrétně poučit z tradingových chyb?
Takto s trhy zatočí prezidentské volby v USA, investoři sázejí na Trumpa
Pohled do budoucnosti – trendy v chování spotřebitelů (7. díl)
Jaká je skutečná realita prop tradingu?
Zlato by mohlo konsolidovat v oblasti kolem 1 710 USD
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/NZD, EUR/AUD a GBP/CAD
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry USD/CAD, GBP/CHF a GBP/JPY
TOP 7 zbrojařských akcií s potenciálem růstu
Výsledky brokerské společnosti XTB za rok 2021: 189 tisíc nových zákazníků a zisk 52 milionů euro
Burzovní grafy: Americké akcie sedí na rekordech, býci mají zatím navrch
Jak se konkrétně poučit z tradingových chyb?
Takto s trhy zatočí prezidentské volby v USA, investoři sázejí na Trumpa
Pohled do budoucnosti – trendy v chování spotřebitelů (7. díl)
Vzdělávací články
Banky, brokeři a analytici: Exkluzivní predikce finančních trhů pro rok 2024
VIP zóna FXstreet.cz zajistila v červnu 2025 klientům velmi ziskový měsíc
Klienti VIP zóny FXstreet.cz v říjnu dosáhli slušného zisku
Tyto 3 fast food akcie jsou hitem na Wall Street
Jak úspěšně obchodovat formaci Butterfly?
Tyto 3 akcie lámou rekordy. Vezete se také? 🚀
Listopad 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Jak vypadá den profesionálního tradera?
Září 2025 přineslo členům VIP zóny FXstreet.cz vysokou úspěšnost a stabilní zisk
Divergence indikátoru Stochastic
Banky, brokeři a analytici: Exkluzivní predikce finančních trhů pro rok 2024
VIP zóna FXstreet.cz zajistila v červnu 2025 klientům velmi ziskový měsíc
Klienti VIP zóny FXstreet.cz v říjnu dosáhli slušného zisku
Tyto 3 fast food akcie jsou hitem na Wall Street
Jak úspěšně obchodovat formaci Butterfly?
Tyto 3 akcie lámou rekordy. Vezete se také? 🚀
Listopad 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Jak vypadá den profesionálního tradera?
Září 2025 přineslo členům VIP zóny FXstreet.cz vysokou úspěšnost a stabilní zisk
Divergence indikátoru Stochastic
Tradingové analýzy a zprávy
Asijská obchodní seance
Řecko žádá EU o přemosťovací podporu
Aktuálně otevřené FOREX pozice 16.9.2013
Ropa WTI - Intradenní výhled 19.1.2024
USD/CAD - Intradenní výhled 2.1.2024
EUR/USD - Intradenní výhled 29.4.2016
Sentiment kvalifikovaných investorů 15.5.2018
Forex: Vítězové a poražení 8.2.2017
Nejsilnější a nejslabší měny 02.11.2021
Intradenní Price Action patterny na zlatě 22.7.2024
Asijská obchodní seance
Řecko žádá EU o přemosťovací podporu
Aktuálně otevřené FOREX pozice 16.9.2013
Ropa WTI - Intradenní výhled 19.1.2024
USD/CAD - Intradenní výhled 2.1.2024
EUR/USD - Intradenní výhled 29.4.2016
Sentiment kvalifikovaných investorů 15.5.2018
Forex: Vítězové a poražení 8.2.2017
Nejsilnější a nejslabší měny 02.11.2021
Intradenní Price Action patterny na zlatě 22.7.2024
Témata v diskusním fóru
EUR/USD
VARENGOLD bank FX
Alternativní kryptoměny aktuálně: Proč rostou a na co dávat pozor
Daně na forexu a offshore
Jak na dane.
Volná diskuze
Zmena dlhodobého trendu na EUR/USD
xAPI 3.0 for Trading applications
Forex podnikání
Co vše je vlastně potřeba zařizovat?
EUR/USD
VARENGOLD bank FX
Alternativní kryptoměny aktuálně: Proč rostou a na co dávat pozor
Daně na forexu a offshore
Jak na dane.
Volná diskuze
Zmena dlhodobého trendu na EUR/USD
xAPI 3.0 for Trading applications
Forex podnikání
Co vše je vlastně potřeba zařizovat?




