Pondělí 22. duben 2024 20:39
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace

BREAKING: Ropa se po údajích o zásobách v USA stahuje z oblasti 90 USD

03.04.2024 16:34  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Americké ministerstvo energetiky dnes v 16:30 vydalo týdenní zprávu o zásobách ropy v USA. Očekávalo se, že zpráva ukáže pokles zásob ropy, plynu a destilátů, ale ne tak velký, jak naznačovala soukromá zpráva API včera večer.

Oficiální zpráva se ukázala být smíšená. Zatímco zásoby benzinu a destilátů klesly více, než se očekávalo, celkové zásoby ropy vykazují nečekaný a poměrně velký nárůst. Zdá se, že vestavěné zásoby ropy převažují nad poklesy zásob benzinu a destilátů, což způsobilo, že Brent (OIL) se po zveřejnění stáhl z oblasti 90 USD.

Zpráva DOE o zásobách ropy v USA

 • Zásoby ropy: +3,21 mb oproti očekávané -1,5 mb (API: -2,29 mb)
 • Zásoby benzínu: -4,26 mb oproti očekávané -0,8 mb (API: -1,42 mb)
 • Zásoby destilátů: -1,27 mb oproti očekávané -0,5 mb (API: -2,55 mb)

Zdroj: xStation5

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • BREAKING: Ropa roste po masivním propadu zásob
  Americký úřad pro energetické informace (EIA) dnes v 16:30 zveřejnil oficiální týdenní zprávu o zásobách ropy v USA. Medián mezi ekonomy očekával malý nárůst zásob ropy a destilátů a také mírný pokles zásob benzínu. Je však třeba říci, že tato očekávání byla sestavena před včerejším vydáním API, které ukázalo masivní pokles zásob ropy a benzínu.
 • BREAKING: Ropa roste po zprávách o možném embargu na dovoz ruské ropy do Evropy
  Cena ropy ve čtvrtek vyskočila po zprávě, že by EU mohla zastavit dovoz ruské ropy poté, co Německo údajně upustilo od své opozice vůči takovému kroku. Ministr hospodářství Robert Habeck tento týden oznámil, že Německu se již podařilo snížit závislost na ruských dodávkách do té míry, že by mohl být zaveden úplný zákaz dovozu. Připomínáme, že podobné rozhodnutí již přijaly USA a Británie.
 • BREAKING: Ropa roste po zprávě DOE o zásobách
  Týdenní report ministerstva energetiky o zásobách ropy byl vydán v 16:30. Zpráva potvrdila to, co bylo naznačeno již ve včerejším API reportu, čímž byl velký pokles zásob ropy, benzínu a destilátů. Jelikož se zpráva moc neodchýlila od API, nebylo možné sledovat větší pohyby na trhu.
 • BREAKING: Ropa roste po zprávě EIA o velkém čerpání zásob
  Americký Úřad pro energetické informace (EIA) dnes v 15:30 hodin našeho času zveřejnil oficiální týdenní zprávu o zásobách ropy v USA. Včera zveřejněná soukromá zpráva API poukázala na mírně menší než očekávaný pokles hlavních zásob ropy a také na neočekávané zvýšení zásob benzínu.
 • Breaking: Ropa roste po zveřejnění poklesu zásob v USA
  Dnes jsme se dočkali jasného růstu cen ropy v reakci na zásoby z USA, které byly zveřejněny v 16:30. Ropa Brent (Oil) a WTI (Oil.WTI) vzrostly na denní maxima. Zde jsou výsledky zásob:
 • BREAKING: Ropa roste, protože Saúdská Arábie prodloužila omezení těžby
  Ceny ropy vyskočily poté, co Saúdská Arábie oznámila prodloužení dobrovolného snížení těžby o 1 milion barelů. Snížení bude prodlouženo do září, ale Saúdové již varovali, že může být nejen prodlouženo, ale v případě potřeby i prohloubeno.
 • BREAKING: Ropa sa po údajoch o zásobách DOE posunula o niečo vyššie
  Zverejnenie správy amerického ministerstva energetiky spôsobilo určité pohyby na trhu s ropou. Zásoby neočakávane vyskočili, zatiaľ čo zásoby benzínu a destilátov klesli viac, než sa očakávalo.
 • BREAKING: Ropa sa po údajoch o zásobách v USA obchoduje o niečo vyššie
  Správa amerického ministerstva energetiky spôsobila určité pohyby na trhu s ropou. Zásoby klesli viac, než sa očakávalo, zatiaľ čo zásoby benzínu vzrástli viac, než sa očakávalo.
 • BREAKING: Ropa se po týdenních údajích o zásobách v USA pohybuje výše
  Zveřejnění zprávy amerického ministerstva energetiky způsobilo určité pohyby na trhu s ropou. Zásoby ropy vyskočily více, než se očekávalo, zatímco zásoby benzinu nečekaně klesly. Překvapení přinesly údaje o zásobách destilátů, které v rozporu s očekáváním trhu a včerejším zveřejněním API vykázaly malý přírůstek
 • BREAKING: Ropa se po údajích DOE o zásobách pohybuje mírně výše
  Zveřejnění zprávy amerického ministerstva energetiky způsobilo určité pohyby na trhu s ropou. Zásoby ropy vyskočily více, než se očekávalo, zatímco zásoby benzinu klesly více, než se očekávalo, podobně jako zásoby destilátů.
 • BREAKING: Ropa se po zprávě zveřejněné agenturou Reuters propadá
  OIL.WTI se podle agentury Reuters stáhla z hlavního odporu kolem 80,00 USD, protože OPEC+ může zachovat svou současnou politiku. Tisková agentura citovala pět zdrojů, z nichž tři naznačují, že na nedělní schůzce pravděpodobně dodrží své stávající kvóty. Další dva však naznačují, že by kartel mohl zvážit další škrty.
 • BREAKING: Ropa se po zveřejnění týdenních zásob v USA pohybuje mírně výše
  Zveřejnění dnešní zprávy amerického ministerstva energetiky způsobilo menší pohyby na trhu s ropou. Surové zásoby nečekaně vyskočily nad 18 mil. barelů, zatímco zásoby benzínu vzrostly více, než se očekávalo. V údajích o zásobách destilátů došlo k překvapení, protože oproti včerejšímu vydání API vykázaly velký pokles
 • BREAKING: Ropa stoupá, protože američtí představitelé naznačili doplnění rezerv
  Po komentáři náměstka amerického ministra pro energetiku Turka dnes odpoledne ropa vyskočila přibližně o 1 %. Turk uvedl, že doplňování amerických zásob ropy je sice omezeno fyzickými omezeními, Spojené státy však hodlají využít nízkých cen ropy a usilují o nákup co největšího množství ropy. Tento titulek vyvolal skokový nárůst cen ropy, přičemž cena ropy Brent (OIL) se posunula z přibližně 78,18 USD za barel na 78,98 USD za barel, než část tohoto pohybu smazala. Přesto se ceny ropy v průběhu dne stále pohybují přibližně o 0,5 % níže.
 • BREAKING: Ropa stoupla o 1 %, protože Rusko prodloužilo omezení těžby do července
  Alexander Novak, místopředseda ruské vlády pro palivově-energetický komplex, uvedl, že snížení těžby ropy o 500 tisíc barelů denně, které bylo nařízeno na březen, zůstane v platnosti až do června. Novak uvedl, že produkce zatím nebyla snížena o avizovaných půl milionu barelů, ale Rusko je blízko k dosažení tohoto cílového snížení.
 • BREAKING: Ropa stúpla, keď Saudská Arábia predĺžila dobrovoľné zníženie
  Ceny ropy dnes ráno rastú. Tento pohyb bol spočiatku trochu záhadný, keďže bol pomerne prudký a neboli k nemu žiadne sprievodné správy. Zdá sa však, že hnacia sila tohto pohybu bola práve oznámená. Podľa mediálnych správ Saudská Arábia predĺži dobrovoľné zníženie ťažby o 1 milión barelov na ďalší mesiac! Ropa Brent (OIL) aj WTI (OIL.WTI) sa v čase oznámenia obchodovali približne o 1,4 % vyššie.
 • BREAKING: Ropa v reakci na americkou vojenskou akci roste o 3 %
  Páteční ráno je zatím velmi aktivní poté, co USA raketovým útokem na vojenskou základnu v Bagdádu zabily íránského vysoce postaveného velitele revolučních jednotek Qasema Soleimaniho. Jedná se o významnou vojenskou akci, která byla podle Pentagonu provedena přímo na rozkaz amerického prezidenta Trumpa a která může výrazně zhoršit už tak napjaté vztahy mezi USA a Íránem. Vojenská akce byla důležitá také pro trhy. Ropa reagovala prudkým růstem na nejvyšší úrovně za poslední 4 měsíce až k resistenci, která byla maximem posledního podobného spiku po útocích na Saudské rafinerie.
 • BREAKING: Ropa vymazala zisky přes noc
  Ceny ropy přes noc vzrostly o více než 4 % v reakci na izraelský odvetný úder na Írán. Útok byl odvetou za masivní raketovou a bezpilotní palbu, kterou Írán minulý týden spustil na Izrael. Takové výměny prsa za oko značně zvýšily riziko nesprávného výpočtu a přímé totální války mezi Íránem a Izraelem, vzhledem k tomu, že Írán varoval, že bude okamžitě reagovat na jakýkoli izraelský úder na svém území.
 • BREAKING: Ropa vyskočila po údajích o zásobách v USA
  US Energy Information Administration (EIA) vydala oficiální týdenní zprávu o amerických zásobách ropy a ropných derivátů v 15:30 BST. Zpráva byla pozorně sledována poté, co tisk z minulého týdne ukázal masivní nárůst zásob ropy. Zatímco data API nejsou dokonalým prediktorem hodnot EIA, data z minulého týdne stála ve vzájemném souladu. Zpráva API zveřejněná včera večer naznačila mnohem větší čerpání zásob ropy v USA, než se očekávalo (-4,38 mb proti očekávané -1,6 mb) a investoři se těšili, zda zpráva EIA opět potvrdí odhady API.
 • BREAKING: Ropa vyskočila vzhůru v reakci na zprávy o dalším omezení těžby Saúdů
  Saúdský ministr energetiky oznámil, že státem vlastněná společnost Saudi Aramco sníží od června produkci o další 1 mil. barelů denně. Toto snížení dostane celkovou produkci země do blízkosti 7,5 mil. barelů ropy denně. Navíc bylo vedení společnosti požádáno, aby začali snižovat už květnovou produkci, pokud to bude možné. Cena ropy WTI vyskočila v reakci na zprávy z 25,20 dolarů za barel do blízkosti 26,50 dolarů za barel.
 • BREAKING: Ropa WTI klesla takmer o 3 %!
  Ceny ropy WTI v súčasnosti strácajú takmer 3 % a klesajú na najnižšie úrovne od marca 2023. Neistota v súvislosti so strašidlom globálnej recesie a slabý dopyt z Číny tlačia ceny nadol na približne 73,45 USD za barel. Obavy z krátkodobého dopytu vrátane slabších údajov o čínskej výrobe, ako sa očakávalo, prevážili správy naznačujúce obmedzenú ponuku neskôr v priebehu roka.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex ETF