Pondělí 27. května 2024 13:40
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Purple trading AI
reklama
Swissquote Bank
reklama
CapXmaster

EUR/USD: Medvědi se snaží získat zpět kontrolu

25.03.2024 09:41  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

V průběhu minulého týdne jsme na trzích zaznamenali okamžiky vysoké volatility. Na devizovém trhu vedla rozhodnutí centrálních bank spolu se zveřejněnými údaji o evropské ekonomice k obdobím zvýšené volatility na měnovém páru EUR/USD.

Pár nakonec vystoupil z vzestupného kanálu, který jsme identifikovali v předchozím týdnu, a od té doby se prodejcům daří udržovat kontrolu nad cenou. V tuto chvíli, pokud bude prodejní tlak pokračovat, nemůžeme vyloučit možnost nového pohybu směrem dolů k zóně podpory vyznačené na úrovni 1,072.

 

EUR/USD 4 hodiny časový graf. Zdroj: xStation 5


Když se podíváme na index amerického dolaru, je zřejmé, že při podpoře býčího impulsu USD hrála významnou roli zóna podpory kolem 102,364. V současné době však neexistují žádné technické faktory, které by mohly nabídnout nové krátkodobé vyhlídky.
Nicméně pokud by nákupní síla přetrvala, mohl by se růstový trend rozšířit směrem k předchozím maximům zaznamenaným 13. února letošního roku.

 

Index USD. 4 hodiny časový graf. Zdroj: xStation 5
 

Forex Heatmap. Zdroj: xStation 5

Henrique Tomé,
Analyst Portugal 

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • EURUSD - Krvácení medvědů ještě může pokračovat
  Při pohledu na dlouhodobý vývoj hlavního měnového páru lze konstatovat, že bychom po zhruba dvou a půl letech mohli...
 • EURUSD (londýnska dopoľudňajšia sumarizácia)
  Počas celého londýnskeho dopoludnia bolo euro vypredávané. Najskôr sme tu mali slabé nemecké maloobc...
 • EUR/USD: Má cenu čekat na vánoční překvapení eura?
  Euro nevykazuje jasný směr a dál se obchoduje v zavedeném rozpětí 1,1200–1,1350. Takovou dynamiku nevykazuje jen dnes či včera, ale celý měsíc. Pohyby v rámci rozpětí nevyvolávají zprávy, cena kolísá především následkem nahodilých spekulativních pohybů. Jak dlouho to potrvá? Může euro dané rozpětí brzy opustit? A čím to může být způsobeno?
 • EUR/USD: Macronovo nominální vítězství, jestřábí kurz Fedu a vleklá vyjednávání
  Nominální vítězství Emmanuela Macrona v prvním kole francouzských prezidentských voleb pomohlo kupujícím v EUR/USD začít obchodní týden směrem nahoru, v oblasti okolo čísla 9. Tento fundamentální faktor však jednotné měně nepomůže. Zaprvé se bavíme pouze o prvním kole a zadruhé Macronovo vítězství není přesvědčivé. Naopak jeho rivalka – Marine Le Penová – měla poprvé po mnoha letech skutečně reálnou příležitost ujmout se prezidentského úřadu.
 • EURUSD – máme zde obrat trendu, nebo jen korektivní fázi..?
  V návaznosti na náš poslední komentář týkající se vývoje hlavního měnového páru EURUSD můžeme konstato...
 • EUR/USD má tendenci v prosinci posílit
  Historie ukazuje, že jednotná měna má tendenci vůči dolaru posílit a po nárůstu větším než 5 % je ale laťka další sezónní pohody mnohem výš.
 • EUR/USD má zasebou 2. nejvolatilnější seanci díky Fedu (anebo Fed up with Fed)
  Americká centrální banka včera podle očekávání upustila od slova trpělivý, když mluvila o normalizaci monetární politiky. Navíc nevyloučila...
 • EURUSD maže zisky po zveřejnění reportů ISM a NFP! 🔍
  Tento týden byl obzvláště důležitý, protože několik makroekonomických publikací začalo ukazovat oslabení trhu práce v USA. V polovině týdne report o volných pracovních místech ukázal na zhoršení situace. Dnes ve 14:30 jsme se dočkali dalšího balíčku údajů z trhu práce, který ukázal, že míra nezaměstnanosti nečekaně vzrostla nad odhady na 3,8 %. Aktuální zpráva naznačila mírné zlepšení jak v oblasti nezemědělských, tak soukromých mezd. Údaje o růstu mezd byly mírně nižší, než se očekávalo, a to růst o 4,3 % meziročně.
 • EUR/USD | Medvědí obrat
  EUR/USD vykazuje známky potenciálního medvědího obratu na základě technické analýzy klíčových úrovní supportu a rezistence:
 • EUR/USD: Medvědi otevírají nové cenové horizonty, cíl na 1,0660
  Pár EUR/USD klesá již čtvrtý týden v řadě. Na konci března se obchodníci blížili k hranici 1,1200, dnes se prodejci přiblížili k číslu 6. Včera medvědi EUR/USD testovali tuto cenovou oblast, dosáhli 1,0697, ale dostatečně rychle ustoupili a skončili obchodní den na základně 7. cenové hladiny. Obecně v páru nadále převládá medvědí sentiment. Korektivní pullbacky jsou omezené, zatímco impulzy směrem dolů umožňují prodejcům otevřít nové cenové horizonty a prosadit silné úrovně supportu.
 • EUR/USD. Medvědi si berou oddechový čas
  Medvědi na měnovém páru EUR/USD konsolidovali v rámci 7. čísla, ale dál se neodvážili. Úroveň supportu 1,0710 (spodní linie Bollingerova pásma na 4hodinovém grafu) se udržela, zatímco její překonání by otevřelo cestu k hlavní cenové bariéře na úrovni 1,0620 (střední linie Bollingerova pásma na měsíčním časovém rámci). Obchodníci si berou oddechový čas, ačkoli medvědí sentiment nadále přetrvává.
 • EUR/USD. Medvědí útok byl neúspěšný. Co bude dál?
  Prodávající měnového páru EUR/USD nedokázali využít výsledky lednového zasedání FOMC, které de facto podpořily americkou měnu. Útok na úroveň 1,07 byl neúspěšný, v podstatě okamžitě po jeho zahájení – ve čtvrtek se pár vrátil nad cíl 1,0800, což odráží slabou pozici medvědů na EUR/USD. Zveřejněná zpráva o inflaci v eurozóně pouze přilila olej do ohně rozporuplného fundamentálního obrazu. Údaje se nacházely v "zelených" číslech, ale ve skutečnosti za sebou zanechala více otázek než odpovědí. Obchodníci páru EUR/USD jsou zjevně znechuceni současnou situací, takže se de facto pouze drží nad úrovní 1.08. V takových podmínkách vypadají jak nákupy, tak prodeje stejně rizikově.
 • EURUSD: medzibankové objednávky (order board)
  Prinášame objednávky z medzibankového trhu, ich objem sa pohybuje medzi 300 mil. až 3.0 mld. Tieto objednávky nie sú p...
 • EURUSD: Mena mostů padá na 13 měsíční minima
  EURUSD pár se obchodoval ve ztrátě ve středu a medvědí trend zůstává i nadále v platnosti. Během Evropské seance bylo euro níž o 0.20% vůči Americkému dolaru a EURUSD se pohyboval kolem 1.1320, což jsou úrovně naposledy viděny v červenci 2017.
 • EURUSD mieri k 1,30 a vyššie
  Včerajší pohyb bol iba o USD. Obchodníci týždne započítavali zvyšovanie sadzieb v USA a tak už dopredu nakupovali dolár, avšak to včera skončilo...
 • 🔽 EURUSD mierne klesá pred údajmi NFP
  Väčšina akciových trhov v Európe je dnes zatvorená z dôvodu sviatku Veľkého piatku. Obchodovanie na Wall Street je taktiež zatvorené. Devízové ​​trhy však fungujú normálne a futures na americké indexy sa dnes budú obchodovať do 15:15.
 • EUR/USD. Mimořádné zasedání Fedu, geopolitika a projev Lagardeové
  Pár EUR/USD se dnes pomalu pokusil o korekci směrem vzhůru. Cena, která je zjevně pod tlakem, vykazuje nízkou volatilitu. Fundamentální pozadí z celkového hlediska prospívá americké měně, a tak se jako prioritní jeví scénář dalšího poklesu páru. Medvědi tohoto hlavního měnového páru stojí na straně rekordního růstu inflace v USA, růstu antirizikového sentimentu, posilování jestřábích očekávání ve věci kroků Fedu a současného zesilování holubičího sentimentu ve věci dalších kroků ECB. Kupující tohoto páru se mohou spoléhat jen na dočasné oslabení amerického dolaru, protože euro samo nemá téměř žádné důvody k růstu. Predikce obchodníků po výsledcích únorového zasedání ECB se minulý čtvrtek zhroutily, když byla Christine Lagardeová proti zpřísňování měnové politiky. Býci páru EUR/USD tudíž nedokázali z vlastních sil nic a musejí sledovat americkou měnu.
 • EUR/USD míří k důležité rezistenci
  Měnový pár EUR/USD zažíval korekci směrem dolů poté, co dosáhl vrcholu na 13měsíčním maximu 1,1094. Od chvíle, kdy se pár ocitl na květnovém minimu 1,0633, však znovu získává půdu pod nohama a překročil 50denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA). Ukazatel hybnosti v současnosti naznačuje, že krátkodobá rizika jsou nakloněna směrem vzhůru. Konkrétně ukazatel RSI se vyrovnal nad svou neutrální hranici 50 bodů.
 • EURUSD míří nahoru, CHF znovu na paritu s dolarem... střednědobá technická analýza
  Přinášíme přehled technické analýzy pro hlavní světové měny pro střednědobý investiční horizont (MT). Z pohledu zájmu ...
 • EUR/USD míří po zklamání z maloobchodních tržeb k 1,37; přehled čtvrtečního obchodního dne
  Evropská centrální banka (ECB) potvrdila ve svém měsíčním bulletinu, že pokračuje v nastolené měnové politice a t...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani