Sobota 27. duben 2024 08:30
reklama
FTMO král
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
InstaForex ebook vzdelavaci
reklama
FTMO férovost

Brent edges lower toward $80 per barrel ahead of the OPEC+ meeting

27.11.2023 12:13  Autor: InvestCentrum  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Oil prices dipped on Monday, with Brent approaching $80 a barrel, as investors anticipated an OPEC+ meeting later in the week for an anticipated agreement to limit supplies into 2024.

Brent crude futures declined by 42 cents, or 0.5%, reaching $80.16 a barrel by 0901 GMT, while U.S. West Texas Intermediate crude futures stood at $75.05 a barrel, down 49 cents, or 0.7%.

Both contracts registered a slight increase last week, marking their first weekly gain in five. This uptick was supported by expectations that Saudi Arabia and Russia might extend voluntary supply cuts into early 2024, and discussions within OPEC+ about potential plans to further reduce output.

Prices faced a downturn in the middle of the week when the Organization of the Petroleum Exporting Countries (OPEC) and their allies, including Russia, delayed a ministerial meeting until Nov. 30 to resolve differences on production targets for African producers.

Since then, the group has reportedly moved closer to a compromise, according to information from four OPEC+ sources disclosed to Reuters on Friday.

ING analysts noted that market sentiment remains pessimistic due to the dispute within OPEC+ regarding production quotas. However, they anticipate Saudi Arabia to extend its additional voluntary cut of 1 million barrels per day into the next year.

“Clearly, if we do not see this, it would put further downward pressure on the market, given the surplus over 1Q24,” remarked ING analysts in a note.

Goldman Sachs analysts mentioned in a note that estimated exports by OPEC countries have fallen to 1.3 million barrels per day below levels in April, aligning with the group’s supply targets.

“We still expect an extension of the unilateral Saudi and Russia cuts through at least 2024Q1, and unchanged group cuts, although a deeper group insurance cut is likely on the table,” added the bank.

Despite this, the United Arab Emirates is reportedly gearing up to increase exports of its flagship Murban crude early next year, as indicated by traders and Reuters data.

Analysts have noted that higher crude stockpiles in the United States could exert downward pressure on prices.

The International Energy Agency said it expects a slight surplus in global oil markets in 2024 even if OPEC+ nations extend their cuts into next year.

Commonwealth Bank analyst Vivek Dhar stated: “With the IEA forecasting that global oil demand will only grow 0.9 million bpd next year, down from 2.4 million bpd growth in 2023, OPEC+ will have to show significant supply discipline, or at least jawbone such ability, to alleviate market worries of a deep surplus in oil markets next year.”

Oil prices have steadied as geopolitical tensions eased in the Middle East following a ceasefire in Gaza and an exchange of hostages and prisoners.

 

Risk Warning: CFDs are complex instruments and come with a high risk of losing money rapidly due to leverage. 76.75% of retail investor accounts lose money when trading CFDs with this provider. You should consider whether you understand how CFDs work and whether you can afford to take the high risk of losing your money.


Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • BREAKING: Žiadosti o podporu v USA zaznamenali nárast na 6,648 milióna!
    Počiatočné žiadosti o podporu v Spojených štátoch prudko vzrástli, čo poukazuje na negatívny vplyv prepuknutia koronavírusu a opatrení na zablokovanie hospodárstva. Počet žiadostí o podporu vzrástol o 6648 000, čo prekonalo aj najvyššie odhady v prieskume agentúry Bloomberg a oveľa vyššie, ako sa v priemere očakávalo (3500 tis.). Pripomeňme si, že minulý týždeň skončili žiadosti o podporu na úrovni 3283 tis. (očakávalo sa 1000 tis.).US500 zaznamenal pokles, ale neskôr sa zotavil. USD po zverejnení dát oslabil.
  • BREAKING: Žiadosti o podporu v USA zaznamenali neočakávaný nárast
    Počet Američanov, ktorí požiadali o dávky v nezamestnanosti, bol v týždni končiacom sa 9. januára 0,965 milióna, v porovnaní s 0,787 milióna v predchádzajúcom týždni. Dnešné dáta prekonali očakávania trhu vo výške 0,780 milióna. Žiadosti ani zďaleka nedosahujú hranicu 200 tisíc zaznamenaných vo februári a pravdepodobne zostanú nejaký čas zvýšené, pretože pandémia nie je ani zďaleka kontrolovaná, hoci očkovanie už začalo.
  • BREAKING: Žiadosti o podporu v USA zaznamenali neočakávaný nárast
    Počet Američanov, ktorí požiadali o dávky v nezamestnanosti, bol v týždni končiacom sa 6. februára na úrovni 0,793 milióna, v porovnaní s 0,779 milióna v predchádzajúcom týždni. Dnešné dáta vyšli nad očakávania trhu vo výške 0,757 milióna. Žiadosti ani zďaleka nedosahujú hranicu 200-tisíc zaznamenaných vo februári a pravdepodobne nejaký čas zostanú zvýšené, pretože pandémia nie je ani zďaleka kontrolovaná, hoci očkovanie už začalo.
  • BREAKING: Žiadosti o podporu v USA zaznamenali neočakávaný nárast
    Počet Američanov, ktorí požiadali o dávky v nezamestnanosti, bol v týždni končiacom sa 13. marca na úrovni 0,770 milióna, v porovnaní s 0,712 milióna zaznamenaným v predchádzajúcom týždni. Dnešné dáta prekonali očakávania trhu vo výške 0,700 milióna. Žiadosti sú stále ďaleko od úrovne 200-tisíc zaznamenanej vo februári kvôli pomalému oživeniu na trhu práce. Pokračujúce žiadosti o podporu, ktoré za počiatočnými zaostávajú o jeden týždeň, klesli na 4,124 milióna, zatiaľ čo analytici očakávali pokles na 4,07 milióna. Dnešné dáta stále zostávajú vysoko nad priemerom na úrovni 1,7 milióna zaznamenaným pred pandémiou.
  • BREAKING: Žiadosti o podporu v USA zaznamenali výraznejší pokles ako sa očakávalo
    ¨Počet Američanov, ktorí požiadali o dávky v nezamestnanosti, bol v týždni končiacom 19. decembra 0,803 milióna, v porovnaní s 0,885 milióna v predchádzajúcom týždni. Dnešné dáta nedosiahli očakávania trhu na úrovni 0,885 milióna. Žiadosti sú stále ďaleko od úrovne 200 tisíc hlásených vo februári a pravdepodobne zostanú zvýšené ešte nejaký čas, pretože pandémia nie je ani zďaleka pod kontrolou, hoci očkovanie už začalo. Pokračujúce žiadosti o podporu, ktoré za počiatočnými žiadosťami zaostávajú o jeden týždeň, dosiahli 5,337 milióna, zatiaľ čo analytici očakávali pokles na 5,558 milióna. Ide o najnižšiu úroveň v pokračujúcich žiadostiach o podporu od začiatku pandémie v marci.
  • BREAKING: Žiadosti o podporu v USA zaznamenali výraznejší pokles ako sa očakávalo
    Počet Američanov, ktorí požiadali o dávky v nezamestnanosti, bol v týždni končiacom sa 2. januára na úrovni 0,787 milióna, v porovnaní s 0,787 milióna v predchádzajúcom týždni. Dnešné dáta boli nižšie ako trhové očakávania na úrovni 0,800 milióna. Žiadosti ani zďaleka nedosahujú hranicu 200 tisíc zaznamenaných vo februári a pravdepodobne zostanú nejaký čas zvýšené, pretože pandémia nie je ani zďaleka kontrolovaná, hoci očkovanie už začalo.
  • BREAKING: Žídosti o dávky v nezaměstnanosti nad očekáváním!
    Počet Američanů žádajících o podporu v nezaměstnanosti se zvýšil na 0,219 milionu ve srovnání s 0,193 milionu hlášenými v předchozím týdnu. Dnešní hodnota překonala očekávání trhu ve výši 0,203 milionu.
  • Breakout strategie s Bollinger Bands a Admiral Keltner indikátory
    Breakout strategie s Bollinger Bands a Admiral Keltner indikátory je strategie na volatilitu. Vlastně to začíná s neobvyklým nedostatkem volatility na trhu, který obchodujete. Jinými slovy, trh obchoduje s mnohem menší volatilitou, než byste usoudili z historických dat.
  • BREKING: Britský výrobní PMI dopadl lépe, než se čekalo
    Výrobní sektor dopadl o něco lépe, než se čekalo, nicméně index se stále nachází hluboko pod středovou úrovní 50. Aktivita ve výrobním sektoru britské ekonomiky stále výrazně slábne. Dnešní výsledek se navíc nachází hluboko pod zářijovou úrovní. Libra v reakci na výsledek mírně posílila, ale do značné míry pohyb vypovídá o relativně slabém americkém dolaru na počátku tohoto týdne. Zítra čekáme na výsledky zasedání FOMC.
  • ⛽ Brent bojuje v blízkosti $67,00
    Brent (OIL) začal tento týden překonáním úrovně $70. Jednalo se o nejvyšší úroveň od počátku minulého roku. Cenu vyprovokoval k růstu útok na saúdskou ropnou infrastrukturu a rozhodnutí OPEC+ o zachování stávajících kvót. Cena už během dvou dnů klesla o více než 5 %. Data zásob API včera ukázala nečekaně výrazný vzestup zásob o 12,8 mil. barelů (oček. -0,8 mb.). Dnešní zásoby DoE, na programu v 16:30, tak budou pod drobnohledem.
  • Brent: growth did not last long
    At the beginning of the week, Brent crude oil prices were likely to start growing due to the temporary weak US Dollar;...
  • Brent navyšuje osmiměsíční maxima, silné momentum na ropě pokračuje
    Po překonání padesátidolarové hranice je ropa Brent k nezastavení. Ve středu v poledne se dostala nad hladinu 52 dolar...
  • ⛽Brent na 10měsíčních maximech nad 95 USD
    Ropa pokračuje ve svém růstu vyvolaném akcemi OPEC+, zejména prodloužením omezení dodávek ze Saúdské Arábie a Ruska. Obě země před 2 týdny oznámily, že do konce roku prodlouží omezení výroby a vývozu, čímž trhy zaskočily, protože se všeobecně očekávalo prodloužení o 1 měsíc.
  • Brent: oil is correcting from record lows
    Brent crude oil is trading near its record lows, however yesterday it grew slightly. Some support to the price of oil ...
  • Brent: oil price at record low
    Brent crude oil is in a strong downward trend, hitting new record lows. The price is affected partly by US dollar whic...
  • Brent opět dobyl 50 USD hladinu. Překoná 4 týdenní chop?
    Situace na ropě nebyla v posledních týdnech příliš zajímavá. Benchmarky Brent i WTI se držely v relativně úzkém pásu n...
  • Brent prudce vzrostl nad 88 USD a může pokračovat v růstu
    V úterý ceny ropy poprvé od října 2014 přesáhly 88 dolarů za barel. Obavy investorů z narušení ropného dodavatelského řetězce kvůli situaci na Blízkém východě odstartovaly růst cen ropy. Futures na ropu Brent vzrostly na 87,5 USD za barel, WTI se vyšplhala na 84,85 USD za barel. Dříve Brent přesáhl 88 dolarů a WTI prudce vzrostl nad 85 dolarů za barel.
  • Brent přešlapuje na místě, zemní plyn prudce roste, měď se stabilizovala a palladium září
    Na většině finančních trhů teď určuje směr hlavně rostoucí riziko, způsobené zhoršeným výhledem růstu světové ekonomiky. V centru pozornosti jsou přetrvávající obavy o schopnost amerického prezidenta dohodnout se s Kongresem na řešení fiskálního útesu. Pokud se nedohodnou do 1. ledna, tak hrozí, že se ekonomika vrátí do recese. A to nejen ta americká, ale i ostatní ekonomiky po celém světě. Během uplynulého týdne propadl širší index amerických akcií S&P 500 na svá tříměsíční minima a dolar naopak proti ostatním měnám posílil.
  • ⛽ Brent rastie k hladine $60 za barel
    Brent (OIL) dnes vzrástla nad úroveň 59,50 USD, pretože ropa zostáva v pozornosti investorov. Ropa Brent sa dostala nad klesajúci trojuholníkový vzor, vďaka pozitívnemu sentimentu na trhoch. Silnú dynamiku ďalej podporili správy, podľa ktorých je OPEC + naďalej odhodlaný znižovať prebytok ropy na trhu. Zatiaľ čo Brent v poslednej dobe zaostáva za WTI, v súčasnosti sa obchoduje tiež na ročných maximách.
  • ⛽ Brent sa dostala nad hladinu $60 📈
    ZCN22-ZCZ21 kukurica jul minus decembra dostala nad hranicu 60 dolárov za barel. Ceny ropy zažívajú najlepší začiatok roka za posledných 30 rokov a už v roku 2021 zaznamenali nárast o takmer 20%. Zatiaľ čo pred 30 rokmi boli zisky ťahané vojnou v Perzskom zálive, ceny tentoraz podporuje slabý USD a nižšia ponuka zo strany OPEC +. Očakávania rýchlejšej ako očakávanej obnovy dopytu slúžia ako ďalší faktor rastu. Vrchol od januára 2020 možno nájsť nad hladinou 70 dolárov za barel a sezónne vzorce naznačujú, že lokálne maximum sa dosiahne v druhej polovici februára. Indikátor RSI je na najvyššej úrovni od roku 2018.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
CentroFX
Brokerjet
Beam FX
reklama
CapXmaster srovnani