Neděle 10. prosinec 2023 14:32
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Fintokei ProTrader

AUD/USD se stále drží u rostoucí trendové čáry

22.09.2023 09:50  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

AUD/USD zažívá druhou červenou svíčku v řadě, čímž se ruší většina vzestupného trendu zaznamenaného od minima 6. září. Celkový sentiment zůstává medvědí, a to i přes agresivní výprodej, ke kterému došlo po vytvoření obrazce dvojitého vrcholu v červenci. V této fázi se proto všechny oči upírají na ukazatele momenta, které by mohly napovědět, jaká bude další pravděpodobná etapa vývoje páru AUD/USD. Ukazatel RSI se nadále pohybuje pod svou střední hodnotou 50 a nyní se zdá, že směřuje dolů. Ještě zajímavější je, že stochastický oscilátor v současnosti bojuje se svým klouzavým průměrem. Výsledek této bitvy by mohl hrát klíčovou roli při dalším pohybu páru AUD/USD. Kdyby se býci rozhodli na současný pullback zareagovat, pokusili by se překonat minimum z 31. května 2023 na úrovni 0,6458 a poté by nabrali kurz k oblasti 0,6521 - 0,6529. Tu vyplňuje úroveň klesajícího trendu, spodní hranice obdélníku a 50denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA). Ještě výše se nachází 100denní SMA na úrovni 0, 6606. Na druhé straně medvědi pravděpodobně chtějí využít současného pohybu a postupně otestovat minimum ze září 2023 na úrovni 0,6356. Poté by mohli případně zamířit k minimu z listopadu 2022 na úrovni 0,6271, přičemž hlavním cílem je minimum z října 2022 na úrovni 0,6170.

Vývoj měnového páru AUD/USD (denní graf - D1):


Autor článku: Tým Instaforex

Upozornění: Tyto informace jsou poskytovány maloobchodním a profesionálním klientům v rámci marketingové komunikace. Neobsahují a neměly by být chápány jako investiční poradenství nebo investiční doporučení, ani nabídku či výzvu k zapojení se do jakékoli transakce nebo strategie s finančními nástroji. Minulá výkonnost není zárukou ani předpovědí budoucí výkonnosti.

Instant Trading EU Ltd. nepřebírá žádnou odpovědnost za přesnost nebo úplnost poskytnutých informací nebo jakoukoli ztrátu vyplývající z jakékoli investice založené na analýze, predikci nebo jiných informacích. Jakékoliv obchodní rozhodnutí je vždy pouze nezávislým a výlučným rozhodnutím klienta.

Varování před riziky: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 71.92 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • AUD/USD po zápisu ze zasedání RBA a maloobchodních prodejích čeká na NFP
  V noci vyšel zápis z posledního jednání australské centrální banky (RBA). Ta sice na zasedání nerozhodla o úpravě úrokově sazby, nicméně...
 • AUDUSD prerazil hornú hranu strednodobej trojuholníkovej formácie (TA,D1)
  AUDUSD pred chvíľou prerazil hornú hranu klesajúcej trojuholníkovej formácie a okamžite poskočil o zhruba 0,3 centu. Tá bola prítomná pomerne dlho – jej druhý vrchol sa sformoval v apríli, čiže môžeme povedať, že to bola strednodobá technická formácia. Páru to síce otvorilo priestor pre rast, vstupuje však do pásma cca. 0,77-0,775, ktoré neúspešne atakuje už od augusta. Pokiaľ by sa mu podarilo cez neho dostať, tak by ho čakala rezistencia okolo úrovne 0,78, ktorú navyše zosilňuje úroveň 38,2% Fibonacciho ústupu. Čo sa týka miním, tak tie sú ohraničené rastovou trendovou čiarou:
 • AUD/USD: Překvapivý krok RBA, posílení dolaru a růstový výhled AUD
  V návaznosti na výsledky červnového zasedání zavedla Reserve Bank of Australia nejvíce jestřábí a nejméně očekávaný scénář a zvýšila úrokovou sazbu o 50 bazických bodů najednou, zatímco základní scénář předpokládal nárůst OCR o 25 bodů. Pár AUD/USD v reakci na toto rozhodnutí impulzivně vyskočil do středu 72. úrovně, ale na začátku evropské obchodní seance v úterý byl nucen otočit se o 180 stupňů.
 • AUD/USD reaguje na data z Číny
  Čínský export v únoru výrazně posílil a překonal téměř dvojnásobně očekávání trhů. Špatnou zprávu naopak z...
 • AUDUSD - rekordy
  Austrálsky dolár dosahuje svoje takmer 30-ročné m...
 • AUDUSD roste na nová letošní maxima
  AUD/USD dosáhl nového maxima v roce 2022 a obchoduje se na nejvyšší úrovni od 4. listopadu, zatímco investoři hodnotí, zda bude Reserve Bank of Australia následovat kroky FEDu. Někteří ekonomové očekávají, že RBA letos zvedne úrokové sazby až na 1,5 %, ve srovnání s dřívějšími prognózami 1,25 %. K prvnímu zvýšení sazeb by mohlo dojít v červnu, jelikož centrální banka uvedla, že je otevřena zpřísnění měnové politiky, pokud bude ekonomika nadále silně expandovat. Argument pro zvýšení sazeb zesílil poté, co data z trhu práce ukázala, že míra nezaměstnanosti v Austrálii klesla na 4,0 %, což je nejnižší úroveň za 14 let.
 • AUD/USD se nachází v medvědí korekci
  Měnový pár AUD/USD se během týdne nacházel v medvědím korekčním módu a se silnou hybností prorazil směrem dolů. Vstup do oblasti 0,6570 byl v posledních třech dnech obtížný a na úrovni 0,6555 by se mohla objevit další těžká překážka, ale podle technických ukazatelů medvědi možná ještě bitvu nevzdají. Konkrétně ukazatel RSI se propadá pod neutrální hranici 50 a oscilátor MACD se potápí pod nulovou úroveň.
 • AUD/USD se odrazil od klesající trendové čáry
  Měnový pár AUD/USD se snaží zaregistrovat silnou zelenou svíčku, protože se nadále obchoduje pod klíčovou klesající trendovou linií. Jedná se o agresivní rally z minima z roku 2023 na úrovni 0,6269 zaznamenaného v říjnu, přičemž AUD/USD se aktuálně pohybuje v blízkosti svého 4měsíčního maxima. Všechny oči se nyní upírají k ukazatelům momenta, které by mohly napovědět o pokračování současného vzestupného trendu.
 • AUD/USD se odrazil od rostoucí trendové čáry
  AUD/USD minulý týden zaznamenal nový nákupní zájem v blízkosti klesající trendové linie z března 2023. To zvýšilo optimismus pro růst páru směrem k trendové linii odporu z července, která se na čtyřhodinovém grafu nachází kolem 0,6400 a poblíž 200-periodového exponenciálního klouzavého průměru (EMA).
 • AUDUSD se přibližuje hlavní rezistenci
  Australský dolar je dnes nejvýkonnější měnou skupiny G10, protože se zdá, že rostoucí ceny mědi podporují komoditní měny v podmínkách utlumené poptávky po USD. AUD/USD se odrazil od nejnižší úrovně od 6. ledna, které se dotkl v pátek, a vrátil se nad úroveň 0,6900, nicméně jestřábí FED a doutnající napětí mezi USA a Čínou mohou omezit pohyb směrem vzhůru. V současné době se pár blíží k lokální rezistenci na úrovni 0,6925, kterou vyznačují předchozí cenové reakce, 50 % Fibonacciho retracement poslední vzestupné vlny a 50 SMA (zelená linie). Proražení směrem vzhůru by otevřelo cestu k další rezistenci na úrovni 0,6980, avšak pokud se prodejcům podaří znovu získat kontrolu a zastavit růst, může dojít k dalšímu impulsu směrem dolů k supportu na úrovni 0,6870. Večer a v nadcházející asijské seanci může Aussie zažít zvýšenou volatilitu během zveřejnění bleskového PMI za únor a zápisu z jednání RBA.
 • AUD/USD se vrací do obdélníku
  Býci na páru AUD/USD se snaží o pátý průraz a doufají, že tentokrát budou úspěšnější a konečně prolomí obdélník, který dominuje cenové akci od února 2023. Trh se dostal na stejnou resistenci 0,6882 jako 16. června, kde se znovu odrazil a vrátil se do obdélníku.
 • AUD/USD se zastavil o 200denní klouzavý průměr
  AUD/USD nenašel dostatek kupců, kteří by rozšířili úterní býčí běh nad tříměsíční maximum 0,6590, a ve středu uzavřel s určitými ztrátami. Z technického hlediska se krátkodobé riziko přiklání k růstu. Oscilátor MACD posiluje svou pozitivní hybnost nad svými spouštěcími a nulovými liniemi.
 • AUD/USD se znovu odrazil a roste
  AUD/USD se odrazil opět od úrovně 0,6496, která tlumí prodejní síly od začátku května poté, co ve středu bleskově vzrostla. Odraz ve stochastickém oscilátoru podporuje proražení nahoru nebo určitou stabilizaci, i když k posílení nálady na trhu jsou zapotřebí silnější býčí signály. Kromě toho je RSI pohodlně pod svou neutrální značkou 50 a MACD zůstává záporně nabitý pod svou červenou signální linií, což naznačuje, že prodejci ještě neopustili své úsilí. Rozhodující rozšíření nad zónu 0,6650 a do oblasti dřívějšího rozsahu by mohlo vyvolat nárůst. Důležitějšími překážkami by mohly být 200denní SMA a předběžná trendová linie odporu na 0,6720, jejichž prolomení může cenu zvednout přímo k horní části rozpětí na 0,6800.
 • AUD/USD stále nenašel pevnou půdu pod nohama
  Měnový pár AUD/USD se po vytvoření dvojitého vrcholu v polovině července nacházel v agresivním poklesu a zaznamenal několikanásobná měsíční minima. Přestože se ceně podařilo najít své místo na čerstvém desetiměsíčním dně a získat zpět část ztrát, cesta k zotavení se zdá být poměrně dlouhá. Pokud by negativní tlaky zeslábly, mohla by cena vystoupit a čelit květnovému supportu 0,6457, který by nyní mohl sloužit jako rezistence. Po zdolání této barikády by býci mohli zaútočit na nedávnou zónu odporu na úrovni 0,6521.
 • AUD/USD: technická analýza a obchodní doporučení na 6. 9. 2022
  Jak jsme uvedli ve fundamentální analýze, v době psaní tohoto článku se pár AUD/USD obchodoval kolem úrovně 0,6800, zůstával v medvědí zóně pod klíčovými úrovněmi rezistence 0,7100 (200 EMA v denním grafu) a 0,7260 (200 EMA v týdenním grafu) a měl tendenci dál klesat.
 • AUD/USD: Technická analýza a obchodní tipy na 18. listopadu 2022
  V době psaní článku se pár AUD/USD obchoduje kolem úrovně 0,6710 v krátkodobé býčí zóně nad úrovní krátkodobého supportu 0,6641 (200 EMA v 1H grafu) a 0,6531 (200 EMA ve 4H grafu). Zároveň zůstává v zóně dlouhodobých medvědích trhů pod klíčovými úrovněmi rezistence 0,6760 (144 EMA v denním grafu), 0,6850 (200 EMA v denním grafu) a 0,6900 (50 EMA v týdenním grafu).
 • AUD/USD třítýdenní nepřetržitý růst
  AUD/USD zažívá téměř třítýdenní nepřetržitý růst a od odrazu od úrovně 0,6500 na konci května získal přibližně 5,0 %. Ve středu se pár dostal na nejvyšší úroveň od února a uzavřel mírně nad stropem 0,6780, který býčí akce během jara omezoval. Působivý vzestup by mohl motivovat k vybírání zisků, jelikož ukazatele RSI a stochastický oscilátor se pohybují v blízkosti překoupené oblasti.
 • AUD/USD v klesajícím trendu
  AUD/USD se v úterý propadl poté, co se RBA rozhodla upustit od zvýšení úrokových sazeb, a pár se propadl až na minimum z července na úrovni kolem 0,6500. Celkově struktura ceny zůstává na nižších maximech a nižších minimech pod klesající trendovou linií vytyčenou z vrcholu ze 14. července, což udržuje krátkodobý výhled medvědí. RSI i Stochastic detekují negativní momentum, což potvrzuje názor, že pár může být připraven ještě nějakou dobu pokračovat v poklesu.
 • AUD/USD v neutrální zóně
  AUD/USD se v uplynulém týdnu podařilo překonat obdélníkovou formaci a dosáhnout nového čtyřměsíčního maxima 0,6898. Tento nárůst se však ukázal jako krátkodobý a pár se rychle vrátil zpět do svého nedávného rozpětí a v posledních několika denních seancích se obchodoval beze změny. Ukazatel RSI mírně klesá pod svou neutrální hodnotu 50 a momentálně se drží u hodnoty 30. Kdyby cena svou nedávnou korekci prodloužila, mohla by jako první obranná linie působit překážka 0,6716.
 • AUD/USD v očekávání po čínských datech
  Národní statistický úřad v Číně dnes zveřejnil výrobní index nákupních manažerů (PMI). Index se v lednu propadl n...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Začínáme s Forexem (dopolední seminář)
reklama
Dukascopy new