Neděle 01. říjen 2023 10:13
reklama
Purple trading AI
reklama
XTB Ondřej Hartman
reklama
XTB Ondřej Hartman
reklama
XTB Ondřej Hartman

Technická analýza ceny akcií AAPL na 13. září 2023

13.09.2023 12:48  Autor: InstaForex  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

analytics6501914bc5e1f.jpg

Červená linie – rezistence

Zelená linie – support

Modré linie – úrovně Fibonacciho retracementu

Cena akcií AAPL včera zavřela na 176 USD. Po představení nového iPhonu ji považujeme z technického hlediska stále za zranitelnou. Na 189 USD vytvořila nižší maximum, a dokud se bude obchodovat pod touto úrovní, očekáváme větší pullback. Na 171,80 USD nacházíme krátkodobý horizontální support z nedávných minim. Cena je náchylná k pullbacku k Fibonacciho retracementu 38 %, nebo dokonce ještě níž ke 162 USD. Celý prosincový pohyb nahoru pravděpodobně skončil a nastal čas na korekční pullback. Proto používáme k určení klíčových úrovní supportu nástroj Fibonacciho retracement. Býci musí respektovat support zelené trendové linie a prolomit nad červenou. Do té doby je cena náchylná k dalšímu poklesu.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Technická analýza - Budou investoři před zasedáním ECB opouštět pozice?
  EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje při úrovní denního pivotu 1,0612 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI nevykazuje ...
 • Technická analýza: BYD o elektrických autech moc nemluví, prostě je vyrábí
  Čínská automobilka BYD (HK: 1211) o elektromobilech ani nepíše, ani nemluví tak jako Tesla, BMW, Volkswagen a podobní....
 • Technická analýza cardana naznačuje slibnou býčí formaci
  Z technického hlediska zůstává cardano v medvědím trendu a vytváří nižší minima a nižší maxima. Trendu zatím dominují medvědi bez náznaku obratu. Býci zatím získali pouze mírnou býčí divergenci RSI, která je pouze varováním, nikoli signálem obratu trendu.
 • Technická analýza: Cena ropy dostala od IEA studenou sprchu
  Po dvoutýdenní rally dostala WTI studenou sprchu od mezinárodní energetické agentury IEA. Samotná předzvěst vysokých zásob ještě na začátku týdne nechávala trh v klidu. Zlom přišel až s prvním zveřejněním statistik, nejprve od amerického institutu API, který naznačil růst zásob ropných produktů. K.O. cenám zasadila mezinárodní agentura IEA. Vyšší než očekávaný růst zásob dokázal ropu poslat o 4 % níže. A tak se v tuto chvíli obrací prosebné pohledy opět k ropnému kartelu OPEC, kterému se v květnu blíží konec dohody o omezení těžby.
 • Technická analýza: Cena ropy ve znamení vyvážených sil
  Přestože se aktuální cena ropy nachází na úrovni z minulého týdne, nouze o zajímavé události rozhodně nebyla. Ropní býci se nejprve zaradovali z čísel agentury EIA, která reportovala pokles zásob o 2,566 mil. barelů (trh očekával pokles o 0,686 mil. barelů). Dalším důvodem pro posílením ceny „texaského čaje“ byl hurikán blížící se na americké východní pobřeží, který měl za následek evakuaci několika ropných plošin v Mexickém zálivu.
 • Technická analýza: Cena ropy WTI bude konsolidovat. Nemá sílu na velký růst
  Včerejší růst zásob ropy trh nechal více méně v klidu, když na druhé straně došlo k poklesu ropných produktů. Kromě toho ropě v tomto týdnu významně pomohl saúdský ministr Falíha, který potvrdil odhodlání země přispět k odbourávání zásob ropy. Počínání Saúdské Arábie není zcela nezištné. Jednak chce jít příkladem pro nadcházející období, ve kterém se v rámci kartelu OPEC bude jednat o prodloužení smlouvy o útlumu těžby a zadruhé se stále více mluví o případném prodeji části státní ropné společnosti ARAMCO, ze které vyšší ceny ropy budou dělat atraktivní zboží.
 • Technická analýza: Cena ropy zůstává stabilní. Přinese změnu zasedání OPECu?
  I přes růst zásob ropy, který včera zveřejnila americká vládní agentura EIA, cena černého zlata zůstává relativně stabilní. Na jednu stranu za to může fakt, že trh byl díky americké agentuře API nastaven na růst podstatně vyšší. Negativní zprávy jsou v poslední době upozaděny kvůli blížícímu se listopadovému zasedání ropného kartelu OPEC, na kterém se bude jednat o dalším prodloužení útlumu těžby. Dá se očekávat, že OPEC bude chtít dohodu prodloužit i v kontextu posledních zpráv od mezinárodní energetické agentury IEA, která stále vidí velký převis produkce nad spotřebou i v začátcích roku 2018. Navíc růst cen z poslední doby agentura IEA připisuje spíš jednorázovým výpadkům spojeným se zeměmi Irák, Venezuela, Nigérie, USA apod.
 • Technická analýza - Cena WTI díky slabému dolaru dál roste
  USOil: Cena ropy WTI dál rostla v souladu s poklesem stavu zásob komodity v USA. Dle American Petroleum Institute (API) byl pokles 12,1 mil. barelů za minulý týden, oficiální data od vládní Energy Information Administration (EIA) v očekávaném přírůstku 600 tis. barelů nás čekají dnes v 17:00 CET. Průzkum agentury Bloomberg očekává 905 tis.
 • Technická analýza: Centrální bankéři dostali korunu do ofenzivy
  Centrální bankéři se přeci jen dočkali a po letos již pátém navýšení úrokových sazeb se koruně vůči euru podařilo dostat do ofenzivy. Pravdou je, že svou zásluhu na tom má i Donald Trump a jeho prohlášení o vznikající dohodě mezi Čínou a USA. Prezidentovo oznámení má pozitivní dopad na mezinárodní obchod, a tím pádem i na evropské měny. Koruna jen za poslední dva dny zpevnila o necelých 20 haléřů a další růst zastavila až horní hranice supportního pásma 25,75 - 25,77 EURCZK. Pokud rychlejší 50hodinový klouzavý průměr zeshora protne ten 100hodinový, má koruna slušně zaděláno na otočení stávajícího trendu.
 • Technická analýza ceny akcie DIS 19. 9. 2023
  Cena akcií společnosti Disney je pod tlakem. Navzdory dvoutýdenní pauze v poklesu vykazuje cena známky odmítnutí na 85 USD. Cena se odrazila zpět k modré trendové linii rezistence, která bývala supportem. Ve stejné době byla cena odmítnuta na červené linii klesající rezistence. Cena akcií DIS je náchylná k dalšímu poklesu, pokud zůstane pod červenou trendovou linií. Býci potřebují získat zpět úroveň 85–86 USD, aby měli opět kontrolu nad krátkodobým trendem.
 • Technická analýza ceny akcií AMD na 1. září 2023
  Cena akcií AMD se obchoduje kolem 108,70 USD, předtím respektovala support zelené vzestupné trendové linie. Býci AMD dál respektují support zelené vzestupné trendové linie. Cena se drží nad zelenou trendovou linií a úrovní Fibonacciho retracementu 61,8 %. Dokud se nad nimi bude držet, zůstanou očekávání býčí. Aby medvědi znovu ovládli trend, potřebujeme průraz ceny pod support 101–102 USD.
 • Technická analýza ceny akcií APPLE
  Cena akcií APPLE vytváří od února, kdy formovala střednědobé minimum kolem úrovně 143–144 USD, vyšší maxima a vyšší minima. Od té doby se obchoduje uvnitř vzestupného kanálu. Cena akcií AAPLE se v posledních třech obchodních seancích obchoduje v těsné blízkosti horního Bollingerova pásma. Pullback ze 183 USD na 177 USD je opodstatněný. Na ceně 177 USD najdeme jak střední Bollingerovo pásmo, tak spodní hranici kanálu. Krátkodobý trend zůstane býčí, dokud se cena udrží nad 177 USD. Průraz pod 177 USD otevře cestu k většímu pullbacku s první cílovou oblastí 169–169,50 USD.
 • Technická analýza ceny akcií DISNEY na 1. září 2023
  Minulý týden jsme obchodníky upozornili, že cena akcií DISNEY proráží pod týdenní support. Průraz pod týdenní neckline support kolem 85 USD poskytl medvědí signál a cenová akce z tohoto týdne ho potvrzuje. Nová týdenní minima pro cenu akcií DIS. Cena už třetí týden v řadě zůstává pod tlakem. Cena akcií DISNEY je citlivá na pohyb k 78 USD a pak k 68 USD. Býci potřebují přinejmenším znovu dobýt cenovou úroveň 89,30 USD.
 • Technická analýza ceny akcií GOOG na 5. června 2023
  Cena akcií GOOG zůstává v býčím trendu a vytváří vyšší maxima a vyšší minima. V předchozích příspěvcích jsme po dubnové a květnové analýze zevrubně probírali potenciální cíle růstu. Krátkodobá cenová akce naznačuje, že se vytváří další býčí formace a cena akcií GOOG by mohla pokračovat v růstu minimálně ke 132 USD. Cena akcií GOOG vytvořila po býčím kanálu pattern vzestupného trojúhelníku. Jedná se o pokračovací pattern, a když cena při denním uzavření překoná 127 USD, dostaneme nový býčí signál s cílem minimálně na 132 USD. Obchodníci by neměli zapomínat kontrolovat RSI kvůli případnému varování před medvědí divergencí. Support je na úrovni 123 USD. Býci nechtějí, aby cena prorazila pod tuto úroveň.
 • Technická analýza ceny akcií META Platforms (Facebook) na 17. března 2023
  Akcie META se obchodují přibližně za cenu 199 USD. Cena zůstává v býčím trendu od října 2022, kdy dosáhla dna kolem 91 USD. Od té doby stále vytváří vyšší maxima a vyšší minima. Spodní hranice kanálu poskytuje support na ceně 183 USD. Býci nechtějí, aby pod něj cena prorazila. Šlo by o signál konce býčího trendu, který se formuje od října. RSI poskytl býkům výstrahu, protože po nedávném vyšším maximu ceny nenásledovalo vyšší maximum RSI. Jedná se o známku slábnoucího býčího momenta. Ne o signál obratu, jen o varování.
 • Technická analýza ceny akcií MSFT na 27. září 2023
  V návaznosti na minulou analýzu ceny akcií MSFT stále věříme v medvědí trend, protože vidíme, že zranitelnost ceny akcií ožívá s jejím poklesem k srpnovým minimům. Kolem cenové úrovně 310 USD najdeme Fibonacciho retracement 38 % a černou horizontální trendovou linii. Obojí poskytuje ceně akcií klíčový support. Velmi pravděpodobně dojde k průrazu pod tuto oblast supportu a tento průraz umožní větší pokles k 291 USD, kde najdeme Fibonacciho retracement 50 %, a k cenové úrovni 285 USD, kde najdeme cíl na Fibonacciho extenzi 100 %. Pokud býci dokážou respektovat support na 310 USD, mohli bychom se dočkat odrazu ceny k oblasti rezistence 329 USD.
 • Technická analýza ceny akcií NFLX na 14. září 2023
  Akcie NFLX byly včera pod tlakem. Cena se obchoduje kolem 404 USD. Technicky vzato zůstane trend býčí, dokud se cena bude držet nad supportem zelené vzestupné trendové linie. Jak jsme ale uvedli před několika týdny, kdy se cena obchodovala kolem 430 USD, NFLX je náchylný k hlubokému pullbacku. Naším prvním cílem byl test zelené trendové linie. Cena akcií NFLX byla odmítnuta na Fibonacciho retracementu 61,8 % a zůstává náchylná k poklesu minimálně k 390 USD. Průlom pod zelenou trendovou linii by byl novým medvědím signálem.
 • Technická analýza ceny akcií VZ na 16. února 2023
  Akcie VZ se obchodují přibližně na ceně 40,36 USD. Trend se od září změnil na býčí, protože cena začala vytvářet vyšší maxima a vyšší minima a nyní se obchoduje těsně nad horizontálním suportem 39,40 USD. Dřívější rezistence je nyní support. Cena stále respektuje support černé vzestupné trendové linie, a dokud to tak bude, budeme očekávat, že VZ dosáhne dalšího Fibonacciho cíle mezi 44 a 45 USD. Support je na úrovni 39–39,40 USD a býci si nepřejí, aby cena prorazila pod tuto úroveň. Jednalo by se o známku slabosti.
 • Technická analýza: Ceny ropy vstávají z mrtvých
  Americký ropný institut API připravoval trh na další růst zásob, který naštěstí mezinárodní agentura IEA rozptýlila. Toto překvapení pozitivně ovlivnilo ceny a poslalo WTI k dnešním 50 dolarům.
 • Technická analýza: Coffee
  Káva sa v poslednom čase obchoduje v pásme. Cena včera prekročila hornú hranicu rozsahu, čo naznačuje vzostupný trend. Ak prevládne aktuálny sentiment a cena zostane nad hladinou 100,00, pohyb smerom nahor by mohol pokračovať. Oblasť označená červenou farbou predstavuje strednodobú úroveň rezistencie, ktorá je označená 50% Fibonacciho retracementom a predchádzajúcimi cenovými reakciami.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB Ondřej Hartman