Čtvrtek 01. prosinec 2022 04:45
reklama
Coinfy
reklama
Instaforex webinar petr plechac
reklama
ProTradery Purple - strategie
reklama
Trading Room webináře Purple

Historický příliv BTC na burzy ⚡ Riziko kapitulace kryptoměn stoupá?

18.11.2022 17:10  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Největší světová kryptoměnová burza Binance na konci týdne zaznamenala rekordní denní příliv BTC ve své historii, což naznačuje, že investoři, kteří dosud ukládali BTC do externích, soukromých peněženek, možná budou chtít své rezervy brzy zlikvidovat:

 • Bitcoin se na konci týdne stále obchoduje poblíž 16 500 dolarů, Ethereum stojí 1 220 dolarů. Většina altcoinů je pod tlakem. Výrazným ziskovcem je Algorand, který patří mezi jednoho ze sponzorů mistrovství světa ve fotbale, což způsobilo, že jeho cena dnes kvůli nadcházejícím hrám zaznamenala 7% nárůst;
 • Většina dlouhodobých investorů používá hardwarové peněženky, takže tak velký příliv bitcoinů na burzy je důvodem k obavám z kapitulace skupiny, která zatím vykazuje největší míru přesvědčení a neochoty zbavit se svých kryptoměn;
 • Investoři se obávají dalšího poklesu v rámci "dominového efektu", který zažehl bankrot burzy FTX a prohlubující se vnitřní problémy odvětví. Binance uvedla, že podle hodnocení burzy zůstávají tak velké pohyby nejasné a neopodstatněné. Příliv BTC je nejvyšší od konce roku 2018 a výrazně překonal všechny předchozí měsíce roku 2022, včetně květnové imploze Luna/Terra:

Odliv na Binance zaznamenal obří skok připomínající kapitulaci ze dna býčího trhu v roce 2018. Údaje analytické platformy CryptoQuant on-chain ukazují, že 18. listopadu do peněženky Binance přiteklo téměř 50 000 BTC. Zdroj: CryptoQuantRezervy Binance giela BTC stoupají na roční maxima. Dnešní bilance Binance udává příliv více než 100 000 BTC při velkém odlivu téměř 50 000 bitcoinů. Zdrojem je např: CryptoQuan

 • Příliv BTC na burzu Binance může také naznačovat, že tato burza se v současnosti těší nejvyšší důvěře investorů, kteří na ni hromadně přesouvají prostředky z jiných burz, jako jsou Crypto.com a Kraken. Pokud tomu tak je, "medvědí" teorie o možné kapitulaci by se nemusela naplnit.

Graf Bitcoinu, interval H1. nedávné cenové reakce Bitcoinu a kryptoměny Algorand, vidíme býčí divergenci. Cena Algorandu posílila, zatímco BTC v poslední době klesá. Pokud si Algorand udrží trendovou linii, má vzhledem k začátku mistrovství světa ve fotbale šanci nadále zaznamenávat "spekulativní zisky". Zdroj: xStation5

Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A. organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • História sa opakuje – Ropný trh bol prezásobený aj v 80. rokoch, OPEC vtedy cenovú vojnu nevyhral
  Zrejme len málo ľudí vie, že obdobná situácia na ropnom trhu ako dnes nastala v osemdesiatych rokoch. Začalo sa to rop...
 • História ukazuje, že uťahovanie FEDu má na trhy negatívny dopad len v krátkodobom horizonte
  Na mnohých finančných blogoch sa objavujú tézy, že cyklus na akciových trhoch je nasledovný: FED začne hovoriť o uťahovaní -> akcie klesnú -> FED prestane hovoriť o uťahovaní -> akcie vzrastú -> FED začne hovoriť o uťahovaní? Nie je to však pravda, inak by americké akcie neboli na historických maximách, a to už FED zrušil QE, zvýšil sadzby a predznačuje ich ďalšie zvýšenie. Čiže reakcia trhov na FED je odlišná. Pozrime sa do histórie (od roku 2013, odkedy začal FED rozprávať o uťahovaní politiky), konkrétne na vývoj indexu S&P 500 počas najzaujímavejších krokov/vyjadrení zo strany americkej centrálnej banky:
 • Historická a implikovaná volatilita opcí
  V předchozím článku jsme se věnovali řeckým písmenům delta, gamma, vega a théta. Pochopení těchto parametrů dává investorovi možnost nahlédnout do tvorby ceny opce, což je pro opčního obchodníka klíčové. Řecká písmena ukazují, jaký vliv má kupř. změna volatility nebo tok času na tvorbu ceny opce. Abychom se v opčním vzdělávání posunuli dále, je potřeba si blíže objasnit jeden extrémně důležitý pojem – volatilitu.
 • Historická sezónnost, výsledková sezóna a převaha Hillary Clintonové naznačují růst - E-MINI S&P 500 LONG
  E-mini SP500 nákup. Graf zdroj: Teletrader, GainCapital Group: vývoj průměrné historické sezónnosti prosincového futures na e-mini SP500 (CME) v 5, 15 a 30 letech. Graf prosincového futures na e-mini SP500 znázorňuje dlouhodobou korelaci sezónních pohybů cen. Na grafu je vidět, že v patnáctileté historii (černá), pětileté historii (červená) a třicetileté historii (fialová) provázel v průběhu roku futures na akciový index e-mini SP500 v období přelomu října a listopadu sezónní nárůst ceny, často trvající až do prosince.
 • Historická vs. implikovaná volatilita
  V předchozím článku jsme se věnovali řeckým písmenům delta, gamma, vega a théta. Pochopení těchto parametrů dává investorovi možnost nahlédnout do tvorby ceny opce, což je pro opčního obchodníka klíčové. Řecká písmena ukazují, jaký vliv má kupř. změna volatility nebo tok času na tvorbu ceny opce. Abychom se v opčním vzdělávání posunuli dále, je potřeba si blíže objasnit jeden extrémně důležitý pojem – volatilitu.
 • Historické maximá na komoditných menách
  Posledný rast komodít privádza komoditn&eac...
 • Historicky najvýraznejší percentuálny rozdiel medzi cenami ropy WTI a BRENT
  Ceny ropy zaznamenali minulý týždeň pokles, nakoľko sa ukazuje, že dohoda o znížení produkcie krajín OPEC + a G-20 bude pravdepodobne nedostatočná, keďže sa odhaduje, že dopyt po rope mohol vďaka koronavírusu klesnúť až od 20 do 35 miliónov barelov denne. Pokles produkcie ropy o približne 10 miliónov barelov denne je tak nedostatočný, pretože na trh sa dostáva aj napriek zníženiu produkcie stále viac ropy, ako sa spotrebuje, čo vytvára tlak na pokles cien čierneho zlata. Výhľad pre ceny ropy ostáva z krátkodobého hľadiska klesajúci, no v dlhodobom horizonte sa dá očakávať, že ak dôjde k zmierňovaniu blokovacích opatrení, dôjde k obnove dopytu po rope a cena opäť začne rásť.
 • Historicky najvyšší objem krátkych pozícií na VIXE
  Index volatility VIX (VOLX na xStation5) sa nachádza v blízkosti historicky najnižších úrovní. Traderi začali opäť shortovať VIX. Dôkazom toho je objem čistých krátkych pozícii na VIXE, ktorý dosiahol úroveň 178 000 kontraktov, čo predstavuje historicky najvyšší objem krátkych pozícií na tomto inštrumente. To naznačuje, že investori v súčasnosti nevidia výrazné riziko poklesu akciových trhov v USA, čo naznačuje, že hlavné americké akciové indexy by mohli pokračovať v raste na nové historické maximá.
 • Historicky nejrychlejší růst výrobních cen
  Výrobní ceny zaznamenaly v listopadu historicky nejrychlejší růst na 9,6 % meziročně oproti revidovaným 8,8 %. Trhy očekávaly růst 9,2 % meziročně.
 • Historicky největší obchod luxusní branže je tu, Louis Vuitton kupuje Tiffany. Nejbohatší Evropan si na to půjčí za skoro nulový úrok
  Dvě ikony světa luxusního zboží se spojují. Skupina LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy) kupuje za více než šestnáct miliard dolarů společnost Tiffany, dohoda padla o víkendu, dnes byla oznámena. Francouzský konglomerát LVMH, jejž ovládá nejbohatší Evropan Bernard Arnault, získává v historicky největší akvizici luxusní branže americkou šperkařskou legendu. Tím upevní své postavení právě v oblasti šperkařství, a bude tedy moci lépe oslovit trh nejen v USA, ale také ten rychle rostoucí asijský.
 • Historický rekord Slovenska
  Nie je to len historický rekord na belgických, franc&u...
 • Historie obchodování na burze – jak to začalo?
  Začínající investoři si pravděpodobně nedokáží představit jinou formu obchodování na burze, než současnou formu prostřednictvím platformy. Nicméně burza za svou historii urazila obrovskou cestu, než dorazila ke svojí současné podobě.
 • Historie stavebních předpisů sahá do roku 1886
  „Již více než 134 let platí na našem území různé stavební předpisy. Bohužel jejich současná podoba výrazně brání rozvoji bydlení a dopravních komunikací v naší zemi. Je proto namístě provést zásadní reformu, která povede k výraznému zkrácení délky vydávání stavebních povolení,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
 • Hitparáda globálních držitelů zlata: Jak rok 2011 zamíchal karty?
  Zlato je pro rok 2012 opět favorizovaným aktivem ze strany investorů, ukazují průzkumy Reuters i japonské banky Nomura. Celá pětina z nich dává zlato na první pozici mezi aktivy, které chtějí koupit a držet v portfoliu napříč letošním rokem. Spotová cena zlata zakončila rok 2011 u mety 1600 amerických dolarů za trojskou unci, což drahému kovu přineslo roční zhodnocení kolem 12 procent. Z loňského maxima u 1900 USD/unce je ale zlato o řádově 15 procent níže. Analytici se s ekonomy v uvedených průzkumech shodují, že rally na zlatě má provázet zejména druhou polovinu roku 2012, předtím se má podívat ještě na nižší než aktuální úrovně.
 • Hľadanie bezpečia
  Zelené rizikoVčerajší príval rizikov&a...
 • Hľadáte expozíciu voči britskému referendu na forexe? Jednoznačným víťazom je GBPJPY
  Výsledky dnešného referenda v Británii majú potenciál postarať sa o vysokú volatilitu na devízových trhoch. V tomto po...
 • Hlasování amerického Senátu o kanadském ropovodu Keystone XL, inflace a HDP v eurozóně slábnou, vyhlásí Japonsko v prosinci volby? Analýza EUR/USD, NZD/USD - hlava ramena, STŘÍBRA, USD/JPY
  V noci byla zveřejněna série dat z druhé největší ekonomiky světa. Čínské maloobchodní prodeje v říjnu meziročně posílily o 11,5 procenta, což se na první pohled může zdát jako ohromující číslo. Nicméně jde o nejpomalejší růst od října 2006. Průmyslová produkce v říjnu meziročně vzrostla o 7,7 procenta, což je o 0,3 procenta méně, než byla očekávání a výsledek v září. Kapitálové investice od začátku roku posílily o 15,9 procenta ve srovnání se stejným obdobím loňského roku, což je nejpomalejší růst v historii dostupných dat.
 • Hlasovania o EFSF
  Schválenie EFSF jednotlivými parlamentmi bude pravdepodobn...
 • Hlasovanie odložené
  Boehnerovi sa zjavne nepodarilo ... (správa pre profesionálov)...
 • ​Hlasování o nedůvěře Mayové – tržní analýza 12.12.2018
  A to dnes od 18:00 do 20:00 GMT, našeho času o hodinu více. Mayová včera odložila hlasování o Brexitu v britském parlamentu a od té doby se získalo potřebných 48 hlasů od konzervativců, aby mohlo být hlasování o nedůvěře zahájeno. Pokud si Mayová post obhájí, upevní si tak pozici, jelikož hlasování o nedůvěře nebude možné dalších 12 měsíců vyvolat. Pokud hlasování bude v její neprospěch, vystřídá jí někdo jiný a vše bude směřovat k Brexitu bez dohody.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Trading Room webináře Purple