Pátek 14. června 2024 03:54
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Purple trading AI
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaForex ETF

BREAKING: Slabé PMI dáta posielajú Euro a akcie nižšie

23.06.2022 09:46  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Predbežné PMI dáta sú dnes kľúčovými dátami európskeho ekonomického kalendára. Dve najsledovanejšie správy – francúzske a nemecké – boli zverejnené už o 9:15 a 9:30. Dáta z Francúzska sa ukázali byť veľkým sklamaním, keďže oba indexy výrazne zaostali za očakávaniami. Napriek tomu miera výroby aj služieb zostala nad 50,0 bodmi, čo signalizuje, že sektory sú stále v expanzii. Zverejnenie dát z Nemecka neprinieslo žiadnu úľavu, keďže aj tam boli spozorované veľké poklesy. Avšak rovnako ako v prípade francúzskych údajov, indexy výrobného sektora a sektora služieb z Nemecka zostávajú v oblasti expanzie.

Francúzsko

Výroba: 51,0 oproti 53,8 očakávaným (54,6 predtým)

Služby: 54,4 oproti očakávaným 57,5 ​​(predtým 58,3)

Nemecko

Výroba: 52,0 oproti 53,9 očakávaných (54,8 predtým)

Služby: 52,4 oproti očakávaným 54,5 (predtým 55,0)

Po zverejnení neuspokojivej francúzskej správy bolo možné zaznamenať pomerne silnú reakciu trhu. EUR a európske akciové trhy klesli, DE30 sa opäť dostal pod hranicu 13 000 bodov. EURUSD sa odrazil od zóny odporu 1,0580 a prelomil sa pod spodnú hranicu krátkodobého vzostupného kanála. Teraz testuje oblasť podpory 1.05.

EUR/USD, H1 interval. Zdroj: xStation5

Klíčová slova: Německo | Akciové trhy | Akcie | Euro | EUR | Indexy | EURUSD | DE30 | Breaking | xStation5 | BREAKING | Trhy | | EUR/USD | USD |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • BREAKING: silný index Philly Fed a nízké údaje o žádostech o podporu v nezaměstnanosti 📌
  Dolar po zveřejnění posiluje. Trh práce zůstává silný, což potvrzují nízké hodnoty Jobless Claims za poslední týden. Navíc první regionální index, Philly Fed, naznačuje výrazné zlepšení v průmyslu v dubnu.
 • BREAKING: Silný nárůst cen plynu. Možné omezení výroby ve hře
  Silné oživení cen plynu den před rolloverem souvisí s nedávnými oznámeními od dodavatelských společností v USA. Společnosti jako Atero Resources, Comstock Resources a především Chesapeake Energy hodlají letos v reakci na nízké ceny výrazně omezit výrobu. Snížení produkce se u těchto výrobců očekává kolem 3-5 %, přičemž snížení investic v podobě omezení vrtné činnosti se očekává mezi 20 a 25 %.
 • BREAKING: silný nárůst zásob ropy
  Zásoby ropy: skutečné 3,165 mil.; předpověď -0,700 mil.; předchozí -1,952 mil.; Zásoby týdenních destilátů EIA: skutečné -1,185 mil.; předpověď 0,518 mil.; předchozí 0,624M;
 • BREAKING: Silný pullback na trhu s kryptoměnami; Bitcoin se vrací pod $60,000❗
  V posledních několika minutách došlo na trhu s kryptoměnami k masivnímu zvratu nárůstů, které byly pozorovány od začátku dne. Bitcoin během pouhých 15 minut ztratil více než 6 % a vrátil se do psychologického pásma 60 000 USD. Podobná situace byla pozorována i na Ethereu, kde poklesy dostaly kryptoměnu pod 3 300 USD.
 • BREAKING: Silný pullback na trhu s ropou WTI!
  Ropa WTI dnes klesá o téměř 2,5 % v důsledku několika faktorů. Jedním z nich je americký dolar, který již dlouho nebyl tak silný v důsledku rostoucích výnosů. Dalším je prodej amerických rezerv v minulém týdnu ve výši přes 1 milion barelů. To není mnoho, ale ukazuje to, že USA možná chtějí stabilizovat trh s ropou. Asi nejdůležitějším faktorem je silný ruský vývoz na úrovních, které byly naposledy k vidění před útokem na Ukrajinu. Ruskému vývozu se daří především do asijských zemí včetně Indie, odkud zase proudí palivo v rekordních objemech do Evropy.
 • BREAKING: Silný růst mezd ve Velké Británii; GBPUSD roste!
  Míra nezaměstnanosti ve Spojeném království dosáhla 4,2 % oproti očekávaným 4 % a dřívějšímu údaji 4 %. Co se týče samotných čísel, registrovaných nezaměstnaných přibylo 29 000, což je nejvíce od vypuknutí Covidu. Celý balíček údajů završuje výrazný skok mezd (bez bonusů), +7,8 % r/r oproti očekávaným 7,4 % a dřívějšímu údaji 7,3 %. Údaje o mzdách jsou nadále horké, což by mohlo udržet tlak na BOE, aby dále zpřísnila svou politiku. Měnový pár GBP/USD po dnešním čtení údajů získává.
 • BREAKING: Skladování zemního plynu nad prognózami
  EIA změna zemního plynu BCF Skutečná -37B (předpověď -42B, předchozí -36B).
 • BREAKING: Skupina G7 přislíbila opatření, pokud budou potřeba. Trhy nepřekvapila
  Konferenční hovor skupiny zemí G7 mezi ministry financí a centrálními bankéři se nestal hybatelem trhů, protože nezazněla zásadní prohlášení, se kterými by trhy nepočítaly. Ve vyjádření skupiny zaznělo, že země jsou připraveny jednat, pokud si to situace vyžádá. Centrální banky mohou zasáhnout v rámci svého mandátu. Suma sumárum se obchodníky, kteří mohli počítat s nějakou "nebojácnou" akcí, nepodařilo překvapit a začali se částečně stahovat z akciového trhu. Hlavní indexy začaly v reakci na zasedání ztrácet pozice.
 • BREAKING: Slabé ADP dáta
  Správa ADP o zmene zamestnanosti v USA v januári bola zverejnená o 14:15. Očakávalo sa, že údaje vykážu nárast o 205 tisíc pracovných miest po náraste o 807 tisíc v decembri. Správa však ukázala neočakávaný pokles o 301 001 pracovných miest. Ide o prvý medzimesačný pokles pracovných miest od decembra 2020 a najväčší pokles od apríla 2020.
 • BREAKING: Slabé NFP dáta, USD oslabuje
  Správa NFP za august bola zverejnená pred malou chvíľou. Dlho očakávané údaje negatívne prekvapili, pretože celkový počet nových pracovných miest mimo poľnohospodárskych ukázal sklamanie (235 000 vs očakávaných 750 000).
 • BREAKING: Slabé údaje o PMI na EURUSD nezapůsobily
  Globální výrobní index PMI S&P v USA v prosinci klesl na 46,2 bodu z listopadových 47,7 bodu, což je výrazně pod tržními odhady, které činily 47,7 bodu. Dnešní údaje ze zpracovatelského průmyslu poukázaly na největší pokles aktivity továren od května 2020 v důsledku utlumené poptávky a rychlejšího poklesu výroby. Nové zakázky klesaly jedním z nejprudších temp od finanční krize v letech 2008-09 a dostatečné zásoby vstupů a další snížení nových zakázek vedly k nejprudšímu poklesu nákupní aktivity za více než dva a půl roku. Rovněž úroveň rozpracovanosti klesala jedním z nejprudších temp od roku 2009, protože se snížil odbyt a dodávky materiálu přicházely se zpožděním. Nižší objem nedokončené výroby a utlumená poptávka vedly k zhruba nezměněné zaměstnanosti. V oblasti cen vedlo zlepšení dodacích lhůt dodavatelů, utlumená poptávka po vstupech a nižší ceny paliv a kovů k nejpomalejšímu růstu nákladového zatížení od července 2020. A konečně podnikatelská důvěra byla nejvyšší za poslední tři měsíce.
 • BREAKING: Slábnoucí dolar zvyšuje ceny průmyslových kovů
  Drahé kovy odpoledne prudce rostly v prostředí slabšího amerického dolaru, i když inflace cen výrobců v listopadu vzrostla více, než se očekávalo, což přispělo k nejistotě na trhu ohledně dalších kroků Fedu. Zlatu se podařilo vyskočit nad úroveň 1800 USD, zatímco stříbro vyskočilo na úroveň nevídanou od konce dubna 2022, protože snížení poměru rezerv ze strany PBoC vyvolalo naděje ohledně vyšší poptávky po průmyslovém využití stříbra jako vodičů elektřiny. Rovněž obavy z nabídky poskytly býkům palivo. Zásoby stříbra na newyorské burze COMEX se za posledních 18 měsíců propadly o 70 % na něco málo přes 1 milion tun. Mezitím zásoby u London Bullion Market Association klesly v listopadu již desátý měsíc v řadě na rekordně nízkých 27,1 tisíce tun. 
 • BREAKING: Slabší data z kanadského trhu práce
  Skutečná míra účasti v Kanadě 65,6 % (předpověď 65,6 %, předchozí 65,6 %). Skutečná kanadská míra nezaměstnanosti 5,7 % (předpověď 5,6 %, předchozí 5,5 %).
 • BREAKING: Slabší údaje z Kanady! CAD pod tlakem
  Míra nezaměstnanosti v Kanadě: 5,5 % oproti 5,5 % exp. a 5,4 % dříve. Změna počtu pracovních míst v Kanadě: -6,4 kv oproti očekávaným 25 tis. a předchozím 59,9 tis.
 • BREAKING: Slabší údaje z Německa. EURUSD se snaží odrazit
  Tovární objednávky v Německu meziměsíčně vzrostly o 0,3 % oproti očekávanému růstu o 1,0 %. Jedná se však o výrazně opožděné údaje za listopad. Předtím objednávky v říjnu poklesly o 3,7 % m/m.
 • BREAKING: Slovenská ekonomika roste nejrychleji za poslední 2 roky
  HDP Slovenské republiky poroste v 1. čtvrtletí 2024 meziročním tempem 2,7 % ve stálých cenách, tj. reálně. V nominálním vyjádření v běžných cenách to představuje meziroční růst o 8 % a hodnotu 29,8 miliardy EUR. Na sezónně očištěném základě byl růst HDP mezičtvrtletně vyšší o 0,7 %, tj. meziročně o 2,8 %.
 • BREAKING: Služby ISM o niečo vyššie, ako sa očakávalo
  Lepšie ako očakávané zverejnenie však podporili najmä nové objednávky a nové exportné objednávky. Cena nerastie podľa očakávania a zamestnanosť je o niečo horšia (údaje ADP však ukázali, že zamestnanosť rastie oveľa vyššie, ako sa očakávalo).
 • BREAKING: Služby ve Francii a Německu vykázaly nečekaný propad
  Dlouho očekávaná předběžná data indexů PMI za březen ve velkých evropských ekonomikách byla právě zveřejněna. Francouzské statistiky (9:15) ukázaly pokles výrobního indexu z 49,8 na 42,9 bodů (oček. 40 bodů) a služby se zřítily z 52,5 bodů na 29 bodů (oček. 42 bodů). Statistiky z Německa (9:30) vykázaly pokles výroby z 48 na 45,7 bodů (oček. 39,6 bodů) a služby klesly z 52,5 bodů na 34,5 bodů (oček. 42,3 bodů).
 • BREAKING: Smíšená PMI z Evropy posílají DAX pod 14 000 bodů
  Flash PMI indexy za prosinec z Francie a Evropy byly zveřejněny dnes ráno. Data dorazila smíšená, oba francouzské indexy zklamaly a oba německé indexy překonaly odhady. Nicméně i když německá data překonala očekávání trhu, oba německé indexy PMI zůstaly pod 50 body, což znamená, že sektory nadále klesají. Komentář k francouzské zprávě také poznamenal, že firmy začínají sledova zhoršení výhledu kvůli zpřísnění měnové politiky.
 • BREAKING: Smíšená reakce na GBP po údajích o zaměstnanosti ve Spojeném království
  Dnes v 8:00 byly zveřejněny údaje o trhu práce ve Spojeném království za únor. Očekává se, že zpráva ukáže podobný nárůst zaměstnanosti jako v předchozím měsíci, zvýšení míry nezaměstnanosti a zpomalení růstu výdělků.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO král