Pondělí 18. leden 2021 07:43
reklama
XTB rady 2021
reklama
RoboMarkets CopyFX
reklama
Admiral bez komise2

Zájmem společnosti Couche-Tard o fúzi s Carrefour pohání cenu akcií vzhůru

13.01.2021 17:30  Autor: Admiral Markets  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Akcie společnosti Carrefour vzrostly v polovině obchodního dne na pařížské burze o více než 14% na 17.60 eur za akcii poté, co bylo oznámeno, že kanadský gigant Couche-Tard kontaktoval francouzskou společnost, aby zahájily jednání o fúzi. Podle Carrefour jsou rozhovory velmi předběžné, ale trh je velmi dobře přijal.

Couche-Tard má více než 14 000 obchodů po celém světě, přičemž primární zastoupení má v Severní Americe, ačkoli se vyskytuje také v Evropě, zejména v Polsku, Skandinávii a pobaltských zemích, a v některých zemích působí pod značkou Circle K. Její tržní kapitalizace je 30 miliard eur. Carrefour má více než 12 000 obchodů v asi třiceti zemích a jeho tržní kapitalizace je 14 miliard eur.

Carrefour akcie graf

Zdroj: Admiral Markets MetaTrader5, Carrefour, Denní graf (od 23. září 2019 do 13. ledna 2021). Datum: 13. ledna 2021 ve 12:30 SEČ. Vezměte prosím na vědomí, že zisk z předchozího období není spolehlivý indikátor budoucích zisků nebo pohybů ceny.

Stochastický indikátor v grafu ukazuje, že akcie jsou překoupeny, zatímco MACD naznačuje posílení. Klouzavé průměry zůstávají býčí. V posledních měsících se cena pohybovala v silném obchodním kanálu, ze kterého se podařilo investorům prorazit na téměř 18 dolarů.

Společnosti Carrefour se v posledních letech na akciovém trhu nedařilo, viz. výsledky za posledních pět let: 2020, -6.15%; 2019, 0.27%; 2018, -17.35%; 2017, -21.19%; 2016, -14.11%. Tento měsíc však vzrostly o více než 25%!

Pokud jste si ještě nestáhli světově nejoblíbenější platformu pro obchodování MetaTrader 5, klikněte na banner níže a stáhněte si jí ZDARMA u společnosti Admiral Markets UK Ltd:

Odmítnutí odpovědnosti: Uvedené údaje poskytují další informace o všech analýzách, odhadech, prognózách, předpovědích nebo jiných podobných hodnoceních či informacích (dále jen „analýza") zveřejněných na internetových stránkách Admiral Markets. Než učiníte jakákoli investiční rozhodnutí, věnujte pozornost následujícímu:

 • Toto je marketingová komunikace. Zveřejněný obsah je pouze pro informační účely a v žádném případě si ji nelze vyložit jako investiční poradenství nebo doporučení. Obsah nebyl připraven v souladu s právními požadavky, navrženými k podpoře nezávislého investičního výzkumu a není předmětem žádného zákazu pro šíření investičního výzkumu.
 • Jakékoliv investiční rozhodnutí činí klient sám a investiční společnosti Admiral Markets Group AS (Admiral Markets) nejsou odpovědné za jakékoliv ztráty nebo škodu plynoucí z takového rozhodnutí, ať už je založeno na analýze či nikoliv.
 • Analýza je připravena nezávislým analytikem (Jens Klatt, profesionální obchodník a analytik (dále jen "autor") a je založena na osobních odhadech autora.
 • Aby Admiral Markets zabezpečila zájmy klientů a aby byla zajištěna objektivita analýzy, byly zavedeny relevantní interní procedury pro prevenci a správu střetu zájmů.
 • Zatímco se snažíme zajistit, aby byly zdroje analýzy spolehlivé a aby byly všechny prezentované informace srozumitelné, včasné, přesné a úplné, Admiral Markets negarantuje přesnost a úplnost informací obsažených v analýze. Prezentované údaje se týkají jakýchkoliv minulých výsledků, nejsou spolehlivým ukazatelem budoucích výsledků.
 • Obsah analýzy by neměl být vykládán jako výslovný nebo předpokládaný příslib, záruka nebo implikace ze strany Admiral Markets, že klient bude profitovat ze strategií v nich obsažených, nebo že ztráty v souvislosti s nimi mohou nebo budou omezeny.
 • Jakýkoliv namodelovaný nebo předchozí výkon finančních instrumentů uvedený v publikaci si nelze vyložit jako slib, garanci nebo implikaci ze strany Admiral Markets vůči budoucím výkonům. Hodnota finančního instrumentu může růst i klesat a zachování hodnoty aktiva není garantováno.
 • Projekce obsažené v analýze mohou být předmětem dodatečných poplatků, daní nebo jiných poplatků v závislosti na předmětu publikace. Ceník platný pro služby poskytované společností Admiral Markets je veřejně dostupný na webových stránkách Admiral Markets.

Produkty obchodované s finanční pákou (včetně rozdílových smluv) mají spekulativní povahu a mohou vyústit ve ztráty nebo zisky. Předtím než začněte obchodovat, se prosím seznamte se všemi riziky.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Zajímavosti z technické analýzy EUR/USD, AUD/USD, EUR/CAD
  Na denním grafu měnového páru EUR/USD lze pozorovat reverzní formaci hlava-ramena, jejíž „neckline" úroveň byla p...
 • Zajímavosti z technické analýzy EUR/USD, EUR/CHF, GBP/JPY
  Měnový pár EUR/USD se pohybuje na 4hodinovém grafu v nahoru mířicím trendovém kanálu s cílem silné rezistence 1,3...
 • Zajímavosti z technické analýzy GBP/AUD, AUD/CAD, USD/CAD
  Měnový pár GBP/AUD se pohybuje v nahoru mířicím trendovém kanálu, přičemž se momentálně chystá podle všeho...
 • Zajímavosti z technické analýzy GBP/CAD, AUD/CHF, EUR/CAD
  Měnový pár GBP/CAD počtvrté odmítnul hladinu rezistence 1,8165, od níž se odrazil směrem nahoru a podle všeho ote...
 • Zajímavosti z technické analýzy NZD/JPY, zlato, ropa
  Měnový pár NZD/JPY včera po zasedání centrální banky (RBNZ) prorazil dlouhodobě rostoucí trendovou linii. Z pohle...
 • Zajímavosti z technické analýzy ROPA, EUR/GBP, NZD/USD
  Americká ropa WTI testuje důležitou hodnotu supportu 99,50  - 99,00 USD za barel, přičemž vytváří formaci dvojité...
 • Zajímavosti z technické analýzy S&P 500, EUR/NZD, GBP/USD
  Americký akciový trh včera podlehl 2 procentnímu výprodeji. Index S&P 500 testuje 100denní exponenciální průměr v...
 • Zajímavosti z technické analýzy STŘÍBRO, GBP/CHF, EURO STOXX 50
  Stříbro momentálně konsoliduje v klesajícím klínu a koriguje svůj předchozí 2 měsíční růst ceny (konec května – začátek července). Pohyb v klesajícím klínu je podle všeho korekční, a tak je jenom otázkou času, kdy ho stříbro prorazí směrem nahoru a bude pokračovat v dalším růstu. Z krátkodobého hlediska lze spekulovat na korekci k Fibonnaciho úrovni 50, přičemž stop- lossy by měly být umístněné nad horní hranou klínu nakresleného hnědou barvou. Z dlouhodobějšího hlediska lze očekávat proražení klínu směrem nahoru a další posílení ceny stříbra.
 • Zajistěte si investici proti měnovému riziku
  Běžný investor hodnotí výkonnost svých investic primárně v domácí měně. Pokud se rozhodneme pro nákup cizoměnových aktiv, je nezbytné zajímat se rovněž o vývoj měnových kurzů, nikoli pouze o cenu samotného instrumentu. Kromě tržního rizika (spojeného s nejistotou budoucí tržní ceny aktiva) a jiných se totiž vystavujeme také riziku kurzovému (představující nejistotou ohledně vývoje budoucího tržního kurzu).
 • Zajistit se na stáří nebo spoléhat na stát?
  Určitě jste během posledních let zaznamenali vášnivé diskuze týkající se starobního důchodu. Říkáte si, že do penze máte ještě daleko, a stále vás toto téma úspěšně míjí? Nemělo by! Pokud nedisponujete značnými aktivy, které vám pojistí stáří, nebo nejste připraveni rapidně změnit životní styl, měli byste znejistit.
 • Zajtra dopoludnia dorazia dôležité čísla z UK trhu práce, libra môže byť volatilná. Čo čakať?
  Volatilita na libre má potenciál pokračovať aj zajtra. A to kvôli zverejneniu nových čísel z trhu práce (10:30). Dôležité z nich bude len jedno – júlová zmena počtu poberateľov podpory v nezamestnanosti. Ostatné čísla (miera nezamestnanosti, zmena miezd) budú zverejnené ako priemer mesiacov apríl až jún, teda ešte z obdobia pred referendom. Určitý obraz vývoja britskej ekonomiky po referende už máme z mäkkých dát – dôvera v podnikovej sfére, spotrebiteľská dôvera predznačujú spomalenie rastu britskej ekonomiky.
 • Zajtrajšie aukcie vládnych dlhopisov
  Nemecké 5-ročné bundy v objeme 5 mld. EURo a predpokladanom výnose 2,25%... portugalské EUR...
 • Zajtra o 9:30 zasadá švédska centrálna banka. Kam by sa mohla SEK vybrať?
  Zajtra ráno bude na rušno na švédskej korune. O 9:30 bude zverejnený výsledok z dnešného zasadnutia centrálnej banky a...
 • Zajtra začína výsledková sezóna. Môže byť ďalším pozitívnym faktorom pre akcie
  Zajtra začína výsledková sezóna. Tá posledná bola mimoriadne úspešná, čo je jeden z dôvodov, prečo sú aktuálne akcia tak vysoko. Zisky rástli medziročne o 14% (čakalo sa 9%) a tržby o 7,7% (čakalo sa 7,3%). Bol to najvyšší rast hospodárskych výsledkov od roku 2011 (za väčšinu efektu je zodpovedný rast cien ropy a komodít, ktorý poslal nahor výsledky ťažobných a energetických spoločností). K tomu všetkému prekonalo prognózy pre zisky 75% spoločností a pre tržby 63% (v oboch prípadoch to bolo najviac od roku 2014)
 • Zajtra začína výsledková sezóna v USA. Čaká sa mimoriadne silný rast ziskov a tržieb
  Zajtra sa v USA začne hlavná časť výsledkovej sezóny za druhý kvartál. Otvoria ju veľké banky JPMorgan, Citi a Wells Fargo. Tá minulá výsledková sezóna (za prvý kvartál) bola extrémne úspešná:
 • ZÁKAZ
  Nemecký finančný regulátor na finančných trhoch BAFIN v tejto chvíli potvrdil zákaz krátkeho pred...
 • Zakázané uvolnění? Trump kárá Draghiho
  Uplynulý týden se nesl ve znamení zpráv o pokračující nevalné evropské ekonomické kondici a posunů v rétorice centrálních bankéřů. Česká měna se na finančních trzích zařadila mezi poražené, když stihla vůči euru odepsat zhruba 6 haléřů, čímž smazala zisky z předchozího týdne a vrátila se na úroveň 25,60 EUR/CZK.
 • Zákaz cestování znamená pro trhy zásah z několika stran
  Dnes v noci přišla ze zámoří zásadní zpráva o tom, že prezident Trump nařídil přerušit cestování z Evropy. Tento nečekaný krok znovu na trzích rozvířil paniku a i zbytek hlavních akciových indexů bez milosti poslal do medvědího trhu. Důvodů k negativní reakci je přitom víc:
 • Zákaz krátkeho predaja
  Kroky Bafinu nemajú pre FX investorov žiaden limitný dopad.... predaje EURa sa môžu realizov...
 • Zákaz krátkeho predaja
  Nemecké ministerstvo financií sa aktuálne vyjadrilo, že zákaz môže byť rozšírený i na finančné EURo...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets CopyFX