Pondělí 23. září 2019 20:01
reklama
UFX
reklama
Admiral Markets SE
reklama
UFX

IPO WeWork – druhé největší IPO 2019?

07.05.2019 14:19  Autor: LYNX  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Rok 2019 je na zvučná IPO velmi bohatý. Začátkem května další velká společnost avizovala, že plánuje vstoupit na burzu prostřednictvím IPO. Společnost WeWork uvedla, že závazně uvažuje o IPO, které by mělo proběhnout co nejdříve. V následujícím článku se dozvíte základní informace o připravovaném IPO WeWork a také o samotné společnosti.

 

V následujícím článku se dočtete:

 1. Co je WeWork?
 2. Historie WeWork
 3. Projekty společnosti We
 4. IPO WeWork
 5. Akcie WeWork
 

Co je WeWork?

WeWork je americká společnost, která poskytuje sdílené pracovní prostory pro technologické startupy a služby pro podnikatele, živnostníky, začínající podniky, malé podniky i velké podniky. Společnost byla založena v roce 2010 a sídlí v New Yorku. Začátkem ledna 2019 měla společnost WeWork ocenění 47 miliard USD a spravovala 930,000 m2 kancelářských prostor.

WeWork navrhuje a staví fyzické i virtuální sdílené prostory pro podnikatele a společnosti. Společnost má více než 5 000 zaměstnanců ve více než 280 pobočkách, rozložených do 86 měst v 32 zemích včetně České republiky.

V lednu 2019 společnost WeWork oznámila, že provede rebranding na společnost We.

 

Historie WeWork

V roce 2008 založili společně Adam Neumann a Miguel McKelvey projekt GreenDesk – ekologicky šetrný pracovní prostor v americkém Brooklynu. Společnost o 2 roky později prodali a založili společnost WeWork v New Yorku.

Do roku 2014 byl WeWork považován za nejrychleji rostoucího nájemce nových kancelářských prostor v New Yorku a byl na dobré cestě, aby získal prvenství v celých USA.

Členové WeWork zahrnuli startupy jako Consumr, HackHands, Whole Whale, Coupon Follow, Turf, Fitocracy, Reddit a New York Tech Meetup. V roce 2001 umístila PepsiCo několik zaměstnanců do kanceláře WeWork v New Yorku, kteří působili jako poradci pro menší členské společnosti.

První WeWork labs byly otevřeny v SoHo v New Yorku v dubnu 2011. WeWork Labs funguje jako spouštěcí inkubátor v rámci WeWork. Zde společnost poskytuje otevřený prostor s cílem povzbudit spolupráci mezi členy, kteří nemají své podnikatelské nápady plně ucelené.

Mezi investory WeWork v roce 2014 patřili J.P. Morgan Chase & Co, T. Rowe Price Associates, Wellington Management, Goldman Sachs Group, Harvard Corp., Benchmark a Mortimer Zuckerman, bývalý CEO společnosti Boston Properties.

Promo video společnosti WeWork

Od ledna 2015 spravoval WeWork 51 sdílených kancelářských prostor v USA, Evropě a Izraeli, což je dvakrát více, než měl na konci roku 2014.

Společnost WeWork byla jmenována časopisem Fast Company mezi nejvíce inovativní společnosti roku 2015.

Od roku 2015 společnost průběžně získává stále nové soukromé investory, mezi kterými jsou jména jako Legend Holdings či Hony Capital Ltd.

V únoru 2018 společnost WeWork obnovila svou značku WeWork Labs, která byla navržena tak, aby podpořila mladé podniky, jako je akcelerátor spouštění. Od ledna 2019 provozují 37 poboček ve 22 městech a 12 zemích.

Koncem dubna 2019 společnost závazně potvrdila své přípravy na IPO, které by mělo proběhnout v nejbližší době.

Projekty společnosti We

Společnost We do budoucna plánuje své aktivity diverzifikovat, aby nebyla závislá pouze na 1 projektu. Již nyní jsou aktivní 2 další služby, které společnost provozuje a do budoucna plánují další projekty.

 1. WeWork – Služba pro sdílení kancelářských prostor.
 2. WeLive – Služba, kde si lidé mohou pronajímat plně zařízené obytné prostory. Na podobném principu funguje známější konkurenční společnost Airbnb, jejíž IPO se též očekává v roce 2019.
 3. WeGrow – moderní škola pro děti od 2-11 let.

Zakladatel společnosti WeWork – Adam Neumann

IPO WeWork

Společnost podala 6.5 závaznou žádost o IPO. V soukromém fundraisingu byla společnost oceněna na hodnotu 47 miliard USD.

Zatím není znám upisovatel IPO WeWork, ticker, ani burza, na které by se akcie měly obchodovat.

Pokud IPO proběhne ještě v roce 2019, mohlo by se jednat o druhé největší IPO letošního roku hned po IPO Uber.

WeWork získal významnou podporu některých největších světových investorů, včetně japonské SoftBank. Začátkem letošního roku společnost SoftBank zvýšila svůj podíl ve společnosti WeWork o 2 miliardy USD.

Společnost se potýká s otázkou udržitelnosti svého obchodního modelu, který je založen na krátkodobých dohodách o příjmech a dlouhodobých úvěrových závazcích. Navíc v prvních třech čtvrtletích roku 2018 společnost WeWork vykázala čistou ztrátu ve výši přibližně 1,22 miliardy USD

Akcie WeWork u LYNX

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, u společnosti LYNX máte široké možnosti, jak investovat do IPO. S LYNX můžete navíc obchodovat nejen akcie, ale i ETF, futures, opce, forex či CFD za příznivé poplatky s přístupem na více než 100 světových burz ve více než 30 státech.

Obchodovat můžete z pohodlí svého domova prostřednictvím naší profesionální platformy.

Sledujte naše makroekonomické zpravodajství či frekventovanější WhatsApp mobilní zpravodajství, abyste včas zaregistrovali důležité události na kapitálových trzích.

Můžete také využít nejrůznější konverze z více než 130 světových měn.

Obchodujte akcie s LYNX

S LYNX je jednoduché vytvořit si diverzifikované portfolio. Pomůže Vám k tomu přístup na více než 100 burz ve 30 zemích světa. Zároveň máte možnost sledovat aktuální akciové tipy od LYNX , které mohou sloužit jako inspirace pro Vaše portfolio.

Investujte do akcií s LYNX
Investiční produkty

Čtěte také

 • IPO kalendář 2019/2020
 • IPO Pinterest – akcie Pinterest (PINS) se začínají obchodovat na NYSE
 • IPO Lyft – akcie Lyft (LYFT) se obchodují na NASDAQ

The post IPO WeWork – druhé největší IPO 2019? appeared first on LYNX Czech Republic.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • IPO Spotify: Akcie Spotify se začínají obchodovat na NYSE
  UPDATE: IPO Spotify proběhne 3. dubna a akcie Spotify bude možné obchodovat po otevření amerického trhu. Spot...
 • IPO Switch
  Switch Inc. (SWCH),   Společnost byla založená v Las Vegas, její core business jsou datová centra a mezi přímé ko...
 • IPO Uber?
  Generální ředitel společnosti Uber Dara Khosrowshahi potvrdil, že společnost plánuje IPO v roce 2019. Firma j...
 • IPO Uber – Akcie Uber (UBER) zklamaly svým debutem na NYSE
  Akcie Uber zažily prudký pokles během prvního obchodního dne. Jednalo se o jedno z 10 největších IPO v historii. Generální ředitel společnosti Dara Khosrowshahi uvedl, že jeho společnost vedla rozhovory s legendárním investorem Warren Buffettem a jeho firmou Berkshire Hathaway. Možná právě Buffett bude jeden z prvních, kdo akcie Uberu nakoupí. Ve středu 8.5 společnost již uvedla závazné datum realizace IPO a také upisovací cenu.
 • IPO Uber – Jedno z největších IPO v historii se blíží
  IPO Uber se nevyhnutelně blíží. Jedná se o jedno z 10 největších IPO v historii. Generální ředitel společnosti Dara Khosrowshahi uvedl, že jeho společnost vedla rozhovory s legendárním investorem Warren Buffettem a jeho firmou Berkshire Hathaway. Možná právě Buffett bude jeden z prvních, kdo akcie Uberu nakoupí.
 • IPO Uber – Jedno z největších IPO v historii se blíží
  IPO Uber se nevyhnutelně blíží. Jedná se o jedno z 10 největších IPO v historii. Generální ředitel společnosti Dara Khosrowshahi uvedl, že jeho společnost vedla rozhovory s legendárním investorem Warren Buffettem a jeho firmou Berkshire Hathaway. Možná právě Buffett bude jeden z prvních, kdo akcie Uberu nakoupí. Ve středu 8.5 společnost již uvedla závazné datum realizace IPO a také upisovací cenu.
 • IPO Uber – Jedno z největších IPO v historii vstoupilo na burzu
  IPO Uber se nevyhnutelně blíží. Jedná se o jedno z 10 největších IPO v historii. Generální ředitel společnosti Dara Khosrowshahi uvedl, že jeho společnost vedla rozhovory s legendárním investorem Warren Buffettem a jeho firmou Berkshire Hathaway. Možná právě Buffett bude jeden z prvních, kdo akcie Uberu nakoupí. Ve středu 8.5 společnost již uvedla závazné datum realizace IPO a také upisovací cenu.
 • IPO Uber – Proč se o akcie Uber zajímá i Warren Buffett?
  UPDATE: Společnost UBER podala oficiální žádost o IPO první týden v prosinci 2018. Podle odhadů by mohla valuace firmy po vstupu na burzu dosáhnout až 120 miliard dolarů. Pro své IPO Uber zatím nevybral konkrétního upisovatele, klíčovou roli při vyplňování dokumentů hrála banka Morgan Stanley. Žádost o vstup na burzu u Americké komise pro cenné papíry podala začátkem prosince i konkureční společnost Lyft.
 • IPO Uber – Proč se o akcie Uber zajímá i Warren Buffett?
  UPDATE: Uber se dohodl, že jejich akcie budou obchodovány v USD na největší světové burze -NYSE. Podle předběžných odhadů gigant zveřejní svoji nabídku během dubna a ocenění by se mohlo vyšplhat až k částce 120 miliard USD. Spekuluje se, že by mohlo jít o jedno z pěti největších IPO v historii a pravděpodobně největší v letošním roce. Aby společnost dosáhla ohodnocení kýžených 120 miliard USD, je nucena emitovat pouze 16 % svých akcií. Výběr burzy NYSE byl také iniciován faktem, že konkurenční společnost Lyft se chystá na své IPO začátkem dubna na burze NASDAQ.
 • IPO Uber – Proč se o akcie Uber zajímá i Warren Buffett?
  Generální ředitel společnosti Uber Dara Khosrowshahi potvrdil, že IPO Uber se uskuteční v roce 2019. Firma je podle něj v dobré kondici z hlediska profilu, ziskovosti i marží.
 • IPO Xiaomi: Dosáhne čínský Apple ocenění nad $100 miliard?
  Pekingský výrobce smartphonů Xiaomi oznámil svůj záměr vstoupit na burzu. IPO Xiaomi by mohlo společnost ocen...
 • IPO Xiaomi: Dosáhne čínský Apple ocenění nad $100 miliard?
  Pekingský výrobce smartphonů Xiaomi oznámil svůj záměr vstoupit na burzu. IPO Xiaomi by mohlo společnost ocenit za až hranici $100 miliard. Očekává se tak, že Xiaomi potvrdí svou pozici nejhodnotnějšího start-upu světa. I když po vstupu na burzu již pouze těžko můžeme firmu povašovat za start-up.
 • IPO 2017
  V posledních několika letech došlo k drastickému zpomalení aktivit ve veřejném upisování akcií (IPO), ale zdá se, že počet IPO v roce 2017 bude odrážet tuto situaci na trhu.
 • I přes dobré výsledky firem trhy v USA klesají
  Americké akciové burzy pokračují ve ztrátové sérii i na začátku dnešního obchodování. Nepomohly ani výborné hospodářské výsledky společnosti Boeing, které překonaly očekávání trhu. Firma dokonce zvedla svoji guidance na tržby i zisk za celý rok. Průmyslový Dow Jones ztrácí 0,2 %, S&P 500 odepisuje 0,4 % a technologický Nasdaq klesá o 0,7 %. Největších ztrát dosahují telekomunikační společnosti (-3,8 %), kde investory nepotěšily výsledky hospodaření společnosti AT&T. Zisk firmy je o více jak 10 % nižší, než očekával trh. Cena akcií na to reaguje poklesem o 6 %. Na opačné straně se nachází sektor utilit se ziskem 1,1 %.
 • I přes obavy z korekce americké trhy dále rostou
  Ve čtvrtek nepřicházely na Wall Street žádné negativní signály z trhu obligací, když jejich ceny utěšeně rostly a výnosy se v důsledku toho snižovaly (tedy alespoň v USA, v Německu byla situace opačná). Obligacím jistě pomohlo i to, že Čína popřela, že by se chystala nákup amerických dluhopisů jakkoliv omezovat či snad dokonce úplně zastavit.
 • I přes oživující dolar zlato stále nachází nabídky
  Zlato zahájilo rok 2016 útokem na vyšší ceny, zejména v eurech. Nabídky z bezpečných přístavů a nižší výnosy z dluhopisů spojené s napětím na Blízkém Východě...
 • I přes příznivý ZEW index euro ztrácí
  I přes zveřejnění lepšího než očekávaného německého ZEW indexu společná evropská měna včera ztrácela. Především v odpoledních hodinách a během asijské...
 • I přes růst tržeb těžební společnosti investují opatrně
  Rostoucí ceny surovin prospívají společnostem zabývajícím se jejich těžbou, jejichž hospodářská výkonnost se v uplynul...
 • (I)racionální dluhopisové emise: Na sklonku éry nízkých sazeb?
  ČNB po deseti letech přikročila ke zvýšení sazby v srpnu o 0,20 procentního bodu a k dalšímu zvýšení dojde pravděpodobně v listopadu. Fed v září lehce zaskočil trh se svým úmyslem zvyšovat sazby opravdu tak, jak už delší dobu plánuje. Bank of England se již nemůže dále dívat na rostoucí inflaci a pravděpodobně zvýší sazby také. ECB sice neví, jak sundat nohu z plynu, ale k omezení měnové expanze se, pod tlakem nebývale silného hospodářského růstu, schyluje nejpozději zkraje příštího roku.
 • Irák podporuje poptávku po bezpečných aktivech; libra atakuje maxima, USD slábne; denní přehled událostí
  Situace v Iráku je nyní hlavním determinantem nálady na finančních trzích, a to zejména na poli tzv. „bezpe...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets