Ticker Tape by TradingView
Šest zásadních akciových témat, která zajímají investory
Akcie klesaly až do konce prosince 2018, ale v prvním čtvrtletí letošního roku se výrazně zotavily. Od té doby je však jejich cesta mnohem trnitější, roste volatilita a trhy jsou stále nervóznější. Jaké jsou klíčové oblasti zájmu investorů, kteří hledají možnost kam alokovat zdroje?
Panika trhu ve čtvrtém kvartálu 2018 obsahovala prvky epických rozměrů, ale to samé se dá říct i o následujících měsících. Globální akcie vzrostly do konce února o 16 % v lokální měně od minima koncem prosince a za tu dobu zažily jen málo poklesů. V březnu byl pohyb mnohem divočejší díky čerstvým informacím, že ekonomika dále oslabuje a účastníci trhu začali být nervózní. Tento týden se akcioví investoři věnují šesti klíčovým tématům.
V lednu se globální obchod zotavil
I přes rostoucí obchodní neshody mezi Spojenými státy a Čínou rostl globální obchod poměrně stabilně během celého roku 2018 až do listopadu a prosince, kdy se propadl o 4 %, což je nejvíce od roku 2008. Čínská lidová banka právě zveřejnila lednové údaje (s výjimkou amerických dat kvůli zablokování vládního rozpočtu) a ty ukazují na silné zotavení. Bez ohledu na tyto zprávy je však globální obchod nadále křehký a generální ředitel Fedu vyslovil varování, že můžeme čekat další oslabení.
Klíčem ke změně v globálním obchodu je dohoda mezi Spojenými státy a Čínou, která se podle mnoha zdrojů blíží. Přesto stále vnímáme vysokou pravděpodobnost pouhé „měkké verze“, která se nedotkne řady nepříjemných témat, jako je například nucený přesun technologií nebo krádež duševního vlastnictví.

Inverze křivky výnosů
Nedávná inverze křivky výnosů (velmi krátká oproti desetiletým dluhopisům) si vysloužila hodně pozornosti finančních trhů, protože doposud měla prvotřídní postavení jako ukazatel blížící se recese. A i když jako indikátor je skvělá a měla by být pro rozhodování investorů důležitá, měli bychom si také uvědomit, že ekonomika je prostě dynamická a recese se může projevit jinak.
Všichni víme, že inverze křivky výnosů znervózňuje investory a naznačuje, že není vše růžové, což je zřejmě jeden z důvodů, proč FOMC zcela otočil svůj názor na monetární politiku. Inverze křivky výnosů je důležitá a měli bychom ji bedlivě sledovat.
Z historie víme, že načasování mezi inverzí křivky výnosů a recesí je pružné, což výrazně ztěžuje rozhodování. Proto investorům doporučujeme, aby inverzi křivky výnosů přisoudili značnou váhu a sledovali další ukazatele. Jak jsme uvedli v našem měsíčním akciovém výhledu v únoru, hlavní globální ukazatele OECD nejsou pro globální akcie příznivé, proto investorům doporučujeme, aby zůstali v defenzivě.
Bude Powell opakovat Greenspanovu paniku z roku 1998?
Nedávné rozhodnutí FOMC kompletně otočit pohled na monetární politiku zvýšilo pravděpodobnost, že to, co se nyní odehrává, je opakování situace z roku 1998. Tehdejší šéf Fedu Alan Greenspan zpanikařil, když Rusko nedokázalo splácet a bylo nutné vyplatit fond LTCM, takže účinná sazba Fedu spadla o 88 základních bodů. Výsledkem byl 27% pokles kompozitního indexu NASDAQ. Fed tehdy zastavil krvácení a globální ekonomika dál rostla společně s agresivní expanzí hodnoty amerických technologických akcií.
Ve čtvrtém čtvrtletí spadly akcie o 20 % a poté Fed zpanikařil, protože pokles vedly odolné akcie, např. kvalitních technologických firem. Stejně jako v roce 1998 opatření Fedu spustila oživení, které smazalo předchozí pokles. Je tedy Fed nyní rukojmím finančních trhů kvůli hluboké provázanosti financí dnešních ekonomik? Je to možné, ale Fed nemůže vidět věci, které nevidí trh. Jak už jsme tvrdili dříve, Fed by měl věnovat větší pozornost finančním trhům v ekonomice končících cyklů. Ale pokud dojde k uvolnění, riskuje Fed vznik finanční bubliny v trvanlivých aktivech (technologie, nemovitosti, investiční kapitál, umění, víno atp.). Na druhou stranu to znamená, že bychom mohli zažít ještě jedno poslední vzepětí globálních akcií, než party skončí.
Jižní Korea nabízí zelené výhonky naděje
Zatímco hlavní globální ukazatele měřené OECD v lednu nadále klesaly, objevují se možná náznaky, že globální ekonomika se obrací. Hlavní ukazatele pro Jižní Koreu v lednu vzrostly a zvýšily mírné zisky zaznamenané už v prosinci (revize z předtím nezměněných údajů). Je zatím příliš brzy tvrdit, že jsme z nejhoršího venku, ale pokud únorové údaje opět ukáží zisk, mohla by globální ekonomika opět začít růst.
Byl by to jasný důkaz, že čínský stimul začíná v Asii fungovat. Na druhou stranu, přední jihokorejský index (KOSPI 200) nedokázal v březnu dosáhnout únorových maxim, takže slabá funkce cen v indexu KOSPI 200 je každopádně důvodem k obavám i přes pozitivní výsledky hlavních ukazatelů.
Trhy se přehřívají
Lyft, největší konkurence Uberu ve Spojených státech a Kanadě, dokončuje svůj vstup na burzu a hodlá získat 1,95 mld. USD se střední cenou 65 USD/akcie. Společnost bude obchodovat na platformě Saxo Trader pod kódem lyft:xnas a obchodování začne v pátek.
Lyft nevydává mnoho akcií, takže možnosti budou omezené zhruba kolem 12,2 % s možností růstu, pokud upisovatelé využijí opce navýšení. V naší původní analýze s datem 4. března jsme se zabývali odvětvím, vyhlídkami a finančním postavením Lyftu.
Podle naší poslední analýzy hodnota IPO (kolem 20 mld. USD k hodnotě firmy) začíná být příliš drahá vzhledem k tomu, kde se nacházíme v ekonomickém cyklu. Navíc je zde značná nejistota týkající se budoucích zisků. Lyft nepřináší žádné významné ukazatele, které by umožnily odhadnout, jak se rozloží náklady na akvizici mezi nové zákazníky a nové řidiče.
Americké firmy s nižší kapitalizací vysílají varovné signály
Index Russell 2000 (americké akcie s nižší kapitalizací), který by bylo dobré sledovat, protože vykazuje značnou odchylku od indexu S&P 500. Americké akcie s nižší kapitalizací se chovají spíše podobně, jako jihokorejské akcie, než v souladu s indexem S&P 500.
Chování cen se příliš neliší od fondů, které se řídí trendy (CTA), které se v tomto tržním segmentu začínají soustředit na krátké pozice. Index Russell 2000 jednoznačně ukazuje něco jiného než index S&P 500, který i po historickém obratu monetární politiky FOMC nadále vypadá silně. Výhodou pro americké firmy s nižší kapitalizací by mohlo být, že americký rozpočtový schodek za Trumpovy vlády dramaticky roste, což představuje jasný fiskální impuls pro domácí ekonomiku, který by měl pomoci menším firmám s domácí expozicí příjmů.
Autor: Peter Garnry, vedoucí kapitálové strategie Saxo Bank
Klíčová slova: OECD | Nasdaq | Rusko | Americké akcie | Recese | Kapitál | Akcie | Ekonomika | FOMC | Fed | IPO | Indikátor | Opce | Pozice | Russell 2000 | S&P 500 | Trader | Ukazatel | Volatilita | USD | Obchodování | Saxo Bank | Globální ekonomika | Investoři | Fond | Pravděpodobnost | Zisk | Panika | Výsledky | Obchodovat | Index | Analýzy | Banka | Index S&P 500 | Investiční | Nemovitosti | Signály | Saxo Trader | Trh | Zprávy | Zisky | ROCE | CTA | Americké firmy | Firmy | S&P | Nejistota | Globální obchod | Kapitálové strategie | Jihokorejské akcie | Vstup na burzu | Index Russell 2000 | Globální akcie | Saxo | Šéf Fedu |
Čtěte více
-
Šéf unijní diplomacie uvítal jednání mezi Řeckem a Tureckem
Šéf unijní diplomacie Josep Borrell dnes přivítal obnovení jednání mezi Řeckem a Tureckem. Borrell uvedl, že vnímá zlepšení "celkové atmosféry" mezi oběma zeměmi, uvedla agentura Reuters. Řecko a Turecko v pondělí chystají obnovit po čtyřech letech jednání o situaci ve Středomoří. "Velmi si přejeme vidět udržitelné snížení napětí ve východním Středomoří," uvedl Borrell před jednáním s tureckým ministrem zahraničí Mevlütem Çavuşogluem. Šéf unijní diplomacie také uvedl, že Evropská unie je i nadále znepokojena stavem lidských práv v Turecku. -
Šéf Volkswagenu obviněn z manipulace s akciovým trhem
Německá prokuratura obvinila šéfa automobilového koncernu Volkswagen Herberta Diesse v souvislosti s emisním skandálem z manipulace s akciovým trhem. Obvinění se týká i bývalého šéfa podniku Martina Winterkorna a současného předsedy dozorčí rady Hanse Dietera Pötsche. Podle prokuratury záměrně neposkytli investorům včas informace o finančních důsledcích emisního skandálu. -
Šéf VW: Elektromobil za 20.000 eur by mohl přijít v druhé polovině desetiletí
Automobilka Volkswagen zatím nepřijala rozhodnutí o výrobě elektromobilu za 20.000 eur (přibližně 490.000 Kč), řekl dnes šéf koncernu Oliver Blume na konferenci pořádané listem Süddeutsche Zeitung. Blume je nicméně přesvědčen o tom, že společnost by jej mohla začít vyrábět v druhé polovině desetiletí. -
Šéfvymahač daní: Řekové ročně nepřiznají 45 mld. eur, polovina by smazala současné problémy. Tlačí EK na zavření části bank?
Řekové ročně nepřiznají na daních až 45 miliard eur, což přestavuje až 15 proce... -
Šest Čechů z deseti nemuselo během pandemie sáhnout na své úspory
Pandemie v loňském a letošním roce výrazně ovlivnila rodinné rozpočty a vnímání peněz jako takových. Lidé masivně spořili, protože neměli za co utrácet a byli ve spotřebě opatrnější nebo se jim zvýšily příjmy. Z průzkumu STEM/MARK pro společnost Home Credit vyplynulo, že 61 % Čechů nemuselo během pandemie čerpat peníze z našetřených rezerv. Jenom malý zlomek obyvatelstva se uchýlil k půjčce. Necelých 40 % respondentů očekává v brzké době zlepšení své finanční situace. -
Šest důvodů proč investovat do realitních fondů
Realitní fondy představují zajímavou alternativu ke klasickým fondů, které spravují finanční aktiva. V současné době je investování do těchto fondů velmi populární a i proto vznikají na trhu stále nové. Důvodů proč do nich investovat je více. V poslední době se ukazovala zejména relativně vysoká odolnost proti možným výkyvům trhu a vyšší míra jistoty dlouhodobého výnosu. Důvodů pro tyto skutečnosti vidím několik: -
Šesti největším bankám v ČR letos stoupl čistý zisk o šest pct na 39,5 mld. Kč
Šestici největších tuzemských bank stoupl v prvním pololetí 2024 čistý zisk o šest procent na celkem 39,5 miliardy korun. O rok dříve to bylo 37,4 miliardy korun. Vyplývá to z výsledků bank, které má ČTK k dispozici. Bankám podle analytiků většinou klesaly čisté úrokové výnosy. -
Šesti největším bankám v ČR loni stoupl čistý zisk o 22 % na 86,1 miliardy Kč
Šestici největších tuzemských bank stoupl v roce 2024 čistý zisk meziročně o 22 procent celkem na 86,1 miliardy korun. O rok dříve to bylo 70,6 miliardy korun. Vyplývá to z výsledků bank, které má ČTK k dispozici. Předloni jejich zisky klesly, v roce 2022 tyto banky vydělaly 76,2 miliardy korun. Významně se podle expertů na loňském růstu podepsalo snížení úrokových sazeb a aktivita na úvěrovém trhu. -
Šest měsíců vlády Trumpa 2.0: chaotické změny politiky a odolné trhy
Jen šest měsíců po návratu Donalda Trumpa do Bílého domu zažily trhy záplavy novinových titulků, geopolitické přenastavení i významné ekonomické turbulence. Parafrázujíce Lenina: jsou dekády, kdy se nestane nic, a jsou týdny, kdy se odehraje víc než za celé desetiletí. První polovina roku 2025 přinesla výrazný posun k asertivnější, více autonomní roli USA na mezinárodní scéně—s návratem k protekcionismu, ambiciózními plány daňové politiky a politickou podporou pro inovace a národní bezpečnost. -
Šest otázek na obchodního ředitele XTB Vladimíra Holovku k regulaci finančních trhů ESMA
Přestože detailní rozhodnutí ESMA o nové regulaci finančních trhů známe teprve něco málo přes dva týdny, tak její zavedení do praxe se nezadržitelně blíží. Konec binárních opcí přijde na řadu od 2. července a zbytek opatření, včetně tolik diskutovaného pádu finanční páky, od začátku srpna. O důležitých bodech nové regulace ESMA jsme už psali. -
Šest z deseti Čechů chce vlastní dům. Téměř polovina nedokáže odhadnout reálné náklady na stavbu
Šest z deseti Čechů žije v bytě, přesto by si šest z deseti raději pořídilo vlastní dům, zatímco tři z deseti by dali přednost bytu. Více než polovina lidí již mění nebo plánuje v budoucnu změnit svou bytovou situaci, zároveň 22 % lidí přiznává, že jsou se svým současným stavem nespokojeni. Touha po vlastním bydlení v Česku dlouhodobě roste. Finanční představy Čechů o realizaci vlastního bydlení však často neodpovídají realitě. 4 z 10 stavebníků nemá jasnou představu o tom, kolik by stavba domu skutečně stála. Vyplývá to z průzkumu, který pro společnost wienerberger provedl Ipsos. -
Šialenstvo na dlhopisových trhoch: Grécko si požičiava lacnejšie ako USA
Na dlhopisových trhoch došlo k bizarnej situácii. Grécko, ktoré ešte prednedávnom potrebovalo tretí balík pomoci, by si aktuálne na dva roky požičalo lacnejšie než USA. Výnosy z dvojročných gréckych dlhopisov sa pohybujú okolo úrovne 1,6%, pričom ešte začiatkom roka to bolo takmer 10%. To je menej ako americkom dlhu, ktorý je stále považovaný za jeden z najbezpečnejších na svete. USA si na dva roky aktuálne požičiava za takmer dve percentá. -
Šimkus (ECB): Snížení sazeb je potřeba v dubnu. EURUSD klesá o 0,2 %
„Snížení sazeb o 25 bazických bodů [v eurozóně] je potřeba v dubnu,“ uvedl Gediminas Šimkus, člen Rady guvernérů Evropské centrální banky (ECB), pro server Econstream. -
Šírenie víru ohrozuje ekonomiku
Akciové indexy v Európe a v USA zaznamenali počas minulého týždňa nárast, pričom niektoré dokonca atakovali nové historické maximá. Za pozitívnym vývojom na trhoch stálo niekoľko faktorov. -
Široký výprodej amerických státních dluhopisů 📉
Americké dluhopisy směřují k nejprudšímu poklesu od krize v roce 2008. Největší nárůsty výnosů jsou patrné u dlouhodobějších splatností. Část tohoto pohybu vychází z významného přesunu kapitálu z akciového trhu do dluhopisového, který nejprve způsobil prudký pokles výnosů, jenž však byl během posledních tří seancí zcela vymazán. -
Širší index S&P 500 uzavírá čtvrteční seanci růstem o 0,17 %
Index Dow Jones +0,55 % na 50285,66 b. S&P 500 +0,17 % na 7445,7 b. Nasdaq Composite +0,09 % na 26293,1 b. -
Širší index S&P 500 uzavírá páteční seanci poklesem o -0,16%
Index Dow Jones +0,04 % na 39150,33 b. S&P 500 -0,16 % na 5464,62 b. Nasdaq Composite -0,18 % na 17689,36 b. -
Širší index S&P 500 uzavírá páteční seanci poklesem o -0,19 %
Index Dow Jones +0,09 % na 42062,83 b. S&P 500 -0,19 % na 5702,6 b. Nasdaq Composite -0,36 % na 17948,32 b. -
Širší index S&P 500 uzavírá páteční seanci poklesem o -0,71%
Index Dow Jones -0,93 % na 40287,43 b. S&P 500 -0,71 % na 5505,07 b. -
Širší index S&P 500 uzavírá páteční seanci posílením o 0,4 %
Index Dow Jones +0,47 % na 44901,92 b. S&P 500 +0,4 % na 6388,64 b. Nasdaq Composite +0,24 % na 21108,32 b.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Risk of Ruin v prop tradingu: Kolik ztrát přežije prop účet?
Začalo to schůzkou tří kupců a zpackanou plavbou. Poznejte příběh nejstarší burzy světa
Y3S: krypto-natívna prop firma, ktorá stavila na jednoduchosť, férové pravidlá a lokálne zázemie
V tomto státě platí měnou pojmenovanou po ptákovi. A můžou za to Mayové
Více flexibility pro vaše investice s 24/5 obchodováním na eToro
Volatilita v hlavní roli: Nejlepší obchody traderů Fintokei na zlatě a USD/JPY
Kakao znovu láká tradery. Přijde další růst ceny?
Australské akciové indexy: Těžaři, banky a štědré dividendy (19. díl)
Čím se platí pod Everestem? Nepál uskočil kolonistům a má vlastní rupii
Prop trading účet není účet, ale pravděpodobnostní hra?
Risk of Ruin v prop tradingu: Kolik ztrát přežije prop účet?
Začalo to schůzkou tří kupců a zpackanou plavbou. Poznejte příběh nejstarší burzy světa
Y3S: krypto-natívna prop firma, ktorá stavila na jednoduchosť, férové pravidlá a lokálne zázemie
V tomto státě platí měnou pojmenovanou po ptákovi. A můžou za to Mayové
Více flexibility pro vaše investice s 24/5 obchodováním na eToro
Volatilita v hlavní roli: Nejlepší obchody traderů Fintokei na zlatě a USD/JPY
Kakao znovu láká tradery. Přijde další růst ceny?
Australské akciové indexy: Těžaři, banky a štědré dividendy (19. díl)
Čím se platí pod Everestem? Nepál uskočil kolonistům a má vlastní rupii
Prop trading účet není účet, ale pravděpodobnostní hra?
Denní kalendář událostí
Prezident USA Donald Trump
Prezident USA Donald Trump
Člen Fedu John Williams
V USA skladování zemního plynu
V USA bankovní zátěžové testy (stres testy)
Prezidentka ECB Christine Lagarde
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA obchodní bilance za zboží
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
Prezident USA Donald Trump
Prezident USA Donald Trump
Člen Fedu John Williams
V USA skladování zemního plynu
V USA bankovní zátěžové testy (stres testy)
Prezidentka ECB Christine Lagarde
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA obchodní bilance za zboží
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
Tradingové analýzy a zprávy
Americké akcie zakončily týden poklesem
Trump hrozí stoprocentním clem zemím, které zavedou daň z digitálních služeb
Forex: Dolar druhý den za sebou klesá
Komodity: Ceny ropy klesají díky proplutí tankerů Hormuzským průlivem
Pražská burza po dvou týdnech růstu oslabila o 0,11 procenta
Forex: Koruna stagnovala k euru a mírně zpevnila k dolaru
Pražská burza před víkendem posílila, dařilo se ČEZ
Forex sentiment 26.6.2026
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Swingové obchodování zlata 26.6.2026
Americké akcie zakončily týden poklesem
Trump hrozí stoprocentním clem zemím, které zavedou daň z digitálních služeb
Forex: Dolar druhý den za sebou klesá
Komodity: Ceny ropy klesají díky proplutí tankerů Hormuzským průlivem
Pražská burza po dvou týdnech růstu oslabila o 0,11 procenta
Forex: Koruna stagnovala k euru a mírně zpevnila k dolaru
Pražská burza před víkendem posílila, dařilo se ČEZ
Forex sentiment 26.6.2026
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Swingové obchodování zlata 26.6.2026
Blogy uživatelů
Zlato čekají těžké časy
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (26. 6. 2026)
Praktické okénko: Obchodovat a nic nevydělat prostě patří k tradingu
Dolar drtí konkurenci na 13měsíčním maximu: Začíná nová éra růstu?
Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD: Nový šéf Fedu zahájil svůj mandát jestřábím tónem
Co stojí za poklesem Bitcoinu? Trh se začíná soustředit na Strategy
Nuda v tradingu
Trader hodný sledovania: +11,000 $ v odmenách
Muskův největší produkt není raketa, ale příběh
Akciová analýza: Akciové trhy pod tlakem nového předsedy Fedu
Zlato čekají těžké časy
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (26. 6. 2026)
Praktické okénko: Obchodovat a nic nevydělat prostě patří k tradingu
Dolar drtí konkurenci na 13měsíčním maximu: Začíná nová éra růstu?
Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD: Nový šéf Fedu zahájil svůj mandát jestřábím tónem
Co stojí za poklesem Bitcoinu? Trh se začíná soustředit na Strategy
Nuda v tradingu
Trader hodný sledovania: +11,000 $ v odmenách
Muskův největší produkt není raketa, ale příběh
Akciová analýza: Akciové trhy pod tlakem nového předsedy Fedu
Forexové online zpravodajství
Silné vedro je skrytá daň, která navíc nejtíživěji dopadá na ty chudší. Čtrnáct dní horka může českou ekonomiku stát kolem dvanácti miliard korun
Denní shrnutí: Uzavře S&P 500 týden ve ztrátě? ❓ Zjistěte, co dnes hýbalo trhy ⬇️
Tři trhy, které sledovat příští týden: EURUSD, zlato, S&P 500 (26.06.2026)
Kashkari z Fedu tvrdí, že AI si vynutí zvýšení sazeb; EURUSD i USD mění směr ❗
Portu spouští brokerage. Investorům umožní obchodovat akcie a ETF v reálném čase
Volkswagen chce zásadně zeštíhlit, snížit počet zaměstnanců až o 100 000 lidí a pozavírat fabriky. Pro Škodu je to hrozba i příležitost, pro Česko varování
Nálada spotřebitelů podle University of Michigan zaostala za očekáváním
Forex: V průběhu týdne euro i region ztrácely
Americké futures kontrakty odepisují
USA: Velkoobchodní zásoby v květnu podle předběžných dat vzrostly o 0,3 % při očekávání 0,4 %
Silné vedro je skrytá daň, která navíc nejtíživěji dopadá na ty chudší. Čtrnáct dní horka může českou ekonomiku stát kolem dvanácti miliard korun
Denní shrnutí: Uzavře S&P 500 týden ve ztrátě? ❓ Zjistěte, co dnes hýbalo trhy ⬇️
Tři trhy, které sledovat příští týden: EURUSD, zlato, S&P 500 (26.06.2026)
Kashkari z Fedu tvrdí, že AI si vynutí zvýšení sazeb; EURUSD i USD mění směr ❗
Portu spouští brokerage. Investorům umožní obchodovat akcie a ETF v reálném čase
Volkswagen chce zásadně zeštíhlit, snížit počet zaměstnanců až o 100 000 lidí a pozavírat fabriky. Pro Škodu je to hrozba i příležitost, pro Česko varování
Nálada spotřebitelů podle University of Michigan zaostala za očekáváním
Forex: V průběhu týdne euro i region ztrácely
Americké futures kontrakty odepisují
USA: Velkoobchodní zásoby v květnu podle předběžných dat vzrostly o 0,3 % při očekávání 0,4 %
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Forex: Technická analýza NZD/USD, W
🔴Komoditní výhled: Chcete být ve zlatě!
Graf dňa - GBPJPY (03.09.2021)
Rozbřesk: Přijde náznak zpomalení české ekonomiky?
Výroba ve Filadelfii dosáhla nečekaně posílila, analýza USD/CAD
Zlato má v pondělí 8. prosince 2025 potenciál posílit směrem k nejbližší úrovni rezistence
Technická analýza: Kurz eurodolaru už třetí den setrvává u hodnoty 1,0870
Lidé si na hypotéce půjčují o milion více než před třemi lety. Přesto leckomu hypotéka nestačí, kvůli prudkému zdražení cen materiálů – třeba dřevostavba je o 50 procent dražší než loni
AUDUSD: Aussie padá po slabých inflačních číslech
Ceny výrobců/PPI, ČR, leden 2024
Forex: Technická analýza NZD/USD, W
🔴Komoditní výhled: Chcete být ve zlatě!
Graf dňa - GBPJPY (03.09.2021)
Rozbřesk: Přijde náznak zpomalení české ekonomiky?
Výroba ve Filadelfii dosáhla nečekaně posílila, analýza USD/CAD
Zlato má v pondělí 8. prosince 2025 potenciál posílit směrem k nejbližší úrovni rezistence
Technická analýza: Kurz eurodolaru už třetí den setrvává u hodnoty 1,0870
Lidé si na hypotéce půjčují o milion více než před třemi lety. Přesto leckomu hypotéka nestačí, kvůli prudkému zdražení cen materiálů – třeba dřevostavba je o 50 procent dražší než loni
AUDUSD: Aussie padá po slabých inflačních číslech
Ceny výrobců/PPI, ČR, leden 2024
Blogy uživatelů
Výběr z nedělní přípravy: GBP/AUD a AUD/NZD
Zlato čekají těžké časy
Struktura obchodního deníku
Inflace a bambitky
Nejtěžší práce v tradingu – nic nedělání
Praktická ukázka: Opět se mi to moc líbilo
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 9.8.2012
Kanadský dolar drží eso v rukávu a může překonat ostatní měny
Forex – kdo profituje z války v Íránu?
Praktické okénko – řízení rizika a částečný výběr ztráty
Výběr z nedělní přípravy: GBP/AUD a AUD/NZD
Zlato čekají těžké časy
Struktura obchodního deníku
Inflace a bambitky
Nejtěžší práce v tradingu – nic nedělání
Praktická ukázka: Opět se mi to moc líbilo
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 9.8.2012
Kanadský dolar drží eso v rukávu a může překonat ostatní měny
Forex – kdo profituje z války v Íránu?
Praktické okénko – řízení rizika a částečný výběr ztráty
Vzdělávací články
Predikce a výhled na rok 2021 - Forex, komodity, indexy, akcie a kryptoměny
Ohlédnutí za rokem 2011
Jste trader nebo gambler?
FTMO: Prop Tradingem od nuly k miliardám
Měsíční report finančních trhů (listopad 2023)
Největší lekce z psychologie na forexu
Jak využít intervence ČNB ve svůj prospěch
Jak mohou správné velikosti pozic zachránit váš účet
Trendy v obchodování měnových párů
Obchodování Pin Bars - IV
Predikce a výhled na rok 2021 - Forex, komodity, indexy, akcie a kryptoměny
Ohlédnutí za rokem 2011
Jste trader nebo gambler?
FTMO: Prop Tradingem od nuly k miliardám
Měsíční report finančních trhů (listopad 2023)
Největší lekce z psychologie na forexu
Jak využít intervence ČNB ve svůj prospěch
Jak mohou správné velikosti pozic zachránit váš účet
Trendy v obchodování měnových párů
Obchodování Pin Bars - IV
Tradingové analýzy a zprávy
Analýza EUR/USD, USD/CAD a GBP/USD
Dolar je slabý pouze dočasně
Británie může při brexitu přijít o vysoký rating
Forex: Euro dnes výrazně oslabuje
Forex: Technická analýza USD/JPY
Nejsilnější a nejslabší měny 13.6.2024
Index spekulativního sentimentu 26.9.2014
Švýcarská centrální banka ukončila éru záporných úrokových sazeb v Evropě
Míra nezaměstnanosti v USA v dubnu klesla
Italská vláda zvýšila plánovaný deficit na příští rok na 2,2 procenta
Analýza EUR/USD, USD/CAD a GBP/USD
Dolar je slabý pouze dočasně
Británie může při brexitu přijít o vysoký rating
Forex: Euro dnes výrazně oslabuje
Forex: Technická analýza USD/JPY
Nejsilnější a nejslabší měny 13.6.2024
Index spekulativního sentimentu 26.9.2014
Švýcarská centrální banka ukončila éru záporných úrokových sazeb v Evropě
Míra nezaměstnanosti v USA v dubnu klesla
Italská vláda zvýšila plánovaný deficit na příští rok na 2,2 procenta
Témata v diskusním fóru
EUR/USD
Od výtahového technika k fundovanému traderovi. Proč je Fabriziův příběh důkazem, že trading není o zbohatnutí přes noc
Admiral Markets
Role stop-lossu při obchodování na forexu
Diskuse k blogům
Aktuálne FOREX príležitosti: EUR/USD, GBP/CAD a CHF/JPY
Proč zlato padá?
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 20.–26. dubna
Ray Dalio: Kandidáti do Bílého domu neřeší to nejdůležitější
Forex - továrna na peníze?
EUR/USD
Od výtahového technika k fundovanému traderovi. Proč je Fabriziův příběh důkazem, že trading není o zbohatnutí přes noc
Admiral Markets
Role stop-lossu při obchodování na forexu
Diskuse k blogům
Aktuálne FOREX príležitosti: EUR/USD, GBP/CAD a CHF/JPY
Proč zlato padá?
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 20.–26. dubna
Ray Dalio: Kandidáti do Bílého domu neřeší to nejdůležitější
Forex - továrna na peníze?




