Středa 27. říjen 2021 06:29
reklama
Swissquote Krypto
reklama
Dukascopy
reklama
Purple konference
reklama
InstaMarkets

Dlouhodobé strategie: Jak zvládnout Jarroo

Napsal:   Sekce: Technická analýza

Bezindikátorové strategie se stávají stále oblíbenější, protože každý indikátor je založen na cenách, a tudíž zaostává. Pokud do grafu přidáte několik indikátorů, musíte se nejčastěji ujistit, že jejich signály si neodporují.

Strategie s názvem Jarroo nabízí jednoduché obchodování podle úrovní. To tradera zbaví spousty každodenního sledování indikátorů. Tento článek je věnován principům fungování této neobvyklé strategie.

Popis strategie Jarroo

Metoda obchodování je založena na Price Action. Co musí obchodník udělat, je hledat jasné úrovně na denních grafech podle určitých pravidel.

Jakákoli úroveň supportu nebo rezistence bude nakonec proražena býky nebo medvědy. Existuje myšlenka, že když dojde k průrazu silné úrovně, cena se stále pohybuje ve směru proražení. U strategie Jarroo, tradera zajímá, když cena znovu testuje tuto úroveň.

Při práci na vyšším časovém rámci mu neuniknou signály. Navíc může použít čekající objednávky a kontrolovat grafy ne častěji než jednou denně. Obchodník může také použít jakýkoli dostupný měnový pár. To je další výhoda strategie Jarroo, protože každý obchodník se může řídit svými preferencemi.


Podmínky Jaroo strategie

Než začnete, ujistěte se, že rozumíte výrazům používaným v Jarroo.

·        Swing je lokální akumulace Highs a Lows cenových pohybů. Na grafu mohou takové úrovně vypadat jako nějaké obraty viděné pouhým okem. Highs a Lows na cenovém grafu mohou být také swingy.


Jak vypadá swing podle Jarroo

·        HRC (Highest Close of Resistance) je úroveň rezistence, která se táhne skrz těla spíše než stíny svíček. Ceny nemohou přesáhnout tuto úroveň.


Jak vypadá HCR v Jarroo

·        LCS (Lowest Close of Support) je níže položený support, pod který ceny nikdy neklesly. Kreslí se také skrze těla svíček a stíny se neberou v potaz.


Jak vypadá LCS v Jarroo

·        PBT&CA (Price Breaks Through & Closes Above) je situace, kdy cena prorazí úroveň rezistence a býkům se nad touto úrovní podaří cenu udržet.


Jak vypadá PBT & CA v Jarroo

·        PBT & CB (Price Breaks Through & Closes Below) je situace, kdy cena prorazí úroveň suportu a medvědům se podaří udržet cenu pod touto úrovní.


Jak vypadá PBT & CB v Jarroo

·        DCC (Daily Close Confirmation) je signál potvrzující proražení úrovně. Zpravidla se tvoří uvnitř svíčky, která úroveň prorazí a je znovu testována.


Jak vypadá DCC v Jarroo

Jména mohou vypadat trochu divně a možná by se dala zjednodušit. Zapamatujete si je však, jakmile strategii ovládnete.

Jak se zakreslují úrovně Jarroo

Obchodníci zakreslují úrovně odlišně. Někteří se starají pouze o těla svíček, někteří je zakreslují pouze na základě stínů. Pro obchodování podle strategie Jarroo, existuje zvláštní způsob hledání úrovní:

Jak bylo uvedeno výše, úrovně v Jarroo se zakreslují pouze na základě těl svíček, bez ohledu na to jak velké jsou stíny (s nimi se nepočítá). Swingy musí najít obchodník. Zkontroluje polohu svíček. Je vhodnější, aby při druhém testu úrovně bylo již vytvořeno několik svíček. Je to subjektivní faktor, ale s přibývajícími zkušenostmi úrovně snáze najdete. Pokud máte o úrovních nějaké pochybnosti, tak nejde o swingy, protože ty mají být viditelné.

Jak otevírat obchody podle strategie Jarroo

K otevření pozic pomocí strategie Jaroo je třeba, aby byly splněny dvě jednoduché podmínky:

1.      Proražení úrovně supportu nebo rezistence s následným PBT&CA nebo PBT&CB.

2.      Potvrzení proražení. Trader čeká, až se vytvoří DCC. Po proražení dojde na další svíčce znovu k testu úrovně. Aby nebylo proražení úrovně falešné, nesmí se za ní cena vrátit.

Jakmile jsou splněny tyto podmínky, trader zadá čekající objednávku Buy limit z úrovně proražené rezistence nebo Sell Limit, pokud prodává po proražení úrovně supportu.

Stop Loss se umístí za High nebo Low svíčky, která úroveň prorazila. Pokud je svíčka příliš blízko úrovně, umístí se Stop Loss za předchozí. Pokud je svíčka, která způsobí průraz, příliš velká, může trader umístit SL trochu dále od úrovně.

Pro Take Profit (ziskový cíl) může trader použít nejbližší úrovně v cenovém grafu. Nebo si stanoví Take Profit 2krát nebo 3krát větší než Stop Loss. Nikdy nezanedbávejte svá pravidla money managementu. Neriskujte více než 1–2% svého kapitálu v každém obchodu.

Příklad Buy (nákupního) obchodu

Podívejte se na Buy obchod podle strategie Jarroo na grafu EUR/USD. 

Vidíte, že tam byla výrazná úroveň rezistence na 1,1990. Po několika testech této úrovně zespodu dojde k jejímu průrazu směrem nahoru.

Na další svíčce cena neklesne pod úroveň, takže můžeme mluvit o skutečném průrazu.

Trader umístí Buy limit objednávku na 1.1990, SL na 1.1930 a TP na 1.2090. Po dalším testu úrovně se cena odrazí nahoru a stále roste k cíli.


Příklad Buy obchodu podle strategie Jarroo na EUR/USD


Příklad Sell (prodejního) obchodu

Nyní se podívejme na příklad sell obchodu na měnovém páru NZD/USD.

Můžeme vidět jasnou úroveň supportu na 0,7140. V určitém okamžiku došlo k proražení úrovně směrem dolů.

Na další svíčce byla tato úroveň testována, ale cena se nerostla výše. To způsobilo, že tento průraz nebyl falešný.

Trader zadá čekající Sell limit objednávku na 0,7140, SL na 0,7215 a TP na 0,6945 (zde leží další oblast supportu). Po dalším testu úrovně vidíme pokles ceny k cíli.


Příklad Sell obchodu s NZD/USD podle Jarroo strategie


Jaroo strategie - Závěr

Mnoho obchodníků si všimlo, že Jarroo je zjednodušená verze Price Action. Nemusí si pamatovat spoustu patternů. Stačí jim, aby se naučili najít kvalitní úrovně na denních grafech měnových párů.

Díky vyššímu časovému rámci nemusí být trader celý den nalepen na obrazovku. Po proražení úrovně pracuje s čekajícími příkazy, což je také docela pohodlné. Drobnou nevýhodou jsou relativně velké SL, které mají být skryty za Highs či Lows svíček.

Celkově Jarroo poskytuje připravená pravidla práce pro obchodníky. Stačí se jich držet a nikdy nezapomenout na možná rizika.

Tým RoboMarkets
info@robomarkets.cz
+420 800 088 482
www.robomarkets.cz

Upozornění na rizika:

1.     Tento materiál a informace v něm obsažené slouží pouze pro informační účely a v žádném případě by neměly být považovány za poskytování investičního poradenství pro účely zákona o investičních společnostech 87 (I) 2017 Kyperské republiky, nebo jakoukoli jinou formu osobního poradenství nebo doporučení, která se týká určitých typů transakcí s určitými druhy finančních nástrojů.

2.     Minulá výkonnost není spolehlivým ukazatelem budoucích výsledků nebo budoucího výkonu.

Hodnocení článku:
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Dlhodobý výhľad na hlavné menové páry na rok 2020
  V tomto blogu poukážem na možný budúci vývoj menových párov na základe minulých pohybov a technickej analýzy. Pozrieme sa na majors menové páry EUR/USD, USD/CHF a USD/JPY z weekly a monthly timeframe.
 • Dlhodobý výhľad na komoditné meny na rok 2020
  V tomto blogu poukážem na možný budúci vývoj menových párov na základe minulých pohybov a technickej analýzy. Pozrieme sa na librové páry AUD/CAD, CAD/JPY a NZD/JPY z weekly a monthly timeframe.
 • Dlhodobý výhľad na komoditné meny v roku 2021
  V tomto blogu vám ukážem aké pohyby očakávam na komoditných menových pároch v roku 2021. Samozrejme budú moje výhľady založené na technickej analýze, takže berte v úvahu aj to, že môže tento výhľad byť ovplyvnený neočakávanými fundamentmi. Tak poďme sa pozrieť na vybrané trhy z najvyšších timeframeov a to AUD/CHF, NZD/CAD, NZD/CHF a AUD/CAD.
 • Dlhodobý výhľad na rok 2019 (diel 1.)
  V tomto špeciálnom blogu poukážem na možný budúci vývoj menových párov na základe minulých pohybov a technickej analýzy, ktorý je orientovaný na dlhodobé pohyby.
 • Dlhodobý výhľad na rok 2019 (diel 2.)
  V tomto špeciálnom blogu poukážem na možný budúci vývoj menových párov na základe minulých pohybov a technickej analýzy, ktorý je orientovaný na dlhodobé pohyby.
 • Dlhodobý výhľad na USD meny v roku 2021
  V tomto blogu vám ukážem aké pohyby očakávam na USD menových pároch v tomto novom roku. Samozrejme budú moje výhľady založené na technickej analýze, takže berte v úvahu aj to, že môže tento výhľad byť ovplyvnený neočakávanými fundamentmi. Tak poďme sa pozrieť na vybrané trhy za najvyšších timeframeov a to USD/CAD, USD/JPY, AUD/USD a NZD/USD.
 • Dlouhodobá obchodní strategie založena na RSI a klouzavém průměru
  Obchodní strategie jsou důležitou součástí tradingu a jsou současně také jedním ze základních stavebních kamenů, které v budoucnu často rozhodují o tom, zda obchodníci budou i později ve svém snažení nadále pokračovat, nebo naopak tuto kariéru ukončí, protože nabydou mnohdy domnění, že trading je jeden velký „podvod“, což samozřejmě bývá pro člověka mnohem snazší, než si připustit vlastní selhání.
 • Dlouhodobější analýza měnového páru EURUSD
  analýza EURUSD
 • Dlouhodobější výhled pro GBPUSD
  Analýza měnového páru GBPUSD
 • Dlouhodobé rezistence na hlavních měnových párech, Fakkey pattern a něco málo o zlatě
  V dnešním blogu technické analýzy se dočtete o dlouhodobých rezistencích na měnových párech AUD/USD a NZD/USD, Fakkey patternu na měnovém páru USD/CHF a aktuální technické situaci na zlatě.
 • Dlouhodobý pohled: Kam se vydá GBP/USD?
  Diagonální cenové formace na cenových grafech jsou pro obchodování mnohem nebezpečnější než formace horizontální.
 • Dluhopisová bublina?
  Záporné výnosy na některých evropských vládních dluhopisech poslední dobou rozšiřují debaty ohledně možné bubliny na tomto trhu, kterou živí centrální banky svou neortodoxní politikou kvantitativního uvolňování a neustálým poklesem úrokových sazeb.
 • Dnes měli býci před halvingem Bitcoinu šanci na 10 000 USD
  V dnešní analýze se podíváme na dnešní růst Bitcoinu, který dnes chtěl přidat na hodnotě 10 000 USD. Konečně jsme se odlepili od 9 000 USD a dosáhli až na 9 400 USD, zatím je to ale pro Bitcoin konečná. Strach ze zmeškání před halvingem.
 • Dnes to nebude o Bitcoinu…
  … i když by mohlo. Ale mezi fanoušky této měny moc populární nejsem a tak se podívám na něco jiného. Mimochodem, žádný broker se zatím neozval, ale snad některý z nich sebere odvahu a pustí se do té hry s námi.
 • Dnes zasedá ECB. Draghi může opět zklamat
  Dnes nás čeká záplava důležitých fundamentů v čele se zasedáním Evropské centrální banky.
 • Dnes zasedá Fed, komentář se může nést v lehce jestřábím duchu
  Včerejší seance nepřinesla téměř žádné významnější fundamenty a jen velmi nízké zobchodované objemy na burzách.
 • Dobíháš tramvaj? Nechoď na burzu!
  Poznatky a zkušenosti z běžného života mohou mnohdy sloužit obchodníkovy jako předloha možných vzorců chování, díky které má možnost zapracovat sám na sobě. Návody v čem a jak se zlepšit, je možné nalézt i v takových maličkostech jako je rozdíl mezi čekáním na tramvaj nebo jejím dobíháním.
 • Dobrý den, naučíte mě vydělávat peníze na forexu?
  Vidina teoreticky neomezených zisků a flexibilní pracovní doba lákají do světa tradingu kde koho. A v dnešní době, kdy k přístupu k trhu potřebujete pouze občanku a pár stovek na obchodní účet, může s obchodováním začít opravdu kdokoliv, kdykoliv.
 • Do čeho investují centrální banky?
  Změny v chování centrálních bank a v alokaci jejich devizových rezerv mohou zahýbat finančními trhy. Nová zpráva Banky pro mezinárodní platby (BIS) se snaží zesumarizovat a nahlédnout pod pokličku dlouhodobých trendů. Pojďme se podívat, jaké informace nám BIS za rok 2018 dává.
 • Dočkáme se ceny za unci stříbra ve výši 8 dolarů?
  Cena stříbra podobně jako cena zlata, ale i ostatních vzácných kovů platiny a paladia čelí prodejnímu tlaku, který zesílil koncem loňského roku. Situaci na poli komodit nejlépe vystihuje souhrnný index komodit, tzv. Thomson Reuters CRB index, který se propadl pod klíčovou dlouhodobou hodnotu podpory 200 bodů (minima z roku 2009 a 2003). Výsledkem prolomení této silné podpůrné úrovně jsou očekávání pokračování cenového poklesu komodit.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaMarkets