Úterý 16. srpen 2022 05:31
reklama
Coinfy
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaMarkets

Dno všude

Napsal:   Sekce: Blog tradera

Tento rok je to na trzích opět horská dráha, ale jak jsme minulý rok vyjeli nahoru, tak letos máme velký pád pokud vezmu akciový trh. Bohužel můj kapitál tento trend kopíruje a jak se spekuluje jestli akciové trhy našly své dno, tak můj účet své dno našel.


Ač se mi to nepíše lehce, rozhodl jsem se zveřejnit svoje neúspěchy a tím je dozajista, téměř vynulování svého obchodního účtu. Než se rozepíšu do detailu jak k tomu došlo, jaké se mi honí teď myšlenky a co bude dál, dovolím si jednu vsuvku na odlehčenou a to, že trader není traderem pokud nezrušil alespoň jeden účet. Někde jsem to četl a přišlo mi to vtipné. Když nejde o život nejde o nic, jsou to jen peníze i když je mi jich docela líto, nebyla to zrovna nejmenší částka. Vzal jsem to nakonec sportovně, uznal svoji porážku, své chyby, snad se z toho poučím, obrním se psychickou odolností vůči chybám, ke kterým mám tendenci sklouzávat a vrátím se na trh disciplinovanější.

Počátek mého krachu můžu jasně určit na polovinu ledna. Ještě jsem jel ve stylu nakupování indexu při propadech, ale nebral jsem potaz ekonomický vývoj, možnost otočení trendu apod. Jako index na dlouhodobé obchody jsem si zvolil SP500 kvůli dividendám, které dokážou pokrýt swap.

Samozřejmě jsem víc pozic v rozmezí pár bodů a velikost jednotlivých obchodů byla vyšší než by bylo zdrávo. První dva velké propady jsem psychicky ustál a dokázal uzavřít polovinu pozic +- okolo nuly, bylo mi líto zavřít zbylé pozice ve ztrátě, která by činila max. 3-4% kapitálu. Takže držím dál a medvědi se projevily už v plné síle a mě došlo, že už jsem promrhal šanci na zavření okolo nuly nebo v přijatelné ztrátě. Pozice zatím neohrožovali existenci mého obchodního účtu, ale musel jsem zvolit novou strategii jak na to, jak se zbavit pozic a aniž bych ztratil velkou část kapitálu (potenciální ztráta při uzavření pozic by činila +- 25-30% kapitálu).

Rozhodl jsem se při dalších poklesech u větších supportů dokupovat a případný zisk použít na vymazání části ztrátových pozic. To stejné zamýšlel u zisků ze scalpingu. Aby toho nebylo málo, tak při korekci při pádu, nastoupit do shortu tzv. zahedhovat pozice, snížit marži a svézt na downtrendu a opět zisky využít na umazání ztráty. Jako dodatek bych mohl uvést, že už se jednalo o pozice otevření 3 měsíce třeba, čímž chci navázat na další faktor a tím je moje psychika. Začínal jsem být nervoznější ohledně vývoje mých pozic a možná lehce začal ztráce objektivitu a začal vstupovat do každého obchodu, abych se co nejdřív zbavil svých pozic. Vyvrcholilo to jednou obchodní seancí na NASDAQu, kdy jsem špatně vstoupil, pozice šla proti mě a místo abych utnul, tak přikupoval do ztrátovych pozic, u scalpingu mám samozřejmě větší pozice, a svoje nastavené SL posouval, emočně jsem to nezvládl a seanci zakončil propadem -25-30% kapitálu.

Dalších pár dní se mě dařilo a opět jsem umazal něco ze ztrátových pozic, ale přišel jednou tak čtvrtek a já se při scalpingu dostal opět situace,že jsem dokupoval do ztrátových pozic, a držel je až do pátku, kdy ke konci týdne moje marže už více korekce nesnesla, 2 velké zelené denní svíčky mi vystavily stopku. Byla mi uzavřena 1 pozice SP a část ze scalpingu + mi jich pár nechali otevřený, abych si je asi zavřel sám.

V pondělí jsem se rozhodl zbytek uzavřít, ale tím nastala docela i úleva, že mám čistý stůl, vzal jsem to tak, že jsem takovou facku nutně potřeboval pro můj další vývoj.

Fundovaný účet

Rozhodl jsem se zkusit získat fundovaný účet. Vidina, že tímhle dokážu brzy získat zpět ztracený kapitál a dokonce i nadále ho navyšovat bez ztráty svého kapitálu. Jenže pod emocemi ze ztráty jsem pravidla při ověření porušil u prvních dvou pokus během 3 dní. U 3 pokus jsem vydržel 14 dní, ale i pak jsem to pod emocemi pár neúspěšných pokus schalpingu zrušil.

Momentálně stojím na prahu psychické nerozhodnosti. Jak pokračovat dále, aktuální sebevědomí je nízké, hrát si s malým kapitálem? Zkoušet další pokusy o fundovaný účet? Věnovat se jen investicím ? Dát si chvíli odpočinek a sledovat finanční trhy na chvíli zpovzdálí ? Mám o čem přemýšlet....

Hodnocení článku:
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Dlouhodobější výhled pro GBPUSD
  Analýza měnového páru GBPUSD
 • Dlouhodobé rezistence na hlavních měnových párech, Fakkey pattern a něco málo o zlatě
  V dnešním blogu technické analýzy se dočtete o dlouhodobých rezistencích na měnových párech AUD/USD a NZD/USD, Fakkey patternu na měnovém páru USD/CHF a aktuální technické situaci na zlatě.
 • Dlouhodobé strategie: Jak zvládnout Jarroo
  Bezindikátorové strategie se stávají stále oblíbenější, protože každý indikátor je založen na cenách, a tudíž zaostává. Pokud do grafu přidáte několik indikátorů, musíte se nejčastěji ujistit, že jejich signály si neodporují.
 • Dlouhodobý pohled: Kam se vydá GBP/USD?
  Diagonální cenové formace na cenových grafech jsou pro obchodování mnohem nebezpečnější než formace horizontální.
 • Dluhopisová bublina?
  Záporné výnosy na některých evropských vládních dluhopisech poslední dobou rozšiřují debaty ohledně možné bubliny na tomto trhu, kterou živí centrální banky svou neortodoxní politikou kvantitativního uvolňování a neustálým poklesem úrokových sazeb.
 • Dluhy už se umořují inflací
  Ve středu připravil šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell trhy na to, že by se v USA mohly zvyšovat úrokové sazby od března na každém dalším zasedání, což je až 7x. Ve čtvrtek pak přišel bombastický odhad růstu HDP ve Spojených státech za čtvrté čtvrtletí, který jen potvrdil jestřábí nastavení Fedu.
 • Dnes měli býci před halvingem Bitcoinu šanci na 10 000 USD
  V dnešní analýze se podíváme na dnešní růst Bitcoinu, který dnes chtěl přidat na hodnotě 10 000 USD. Konečně jsme se odlepili od 9 000 USD a dosáhli až na 9 400 USD, zatím je to ale pro Bitcoin konečná. Strach ze zmeškání před halvingem.
 • Dnes to nebude o Bitcoinu…
  … i když by mohlo. Ale mezi fanoušky této měny moc populární nejsem a tak se podívám na něco jiného. Mimochodem, žádný broker se zatím neozval, ale snad některý z nich sebere odvahu a pustí se do té hry s námi.
 • Dnes zasedá ECB. Draghi může opět zklamat
  Dnes nás čeká záplava důležitých fundamentů v čele se zasedáním Evropské centrální banky.
 • Dnes zasedá Fed, komentář se může nést v lehce jestřábím duchu
  Včerejší seance nepřinesla téměř žádné významnější fundamenty a jen velmi nízké zobchodované objemy na burzách.
 • Doba červená
  V prvním svém článku jsem popisoval své první 2 roky působení na trhu. Teď bych se spíš zaměřil na trh a na moje poznatky o trhu.
 • Dobíháš tramvaj? Nechoď na burzu!
  Poznatky a zkušenosti z běžného života mohou mnohdy sloužit obchodníkovy jako předloha možných vzorců chování, díky které má možnost zapracovat sám na sobě. Návody v čem a jak se zlepšit, je možné nalézt i v takových maličkostech jako je rozdíl mezi čekáním na tramvaj nebo jejím dobíháním.
 • Dobrý den, naučíte mě vydělávat peníze na forexu?
  Vidina teoreticky neomezených zisků a flexibilní pracovní doba lákají do světa tradingu kde koho. A v dnešní době, kdy k přístupu k trhu potřebujete pouze občanku a pár stovek na obchodní účet, může s obchodováním začít opravdu kdokoliv, kdykoliv.
 • Do čeho investují centrální banky?
  Změny v chování centrálních bank a v alokaci jejich devizových rezerv mohou zahýbat finančními trhy. Nová zpráva Banky pro mezinárodní platby (BIS) se snaží zesumarizovat a nahlédnout pod pokličku dlouhodobých trendů. Pojďme se podívat, jaké informace nám BIS za rok 2018 dává.
 • Dočkáme se ceny za unci stříbra ve výši 8 dolarů?
  Cena stříbra podobně jako cena zlata, ale i ostatních vzácných kovů platiny a paladia čelí prodejnímu tlaku, který zesílil koncem loňského roku. Situaci na poli komodit nejlépe vystihuje souhrnný index komodit, tzv. Thomson Reuters CRB index, který se propadl pod klíčovou dlouhodobou hodnotu podpory 200 bodů (minima z roku 2009 a 2003). Výsledkem prolomení této silné podpůrné úrovně jsou očekávání pokračování cenového poklesu komodit.
 • Dočkáme se posílení koruny?
  Největším překvapením čtvrtečního ukončení intervencí byla takřka minimální volatilita měnového páru EUR/CZK bezprostředně po odchodu České národní banky (ČNB) z trhu. Posílení koruny o 1,5 % bez prudkých pohybů na jakoukoliv stranu je v naprostém kontrastu s panickým švýcarským výprodejem EUR/CHF ze stejné situace, kdy kurz franku létal o desítky procent během několika minut.
 • Dogecoin vs. Shiba Inu, zásadní detaily, které je třeba znát
  „Meme“ krypta se v posledních pár měsících dostaly do světla reflektorů díky Elonu Muskovi. Ten se stal hlasitým zastáncem Dogecoinu, což vedlo k obrovskému nárůstu jeho ceny. Výrazně z toho těžily i další coiny a mezi nimi je jednou z nejpopulárnějších Shiba Inu. Stylizuje se jako „Dogeův zabiják“ a prošla zásadním vzrůstem ceny i spoustou volatility.
 • Dohoda o brexitu je na spadnutí
  Británie a Evropská unie odsouhlasily návrh politické deklarace o budoucnosti vztahů po odchodu Británie z unijního bloku. Donald Tusk dnes novinku oznámil na twitteru s tím, že od něj členské státy unie dostaly zmíněný návrh. Vyjednávací týmy Británie a unie návrh textu odsouhlasily, podle Tuska panuje shoda i na politické úrovni a na mimořádném summitu v Bruselu zbývá text odsouhlasit lídrům zbylých 27 zemí. Na zprávy pochopitelně reaguje britská libra spolu s dalšími měnami a také britský akciový trh.
 • Dochádza už dolarojenu para?
  V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na USD/JPY, EUR/CHF a GBP/AUD cez denné časové rámce.
 • Dojde o obratu na měnovém páru GBP/USD?
  Britská libra atakuje úrovně, na kterých byla naposledy v dubnu 2018. Z čistě technického náhledu zde aktuálně není žádný signál reverze býčího trendu. Pokud se na vývoj měnového páru GBPUSD podíváme z dynamického hlediska, jsou zde náznaky možného obratu. Na níže uvedeném grafu RRG weekly (JdK RS-Momentum vs. JdK RS-Ratio podle StockCharts.com) libra ztrácí dynamiku a začíná otáčet z Leading do Weakening sektoru, podobně jako další měnové páry, kotované s dolarem.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading akcie CFD