Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Trhy s Danem: EUR/USD, USD/CHF, NZD/USD
V tomto blogu sa pozrieme na dôležité technické úrovne na vybraných menových pároch. V priložených ukážkach sú vyznačené zóny, v ktorých by trh mohol reagovať, alebo ktoré by mohli stáť v ceste zamýšľaným obchodom.

Trpělivost jako klíčový faktor v tradingu
V obchodování je jednou z nejpodceňovanějších, ale zároveň nejdůležitějších vlastností tradera trpělivost. Schopnost vyčkat na správný okamžik k nákupu nebo prodeji je zásadní pro úspěch, přesto je často přehlížena ve prospěch rychlých a impulsivních rozhodnutí, která mohou vést ke ztrátám.

Forex výhled: Co čekat v roce 2014 od amerického dolaru (USD)
Americký dolar v roce 2013 posílil vůči australskému dolaru (AUD) o 14,22 procenta a japonskému jenu (JPY) o 21 procent. Naopak dolar loni oslabil vůči euru (EUR) o 4,6 procenta, britské libře (GBP) o 1,6 procenta a švýcarskému franku (CHF) o 3 procenta.

Realitní bublina v USA praská
Až příliš dlouho trend cen nemovitostí ve Spojených státech odolával rostoucím úrokovým sazbám americké centrální banky (Fed). Tolik očekávaná deflace v realitách v největší světové ekonomice však již je skutečností.

Do kdy může klesat cena ropy?
Někteří obhájci růstu ceny ropy tvrdili, že nižší cena této komodity oživí poptávku po černém zlatě, které je vstupní surovinou v mnoha výrobních procesech. Zlevní se přeprava zboží a motoristé se v létě vydají na dlouhé výlety. Nicméně škrt přes rozpočet přinesla Čína, největší světový odběratel komodit. Výpadek poptávky čínské ekonomiky, způsoben slabším ekonomickým růstem nejsou schopny nahradit vyspělé ekonomiky, ani takzvané rozvíjející se ekonomiky. Komoditní index proto za poslední rok oslabil přes 36 procent. Navíc aktuální akciový výprodej podkopává důvěryhodnost čínské ekonomiky, což se může brzy projevit v indikátorech spotřebitelské a podnikatelské důvěry a následně pak v číslech maloobchodních prodejů a průmyslové výroby.

Chystá sa pokračovanie trendu na zlate a striebre?
V tomto blogu poukážem na zaujímavé príležitosti, ktoré vznikajú na vybraných komoditách. Výhľad je strednodobý až dlhodobý, takže očakávané držanie pozícii je na minimálne niekoľko týždňov či mesiacov.

Kolektivní provázanost finančních trhů
Pondělní propad amerických akcií měl okamžitý dopad na trhy po celém světě. V Evropě jsme viděli pokles akciových indexů, zatímco v Asii byly trhy zasaženy ještě prudčeji. Tento fenomén ukazuje, jak úzce jsou trhy provázány a jak kolektivní chování může ovlivnit směr, kterým se ubírají.

Proč je ropa o 60 procent levnější než před rokem?
Cena ropy WTI se za posledních 12 měsíců propadla z hodnoty 107 dolarů za barel na úroveň 40 dolarů a nyní se obchoduje na 6 a půl letých minimech. Navíc série negativních zpráv přicházejících z čínské ekonomiky, největšího světového spotřebitele komodit, situaci stále zhoršuje.

Fear factor
Tento post jsem pripravil jako podekovani vsem blogerum a uspesnym traderu co sdili neocenitelne znalosti na svych webech a blogs.

Výběr z nedělní přípravy: EUR/USD a AUD/JPY
Opět je tu neděle a můj výběr z přípravy. Dnes o nejsledovanějším měnovém páru EUR/USD, který se nachází v zajímavé situaci a letmo o AUD/JPY, nacházejícím se na dlouhodobém supportu.

Index S&P 500 je dále v neprobádaném území, přidal procento a stoupl na rekord
Americký akciový index S&P 500 ve zkráceném obchodním týdnu pokračoval v růstu, vystoupal na nová intradenní i zavírací maxima a uzavřel celkově o 1,06 % výše a nad hladinou 6 000 bodů.

Centrální banky se připravují na nejhorší
Centrální banky si začínají uvědomovat, že se ekonomika dostává do poslední fáze hospodářského cyklu, kontrakce. FED již koncem roku začal krotit svůj původní záměr postupně zvyšovat úrokové sazby a v letošním roce již nepočítá ani s jedním zvýšením. Minimálně jedno zvýšení úrokových sazeb měla v letošním roce v plánu ECB i to je už minulost. Na svém posledním zasedání zmínila, že počítá s ponecháním aktuálních sazeb na stávajících úrovních do konce letošního roku. V Austrálii nebo na Novém Zélandu dokonce uvažují nad snížením úrokových sazeb, aby podpořily hospodářský růst.

Ropa a její budoucnost
O ropě v poslední době příliš neslyšíme a vypadá to, že o tuto komoditu už investoři ani média příliš nejeví zájem. Od dubnového propadu se ropa již „vzpamatovala“ a dostala se na hodnotu 40 dolarů, u které teď osciluje už 6 měsíců. Jak se ale bude vyvíjet cena této komodity v dalších letech a jak bude reagovat na nového prezidenta USA, nové technologie a možná končící koronavirus?


ECB už příliš škodit nebude
Evropská centrální banka (ECB) minulý týden nechala základní úrokovou sazbu na 4,50 %, čímž zakončila ostrý cyklus utahování měnové politiky. Zdá se, že na rozdíl od USA nebude na zkrocení inflace v eurozóně třeba dalšího zvyšování úroků. Jádrová inflace rychle klesá, ceny nemovitostí jsou také v mínusu a především vlády jednotlivých zemích platících eurem ve svých rozpočtech šetří, což ECB uvolňuje ruce, protože svými škrty dělají pro stabilizaci cen hodně práce za ní.

Praktická ukázka: A zase jen jeden obchod
Bohužel ale, v tradingu je to všechno jinak a takové pěkné období nikdy nevydrží moc dlouho. A tak si to užívám, i když nepočítám s tím, že to potrvá roky.

Dá se udělat velmi hezké zhodnocení
Dá se udělat velice hezké zhodnocení obchodního kapitálu? V tomto článku najdete výpis účtu za poslední měsíc.

Koniec uptrendu na AUD/NZD a iné predikcie
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Analýza amerických akciových indexů, EUR/USD a ropy WTI
Na finančních trzích je poslední dva týdny nepoměrně rušněji než v předchozích měsících. Tržně empatičtí obchodníci delší dobu cítí, že na trzích není něco v pořádku a očekávají narovnání nepoměru mezi fundamenty, globální situací ve světě a tomu neodpovídajícími tržními úrovněmi. Mezi kandidáty na spuštění výraznějších tržních poklesů jsou např. americké úrokové sazby, geopolitika, Čína, blížící se americké prezidentské volby, problémy v evropském bankovním sektoru, teroristické útoky, další zhoršení makrodat?

Konfirmační zkreslení
Často si kladu otázku, jak asi člověk pozná, že to, co dělá, dělá správně. A zatím si odpovídám, že nepozná. Jistě, pokud se nejedná o úplného hlupáka, snaží se vše dělat podle svého nejlepšího vědomí, zkušeností a dovedností. Ale stačí to? Nestačí. Vzpomeňme si, kolikrát jsme něco dělali s obrovskou vírou, že právě to je to správné a za pár hodin, dnů, měsíců nebo roků jsme se sami nad sebou museli pozastavit a položit si otázku, proč jsme udělali takovou hloupost. A upřímně, byly to kolikrát věci, o kterých si říkáme, že člověk se zdravím rozumem by je nemohl nikdy udělat.