Seřadit články podle
Záznamů na stránku
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry EUR/NZD, NZD/USD a kryptoměnu Ethereum
Pojďme se společně podívat na další zajímavé adepty na obchodování v tomto týdnu. V dnešním blogu se podíváme na měnové páry EUR/NZD a NZD/USD a podíváme se také do světa kryptoměn na kryptoměnu Ethereum.

Praktické okénko - Intraday a swing příležitost
Short obchod, ze kterého bylo možné si vzít mnohem více a long obchodní příležitost ve swingovém náhledu. To jsou hlavní témata dnešního Praktického okénka.

A je to tu zase! Přichází inverze
Řeč bude samozřejmě o inverzi výnosové křivky, jednom z nejvíce spolehlivých indikátorů přicházející recese. Když se výnos 10letých amerických vládních dluhopisů dostane pod krátkodobý výnos, pokles ekonomiky Spojených států můžeme čekat v následujících 6-18 měsících. Trh totiž očekává, že americká centrální banka (Fed) bude muset v blízké době kvůli recesi snižovat úroky.

Pondělní nedočkavost
Těšit se na nový obchodní týden je jistě příjemné, víme co nás baví, ale přehnané natěšení může přinést i bolestivé vystřízlivění, hlavně v pondělí.

Praktická ukázka: Přežil jsem i FED
V minulé praktické ukázce jsem psal o tom, jak se mojí strategii dařilo v turbulentní době, kdy ECB vyhlašovala sazby. Uběhl týden a na řadu se svými sazbami přišel i FED, tedy americká centrální banka. Jak to dopadlo i v tomto případě, na to se podíváme.

Víme, kdo bude nový CEO Twitteru! | Investiční Memento #32
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 32. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Obchodní nastavení akciového indexu S&P 500 a měnového páru EUR/USD
I deset dní po amerických prezidentských volbách se finanční trhy nacházejí ve velmi rozporuplném a nepříliš čitelném módu, když klasické market moving důvody (fundamenty, výhled, technika) nejsou nyní absolutně reflektovány a trhy ovlivňuje především zvláštně nastavený sentiment a neopodstatněná víra v lepší zítřky. Situace se tak velmi podobá letnímu pobrexitovému vývoji.

Praktická ukázka: Středa pokazila celý týden
V posledním období je to jako na houpačce. Ziskové týdny střídají ztrátové a účet se nikam moc významně neposouvá. Na jednu stranu je to dobře, protože účet netrpí, na druhou stranu, všichni chceme vydělávat a to se v poslední době moc nedaří.

Na jakém měnovém páru prodávat americký dolar?
Konsenzus pro další pohyb úrokových sazeb ve Spojených státech vyznívá jasně pro jejich snížení. Páteční report o spotřebitelské inflaci tento trend jen potvrdil, když přišla slabší než očekávaná data. Americká centrální banka se tedy nemusí bát přestřelení inflačního cíle. Množí se tak komentáře a spekulace, které tvrdí, že dolar je na nynějších úrovních příliš vysoko vzhledem k tomu, že cyklus utahování měnové politiky v USA je v podstatě u konce.

Data z trhu práce vrátila index S&P 500 pod důležitou rezistenci, akcie čekají na impulz k pohybu z úzkého pásma
Americký akciový index S&P 500 zakončil týden opět těsně pod 2 100. Ve čtvrtek nad touto hladinou uzavřel, to je ale prozatím vše. Květnová data z amerického trhu práce negativně překvapila a index se intradenně posunul téměř o procento níže, v druhé polovině obchodního dne ale ztrátu výrazně snížil. Tento scénář se opakuje – začátek seance ve znamení poklesu a v závěru dne mazání ztrát, případně posun do zisku.

Praktická ukázka: Když šel trh do strany
Je to situace, ve které se moje strategie cítí docela dobře. Trh si nevybere stranu a motá se v docela malém pásmu, i když i to mu umožňuje udělat dobrý výsledek. Částečné odprodeje a přitahování Stop-Lossu (SL), to je potom nástroj, který mě vede k docela dobrým výsledkům.

Výběr z nedělní přípravy: Akciový index S&P 500 a vybrané FX měnové páry
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. Podíváme se na aktuální situaci na americkém akciovém indexu S&P 500 a vybraných měnových párech.


Jak investovat při vysoké ceně se strategií DCA
Pokud přemýšlíte, zda je vhodné investovat do právě rostoucího Bitcoinu, nebo do kterékoliv jiné akcie, která dlouhodobě roste, ale nemůžete se pořádně rozhodnout, můžete vyzkoušet poměrně nenáročnou a efektivní investiční strategii s názvem Dollar-Cost Avereging, která by vám v téhle situaci mohla jistě pomoct. Tato jednoduchá metoda vám pomůže zbořit váš psychologický blok hlavně při nákupu aktiv, jejíž cena je dlouhodobě na vrcholu.

USA jsou výrazně napřed před ostatními
Pravidelný čtenář tohoto blogu si jistě všimnul, že si zde často beru do „úst“ bezprecedentní měnovou i fiskální podporu ekonomiky ve Spojených státech, které v loňském roce více než zachránily akciový trh a poslaly kurz amerického dolaru níže. Není vše ale jen o emocích a objemu peněz v oběhu. I tvrdá fundamentální data z USA ukazují, že největší světová ekonomika má nakročeno k mnohem silnějšímu a udržitelnějšímu růstu než ostatní vyspělé země. Jde o další faktor, na kterém mohou stavět akcioví býci, zatímco traderům USD zůstane místo jasného signálu otazník.

Trading ideas: EUR/AUD, XAU/USD a EUR/GBP
V dnešnom blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných pároch a ako ich plánujem zobchodovať pomocou jednoduchej price action. EUR/AUD long, XAU/USD short, EUR/GBP long.

Turecká lira je před kolapsem
Experimentální turecká měnová politika se zřejmě blíží ke svému konci, který nebude nijak pěkný. Datum předpokládaného kolapsu měny je až překvapivě přesné.

Éra slabého JPY je u konce
O zlepšujícím se fundamentálním výhledu japonské měny jsme Vás informovali již dříve, s příchodem tvrdých dat z ekonomiky se tento výhled naplňuje nad očekávání a formuje velice dobrou pozici pro posílení japonského jenu (JPY).

Je koronakrize již za námi?
Rychlý růst nakažených v Evropě v posledních týdnech znovu začíná vysílat otázky, jestli nepřijde další uzavření jednotlivých zemí spojených s propadem ekonomiky i finančních trhů. Politici od francouzského prezidenta Macrona po premiéra Babiše sice ujišťují, že další „lock-down“ by byla ekonomická sebevražda, stačí ale obrat v náladě spotřebitelů, kteří se budou bát utrácet, a oživení může být velice pomalé.

Jestřábí ČNB žene korunu vzhůru
Od včerejšího zasedání bankovní rady České národní banky (ČNB) se nečekaly změny v úrokových sazbách ani v rétorice centrálních bankéřů. O to překvapivější bylo vyjádření guvernéra Jiřího Rusnoka, že růstem sazeb v letošním roce si je na 100 % jistý a k tomuto kroku může přijít na jakémkoliv dalším zasedání. A to i přes výrazné snížení odhadu růstu letošního HDP, který ČNB ve své prognóze odhaduje pouze na 1,2 %.