Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

FOREX analýza tradera pro následující dny? Žádná hitparáda…
Uplynulý týden jsme skončili s optimismem na trhu… Z mého pohledu toho optimismu bylo možná až příliš.

Měnový pár NZD/USD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár NZD/USD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Rozhovor s Josefem Zemanem, členem Purple Trading Clubu
Josef Zeman přistupuje k tradingu analyticky a tvrdí, že z každého, byť i ztrátového, obchodu odchází vždy o něco více posílen.

Moje cesta prop tradingem – vracím se k ověřeným technikám, prop firm preferují cTrader
V prop tradingu hlásím návrat k osvědčenému standardu. Prop společnosti začínají preferovat cTrader. Bude to platforma budoucnosti pro tento obor?

Sílící dolar a intervence ČNB
Fenoménem listopadu a prosince je americký dolar, který od prezidentských voleb válcuje takřka všechny světové měny. Velkou podporou pro dolar jsou rostoucí úrokové sazby, a to nejenom ty krátkodobé stanovené americkou centrální bankou, ale především výnosy dlouhodobých dluhopisů, jejichž výnosy se rychle rostou nad 2,50 % p.a. a přitahují kapitál směrem do Spojených států.

První zaškobrtnutí Fedu při měkkém přistání
V současnosti je nejdůležitějším makroekonomickým údajem americká inflace. Její hodnota bude určovat americkou měnovou politiku v následujících měsících a možná i letech.

Praktická ukázka: Dlouhé čekání na druhý odprodej...
... a dál už nic. Tak to byl tedy zase týden. To čekání na druhý odprodej, to vážně stálo za to. Nejsem si jistý, že by to někdy tak dlouho trvalo. No naštěstí jsem se dočkal. Celkově potom volatilita nebyla nic moc, což se na výsledku celého týdne také podepsalo.

Jen další bear market rally amerických akcií?
Zkrácený obchodní týden byl naprosto odlišný od všeho, co jsme na americké burze sledovali poslední tři měsíce. Index S&P 500 předvedl impozantní rally a získal 6,45 %.

Armagedon se (zatím) nekoná, čtvrtá ztráta indexu S&P 500 v řadě je nakonec kosmetická
Americký akciový index S&P 500 zaznamenal v týdnu výraznou volatilitu, nakonec ale odepsal pouze 0,04 %.

Investování do fyzických drahých kovů - 7.
Do investiční sbírky fyzických drahých kovů samozřejmě patří i perspektivní zlaté mince. Podobně jako stříbrné i zlaté mince se dělí na klasické investiční mince, investičně-sběratelské mince a sběratelské (a ty dále na historické a novou numismatiku).

K dosažení parity by dolaru stačil jeden týden
Zatímco se Fed připravuje na utažení měnové politiky, ECB připravuje další nástroje pro podporu ekonomiky. Dolar tak dostává výhodu nejen vůči euru, ale také dalším hlavním světovým měnám. Parita jako hlavní dolarové téma posledních měsíců může být rozlousknuta 16. prosince na posledním zasedání Fedu v tomto roce.

Korekce na AUD a CAD lákají k shortu
Australský i kanadský dolar řadíme mezi komoditní měny, protože primární suroviny tvoří velkou část jejich vývozu. Komodity v posledních týdnech zastavily svůj propad, hodnota těchto měn se tedy k americkému dolaru mírně zotavila s tím, jak čínská ekonomika stabilizovala své hospodářství a Západ začal růst rychleji, než se předpokládalo.

Americké akcie posílily, index S&P 500 se přiblížil horní hraně dlouhodobého rozpětí
Americký akciový index S&P 500 má za sebou další týdenní růst, po zpomalení o týden dříve přidal tentokrát 0,79 %.

USD/JPY nemá příliš prostoru pro růst
Japonské kvantitativní uvolňování jede podobně jako v Evropě na plné obrátky a sráží hodnotu domácí měny s tím, jak nízké výnosy z investic nutí soukromé subjekty k nákupům aktiv v zahraničí. Kvůli extrémně uvolněné měnové politice tak vidíme měnový pár USD/JPY na úrovních okolo 120 jenů za dolar. Stále se ale ukazuje více důvodů, proč by i přes nový příval japonských jenů na trh neměl měnový pár USD/JPY dále růst.

Příští týden bude první únorový týden pro měsíční údaje
Mezi údaji budou indexy výrobních a nevýrobních nákupů manažerů ISM v USA. Tyto události jsou schopné způsobit pohyby až 37,0 pips.

Neudržitelný fixní kurz v Evropě
Historie i ekonomické teorie dávají za pravdu tezi, že fixní měnový kurz nevydrží dlouho, pokud v dané zemi bují inflace a zároveň vykazuje hluboké deficity ve vztahu k zahraničím. Do takové situace se postupně dostává Rumunsko. Rumunský lei sice není formálně svázán s kurzem eura, ale rumunská centrální banka se tak od počátku září chová a svými intervencemi drží kurz EUR/RON v blízkosti 4,9500.

Trhy úspěšně ignorují ECB
Evropská centrální banka (ECB) stále zdůrazňuje, že ani přes pokles cen plynu, elektřiny a pohonných hmot neplánuje ustoupit ze své měnové restriktivní strategie. Repo sazbu hodlá měnový výbor ve Frankfurtu zvýšit z aktuálních 2,50 % v minimálně dvou následujících krocích pokaždé o 0,50 %. A příležitost k prosadit první takový „hike“ bude mít už tento čtvrtek.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry CHF/JPY, AUD/USD a USD/NOK
V dnešní blogu se podíváme na analýzy měnových páru CHF/JPY, AUD/USD a USD/NOK z pohledu teorie, která byla zveřejněna poprvé v roce 1938 panem R. N. Elliottem. Podstata této teorie tkví v analýze vlnových cyklů v trzích, které se pravidelně opakují.


3 důvody, proč bitcoin poroste dále! | Investiční Memento #95
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 95. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?