Pátek 29. březen 2024 14:51
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Dukascopy new
reklama
Swissquote Bank
reklama
Fintokei ProTrader

Ranní komentář: Americké indexy na čerstvých maximech, pod tlakem je ale dolar

21.09.2018 07:32  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Včerejší seance přinesla výrazný růst rizikových aktiv, který pomohl americkým akciovým indexům vyhoupnout se opět na historické maximum, zatímco potopil dolar na většině měnových párů. Dolar přitom slábnul i navzdory dalšímu dobrému makru a hlavně navzdory pokračujícímu růstu dluhopisových výnosů, který by mu měl paradoxně pomáhat. Dnešek by se na trzích měl nést opět ve spíše optimistickém duchu a ze zajímavého makra čekáme tentokrát hlavně na výsledky z Kanady, která zveřejní čerstvá čísla o inflaci.

Dnešní fundamenty:

  • 09:15 Francouzský PMI pro výrobní sektor a sektor služeb (malý dopad)
  • 09:30 Německý PMI pro výrobní sektor a sektor služeb (malý dopad)
  • 10:00 Evropský kompozitní PMI (malý dopad)
  • 14:30 Kanadská inflace (střední dopad)
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Ranní komentář: Americké desetileté výnosy znovu nad 1,7 %, dolar přesto na většině párů stabilní
    Ani včerejší seance žádné větší změny na akciové trhy nepřinesla a ty si, stejně jako v pondělí, své ceny dál trpělivě drží. Zajímavé věci se však dějí na bezpečných přístavech v čele s dluhopisy, kde pokračuje výprodej, který už poslal desetileté americké výnosy zpět nad 1,7 %. Dolaru to ale zatím příliš nepomáhá, když společně s americkými výnosy rostou také výnosy v Evropě.
  • Ranní komentář: Americké desetileté výnosy zpátky pod 1.6 %, energie konečně klesají
    Akciové trhy za sebou mají další úspěšný týden. Americké indexy se vyhouply na nové historické maximum poté, co je v růstu podepřela kombinace solidních výsledků amerických společností a klesajících úrokových sazeb. Ty se v případě desetiletých splatností dostaly v USA pod hranici 1.60 %, a to i navzdory tržnímu výhledu trhu, který počítá s tím, že by už tento týden Fed mohl začít s taperingem.
  • Ranní komentář: Americké desetileté výnosy zpět nad 1.3 %. Zlato ztrácí, dolar a krypto rostou
    Finanční trhy zahájily týden v klidu a bez větších výkyvů. Na nízkých objemech se tak indexy v Evropě i v USA držely celý den na dosah pátečního close a klid zatím na většině akciových futures panuje také dnes.
  • Ranní komentář: Americké desetileté výnosy zpět nad 3.6 %, trh začíná Fedu věřit
    Akciové trhy navázaly na korekci z konce minulého týdne. K té pomohly velmi silné výsledky z amerického trhu práce a růst výnosů, který pokračoval na dluhopisovém trhu také včera. Tržní konsenzus díky tomu už začíná opět počítat s tím, že by Fed letos mohl zvednout sazby o 50bp., což začíná negativně doléhat nejen na akcie ale i na ostatní riziková aktiva.
  • Ranní komentář: Americké HDP klesá druhým kvartálem v řadě, AMZN a AAPL v reakci na výsledky rostou
    Americké HDP se v 2Q propadlo o 0.9 %, zatímco konsenzus počítal s růstem o 0.4 % a největší světová ekonomika se tak dostala do recese. Nálada na trzích je přesto pozitivní a americký index S&P500 dokázal i včera růst. Ze svých červnových low už přitom vystoupal o 11 %.
  • Ranní komentář: Americké indexy bez ohledu na rizika navyšují maxima
    Také včera dokázaly akciové indexy na celém světě růst a například v USA postupně navyšovaly svá historická maxima. Hrozba dalšího šíření koronaviru se tak do ocenění rizikových aktiv zatím výrazněji nepromítá, i když její dopad na ceny průmyslových kovů a ropy je i nadále zřetelný.
  • Ranní komentář: Americké indexy drží vysoké valuace, bitcoin ráno klesl pod 30 tis. USD
    Situace na akciových trzích se včera v USA stabilizovala. Technologie s Nasdaqem sice pokračovaly v mírném růstu, S&P 500 a Dow Jones si ale své ceny držely, zatímco v Evropě indexy zamířily do červených čísel a odepsaly několik desetin procenta.
  • Ranní komentář: Americké indexy korigují dřívější ztráty, ropa dá klesá. Dnes zasedá ECB
    Americké indexy včera likvidovaly část dřívějších zisků a připsaly si zajímavé zisky. Dařilo se především růstovým a technologickým společnostem, kterým pomohl pád delších výnosů, které se v USA u desetiletých splatností vrátily na dosah 3.2 %.
  • Ranní komentář: Americké indexy mají za sebou další silnou seanci, nervozita ale ani zdaleka nemizí
    Volatiltia na akciových trzích zůstává i nadále vysoká. Včera indexy dokázaly jen v USA růst o více než 4 %, když jim vedle nižšího ocenění pomohly i výsledky demokratických primárek a skutečnost, že se Joe Biden dostal před Bernieho Sanderse v celkovém počtu delegátů. Nálada na trzích zůstává stabilizovaná i dnes, i když téma koronaviru a jeho další šíření může prakticky kdykoliv sentiment znovu změnit výrazně k horšímu.
  • Ranní komentář: Americké indexy mírně v plusu, Evropa ztrácí.
    Máme za sebou klidný start do nového týdne, který byl na nové makro i fundamenty spíše chudší. Akciové indexy v USA dokázaly mírně růst. V růstu jim přitom pomáhaly především velké technologické společnosti, jako například FB, který včera přidal více než 3 %. Pod mírným tlakem byly naopak akcie v Evropě.
  • Ranní komentář: Americké indexy na letošních maximech, pomáhá hlavně lepší makro
    Včerejší seance pomohla akciovým indexům v Evropě i v USA do zelených čísel, a to především díky lepšímu než očekávanému makru, které přicházelo z Číny, Evropy i ze Spojených států. Nálada na trzích se tak postupně zlepšuje a indexy atakují svá nová letošní maxima. Pod tlakem jsou naopak bezpečné přístavy, v čele s japonským jenem, který včera slábnul na většině měnových párů. Dnes ráno pak začal ztrácet také AUD, kterému uškodil doprovodný komentář po zasedání australské centrální banky.
  • Ranní komentář: Americké indexy na novém historickém maximu, daří se i dolaru
    Akciové indexy včera dokázaly pokračovat v růstu, když jim výrazně pomohl hlavně optimismus ohledně výstupu ze zasedání zemí G20 a příměří, které na summitu uzavřeli americký a čínský prezident. Index S&P 500 tak vystoupal až na nová historická maxima a dařilo se také ostatním rizikovým aktivům. Na FX rostl na většině měnových párů hlavně dolar, kterému pomohly lepší výsledky ISM ve výrobě, které jsou v kontrastu se zhoršující se situaci ve výrobním sektoru v Evropě a v Číně. Díky optimismu na trzích pak ztrácela většina bezpečných přístavů v čele s JPY a drahými kovy. Dnešek bude bez důležitých fundamentů, což by mohlo i nadále svědčit hlavně risk-on sentimentu a většina aktiv by na včerejší pohyby mohla opatrně navázat.
  • Ranní komentář: Americké indexy na nových maximech, jednání o brexitu zatím bez výsledku
    Akciové trhy včera pokračovaly v pozvolném růstu, díky kterému se například americký Nasdaq a S&P 500 dostaly na nová historická maxima. Sentimentu výrazně pomáhá hlavně pokračující vakcinace a skutečnost, že je za dveřmi schválení další vakcíny, tentokrát od společnosti Moderna. Pokračují pak také jednání o fiskálním stimulu, který by snad měl být potvrzen ještě před vánoční přestávkou amerického kongresu
  • Ranní komentář: Americké indexy na nových maximech, obavy z delty zatím pozitiva nepřevažují
    Máme za sebou divoký týden. Ten přinesl výraznou pondělní korekci a ještě větší růst, který pomohl americkým indexům zakončit páteční seanci na historickém maximu. Přestože ve světě rostou obavy z dalšího šíření delta varianty covidu, trhy zůstávají klidné. K vysokým valuacím jim pomáhá masivní podpora vlád a centrálních bank, v kombinaci se silnou ekonomikou, pozitivní výsledkovou sezónou a velmi nízkými výnosy, které na desetiletých amerických splatnostech klesly až pod 1.3 %.
  • Ranní komentář: Americké Indexy na nových maximech, pandemii navzdory
    Minulý týden se na finančních trzích nesl v pozitivním duchu a akciové indexy v Evropě i v USA dokázaly mírně růst. V USA zůstávají indexy na úrovni historického maxima, když jim vydatně pomáhají hlavně zprávy o vakcíně a skutečnost, že by se s vakcinací mělo začít už v nejbližších dnech. Pandemická situace v USA se ale mezitím i tak zhoršuje, když počty nových nakažených i počty obětí dosahují na nová maxima, což některé americké státy nutí ke zpřísňování dosavadních opatření.
  • Ranní komentář: Americké indexy na nových maximech, rostou i čínské technologie
    Začátek týdne se na trzích nesl v pozitivním duchu a americké indexy dokázaly opět navýšit svá historická maxima. Korekce z minulého týdne je tak zdá se zapomenuta. K pozitivní náladě přispěl včera naříklad člen americké centrální banky Robert Kaplan, který uvedl, že by kvůli rizikům delta varianty mohl změnit svůj názor na načasování utahování QE. Kaplan přitom dříve tvrdil, že by Fed s utahováním měl začít dříve než později.
  • Ranní komentář: Americké indexy navyšují historická maxima, GBP dál mírně ztrácí
    Včerejší seance proběhla v pozitivním duchu, když americké indexy dokázaly znovu navýšit svá historická maxima a například index S&P 500 se přehoupl už přes hranici 3 200 dolarů. Ze zajímavých fundamentů jsme se včera dočkali hlavně zasedání Bank of England, která ale nakonec nijak nepřekvapila a sazby ponechala beze změny. Svým neutrálním komentářem pak část trhu zklamala, čímž dostala libru pod mírný prodejní tlak.
  • Ranní komentář: Americké indexy navyšují maxima, dolaru pomohl růst výnosů
    Minulý týden se na finančních trzích nesl v pozitivním duchu, k čemuž do značné míry přispěl hlavně výhled pro uvolňování měnové politiky a již tak nízké dluhopisové výnosy. Dnešní ráno zatím přineslo hlavně výsledky z Číny, kde tamní HDP rostlo nejpomaleji od roku 1992. Čísla HDP však byla doplněna čerstvými červnovými výsledky investic, maloobchodních tržeb a průmyslové produkce, které výrazně překonaly konsenzus a dodaly obchodníkům naději, že je zpomalování čínské ekonomiky snad konečně u konce. Čínská data dnes ráno pomáhají sentimentu, který by, díky absenci důležitého makra, z Evropy a z USA mohl zůstat i nadále pozitivní.
  • Ranní komentář: Americké indexy navyšují maxima, pomohly i klesající výnosy
    Americké akcie také včera navyšovaly svá historická maxima. S&P500 přidal 0.42 %, zatímco Nasdaq rostl o 0.81 %. K růstu indexům pomohly mj. i klesající výnosy, které u desetiletých splatností v USA klesly zpět na 1.55 %. Hlavním tématem na akciovém trhu zůstává i nadále výsledková sezóna. Výrazného růstu se včera díky výsledkům dočkaly například akcie společnosti Qualcomm, zatímco pod silným tlakem se ocitla Moderna a v after-market hodinách ještě společnost Peloton.
  • Ranní komentář: Americké indexy navyšují maxima, v růstu pokračují i ropa a zemní plyn
    Akciové indexy za sebou mají úspěšný týden. Platilo to hlavně pro indexy v USA, kde například index S&P 500 a Nasdaq rostly až na nové historické maximum poté, co přidaly 2.74 % a 2.35 %. Ještě více se pak dařilo indexu Dow Jones, který rostl o 3.44 %. Sentiment na trzích tak zůstává pozitivní, což dokazuje i pád implikované volatility. Stabilizací si pak prošla situace i na dluhopisovém trhu, nebo na většině měnových párů, kde se po dřívějším růstu americký dolar nyní dostal pod mírný prodejní tlak.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader