Sobota 14. prosinec 2019 19:03
reklama
Globtrex
reklama
XTB vikend
reklama
Dukascopy

Ranní videokomentář: Na trhy se vrátila dobrá nálada, nový týden bude především o Fedu

18.09.2017 07:38  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Minulý týden jsme a trzích byli svědky dalšího snížení averze k riziku, které vydatně pomohlo akciím, zatímco uškodilo drahým kovům, japonskému jenu a dalším bezpečným přístavům. Na devizovém trhu byla velkým tématem měnová politika. Platilo to hlavně o libře, na které po zasedání Bank of England dramaticky stouply šance na to, že bychom se letos mohli dočkat zvýšení úrokových sazeb. Měnová politika přitom zůstane tématem číslo jedna také v tomto týdnu, protože nás už ve středu čeká zasedání amerického Fedu. Dnešní seance by měla být na trzích spíše klidná, i když pozor na odpolední projev guvernéra Bank of England Carneyho.

Dnešní fundamenty:

 • 11:00 Finální revize CPI v eurozóně (malý dopad)
 • 17:00 Projev Marka Carneyho ve Washingtonu (střední dopad)
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Ranní videokomentář: Měny čeká důležitý týden, na akciích zatím panuje dobrá nálada
  Máme za sebou další klidný týden, během kterého úroveň rizikových přirážek zůstala nízká, což pomohlo hlavně rizikovým aktivům v čele s akciovými indexy. Ty pokračovaly v růstu v Evropě i v USA, když na týdenní bázi rostly v některých případech o více než 2 %. Minulý týden byl na důležité fundamenty spíše chudší, což přispělo ke stabilizaci hlavně na devizovém trhu. Výjimkou bylo euro, na které dolehlo mírné zklamání ze zasedání ECB. Nový týden bude na fundamenty ale podstatně bohatší, když nás vedle důležitého makra čeká hned trojnásobné zasedání centrálních bank v čele s americkým Fedem.
 • Ranní videokomentář: Nálada na trzích se opatrně zlepšuje, VIX se díky tomu vrací pod 15b.
  Máme za sebou další úspěšný týden pro americký dolar. Ten své pozice buď udržel, nebo je ještě mírně vylepšil, a to bez ohledu na o něco slabší výsledky z amerického trhu práce, které z USA přišly koncem minulého týdne. Nálada na trzích se navíc dál pozvolna zlepšuje, což potvrzuje hlavně úroveň implikované volatility, která se v případě VIX indexu vrátila pod hranici 15b. Trhy jsou tak viditelně klidnější, i když rizika, která je mohou dostat znovu pod prodejní tlak, stále existují. Jedním z nich je například diskuse nad uvalením cel na Evropu, která stále pokračuje ve Spojených státech. V novém týdnu čekáme hlavně na záplavu nového makra, v čele s výsledky americké inflace. Zajímavé ale bude také rozhodování o sazbách, které nás tentokrát čeká na Novém Zélandu a ve Velké Británii.
 • Ranní videokomentář: Nálada na trzích se pozvolna zlepšuje, potrápit je ale mohou znovu vyšší výnosy
  Minulý týden pomohl akciovým indexům získat pevnější půdu pod nohama a pomohl také ke snížení implikované volatility, která se v případě amerického VIX indexu dostala pod 20b. Nálada na trzích se tak pozvolna stabilizuje, ale býci na akciích zatím nemají vyhráno, když musejí dál netrpělivě sledovat pokračující růst dluhopisových výnosů, který může být katalyzátorem dalších výprodejů. Začátek týdne by však podle futures na US indexy měl proběhnout opět spíše v klidném duchu, k čemuž by mohla napomoci dnes i absence významnějšího makra a svátek v USA.
 • Ranní videokomentář: Nálada na trzích se začíná opatrně zlepšovat, USD mírně ztrácí
  Máme za sebou klidný týden, který konečně přispěl ke snížení implikované volatility a pomohl tak akciím znovu získat o něco pevnější půdu pod nohama. Téma obchodní války tak pozvolna ustupuje, což ale neznamená, že se nemůže kdykoli vrátit. Na devizovém trhu se pod tlak dostal americký dolar, který doplatil na neprolomení supportu na EURUSD a také na překvapivě dobré makro, které začalo koncem týdne přicházet z Evropy. Co se nového týdne týká, jeho start by měl být spíše optimistický, což signalizují i futures na akciové indexy. Z důležitých fundamentů jsme zvědavi hlavně na středeční zasedání Bank of Canada a čtvrteční americkou inflaci.
 • Ranní videokomentář: Náskok britských konzervativců se ztenčuje, libra díky tomu začíná ztrácet
  Včerejší seance přinesla zvýšenou volatilitu hlavně na ropu, která začala klesat i navzdory dohodě, že bude OPEC pokračovat v omezení produkčních kapacit ještě dalších devět měsíců. Zajímavá situace ale panovala také na GBP, kterou dostaly pod tlak výsledky HDP a dnes nad ránem i zprávy o tom, že se po teroristickém útoku v Manchesteru zmenšil náskok konzervativců před Labour party na pouhých 5 procentních bodů. Na akciových trzích ale panoval opět téměř absolutní klid, což signalizuje hlavně úroveň implikované volatility, která se po krátkém růstu z poloviny května znovu vrátila pod hranici 10b. Dnešek bude hlavně o amerických fundamentech, protože nás čekají výsledky amerických nových objednávek, růstu HDP a indexu spotřebitelské důvěry.
 • Ranní videokomentář: Na světových burzách vládne optimismus, trhy se připravují na růst amerických sazeb
  Finanční trhy za sebou mají velmi úspěšný týden, během kterého rostly americké indexy o tři a evropské indexy v některých případech dokonce až o sedm procent. Nálada na trzích zůstává i nadále optimistická a trhy jsou, alespoň podle úrovně implikované volatility, téměř bez rizik. Pozitivní sentiment by proto mohl vydržet i do nadcházejících dnů, které navíc přinesou další důležité fundamenty, v čele se středečním zasedáním Fedu, který by měl po roce opět zvýšit úrokové sazby. Středa a čtvrtek budou v tomto týdnu nejzajímavější obchodní seance, když přinesou společně s Fedem ještě zasedání Bank of England a sérii důležitých dat z USA i Británie.
 • Ranní videokomentář: Na trhy opět dolehly obavy z obchodní války, nálada se ale rychle stabilizovala
  Včerejší seance byla na trzích hodně nervózní, když trhy reagovaly negativně na americké zveřejnění seznamu položek Čínského dovozu, na které bude uvaleno clo. Nervozita byla patrná ale hlavně během dopoledne a s postupem času se situace dokázala stabilizovat, takže například v USA indexy nakonec zakončily obchodování v zelených číslech. Na to dnes ráno reagují také futures v Evropě a zatím se zdá, že by se čtvrteční obchodování mělo nést na trzích v podstatně klidnějším duchu. Z makra dnes čekáme hlavně na britské výsledky PMI. Na trzích počítáme spíše s klidnější seancí, když bude většina obchodníků pravděpodobně raději vyčkávat na mnohem důležitější zítřejší seanci.
 • Ranní videokomentář: Na trhy se vrací dobrá nálada, DAX zpět nad 12 200b.
  Včerejším tématem číslo jedna byl jednoznačně brexit, i když tentokrát se jednalo o téma spíše mediální. Ostré vyjednávání mezi EU a Británii pravděpodobně začne až po francouzských volbách, takže by do té doby obchodníci na libře mohli mít možná ještě trochu klidu, i když první politické komentáře a stanoviska mohou s librou začít pohybovat už v nadcházejících dnech. Trhy jinak zůstávají klidné a prakticky beze strachu, když se například index volatility VIX znovu propadl pod hranici 12b. Dnešek je bez klíčových dat a obchodování na většině trhů by mělo probíhat v poklidném duchu.
 • Ranní videokomentář: Na trhy se vrátila averze k riziku, těží z ní hlavně bezpečné přístavy
  Finanční trhy se v minulých dvou dnech dostaly znovu pod tlak, i když se výprodeje týkaly především Evropy. K růstu averze k riziku tentokrát pomohlo i vyjádření ECB, která varovala před situací v italském bankovním sektoru, kde je úroveň problematických úvěrů proti zbytku eurozóny i nadále vysoce nadprůměrná, což platí především pro třetí největší italskou banku Monte de Paschi di Siena. Růst averze k riziku naopak výrazně pomáhá klasickým bezpečným přístavům, jakými jsou například dluhopisy, na měnovém trhu pak měny USD a JPY a na komoditách především drahým kovům v čele se zlatem. Dnešek přinese ze zajímavých fundamentů hlavně britskou průmyslovou produkci a americký ADP report z pracovního trhu. I přes zvýšenou nervozitu se celkový fundament od začátku týdne příliš nezměnil a dnešní ráno zatím signalizuje, že by se situace na trzích měla znovu spíše stabilizovat.
 • Ranní videokomentář: Na trhy se vrátila dobrá nálada, nový týden bude opět hlavně o datech
  Americké prezidentské volby v minulém týdnu nakonec dokázaly přispět ke zpevnění dolaru, výraznému růstu akciových indexů a ještě většímu růstu dluhopisových výnosů po celém světě. Situace na trzích se ale koncem týdne začala konečně stabilizovat a volatilita se vrátila zpět k běžným úrovním. V tomto týdnu se pravděpodobně obchodníci začnou soustředit znovu především na „klasické“ makro a nově příchozí data z USA, která napoví více o šancích na prosincové zvýšení amerických sazeb. Ty jsou zatím velmi slušné a jen velmi slabá data z USA tuto skutečnost mohou změnit.
 • Ranní videokomentář: Na trhy se vrátila nervozita, dnes OPEC a data z Kanady
  Na finanční trhy se včera začala vracet nervozita, která tentokrát nesouvisela jen s obchodní válkou, ale také s děním v Itálii, které se již začalo podepisovat na ocenění italských dluhopisů. Indexy tak zamířily do červených čísel a ještě tak navýšily ztráty, které během tohoto týdne nabraly. Na devizové, trhu byl tentokrát pod tlakem americký dolar, který slábnul na většině měnových párů. Úspěšnou seanci za sebou má pak britská libra, které výrazně pomohlo zasedání Bank of England, které zvýšilo šance na srpnový růst úrokových sazeb. Dnes by mělo být tématem číslo jedna na trzích zasedání zemí kartelu OPEC. Pozor ale i na makro z Kanady, které může CAD výrazně rozpohybovat.
 • Ranní videokomentář: Na trzích panoval klid před bouří. Změní Jackson Hole směřování centrálních bank?
  Finanční trhy se ve čtvrtek daly jen obtížně přesvědčit k zajímavějším pohybům. Na vině je fundament týdne – dnešní setkání centrálních bankéřů v Jackson Hole v USA. To nemusí přinést takřka vůbec nic, ale také může znamenat zásadní změnu měnových politik centrálních bank s dopadem hlavně na měnový trh. Pozornost je primárně upřena na ECB, od které se brzy očekává ukončení období uvolněné měnové politiky. V případě Fedu se pak hraje o další zvýšení úrokových sazeb. Eurodolar si ve čtvrtek držel velmi úzké obchodní rozpětí, ale volatilitou neoplývaly ani další měnové páry. Zajímavá je také situace na ropě, kde se otevřel spread Brent – WTI nejvíce za poslední 2 roky.
 • Ranní videokomentář: Na trzích zatím vládne optimismus, nový týden bude o britských datech a ECB
  Minulý týden se na finančních trzích nesl ve výrazně pozitivním duchu, když se americké akciové indexy dostaly na nová historická maxima a prudkého růstu se dočkaly také indexy v Evropě a v USA. Volatilita na většině finančních aktiv je dnes mimořádně nízká, což znamená, že trh do nadcházejících dnů před sebou nevidí téměř žádná další rizika. V novém týdnu se obchodníci zaměří především na data z Británie, která mohou více napovědět o tom, zda Bank of England přistoupí v srpnu ke snížení úrokových sazeb. Za pozornost pak bude stát také čtvrteční zasedání Evropské centrální banky. Dnešek je na data chudý a obchodování se pravděpodobně ponese v klidném duchu a na nízkých objemech.
 • Ranní videokomentář: Německé volby vyhrála Merkelová, euro zůstává nad 1,19 EURUSD
  Máme za sebou volební víkend, který přinesl volby v Německu a na Novém Zélandu. V obou zemích výsledky odpovídají očekáváním, i když v Německu přece jen překvapil hlavně růst protiimigrační AfD. Merkelová by však koalici i tak měla poskládat společně s FDP a Zelenými, takže si ve funkci německé kancléřky zajistí i čtvrtý mandát. Euro reagovalo na víkendové volby mírným negativním gapem, ale své ztráty začalo už v průběhu pondělního rána brzy likvidovat. Nový týden bude na nové fundamenty podstatně chudší než týden minulý, i když i tentokrát se dočkáme několika zajímavých momentů. Dnes pozor na německý index IFO a na projev Maria Draghiho v Bruselu.
 • Ranní videokomentář: Německý DAX pokračuje v konsolidaci, dnes kanadské CPI
  Akciové indexy v Evropě i v USA se včera propadly do červených čísel, ale z několikadenní konsolidace v bočním trendu ...
 • Ranní videokomentář: Německý DAX znovu na maximech, dnes britský PMI a americký ISM
  Minulý týden se na finančních trzích nesl opět ve velmi pozitivním duchu a nic na tom nezměnily ani páteční slabší výsledky z amerického trhu práce. VIX zůstává pod hranicí 10b. a americké indexy společně s Evropskými znovu navyšují svá historická maxima, takže na náznak závažnější korekce i nadále neúspěšně čekáme. Nadcházející týden bude na fundamenty bohatý. Čeká nás zasedání centrálních bank Austrálie a eurozóny, řada nových makrodat a také britské parlamentní volby, takže by měl být nový týden na trzích rozhodně aktivnější než minulý. Začátek týdne by se však měl nést spíše v pomalejším tempu, a to díky svátkům ve Francii a Německu.
 • Ranní videokomentář: Nervozita na akciových trzích zatím neklesá
  Včerejší seance přinesla data z britského trhu práce a Evropské PMI jejichž dopad na GBP a EUR byl ale nakonec poměrně malý. Stejné pak platilo také o minutes ze zasedání Fedu, takže se po včerejšku celkový fundament na hlavních měnových párech nijak výrazněji nezměnil. Stabilní přitom zůstává situace také na akciových trzích, i když na těch stále platí, že úroveň rizikových přirážek zůstává vysoko nad tím, co bylo běžné během minulého roku. Dnes na trzích pozor hlavně na makro z Británie a Kanady.
 • Ranní videokomentář: Nervozita na trzích přetrvává, býci ale vystrkují růžky
  Středa přinesla opět nervózní seanci, která se projevila na Forexu, akciových i komoditních trzích. V průběhu dne se ale situace měla tendenci postupně uklidňovat. Ztráty německého DAXu nakonec nepřekonaly půl procenta a podobně na tom byla také Wall Street. Asijské akcie už dnes ráno dokonce rostly. Ztráty postupně mazal také americký dolar, který na EURUSD nakonec ukončil seanci v mírném zisku. Libra přes výraznou volatilitu také nezaznamenala výraznější trend. Japonský jen tlačila vzhůru riziková averze, i když se býci na páru USD/JPY snažili o korekci. Australský dolar dnes ráno stabilizoval pokles nezaměstnanosti na čtyř a půl letá minima. Na komoditních trzích se po zveřejněných zásobách v USA uklidnila ropa.
 • Ranní videokomentář: Nervozita z trhů zatím nemizí, dnes výsledky PMI a ISM
  Máme za sebou týden, který byl opět hodně nervózní, i když v pátek přinesl mírnou úlevu v podobě dohody EU na dalším postupu při řešení uprchlické krize. Trhy ale více než uprchlická krize trápí (zatím) americká obchodní politika, která je strašákem posledních několik týdnů a která bude znervózňovat obchodníky pravděpodobně i v týdnech nadcházejících. Na trzích se toho proto příliš nemění, a to ani navzdory pátečnímu zpevnění evropské měny, které pomohl právě výstup ze summitu EU. Dnes pozor na výsledky PMI/ISM, nebo na výstup z jednání mezi CDU a její sesterské CSU, jejichž neshody ohledně uprchlíků ohrožují existenci německé vlády.
 • Ranní videokomentář: Nervózní trhy znovu mírně rostou, obchodníci ale stále ve vyčkávacím režimu
  Po velmi dobrém startu do nového týdne včera na trzích zavládl klid a většina finančních aktiv si svou cenu pouze podržela. Trhy zůstávají ve vyčkávacím režimu, a i když nervozita kolem brexitu částečně polevila, obchodníci pravděpodobně nebudou chtít vstupovat do větších pozic před zveřejněním výsledků čtvrtečního referenda. I od dnešní seance proto čekáme spíše klidné obchodování v bočním trendu.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB vikend