Libra silnější díky vyšší inflaci, akcie opět v zelených číslech

12.09.2017 15:27  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Dobrá nálada ze začátku týdne se na trzích drží také dnes. Indexy již sice nerostou tak jako včera, přesto ale zůstávají v zelených číslech, když jen v Evropě přidávají okolo půl procentního bodu. Úterní seance je zatím bez špatných zpráv, takže evropské indexy mohou pozvolna dotahovat ztráty, které v minulých týdnech nabraly. Částečně jim k tomu pomáhá i evropská měna, která i dnes mírně ztrácí na páru s americkým dolarem.

Co se nového makra týká, tím nejzajímavějším dnes byly určitě výsledky z Británie, která zveřejnila čerstvé údaje o inflaci. Ta v minulém měsíci vystoupala z 2,6 % na 2,8 %, což byl výsledek ještě o desetinu vyšší než s čím počítal většinový konsenzus. Dvě desetiny nad konsenzem (na 2,7 %) pak skončila také jádrová inflace, takže obchodníci na librových párech po dnešku rozhodně mají o čem přemýšlet. Inflace totiž v Británii zůstává na zvýšených úrovních, což dopoledne přiživilo spekulace na to, že by nakonec vyšší inflační taky mohly přimět Bank of England ke zvýšení úrokových sazeb. Šance na jejich růst ještě během letošního roku je stále malá, ale i tak docela zajímavě vzrostla, když se v reakci na britská data vyhoupla na 36 %.


Pravděpodobnost že v Británii letos vzrostou sazby stoupla na 36 %

Libra samozřejmě na zveřejněná čísla musela reagovat a na páru s dolarem se vyhoupla nad 1,32 GBPUSD. Zítra nás čekají ještě čísla z britského trhu práce a ve čtvrtek zasedání Bank of England, takže na libře tento týden ještě bude docela veselo.

Z ostatních měn dnes stojí za zmínku také NZD, který roste díky novozélandským předvolebním průzkumům, nebo JPY, který kvůli postupnému snižování averze k riziku navázal dnes na svůj včerejší výprodej a oslabil až na 110 USDJPY.

Oproti včerejšku se částečně uklidňuje situace na drahých kovech, ale docela volatilní je pro změnu ropa, které dnes odpoledne pomohly zprávy o tom, že se OPEC chystá prodloužit svou dohodu o snížení produkci o další tři měsíce. Své zisky si však podržet nedokázala a po třetí hodině o ně začala rychle přicházet.

Americká seance je dnes bez důležitých dat, takže během odpoledne žádné divoké pohyby na trzích nečekáme. Dobrá nálada se na trzích zatím drží, což by mělo osvědčit hlavně rizikovým aktivům a po včerejším prolomení historického maxima na amerických akciích by nás nepřekvapilo, kdyby indexy své historické rekordy dál pozvolna navyšovaly.

Sdílení článku:
Facebook

Čtěte více

 • Libra se po zasedání BoE podívala pod 1,41 GPB/USD, Brexit je globálním rizikem
  Dnešní zasedání Bank of England nepřineslo zásadní překvapení. Hlavní sazba zůstává dle očekávání na 0,5 % už 87 měsíc...
 • Libra se ráno propadla, koruna své zisky naopak drží
  Česká koruna si v posledních dnech řekla o pozornost tím, že se posunula proti euru pod psychologických 26,00 a své zisky drží. Nic se na tom nemění ani dnes ráno, kdy se koruna může nadále opírat o rostoucí krátké české výnosy. Kurz se prakticky nemění a setrvává blízko 25,85, tedy zhruba úrovně, kde v roce 2013 ČNB spustila intervence.
 • Libra s eurem míří vzhůru, zatímco akciím ráno došel dech
  Zatímco asijské akcie rostly, Evropa začíná poklesem. Peníze se však nepřelévají do bezpečných dluhopisů ani zlata, u kterých sledujeme minimální změny oproti včerejšku. Eurodolar včera zaváhal po vystoupení šéfa Fedu, ale poté se vydal vzhůru a nyní se blíží 1,1400. Také libra proti dolaru posiluje, zatímco japonský jen naopak ztrácí.
 • Libra se vrací nad 1,29 GBPUSD. Růst dává smysl, ale i tak možná stojí na vratkých základech
  Býci na libře zdá se nemají dost. Po výrazném zpevnění z minulého týdne dnes libra získala čerstvý vítr do plachet a pokračuje v růstu. Na páru s dolarem se už vyhoupla krátce nad 1,29 GBPUSD a dostala se na nejvyšší úroveň od loňského října.
 • Libra se vyhoupla nad 1,41 GBPUSD, solidní zisky si připisuje také na páru s eurem
  Výsledky z britského trhu práce jsou venku a žádné překvapení se zdá se nekoná. Počty žadatelů o podporu v nezaměstnanosti sice mírně zklamaly, když rostly o 8,6 tis. osob (trh čekal jen 2,3 tis.), mnohem důležitější statistiky mezd však trefily konsenzus přesně, když meziročně rostly podle očekávání o 2,5 %. Přičteme-li k těmto výsledkům i stabilní a hlavně velmi nízkou míru nezaměstnanosti (4,3 %), máme za sebou report, který celkovou situaci na libře z fundamentálního hlediska nemění ani o milimetr.
 • Libra se vzdaluje od klíčových bariér
  Krátkodobý pohled: Libra k dolaru depreciuje 0,1% d/d na 1,556. Trh minulý týden pokračoval v nadějném růstu daném ...
 • Libra se zapřela, nemíní ustoupit
  Libra k dolaru posiluje 0,1% d/d na 1,644. Malá mezitýdenní změna vůbec neznamená nezáživné obchodování, naopak byl...
 • Libra si dnes výrazně polepšila, pomohla jí také Bank of England. Akcie mezitím pokračují v konsolidaci
  Dnešek je hlavně o libře. Čtvrteční seance sice ještě neskončila, už teď je ale jisté, že může zanechat poměrně výraznou stopu na librových párech. Britská měna se totiž dočkala hned dvou dobrých zpráv. O rozhodnutí britského nejvyššího soudu jsme psali již dopoledne na tomto místě. Britský parlament nyní musí dát premiérce pro schválení aktivace článku padesát zelenou, což by mohlo samotnou aktivaci minimálně pozdržet. Další dobré zprávy přišly odpoledne, kdy o sazbách rozhodovala Bank of England. Ta sice sazby ponechala podle očekávání beze změny, v doprovodném komentáři ale docela jasně naznačila, že její dřívější příslib, tedy že by na brexit mohla reagovat ještě jedním snížením sazeb, pro tuto chvíli vypršel. BoE navíc zveřejnila čtvrtletní inflační report, který na tiskové konferenci okomentoval její guvernér Carney a i z jeho vyjádření bylo zřejmé, že banka bere v potaz robustní růst britské ekonomiky, který se rozchází s jejími původními předpoklady, podle kterých měla Británie již v těchto měsících začít viditelně zpomalovat.
 • Libra silnější díky možné dohodě nad irskými hranicemi, akcie kvůli daňovým škrtům v USA v zelených číslech
  Začátek týdne na finančních trzích zatím nezvykle aktivní. Mohou za to nejen víkendové události v USA, ale i nové zprávy týkající se vyjednávání o brexitu, které dnes vydatně pomáhají britské libře.
 • Libra silnější díky novému průzkumu YouGov, evropské akcie zůstávají v klidu
  I ve středu zatím na evropských akciových trzích panuje klid. Akciové indexy sice mírně ztrácí, od začátku obchodní se...
 • Libra silnější kvůli sektoru služeb. Díky klidu na trzích naopak ztrácí tradiční bezpečné přístavy
  Ani dnešek zatím stojaté vody na akciových trzích příliš nerozvlnil a obchodníci na hlavních světových burzách znovu pouze přešlapují na místě. Evropské indexy dnes svou cenu znovu pouze udržují a ke zvýšené aktivitě je nevybídlo ani čerstvé makro, které přišlo z Evropy a z USA. Německý DAX proto zůstává v okolí 12 250 euro a dál se drží na dohled historického maxima, které vytvořil v roce 2015.
 • Libra silnější navzdory varování Bank of England, akcie v Evropě i v USA naopak znovu ztrácí
  Na finanční trhy se dnes začíná pomalu vkrádat nervozita. Po včerejší nevýrazné seanci, kterou americké indexy zakončily mírně v červených číslech, se dnes ztráty prohlubují. V Evropě indexy klesají o více než procento a v USA futures na akciové indexy odepisují přibližně půl procenta.
 • Libra si s lepšími čísly opět nějak neví rady
  Britské výsledky HDP máme za sebou a čísla jsou to rozhodně pozitivní. Ekonomika rostla v 1Q o 0,5 % a meziročně dokonce o 2,3 %, což je v obou případech výsledek dvě desetiny nad většinovým konsenzem. Británie prostě nezpomaluje, a to bez ohledu na tržní konsenzus nebo názor Bank f England. Vděčí za to hlavně spotřebitelské poptávce, která zůstává robustní. Reakce na libře je ale přinejmenším rozpačitá. Zatím je stále ještě brzy na jakoukoli analýzu dnešního pohybu, ale posuďte sami. Nejsme asi jediní, kdo od libry čekal trochu více.
 • Libra s klíčovými oporami klade odpor
  Libra dnes k dolaru zpevňuje o 0,2% d/d na 1,578. Libra zpevnila zejména po lednovém indexu nákupních manažerů služ...
 • Libra slábne na fónu smíšených dat v průmyslové výrobě.
  Libra otevřela týden snížením vůči dolaru USA a klesla do hladiny 1,6700. Momentálně pár GBP/USD klesá na 0,24%, obc...
 • Libra slábne na fónu smíšených dat v průmyslové výrobě.
  Libra otevřela týden snížením vůči dolaru USA a klesla do hladiny 1,6700. Momentálně pár GBP/USD klesá na 0,24%, obc...
 • Libra slábne na všech měnových párech, akcie si své ocenění i na závěr týdne udržují
  Po předchozích dvou seancích je dnes ekonomický kalendář na důležité fundamenty podstatně chudší, ale na objemech to zatím vidět není. Přestože v Evropě většina indexů dnes osciluje okolo svých včerejších zavíracích cen, celkové volume je dnes na evropských burzách vysoce nadprůměrné a pohybuje se běžně přibližně 50 % nad dlouhodobým průměrem. Na volatilitě to však zatím vidět není a indexy si své ceny z minulých seancí dál bez větších problémů udržují, když například německý DAX zůstává stabilní nad hranicí 13 tis. euro.
 • Libra stabilní před projevem Theresy Mayové
  Britská premiérka v 16:30 promluví v parlamentu. Tématem bude její plán "B" při vystupování z EU, který je nezbytný kvůli fiasku, který její původní plán utrpěl minulý týden při hlasování v parlamentu. Přestože zatím nevíme, co přesně bude chtít poslancům sdělit, šance na nalezení shody napříč politickou scénou zůstávají malé.
 • Libra stále na dostřel ročnímu maximu
  Libra dnes k dolaru posiluje o 0,1% d/d na 1,623. Trh může mít problém nyní dále růst a přiblížit se n...
 • Libra stráca na trhu
  Po vyhlásení agentúry Standard/Poor´s o tom, že udržiava negatívny výhľad UK ekonomiky a po tom...

Nejčtenější zprávy

 
reklama
Bernstein Bank - seminar
 
Bossa mentoring

Užitečné nástroje

FX sazby

MěnaSazbaMěnaSazba
EUREUR0.00 %USAUSD2.50 %
GBPGBP0.75 %AUDAUD1.50 %
CADCAD1.75 %NZDNZD1.75 %
CHFCHF-0.75%JPYJPY-0.10%
 

Kurzy obchodování

Bře
23

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Dub
13

Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy na FOREXu

FXstreet.cz představuje unikátní seminář s hostem - Patrikem Urbanem, který působil jako profesionální trader na Wall Streetu. Praktické použití technické analýzy, Price Action a obchodní systémy ziskových traderů. Kromě Patrika Urbana na semináři jako host vystoupí také full-time trader Jakub Hodan.

Kvě
18

Exkluzivní VIP seminář: Obchodujte jako bankovní trader!

Představujeme vám exkluzivní seminář, který účastníky semináře posouvá mezi tradingovou elitu. V průběhu semináře se dozvíte veřejně nedostupné informace o tom, jak ve skutečnosti funguje forex, pravdu o retailových brokerech a další veřejně nedostupné informace z obchodování bank a tradingu na institucionální úrovni.

Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:


Thomson reuters ČTK Bloomberg

reklama
CLEO.one
reklama
3cAnalysis
reklama
CLEO.one
reklama
Bernstein Bank - seminar