Pátek 26. únor 2021 13:41
reklama
Purple Trading ziskovost
reklama
Dukascopy
reklama
Capital.com

Libra se vzdaluje od klíčových bariér

11.06.2013 11:55  Autor: HighSky Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Krátkodobý pohled: Libra k dolaru depreciuje 0,1% d/d na 1,556. Trh minulý týden pokračoval v nadějném růstu daném položením základů na 1,5 koncem května. Impulzivní posílení překonalo 1,543 a 1,551 ale bylo potlačeno těžkou bariérou 1,561 a 1,569 – 1,573 případně 1,58. Hlavními podporami jsou 1,543, 1,527, 1,52, 1,511 a 1,5.

Střednědobý pohled: Trh v uplynulých týdnech potvrdil uzavření jarního korektivního rostoucího trendu respektem a zachováním hlavní rezistenční brány 1,557 – 1,574 případně 1,58 (jejich případné potvrzené překonání by popřelo propad libry z prvního čtvrtletí). Případným překonáním podpor 1,543, 1,528, 1,52 a 1,514 se tak vytváří solidní prostor k poklesu s cílovými střednědobými podporami  1,504 případně 1,483.

gbpusd, denní komentář

Dlouhodobý pohled: Libra v prvním čtvrtletí roku nabrala významně klesající trend, který akceleroval s tím jak libra propadla několika důležitými dlouhodobými podporami. Oslabení bylo ještě větší než v případě eura či švýcarského franku k dolaru. Propadem libry se otevřela brána dalšímu značnému oslabení a zacílováním dlouhodobé  úrovně 1,423.

Josef Kvarda
Analytik
HighSky Brokers 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Libra se oklepala z US voleb jako první a navazuje na růst z minulého týdne.Růst evropských výnosů mezitím stále nepolevuje
  Pokračujeme v klidném povolebním obchodování. Západní svět dnes slaví den veteránů a přestože je většina burz otevřených, ekonomický kalendář je na data chudý a většina finančních aktiv si svou cenu v klidném bočním trendu drží. Zobchodované objemy přitom zůstávají i nadále nadprůměrné a v případě evropských indexů jsou stále přibližně 50 % nad třicetidenním průměrem. Německý DAX si od rána připisuje přibližně tři desetiny procenta, zatímco ve Španělsku nebo Británii indexy své včerejší zisky korigují a klesají o procento.
 • Libra se po pádu konsoliduje, koruna dál balancuje kolem 26,00
  Čtvrteční obchodování Wall Street nakonec docela vyšlo. Poté sice svými výsledky zklamala Nvidia a dolehla i na celý polovodičový sektor, ale asijské a poté i evropské akcie jsou na tom dobře. Sledujeme lehký nárůst zájmu o akcie na úkor bezpečných dluhopisů. Rizikovější dluhopisy na periferii eurozóny dnes mírně rostou na ceně.
 • Libra se po zasedání Bank of Englad vrací pod 1,32 GBPUSD, evropské akcie i euro zatím stabilní
  Čtvrteční seance je na trzích zatím hlavně o libře, která to dnes docela schytala po zasedání Bank of England. Samotné rozhodnutí překvapivé nebylo, když sazby zůstaly beze změny a pro jejich růst hlasovali podle očekávání jen dva z osmi členů Výboru pro měnovou politiku. Librové býky ale zrovna nepotěšil hlavně ekonomický výhled, který BoE trochu nečekaně snížila, a radost jim neudělaly ani její opatrné komentáře na adresu brexitu, který pro banku stále představuje riziko, jenž pravděpodobně bude do budoucna doléhat na její ochotu výrazněji utahovat měnovou politiku. Libra tak dnes v reakci na zveřejnění verdiktu a nového ekonomistického výhledu začala slábnout a na páru s dolarem se propadla zpět pod hranici 1,32 GBPUSD.
 • Libra se po zasedání Bank of England propadla na 1,2850 GBPUSD. Evropské indexy zůstávají i nadále v naprostém klidu
  Dnešek je hlavně o zasedání Bank of England (BOE), takže to podstatné z jejího rozhodnutí a inflačního reportu v následujících několika bodech:
 • Libra se po zasedání BoE podívala pod 1,41 GPB/USD, Brexit je globálním rizikem
  Dnešní zasedání Bank of England nepřineslo zásadní překvapení. Hlavní sazba zůstává dle očekávání na 0,5 % už 87 měsíc...
 • Libra se ráno propadla, koruna své zisky naopak drží
  Česká koruna si v posledních dnech řekla o pozornost tím, že se posunula proti euru pod psychologických 26,00 a své zisky drží. Nic se na tom nemění ani dnes ráno, kdy se koruna může nadále opírat o rostoucí krátké české výnosy. Kurz se prakticky nemění a setrvává blízko 25,85, tedy zhruba úrovně, kde v roce 2013 ČNB spustila intervence.
 • Libra se snaží vzdorovat volnému pádu. Akcie, dluhopisy a dolar před Fedem postrádají jasný směr
  Volný pád libry k dolaru pokročil až na 1,2120, odkud se kurz dnes dopoledne zvedá na 1,2175. Fundamentální situace je pro libru nepříznivá, když stále stoupá riziko tvrdého brexitu, negativních ekonomických dopadů a obratu měnové politiky směrem k nižším sazbám. Tuto možnost by mohla BoE ostatně naznačit už ve čtvrtek. Technicky se libra snaží zachytit lokálních minim z října 2016 až března 2017. Pokud však kurz klesne pod podporu u 1,2070, vstoupí do vod neprobádaných od 80. let.
 • Libra s eurem míří vzhůru, zatímco akciím ráno došel dech
  Zatímco asijské akcie rostly, Evropa začíná poklesem. Peníze se však nepřelévají do bezpečných dluhopisů ani zlata, u kterých sledujeme minimální změny oproti včerejšku. Eurodolar včera zaváhal po vystoupení šéfa Fedu, ale poté se vydal vzhůru a nyní se blíží 1,1400. Také libra proti dolaru posiluje, zatímco japonský jen naopak ztrácí.
 • Libra se vrací nad 1,29 GBPUSD. Růst dává smysl, ale i tak možná stojí na vratkých základech
  Býci na libře zdá se nemají dost. Po výrazném zpevnění z minulého týdne dnes libra získala čerstvý vítr do plachet a pokračuje v růstu. Na páru s dolarem se už vyhoupla krátce nad 1,29 GBPUSD a dostala se na nejvyšší úroveň od loňského října.
 • Libra se vyhoupla nad 1,41 GBPUSD, solidní zisky si připisuje také na páru s eurem
  Výsledky z britského trhu práce jsou venku a žádné překvapení se zdá se nekoná. Počty žadatelů o podporu v nezaměstnanosti sice mírně zklamaly, když rostly o 8,6 tis. osob (trh čekal jen 2,3 tis.), mnohem důležitější statistiky mezd však trefily konsenzus přesně, když meziročně rostly podle očekávání o 2,5 %. Přičteme-li k těmto výsledkům i stabilní a hlavně velmi nízkou míru nezaměstnanosti (4,3 %), máme za sebou report, který celkovou situaci na libře z fundamentálního hlediska nemění ani o milimetr.
 • Libra se zapřela, nemíní ustoupit
  Libra k dolaru posiluje 0,1% d/d na 1,644. Malá mezitýdenní změna vůbec neznamená nezáživné obchodování, naopak byl...
 • Libra si dnes výrazně polepšila, pomohla jí také Bank of England. Akcie mezitím pokračují v konsolidaci
  Dnešek je hlavně o libře. Čtvrteční seance sice ještě neskončila, už teď je ale jisté, že může zanechat poměrně výraznou stopu na librových párech. Britská měna se totiž dočkala hned dvou dobrých zpráv. O rozhodnutí britského nejvyššího soudu jsme psali již dopoledne na tomto místě. Britský parlament nyní musí dát premiérce pro schválení aktivace článku padesát zelenou, což by mohlo samotnou aktivaci minimálně pozdržet. Další dobré zprávy přišly odpoledne, kdy o sazbách rozhodovala Bank of England. Ta sice sazby ponechala podle očekávání beze změny, v doprovodném komentáři ale docela jasně naznačila, že její dřívější příslib, tedy že by na brexit mohla reagovat ještě jedním snížením sazeb, pro tuto chvíli vypršel. BoE navíc zveřejnila čtvrtletní inflační report, který na tiskové konferenci okomentoval její guvernér Carney a i z jeho vyjádření bylo zřejmé, že banka bere v potaz robustní růst britské ekonomiky, který se rozchází s jejími původními předpoklady, podle kterých měla Británie již v těchto měsících začít viditelně zpomalovat.
 • Libra silnější díky možné dohodě nad irskými hranicemi, akcie kvůli daňovým škrtům v USA v zelených číslech
  Začátek týdne na finančních trzích zatím nezvykle aktivní. Mohou za to nejen víkendové události v USA, ale i nové zprávy týkající se vyjednávání o brexitu, které dnes vydatně pomáhají britské libře.
 • Libra silnější díky novému průzkumu YouGov, evropské akcie zůstávají v klidu
  I ve středu zatím na evropských akciových trzích panuje klid. Akciové indexy sice mírně ztrácí, od začátku obchodní se...
 • Libra silnější díky vyšší inflaci, akcie opět v zelených číslech
  Dobrá nálada ze začátku týdne se na trzích drží také dnes. Indexy již sice nerostou tak jako včera, přesto ale zůstávají v zelených číslech, když jen v Evropě přidávají okolo půl procentního bodu. Úterní seance je zatím bez špatných zpráv, takže evropské indexy mohou pozvolna dotahovat ztráty, které v minulých týdnech nabraly. Částečně jim k tomu pomáhá i evropská měna, která i dnes mírně ztrácí na páru s americkým dolarem.
 • Libra silnější kvůli sektoru služeb. Díky klidu na trzích naopak ztrácí tradiční bezpečné přístavy
  Ani dnešek zatím stojaté vody na akciových trzích příliš nerozvlnil a obchodníci na hlavních světových burzách znovu pouze přešlapují na místě. Evropské indexy dnes svou cenu znovu pouze udržují a ke zvýšené aktivitě je nevybídlo ani čerstvé makro, které přišlo z Evropy a z USA. Německý DAX proto zůstává v okolí 12 250 euro a dál se drží na dohled historického maxima, které vytvořil v roce 2015.
 • Libra silnější navzdory varování Bank of England, akcie v Evropě i v USA naopak znovu ztrácí
  Na finanční trhy se dnes začíná pomalu vkrádat nervozita. Po včerejší nevýrazné seanci, kterou americké indexy zakončily mírně v červených číslech, se dnes ztráty prohlubují. V Evropě indexy klesají o více než procento a v USA futures na akciové indexy odepisují přibližně půl procenta.
 • Libra si s lepšími čísly opět nějak neví rady
  Britské výsledky HDP máme za sebou a čísla jsou to rozhodně pozitivní. Ekonomika rostla v 1Q o 0,5 % a meziročně dokonce o 2,3 %, což je v obou případech výsledek dvě desetiny nad většinovým konsenzem. Británie prostě nezpomaluje, a to bez ohledu na tržní konsenzus nebo názor Bank f England. Vděčí za to hlavně spotřebitelské poptávce, která zůstává robustní. Reakce na libře je ale přinejmenším rozpačitá. Zatím je stále ještě brzy na jakoukoli analýzu dnešního pohybu, ale posuďte sami. Nejsme asi jediní, kdo od libry čekal trochu více.
 • Libra s klíčovými oporami klade odpor
  Libra dnes k dolaru zpevňuje o 0,2% d/d na 1,578. Libra zpevnila zejména po lednovém indexu nákupních manažerů služ...
 • Libra slábne na fónu smíšených dat v průmyslové výrobě.
  Libra otevřela týden snížením vůči dolaru USA a klesla do hladiny 1,6700. Momentálně pár GBP/USD klesá na 0,24%, obc...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy