Pondělí 17. únor 2020 07:46
reklama
BOSSA report
reklama
Dukascopy
reklama
XTB live trading

Spekulace o dalším uvolňování v Číně podporují v Asii riziko

19.04.2012 16:11  Autor: Saxo Bank  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk
Na začátku asijské seance se vynořily další spekulace o tom, že se Čína chystá přistoupit k uvolnění měnové politiky, což vytvořilo solidní základnu pro riziko. Tyto spekulace vycházejí ze zprávy tiskové agentury Xinhua, ve které se „oznamuje“ (podle nejmenovaného úředníka centrální banky), že se centrální banka chystá zvýšit reverzní repo operace a snížit požadovaný poměr rezerv, aby uvolnila likviditu. V souladu s tendencí k uvolňování měnové politiky, která je v platnosti od konce roku 2011, dodal: „Přijmeme komplexní a účinná opatření, abychom mohli v příhodnou dobu a příhodným tempem provést rychlou úpravu politiky a tím zajistit trvalý a přiměřený růst, pokud je o peněžní zásobu a úvěry, udržet likviditu bankovního systému na rozumné úrovni a podpořit stabilní a relativně rychlý hospodářský růst.“ Toto oznámení přichází navzdory tomu, že data z minulého týdne ukazují na to, že v březnu došlo ke zvýšení objemu bankovních půjček a k růstu celkové peněžní zásoby M2 na tříměsíční maxima.

Kromě spekulací ohledně Číny se pozornost soustředila na Japonsko, zejména na obchodní bilanci za březen a vystoupení guvernéra BoJ M. Širakawy. V březnu byl zaznamenán další schodek, ale mnohem nižší, než trh předpokládal. Vývoz se poprvé za šest měsíců neočekávaně obrátil do plusu, když meziročně vzrostl o 5,9 %, avšak vysoké náklady na energie způsobily meziroční nárůst dovozu o 10,5 %, což mělo za následek deficit ve výši 82,6 mld. JPY (po přebytku ve výši 29,4 mld. JPY v předchozím měsíci činily konsenzuální odhady -223,2 mld. JPY). Vzhledem k poptávce po automobilech byl vývoz do USA impozantní, zatímco vývoz do Číny byl slabý, když po propadu o 13,9 % v předchozím měsíci klesl tentokrát o 5,9 %.

Guvernér BoJ M. Širakawa řekl totéž, co včera viceguvernér, když prohlásil, že BoJ je skutečně odhodlána k rozsáhlému uvolnění měnové politiky, a upozornil, že pokud centrální banka svým slibům nedostojí, oslabí to důvěru veřejnosti ve státní instituce. Dodal, že než dojde k dalšímu zlepšení, bude se globální ekonomika muset vypořádat s mnoha dalšími obtížnými úkoly, a znovu zdůraznil, že měnová politika musí brát na zřetel nejen inflaci, ale také finanční nerovnováhu (zářným příkladem čehož je Evropa). Reakce USDJPY nebyla sice tak silná jako včera, ale stačilo to dnes k tomu, aby JPY zůstal pod pokličkou. Další významné zasedání BoJ proběhne 27. dubna.

Trhem včera zahýbala GBP v reakci na zdravější údaje o nezaměstnanosti a méně holubičímu zápisu ze zasedání BoE, které dalo impuls k posilování. Počet žadatelů o dávky v nezaměstnanosti se po dolů revidovaných 4,9 % v předchozím měsíci snížil v březnu na 4,9 %, rovněž poklesla i míra nezaměstnanosti ILO za období tří měsíců do února, a to z 8,4 % na 8,3 %. Zápis z posledního zasedání BoE ukázal, že arciholubice A. Posen již netrvá na dalším kvantitativním uvolňování, zato se ale diskutovalo o znepokojující povaze aktuálního tempa růstu. Připomínáme, že A. Posen vystoupí se svými stanovisky v průběhu dneška, takže se s posunem v jeho postoji budeme moci blíže seznámit.

Naproti tomu EUR se vůči dolaru propadlo až k úrovním kolem 1,3050, jelikož se pod tlak dostal španělský akciový trh a J. Weidmann z ECB hovořil o omezeních v programu odkupu dluhopisů ze strany ECB a nevidí důvod jednat o třetí vlně dlouhodobějších refinančních operací (LTRO). Pár EURGBP se v důsledku toho propadl na svou nejnižší úroveň od konce srpna 2010. V USA nebyla zveřejněna žádná makrodata, takže se Wall Street horko těžko snažil udržet si včerejší pozitivní momentum, a nevýrazné zisky předních technologických společností IBM a Intel tak dávaly důvod k vybírání zisků.
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Specialista na hypotéky vám vždy poradí a pomůže
  Je i pro vás jednou z těch věcí, které chcete a potřebujete to, dohodnout se s někým, kdo je jedničkou ve svém oboru? ...
 • Speciální report: Druhotné efekty intervencí ČNB - propad basis swapů
  Kurz koruny vůči euru se zhruba od poloviny července nachází těsně nad hranicí kurzového závazku, kde dalšímu posilování zabraňuje svými intervencemi Česká národní banka. Během července skoupila centrální banka na trhu přes 1 mld. EUR za nově vytvořenou korunovou likviditu. Srpnové intervence byly pravděpodobně ještě výraznější, když se kurz prakticky nepohnul od úrovně 27 CZK/EUR. Stejná situace panovala i v první polovině září.
 • Speciální report: Jak těžce zasáhne koronavirus světovou ekonomiku a finanční trhy?
  Šíření koronaviru je hlavním tématem dění na finančních trzích v posledních seancích. Přestože dosud zasáhl hlavně Čínu, tak jeho důsledky jsou citelné po celém světě. Zatím je velmi těžké odhadovat celkové škody, které virus napáchá. V této analýze se budeme snažit zmapovat situaci a podíváme se také na to, na jaké trhy by se měli obchodníci zaměřit.
 • Speciální Report: Opravdu má Tesla hodnotu 100 miliard dolarů?
  Ve světě biliónových valuací na Wall Street by "pouhých" 100 mld. dolarů nemuselo nikoho omráčit. Nicméně pokud tato částka stačí na druhou nejlépe ohodnocenou světovou automobilku, která produkuje 25 krát méně automobilů než další výrobce automobilů v pořadí, tak by to leckoho mohlo překvapit. Pokud navíc vezmeme v úvahu raketový růst akcií z posledních týdnů, tak i zkušení obchodníci připouštějí, že se nejedná o standardní tržní situaci. Kvartální finanční report, který bude zveřejněn v tomto týdnu, více napoví, zda současné ohodnocení automobilky odpovídá realitě.
 • Speciální report: Zlato roste díky napětí na Středním východě
  Cena zlata se postupně zvyšuje už několik posledních let. V minulém roce zlato výrazně posílilo i přes dobrou náladu na finančních trzích. Obchodníci jsou si vědomi, že centrální banky se na trzích angažují stále více a snaží se diverzifikovat portfolio nákupem drahých kovů. Stimulace ekonomiky má své limity a bezpečné přístavy v portfoliu snižují riziko. Napětí na Blízkém a Středním východě je dalším faktorem, který hraje ve prospěch žlutého kovu.
 • Speciální vánoční nabídka od UWC
  United World Capital ("UWC") vám hrdě oznamuje spuštění tří nových vánočních bonusových programů. Počínaje 3. p...
 • SPECIÁLNÍ ZPRÁVA: KYPR ZAPOČAL VYJEDNÁVÁNÍ O BAILOUTU
  Michailis Sarris, nově zvolený Ministr financí ve vládě prezidenta Nikose Anastasiedese se včera setkal v Bruselu se s...
 • SPECIÁLNÍ ZPRÁVA O KYPRU: PODMÍNKY BAILOUTU ZŮSTAVAJÍ NEJASNÉ
  Na svém nočním pondělním jednání, se evropští ministři financí domluvili na bailoutu pro Kypr, avšak podmínky zůstavaj...
 • SPECIÁLNÍ ZPRÁVA O KYPRU: Troika na Kypru pokračuje v kritických vyjednáváních
  SPECIÁLNÍ ZPRÁVA O KYPRU: Trojka na Kypru pokračuje v kritických vyjednáváních Kypr bude tento týden pokračovat...
 • Spekulace na snížení sazeb ECB rostou
  Kurz EUR/USD se během včerejší seance posunul k hranici 1,30 EUR/USD. Tento pohyb byl ovlivněn především...
 • Spekulace o ECB gradují a pomáhají dluhopisům. Akcie pod lehkým tlakem
  Soustředění na ECB graduje a na trzích se před jednáním objevují spekulace, které však v zásadě nevybočují z očekávání. Bankéři mají podle zdrojů Bloombergu debatovat o podmínkách nového kola TLTRO. Vedle toho sníží prognózu inflace i růstu ekonomiky tak, aby ospravedlnila prodloužení tohoto programu. Z našeho pohledu s tím lze souhlasit, otázkou jsou konkrétní čísla z nové prognózy a nastavení dodávek likvidity. Teprve tyto informace by trhům měly ukazovat směr, jenže se je dozvíme až zítra (v druhém případě možná i později).
 • Spekulace o ECB vylepšily tržní náladu, ale přitížily euru
  Dnešek na hlavních trzích začal dost negativně, a to zejména na akciích v Asii i Evropě. Dolehly na ně firemní výsledky, které podtrhly nejistotu o dalším vývoji výsledkové sezóny a výhledech konfrontovaných s očekávaným ekonomickým zpomalením.
 • Spekulace o sazbách přebila data i rakety. Jen slábne, libra jede dál
  Finanční trhy na závěr týdne předvedly solidní odolnost vůči raketovému testu KLDR i slabým americkým datům. Nakonec přece jen negativní vývoj převládl, jenže kvůli očekáváním o měnové politice.
 • Spekulace o „velmi blízkém“ downgradu zemí eurozóny od S&P posílají dolů akcie i euro
  „Zdroje z EU říkají, že downgrady S&P pro ratingy zemí eurozóny mohou přijít...
 • Spekulace před ECB pomáhají euru vzhůru
  Společná evropská měna včera utrpěla pouze menší ztráty i přes podporu, kterou dostal dolar v podobě nových amerických dat. Euro využívalo rostoucích evropských výnosů, do kterých se promítaly spekulace před dnešním jednáním ECB. Zdá se, že spekulace o výsledku jednání centrální banky jsou ve hře také dnes ráno, kdy se eurodolar zvedá na 1,0555 EURUSD.
 • Spekulace přes mobil – vysoké zisky a vysoká rizika
  Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často rizika. Projděme si takovou situaci na konkrétním investičním příkladu.
 • Spekulanti sázejí na výrazný růst cen ropy
  Velké finanční i nefinanční společnosti, které pravidelně obchodují s ropou, očekávají její návrat nad 100 USD za barel, poprvé od roku 2014. Důvodem má být neochota zemí OPEC kompenzovat výpadek produkce spojeného s americkými sankcemi na Irán.
 • Spekulantů na pokles EURUSD opět přibývá
  Hlavní měnový pár EURUSD udržel díky vývoji v posledních dnech své stěžejní pásmo rostoucího trendového kanálu, kdy...
 • Spekulujte na pokles EURO/CZK
  Koruna může posílit už začátkem dubna 2017, podmínka pro uvolnění kurzu měny padla již v prosinci loňského roku. Během inflace koncem roku vzrostly ceny o dvě procenta, to je nejvíce za poslední 4 roky. Zdražily zejména potraviny a pohonné hmoty. Levnější by naopak měly být zahraniční dovolené.
 • S&P: Grécko čaká druhá a väčšia reštrukturalizácia
  Podľa ratingovej agentúry Standard and Poors čaká Gr&eac...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral Markets Affil