Úterý 16. července 2024 04:47
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Fintokei Payout
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept

NZD/USD v krátkodobém horizontu prochází pullbackem

04.07.2024 10:26  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

NZD/USD se po dosažení dna 0,5851 v polovině dubna nacházel v agresivním rostoucím trendu a v červnu se vyšplhal na šestiměsíční maximum 0,6220. Od té doby se však pár dostal pod silný prodejní tlak, přičemž dalšímu poklesu prozatím brání 200denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA). Pokud by se medvědi pokusili cenu stlačit níže, okamžitý support by se mohl nacházet na úrovni 0,6048. Níže by ochranu před poklesem mohla poskytnout na úrovni 0,5972. Překonání této zóny by mohlo otevřít dveře k minimu z roku 2024 na úrovni 0,5851. Případně, pokud pár nastoupí k oživení, mohla by se na úrovni 0,6109 ukázat jako první barikáda, kterou budou muset býci překonat. Další růst by se pak mohl zastavit u úrovni 0,6170 před půlročním maximem na úrovni 0,6220. Ještě výše by růst páru mohla omezit na úrovni 0,6257. NZD/USD v krátkodobém horizontu prochází pullbackem, přičemž dokončení zlatého kříže mezi 50denní a 200denní SMA nedokázalo tento propad zvrátit. Nicméně situace by se mohla ještě zhoršit v případě, že cena rozhodně prorazí pod 200denní SMA.

Vývoj měnového páru NZD/USD (denní graf - D1):


Autor článku: Line Bin, externí analytik, InstaForex.eu

Upozornění: Tyto informace jsou poskytovány neprofesionálním a profesionálním klientům v rámci marketingové komunikace. Neobsahují a neměly by být chápány jako investiční poradenství nebo investiční doporučení, ani nabídku či výzvu k zapojení se do jakékoliv transakce nebo strategie s finančními nástroji. Minulá výkonnost není zárukou ani předpovědí budoucí výkonnosti.

Instant Trading EU Ltd. nepřebírá žádnou odpovědnost za přesnost nebo úplnost poskytnutých informací nebo jakoukoli ztrátu vyplývající z jakékoli investice založené na analýze, predikci nebo jiných informacích. Jakékoliv obchodní rozhodnutí je vždy pouze nezávislým a výlučným rozhodnutím klienta.

Varování před riziky: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 69.34 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • NZD/USD se stáhl ze svého tříměsíčního maxima
  NZD/USD se po dosažení dna 2024 na úrovni 0,5851 v polovině dubna nachází v agresivním rostoucím trendu a minulý týden zaznamenal nové tříměsíční maximum. Ačkoli se pár v pátek dostal pod silný prodejní tlak kvůli silnější než očekávané zprávě NFP, v posledních několika seancích se snaží své ztráty smazat. Pokud by se býci pokusili posunout cenu výše, okamžitou rezistenci by mohli nalézt na úrovni 0,6170.
 • NZDUSD se stahuje ze 4měsíčních maxim
  Reserve Bank of New Zealand se na dnešním zasedání rozhodla ponechat sazby beze změny. Oficiální hotovostní sazba zůstala nezměněna na 5,50 %, což je v souladu s očekáváním trhu. Toto rozhodnutí však vyvolalo skok na trhu NZD, přičemž NZD/USD se přidal k nedávnému růstu. Tento krok byl způsoben revizí směrem nahoru k prognózám úrokových sazeb RBNZ a také jestřábími komentáři guvernéra RBNZ Orra.
 • NZD/USD se stále drží pod klesající trendovou čárou
  NZD/USD se nachází ve stabilním klesajícím trendu od svého odmítnutí z úrovně 0,6373 na konci prosince. Tento týden pár klesl na čerstvé dvouměsíční minimum poté, co porušil 200denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA), ale býci se ubránili a získali jej zpět. Vzhledem k tomu, že se indexy RSI i MACD nacházejí ve svých záporných zónách, mohla by se cena vrátit ke svému 200dennímu SMA, který se v současnosti nachází na úrovni 0,6082.
 • NZD/USD se vrací ke klesající trendové čáře
  NZD/USD vstoupil do týdne pozitivně, protože během středečního asijského obchodování bylo zasedaní ohledně úrokových sazeb s výsledkem 5,50 %. Pár protáhl pondělní odraz mírně nad 200denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA), aby prozkoumal úrovni 0,6070. Tato oblast v letošním roce zatím omezovala jak vzestupné, tak i sestupné pohyby. Proto se očekává, že vítězství nad ní dodá více paliva současné býčí akci a posune cenu směrem k předběžné trendové linii rezistence na úrovni 0,6140.
 • NZD/USD se vrací k vrcholu klesajícího kanálu
  NZD/USD se solidně odráží od svého minima z roku 2023 na úrovni 0,5772 a na začátku prosince dosáhl čerstvého čtyřměsíčního maxima 0,6221. Od té doby se pár vrátil níže, přičemž dalšímu poklesu bránil 200denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA). Pár vymazal nedávnou korekci po včerejším zasedaní Fedu v tomto roce, kde se rozhodovalo o úrokových sazeb. Výsledek je stejný jako minulé zasedaní s výsledkem 5.50%. První barikáda je v klesající trendové čáře kolem úrovně 0,62540, kterou budou muset býci překonat. Další růst by se pak mohl zastavit na nedávném maximu 0,63913.
 • NZDUSD se vrací nad 0,73. Pomohly čerstvé předvolební průzkumy
  Jedna zajímavost k novozélandskému dolaru. Na Novém Zélandu se konají příští víkend parlamentní volby a NZD začíná být docela citlivý na předvolební průzkumy. Dnešní ráno je toho jednoznačným důkazem. Agentura Newshub and Reid Research zveřejnila odhady volebního výsledku podle kterých by Národní strana současného novozélandského premiéra mohla obdržet ve volbách dostatek hlasů na to, aby získala většinu v parlamentu. Podle nového průzkumu stouply preference National Party v září o 4 % na 47,3 %, zatímco preference Labour party klesly na 37,8 %.
 • NZD/USD se vrací zpátky na svoje minimum
  NZD/USD se na začátku týdne pěkně odrazil až k úrovni 0,6000, ale 20denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA) se před zveřejněním údajů o pracovních místech v USA ukázal jako silná překážka a omezil zisky kolem 0,5967. Obrat ukazatelů hybnosti směrem vzhůru živí optimismus, že býci mohou zůstat ve hře i v nadcházejících seancích.
 • NZD/USD stále prudce klesá
  NZD/USD po červencovém vrcholu na pětiměsíčním maximu 0,6410 prudce klesá. Páru se však podařilo dočasně zastavit svůj ústup po odrazu od úrovně 0,5902. Krátkodobé oscilátory aktuálně naznačují, že pozitivní momentum se zvyšuje, ale medvědí síly mají nadále navrch. Konkrétně ukazatel MACD posiluje, ale drží se pod nulou i červenou signální linií, zatímco ukazatel RSI se po odrazu od hranice 30 přeprodaných bodů pohybuje hluboko v záporném pásmu.
 • NZDUSD - Technická analýza: Americký dolar posiluje
  Měnový pár dnes prolomil úroveň 200denního průměru. Aktuálně se pohybuje při 0,8440 NZDUSD. SHORT pozice...
 • NZD/USD: unexpected improvements in the trade balance
  Today, at 01:45 (GMT+3) the data on trade balance in New Zealand became known. This index has unexpectedly improved be...
 • NZD/USD v neustálém klesajícím trendu
  NZD/USD se po celý rok 2023 pohybuje v neustálém klesajícím trendu a v říjnu dosáhl nového ročního minima 0,5772. Ačkoli pár v poslední době vykazoval určité známky života, jeho odraz se zastavil kolem úrovně 0,6000, přičemž 50denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA) prozatím zastavil pokles.
 • NZDUSD vyhráva pri predaji dolára
  Včera večer sme videli výsledky globálnej aukcie mlieka, ktorá za posledné týždne bola výrazným iniciátorom pohybov na NZDUSD. S tým, ako sa ceny...
 • NZDUSD vystřelil po zasedání Fedu a novozélandském HDP vzhůru (TA+FA,D1)
  Po včerejším zasedání Fedu se nám fundamentálně změnila situace také na páru NZDUSD. Rychlý růst páru však kromě holub...
 • NZD/USD vytváří dvojitý vrchol
  NZD/USD klesá a reaguje na úterní tříměsíční maximum 0,6085. Jedná se o agresivní rally z minima z listopadu na úrovni 0,6017, když býci na NZD/USD využili nedávného rozsáhlého oslabení USD. Podařilo se jim vytvořit býčí sérii vyšších maxim a vyšších minim, ale aby tato formace zůstala neporušená, musí se další lokální koryto nacházet nad úrovní 0,5939. Mezitím se zdá, že se formuje formace protažený dvojitý vrchol, přičemž k tomu, aby se tato struktura stala aktivní, je zapotřebí pohyb pod hladinu 0,5772 neckline.
 • 📈NZDUSD zaznamenal nárast po rozhodnutí RBNZ❗
  Rezervná banka Nového Zélandu na dnešnom zasadnutí ponechala sadzby nezmenené, vydala však prognózy naznačujúce, že hotovostná sadzba môže v druhej polovici roku 2022 stúpať. NZD po rozhodnutí zaznamenala nárast a počas európskych obchodných hodín pokračuje v posilňovaní voči iným hlavným menám.
 • NZD/USD zažívá korekci v býčím trendu
  NZD/USD je dnes v zelených číslech, ale nadále se pohybuje v rozmezí. Zdá se, že účastníci trhu jsou v režimu vyčkávání a medvědi se snaží vyvolat další korekci, aby získali zpět část ztrát, které utrpěli během říjnového až prosincového vzestupu. Podařilo se jim udržet NZD/USD pod trendovou linií listopadu 2023, ale pravděpodobně potřebují tento týden silnější údaje z USA, aby NZD/USD zatlačili ještě níže. Momentové indikátory zůstávají většinou stranou.
 • NZD/USD zažívá silný pullback
  Od svého minima z roku 2023 na úrovni 0,5772 se NZD/USD nacházel ve strmém vzestupném trendu a vytvářel po sobě jdoucí vyšší maxima. Vzestup se však zastavil kolem klesající fáze 0,6536 a pár zažil silný pullback. Pokud medvědí tlaky přetrvají a cena překoná 200denní jednoduchý klouzavý průměr, mohla by se setkat s okamžitým supportem na úrovni 0,6064.
 • NZD/USD znovu propadl pod své minimum
  NZD/USD se po dosažení nového pětiměsíčního maxima 0,6410 v polovině července ocitl ve strmém klesajícím trendu. Přestože se pár v posledních dvou týdnech obchodoval beze změny, v předešlých seanci klesl na čerstvé devítiměsíční dno 0,5858 a poté ztráty zmírnil. Momentové ukazatele jsou silně nakloněny na medvědí stranu.
 • NZD / USD – 13. 6. 2019
  Novozélandský dolar konsoliduje v blízkosti 10ti denního minima, protože investoři vsadili na to, že rezervní banka Nového Zélandu bude muset znovu pohybovat parametry IR (po květnovém uvolnění monetární politiky), protože účinet pohybu sazeb nesplňuje představy RBA.
 • NZD / USD – 18. 12. 2018
  NZD/USD se pohybuje kolem kruciální hodnoty 200-DMA, pár se obchoduje o 0,95% výše okolo 0,6869. Kiwi roste díky novým výsledkům novozélandské obchodní důvěry, která ukázala, že míra pesimismu mezi firmami se v prosinci zvýšila – oproti předchozímu měsíci. Údaje, které byly zveřejněny dnes v průběhu asijské seance ukázaly, že důvěra podnikatelů v NZ vzrostla v prosinci na -24,1 oproti listopadovým -37,1. Trh se nyní soustředí na údaje o HDP ve třetím čtvrtletí. Očekává se, že ekonomika by se měla růst o 2,8 procenta. Výrazné překvapení by mohlo vést k posílení NZD.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO král