Čtvrtek 22. únor 2024 14:16
reklama
Purple trading AI
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster

Cena SOL prolomí 100 dolarů – proč by Solana mohla získat dalších 10 %?

08.02.2024 10:49  Autor: BidAskBit  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Solana získává býčí momentum nad 100 dolarů. Cena SOL signalizuje nový růst a mohla by dále růst k úrovni 112 dolarů.

– Cena SOL zahájila nový růst od supportu 93,20 USD vůči americkému dolaru

– Cena se nyní obchoduje nad úrovní 98 dolarů a jednoduchým klouzavým průměrem 100 (4 hodiny)

– Na 4hodinovém grafu měnového páru SOL/USD došlo k proražení nad hlavní medvědí trendovou linii s rezistencí na 96 dolarech (zdroj dat: Kraken)

– Pár by mohl pokračovat v růstu, pokud překoná hladiny odporu 102,50 a 105,00 dolarů

Cena Solany znovu získává býčí momentum

Cena Solany vytvořila základnu nad zónou podpory 93,20 USD a nedávno zahájila nový růst nad úrovněmi 96 a 98 dolarů došlo ke slušnému růstu.

Cena vzrostla o více než 7 % a došlo k pohybu nad úroveň 100 USD, čímž překonala Bitcoin a Ethereum. Během tohoto růstu cena překonala úroveň 76,4% Fib retracementu klesajícího pohybu ze swingového maxima 102,46 USD na minimum 93,17 USD.

Kromě toho došlo na 4hodinovém grafu páru SOL/USD k proražení nad hlavní medvědí trendovou linii s rezistencí na úrovni 96 dolarů. Solana se nyní obchoduje nad úrovní 98 dolarů a 100 jednoduchým klouzavým průměrem (4 hodiny).

Okamžitá rezistence se nachází poblíž hladiny 102,50 dolarů. Další hlavní rezistence se nachází poblíž hladiny 105 dolarů. Úspěšné uzavření nad rezistencí 105 dolarů by mohlo nastartovat další výrazný růst. Další klíčová rezistence se nachází poblíž úrovně 112 dolarů. Jakékoli další posílení by mohlo poslat cenu k úrovni 120 dolarů.

Jsou v systému SOL podporovány poklesy?

Pokud se SOL nepodaří překonat rezistenci 105 dolarů, mohlo by dojít ke korekci směrem dolů. Počáteční podpora směrem dolů se nachází poblíž úrovně 98 USD.

První významnější podpora se nachází poblíž úrovně 96 dolarů a 100 jednoduchého klouzavého průměru (4 hodiny), pod kterým by cena mohla otestovat cenu 93,20 dolarů. Pokud dojde k uzavření pod hladinou podpory 93,20 dolarů, mohla by cena v nejbližší době klesnout k hladině podpory 85 dolarů.

Technické ukazatele

4hodinový ukazatel MACD – ukazatel MACD pro měnový pár SOL/USD nabírá na tempu v býčí zóně

4hodinový ukazatel RSI (index relativní síly) – Index RSI pro měnový pár SOL/USD se nachází nad úrovní 50

Hlavní úrovně podpory – 96 USD a 93,20 USD

Hlavní úrovně odporu – 102,50 USD, 105 USD a 112 USD


Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Cena ropy zaznamenala pokles aj napriek klesajúcim zásobám v USA
  Zásoby ropy v USA zaznamenali počas minulého týždňa pokles o 5,08 milióna barelov, pričom sa očakával pokles o 2,443 milióna barelov. Zásoby benzínu zaznamenali nárast o 1,5 milióna barelov oproti očakávanému poklesu o 1,479 milióna barelov, pričom zásoby destilátov zaznamenali nárast o 3,72 milióna barelov oproti očakávanému poklesu o 1,479 milióna barelov. Zásoby ropy v Cushingu sa zvýšili o 0,784 milióna barelov.
 • Cena ropy zažívá volný pád. Pumpaři však hrají mrtvého brouka
  „Kartel OPEC a jeho spojence trápí přebytek ropy na trhu, který vede k prudkému poklesu cen. Na svém jednaní se zřejmě dohodnou, že nebudou dál navyšovat těžbu. Oproti tomu řidiči se mohou radovat, čerpací stanice postupně začnou zlevňovat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
 • Cena ropy znovu klesá. Saúdové nečekaně zvýšili produkci zpět nad 10 mil. barelů
  Dnešek je hodně špatným dnem především pro ropu. Zatímco na většině trhů panuje klid, když obchodníci nervózně vyčkávají na zítřejší Fed, cena ropy se propadá o dvě procenta a navazuje tak na výprodej z minulého týdne. Důvod? Saúdové dnes oznámili, že zvýšili denní produkci ropy zpět nad 10 mil barelů, jako reakci na nedostatečné snižování produce ze strany ostatních zemí, které nedrží listopadovou dohodu. Saúdský ministr energetiky Khalid Al-Fatih zároveň uvedl, že Saúdové nebudou nést náklady snižování produkce do nekonečna. Zatím je sice brzy na jakékoli závěry, ale nezdá se, že by byly vnitřní rozpory mezi členskými zeměmi OPEC zažehnány. Další vývoj uvnitř ropného kartelu tak bude velmi zajímavé sledovat, protože pokud členové OPEC nenajdou společnou řeč a začnou znovu válčit navyšováním produkce, mohla by se ropa začít znovu prudce propadat. Obchodníci na ropě to moc dobře vědí a jejich reakce tomu odpovídá.
 • Cena ropy zůstává uvězněna ve formaci trojúhelníku
  Cena ropy se na začátku tohoto obchodního týdne odrazila až k 79,92 USD. Zatím vidíme známky odmítnutí. Cena zůstává uvězněna uvnitř formace trojúhelníku s rezistencí na horní hranicí na úrovni 80,50 USD. Cena se teď dostala na významnou krátkodobou rezistenci a je citlivá na pohyb ke spodní hranici trojúhelníku, která poskytuje support zhruba na úrovni 73–74 USD. Neschopnost udržet se nad 76 USD zvýší šanci na test spodní hranice trojúhelníku. Uvnitř trojúhelníku je stále prostor a my bychom mohli být po několik seancí svědky bočního pohybu ceny. Obchodníci musí být opatrní a trpěliví.
 • Cena Solana se vrací, pohyb nad 34 USD zůstává zásadní
  Cena Solany konečně prolomila hranici 30 USD a překlopila tuto úroveň do podpůrné linie. SOL za posledních 24 hodin vzrostl o 6 %. Za poslední týden se coin posunul o 4 %.
 • Cena Solana vzrostla o 8 % a vytvořila kulaté dno, co se bude dít dál?
  Cena SOL za posledních 24 hodin vzrostla o 8 % a vykreslila tak vzestupný graf. Za poslední týden altcoin vzrostl o téměř 17 %.
 • Cena Solany dosáhne 333 dolarů?
  Technický analytik Captain Faibik na X (dříve Twitter) napsal, že cena Solana [SOL] by mohla být na cestě k 333 USD.
 • Cena Solany (SOL) za týden vzrostla o téměř 30 % a předstihla tržní kapitalizaci Dogecoinu (DOGE)
  Cena Solany (SOL) se za posledních sedm dní posunula o téměř 30 % a nyní se obchoduje nad hranicí 26 dolarů, protože se tato kryptoměna rychle vzpamatovává z pádu FTX a vývojáři na ní dále staví.
 • Cena solany testuje oblast rezistence cloudu
  Cena Solany se v průběhu posledních několika hodin odráží od 78–82 USD a cena čelí klíčové krátkodobé oblasti rezistence. Na úrovni 82 USD se nachází oblast rezistence Kumo (cloud). Oblast rezistence cloudu je rozšířena z 82 na 86 USD, takže dokud se cena bude držet uvnitř této oblasti, bude trend neutrální. Nad tímto rozmezím získáme býčí signál.
 • Cena SOL dosáhla 41 dolarů, co se ale děje v ekosystému Solana?
  Solana (SOL) si na trhu kryptoměn získala značnou pozornost a za posledních 30 dní překonala své kolegy s působivým 79% růstovým trendem. Vzhledem k tomu, že její cena nadále stoupá, objevily se dotazy týkající se reakce ekosystému Solana na tento prudký nárůst.
 • Cena SOL – překoná hranici 15 USD?
  Za posledních 7 dní se cena mince vyšplhala o více než 9 %. Ačkoli se SOL může pomalu pohybovat směrem vzhůru, z technického hlediska se altcoin zotavil a v nadcházejících obchodních seancích by se mohlo uskutečnit rally.
 • Cena SOL roste, jaký je další cíl? 
  Cena Solany začala tento týden dobře i přes neklidné podmínky na krypto trhu. Býci se za posledních 24 hodin unavili a altcoin se propadl o 3 %. Za posledních 7 dní cena SOL vzrostla o téměř 6 %.
 • Cena SOL stoupla o 10 %, když býci Solany dosáhli nového maxima nad 125 USD
  Solana roste o více než 10 % a zrychluje nad 105 USD. Zdá se, že se cena SOL připravuje na proražení směrem vzhůru nad zónu odporu 125 USD.
 • 💿 Cena striebra je najvyššia od marca
  Cena striebra vyskočila o viac ako 2% na najvyššiu hodnotu za viac ako mesiac, keď sa dolár pohyboval okolo štvortýždňového minima a výnosy na amerických vládnych dlhopisoch zostali pod maximami z minulého mesiaca aj napriek lepším než očakávaným ekonomickým údajom z USA, čo motivovalo investorov presúvať prostriedky do bezpečných prístavov s cieľoch ochrany proti možnému nárastu inflácie. Začiatkom tohto týždňa inflácia spotrebiteľských cien v USA za marec vyskočila na 2,6%, čo je najvyššia hodnota od augusta 2018, čo však bolo iba mierne nad trhovým konsenzom vo výške 2,5%, a to najmä kvôli bázickému efektu.
 • Cena striebra vzrástla na najvyššiu úroveň od septembra 2017
  Cena striebra dnes prudko rastie o 1,3% a dosahuje najvyššiu úroveň od septembra 2017, takmer 17,90 dolárov za uncu. Vzácne kovy výrazne získavajú uprostred neistoty, ktorá znižuje výnosy dlhopisov na celom svete a znižuje alternatívne náklady na držbu týchto aktív. Cena striebra od konca mája prudko vzrástla o 25%.
 • 💿Cena striebra vzrástla o 3%📈
  Ceny drahých kovov sa prudko zvyšujú, pretože investori sa ponáhľajú za bezpečnými aktívami v dôsledku rastúcich obáv týkajúcich sa rastúcej inflácie a globálnej energetickej krízy. Počas dnešného obchodovania cena zlata stúpla o 2,2% na 1 794 dolárov za uncu, zatiaľ čo striebro pridalo viac ako 3,0% a obchoduje sa okolo 23,15 dolára za uncu. Najnovšie údaje o CPI v USA ukázali, že inflácia zostáva vysoká a pravdepodobne posilní postoj Fedu k tomu, aby začal obmedzovať svoj program nákupu aktív. Niektorí ekonómovia sa domnievajú, že takéto rozhodnutie centrálnej banky v kombinácii s pretrvávajúcou energetickou krízou, ktorá negatívne ovplyvňuje produkciu mnohých tovarov, by mohlo viesť k stagnácii a striebru a iným drahým kovom sa v takom prostredí zvyčajne darí. Navyše, slabší výnos dolára a nižšie výnosy na dlhopisoch pozitívne ovplyvňujú ceny striebra.
 • Cena stříbra dnes prudce vylétla na mnohaleté maximum. Vzhůru ji ženou amatérští investoři ze sociální sítě Reddit, kteří tak revoltují proti Wall Streetu
  Cena stříbra dnes prudce vylétla, o více než deset procent, na svoji nejvyšší cenovou úroveň za téměř osm let, tedy za celé období od února 2013. Na londýnské burze se cena drahého kovu vyšplhala až na třicet dolarů za unci. Už v minulém týdnu přitom stříbro zdražilo o šest procent. Přitom citelně nahoru šly také akcie některých ze společností, jež stříbro těží.
 • Cena stříbra je na letošním minimu, nátlak je i na cenu zlata
  V posledních pár dnech cena zlata a především stříbra opět klesly. Cena stříbra kleska až na nejnižší cenovou úroveň od listopadu minulého roku. Kurz poklesl pod trend, který vznikl po pádu ceny začátkem srpna. Momentálně cena korigovala až pod další podporu v pásmu 1 770 až 1 750 dolarů.
 • Cena stříbra se konečně probrala
  Stříbrný kov, který v období recese a finančních krizí většinou v růstu následuje zlato, se dlouho držel na velmi podhodnocených úrovních a nedokázal překonat hranici 19 USD za unci. Teď se ale zdá, že toto období má za sebou. Během čtvrtečního obchodního dne se jeho hodnota pohybovala kolem 28 USD za unci a má namířeno na další milník v podobě „třicítky“.
 • Cena stříbra v roce 2021: Bude rostoucí trend nadále pokračovat?
  Stříbro je poslední dobou na vzestupu. Události posledních dnů ho navíc dostaly do popředí světových médií zejména v souvislosti se snahami uživatelů Reddit skupiny WallStreetBets. Těmto obchodníkům se povedlo vyhnat akcie GameStop do závratných výšin. O něco podobného se teď údajně pokouší i na tomto cenném kovu.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader