Čtvrtek 08. červen 2023 06:57
reklama
Purple - Panelova diskuze
reklama
Dukascopy new
reklama
ProTradery Purple - appka
reklama
ActivTrades banner

Pražská burza v týdnu nepatrně posílila o 0,1 procenta

26.05.2023 17:47  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Pražská burza v týdnu nepatrně posílila, index PX stoupl proti minulému týdnu o 0,1 procenta na 1317,7 bodu. Největší nárůst zaznamenaly akcie Photon Energy, největší pokles postihl akcie bankovní skupiny Erste. Vyplývá to z internetových stránek burzy. V minulém týdnu pražská burza propadla o čtyři procenta.

"Americké akcie podle indexu S&P 500 zakončily týden v zelené nule s růstem o 0,1 procenta. Evropa prostřednictvím indexu EuroStoxx 600 byla ve ztrátě 1,6 procenta. Domácí index PX mírně zpevnil o 0,1 procenta," uvedl analytik J&T Milan Vaníček.

Akcie ČEZ v týdnu nadále procházely turbulentním vývojem, doplnil makléř Wood & Company Vladimír Vávra. "Poté, co v předešlém týdnu jejich kurz propadl o 15 procent, jsme v prvních třech seancích tohoto týdne byli svědky konsolidace v pásmu 1000 až 1030 Kč," dodal.

Ve čtvrtek akcie ČEZ připisovaly zhruba šestiprocentní zisk poté, co společnost oznámila program červnové valné hromady, který neobsahoval žádné body související s možnou transformací společnosti. Během čtvrtečního odpoledne ale vláda zveřejnila návrh kontroverzního zákona o přeměně obchodních společností, který jí může usnadnit prosazení rozdělení ČEZ. "Následně jsme pak byli svědky obnoveného prodejního zájmu a akcie při pátku vymazaly veškeré týdenní zisky. Titul tak zakončil týden beze změny na 1022 Kč," podotkl Vávra.

Cenné papíry Photon Energy během týdne posílily o 4,69 procenta na 67 Kč. Následovaly akcie Komerční banky s růstem o 2,68 procenta na 670 Kč a akcie Philip Morris. Jejich cena v týdnu vzrostla o 1,92 procenta na 16.980 Kč. Dále posílily akcie Monety o 0,76 procenta na 79,10 Kč a akcie zbrojovky Colt o 0,67 procenta na 598 Kč.

Vedle akcií ČEZ v mezitýdenním srovnání svoji hodnotu nezměnily akcie Kofoly a Pilulky. Akcie Kofoly tak zakončily týden na 245 Kč a akcie Pilulky na 460 Kč. Naopak pokles během týdne potkal akcie Erste a VIG. Cenné papíry Erste klesly o 3,37 procenta na 721,80 Kč a VIG o 0,48 procenta na 616 Kč, uzavřel Vávra.

Zdroj: ČTK, J&T, Wood & Company

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Pražská burza vlivem finančních titulů klesá
  Pražská burza dnes klesá, index PX po 11:00 spadl o 0,44 procenta na 852,01 bodu. Dolů ho stahují finanční tituly a elektrárenská firma ČEZ. Ostatní akcie rostou nebo stagnují. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
 • Pražská burza vlivem některých bankovních titulů klesá
  Pražská burza dnes klesá, index PX v 11:00 spadl o 0,5 procenta na 871,53 bodu. Dolů ho stahují akcie Erste Bank, Monety Money Bank a pojišťovny VIG. Výjimkou mezi finančními tituly je Komerční banka, jejíž akcie rostou. Cenné papíry ČEZ stagnují. Vyplývá to z průběžných informací na burzovním webu.
 • Pražská burza v obavách z dopadů šíření koronaviru dál padá
  Pražská burza v obavách z dopadů šíření nového koronaviru na ekonomiku dál padá a zůstává na nejnižších hodnotách za 11 let. Index PX dnes klesl o 6,48 procenta na 690,37 bodu. Akcie Monety Money Bank ztratily 17 procent, výrazně šly dolů i cenné papíry dalších bank. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna poprvé od června 2015 oslabila nad 27,50 Kč/EUR a prvně za téměř tři roky překonala hranici 25 Kč/USD.
 • Pražská burza v posledním obchodním dni v roce klesla o 0,34 pct
  Pražská burza po předchozích čtyřech růstech za sebou dnes klesla. Index PX v posledním obchodním dni v roce ubral 0,34 procenta na 1027,14 bodu. Ztrácely akcie energetické společnosti ČEZ a dodavatele antivirových programů Avast. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna posílila k euru i dolaru.
 • Pražská burza v prvním pololetí svým výkonem předčila ostatní burzy zemí Visegrádské čtyřky
  Pražská burza v letošním prvním pololetí vykázala nejlepší výkon mezi burzami zemí Visegrádské skupiny. Hlavní ukazatel pražské burzy letos od Nového roku do 30. června zhodnotil o 5,6 procenta. Hlavní ukazatel bratislavského parketu přidal 3,9 procenta. Budapešťská burza zhodnotila o 2,9 procenta a ta varšavská o 2,2 procenta. Pozitivní je, že celý region letos zatím zůstává „v plusu“. Akcie středoevropského regionu však v souhrnu zaostaly, a to jak například za německým indexem DAX či francouzským ukazatelem CAC 40, ale také třeba za výkonem bukurešťské burzy nebo burzy athénské. Všechny tyto trhy vykazují v letošním prvním pololetí dvouciferný růst. Hlavní index athénské burzy je pak dokonce první, co se zhodnocení v prvním pololetí týče, mezi všemi hlavními ukazateli jednotlivých burz ve světě. Jako jediný poskytl zhodnocení přesahující 40 procent, přesněji 41,6 procenta.
 • Pražská burza vstoupila do nového týdne poklesem
  Pražská burza dnes navázala na páteční pokles a index PX klesl o 0,57 procenta na 869,10 bodu. Z hlavních titulů byly v plusu pouze čtyři. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
 • Pražská burza vstoupila do nového týdne růstem
  Pražská burza zahájila týden růstem. Index PX dnes posílil o 0,4 procenta na 1110,49 bodu. Hlavní zásluhu na tom měly rakouské finanční tituly, opačně působily akcie ČEZ a Komerční banky. Vyplývá to z informací na burzovním webu.
 • Pražská burza vstoupila do nového týdne růstem
  Pražská burza v úvodu nového týdne posílila. Index PX si dnes připsal 0,32 procenta na 1041,75 bodu. Vzhůru ho táhly hlavně akcie Avastu a ČEZ. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
 • Pražská burza vstoupila do nového týdne téměř procentním růstem
  Pražská burza zahájila nový týden růstem. Index PX dnes posílil o 0,99 procenta na 1053,25 bodu. Vzhůru mu pomohly zejména emise Erste Bank a Komerční banky. Opačným směrem na index působily akcie mediální skupiny CME a banky Moneta. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
 • Pražská burza v týdnu nepatrně oslabila o 0,2 procenta na 1315,6 bodu
  Pražská burza v týdnu nepatrně oslabila, index PX klesl proti minulému týdnu o 0,2 procenta na 1315,6 bodu. Největší nárůst zaznamenaly opět akcie Photon Energy, největší pokles postihl akcie pojišťovací skupiny VIG. Vyplývá to z internetových stránek burzy. V minulém týdnu pražská burza posílila o 0,1 procenta.
 • Pražská burza v týdnu oslabila o 1,4 procenta na 1371,7 bodu
  Pražská burza v týdnu oslabila, index PX klesl proti minulému týdnu o 1,4 procenta na 1371,7 bodu. Největší nárůst zaznamenaly akcie Pilulky, největší pokles postihl akcie výrobce cigaret Philip Morris. Vyplývá to z internetových stránek burzy. V minulém týdnu pražská burza stoupla o 0,9 procenta.
 • Pražská burza v týdnu oslabila o 3,11 procenta, nejvíce od začátku roku
  Pražská burza v uplynulém týdnu oslabila nejvíce od začátku roku. Index PX klesl o 3,11 procenta na 1376,23 bodu. Nejvíce oslabily akcie Erste a společnosti ČEZ, nejsilnější růst naopak zaznamenala Moneta. Vyplývá to z internetových stránek burzy. V předchozím týdnu pražská burza rostla o 2,35 procenta.
 • Pražská burza v týdnu po devíti týdnech oslabila, index PX klesl o 0,8 procenta
  Pražská burza v uplynulém týdnu po devíti týdnech růstu v řadě oslabila. Index PX klesl o 0,8 procenta na 1387,9 bodu. Nejvíce posílily akcie skupiny ČEZ, naopak nejvíce oslabily akcie bankovní skupiny Erste. Vyplývá to z internetových stránek burzy. V předchozím týdnu pražská burza přidala 1,4 procenta.
 • Pražská burza v týdnu podruhé v řadě oslabila, index PX klesl o 2,7 procenta
  Pražská burza v týdnu podruhé v řadě oslabila, index PX klesl proti minulému týdnu o 2,7 procenta na 1378,1 bodu. Největší nárůst zaznamenaly akcie Pilulky, největší pokles postihl akcie Komerční banky. Vyplývá to z internetových stránek burzy. V minulém týdnu pražská burza klesla o 0,1 procenta.
 • Pražská burza v týdnu podruhé v řadě posílila, index PX přidal 2,3 procenta
  Pražská burza v týdnu podruhé v řadě posílila, index PX přidal proti minulému týdnu 2,3 procenta na 1381,3 bodu. Největší nárůst zaznamenala skupina ČEZ, největší pokles postihl akcie Pilulky. Vyplývá to z internetových stránek burzy. V minulém týdnu pražská burza vzrostla o téměř pět procent.
 • Pražská burza v týdnu po dvou poklesech v řadě posílila, PX stoupl o 0,9 pct
  Pražská burza v týdnu po dvou poklesech v řadě posílila, index PX stoupl proti minulému týdnu o 0,9 procenta na 1390,5 bodu. Největší nárůst zaznamenaly akcie skupiny ČEZ, největší pokles postihl akcie Pilulky. Vyplývá to z internetových stránek burzy. V minulém týdnu pražská burza klesla o 2,7 procenta.
 • Pražská burza v týdnu posedmé v řadě posílila, index PX stoupl o 1,8 procenta
  Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu posedmé v řadě posílily. Index PX stoupl o 1,8 procenta na 1355,1 bodu. Nejrychleji rostly akcie bankovní skupiny Erste. Největší pokles naopak postihl akcie Kofoly. Vyplývá to z internetových stránek burzy. V předchozím týdnu pražská burza přidala 3,9 procenta.
 • Pražská burza v týdnu po třech poklesech v řadě posílila o 4,8 procenta
  Pražská burza přerušila sérii tří týdnů poklesů v řadě, index PX posílil proti minulému týdnu o 4,8 procenta na 1352,5 bodu. Největší nárůst zaznamenala Erste, posílily ale i další bankovní tituly. Největší pokles postihl akcie Photon Energy. Vyplývá to z internetových stránek burzy. V minulém týdnu pražská burza klesla o dvě procenta.
 • Pražská burza v týdnu po třech týdnech růstu nepatrně oslabila o 0,1 procenta
  Pražská burza v týdnu po třech týdnech růstu nepatrně oslabila, index PX klesl proti minulému týdnu o 0,1 procenta na 1417 bodů. Největší nárůst zaznamenaly akcie Photon Energy, největší pokles postihl opět akcie Pilulky. Vyplývá to z internetových stránek burzy. V minulém týdnu pražská burza vzrostla o 2,7 procenta.
 • Pražská burza v týdnu potřetí v řadě posílila, index PX přidal 2,7 procenta
  Pražská burza v týdnu potřetí v řadě posílila, index PX přidal proti minulému týdnu 2,7 procenta na 1418,4 bodu. Největší nárůst zaznamenala opět skupina ČEZ, největší pokles postihl akcie Pilulky. Vyplývá to z internetových stránek burzy. V minulém týdnu pražská burza vzrostla o 2,3 procenta.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
The Trading Pit