Sobota 20. duben 2024 07:48
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
FTMO férovost

Bitcoin poprvé od září dosáhl 21 000 dolarů

07.11.2022 14:43  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Minulý týden se bitcoin poprvé od začátku září dostal nad 21 000 USD, protože se prohloubila jeho korelace s technologickými akciemi. Kryptoměna začala týden pod 20 500 USD, ve středu krátce klesla pod 20 000 USD a o víkendu se vyšplhala nad 21 000 USD. Nyní se bitcoin obchoduje zpět těsně pod hranicí 20 500 USD.

Ether mezitím posílil úroveň nad 1 500 USD, které dosáhl koncem října. Nad úrovní odporu se kryptoměna držela po většinu minulého týdne, pouze ve středu klesla krátce pod ni. Stejně jako bitcoin o víkendu rostl a dostal se nad 1 625 USD. V současné době se opět pohybuje v obchodním pásmu těsně nad 1 500 USD. 

JPMorgan uzavírá první obchod s DeFi

Největší investiční banka JPMorgan oznámila svůj první úspěšný přeshraniční obchod DeFi, který byl proveden na veřejném blockchainu. Obchod byl uskutečněn prostřednictvím pilotního programu Singapurského měnového úřadu (MAS), který zkoumá možnosti DeFi v širším finančním ekosystému.

Tento obchod je pro DeFi přelomovým okamžikem. Zapojení tak velkých mainstreamových institucí není zanedbatelný výkon a poukazuje na potenciální použitelnost v celém finančním sektoru. Transakce byla provedena na síti Ethereum layer-2 Polygon s upravenou verzí protokolů chytrých kontraktů Aave. Obchod zahrnoval tokenizované singapurské dolary a japonské jeny, přičemž byl simulován nákup a prodej tokenizovaných státních dluhopisů.

Zatímco většinu trhu rozptyluje volatilita cen, v pozadí se odehrává tichá, ale nesmírně vlivná aktivita. Velké instituce navzdory volatilitě nezadržely své plány v oblasti kryptoměn a DeFi - v některých případech se v důsledku toho dostaly dále, přičemž ocenění cen je na atraktivnějších úrovních. 

Představení nového milníku v roadmapě Etherea

Zakladatel Etherea Vitalik Buterin představil "The Scourge" - nový milník na vývojové roadmapě Etherea. Po nedávném dokončení projektu The Merge se nyní roadmapa skládá z: The Surge, The Scourge, The Verge, The Purge a The Splurge.

Pokud jde o nový přírůstek The Scourge - Buterin říká, že jde o navrácení decentralizace do platformy. Na platformě se vyvinul problém, kdy těžaři, kteří ověřují transakce v síti, frontranují transakce jiných uživatelů, aby vydělali peníze duplikováním vítězných transakcí. 

To bylo díky sloučení zastaveno, což však vedlo ke kritice, že se síť v důsledku toho stala příliš centralizovanou. I když jsou podrobnosti o konkrétních opatřeních The Scourge skoupé, je jasné, že vedoucí vývojáři pracují na tom, aby kritiku vůči síti ošetřili a zlepšili některé základní principy. 

Santander omezuje transakce s kryptoměnami

Největší britská retailová banka Santander oznámila, že plánuje zavést limity pro transakce zákazníků na kryptoměnových platformách. Tato zpráva je zklamáním, ale její směřování k ochraně zákazníků před podvody je dobře míněné. 

Reakce banky na sektor kryptoměn, jako je tato, není nijak zvlášť překvapivá. Zatímco v oblasti regulace kryptoaktiv se nyní ve Spojeném království dosahuje značného pokroku, banky jsou v oblasti ochrany spotřebitelů v tomto prostoru stále do značné míry odkázány samy na sebe. 

Z hlediska řízení rizik je možné, že se Santander jednoduše rozhodl, že je jednodušší transakce zcela omezit, než se pokoušet s tímto sektorem spolupracovat. To vyřeší regulace, protože vytvoří rámec, v němž budou moci všechny strany fungovat. Pozoruhodné je, že nezakázala transakce s kryptoměnami, ale stanovila finanční limity, což je uvážlivější reakce. 

Vláda by si měla opravdu dupnout, pokud jde o zákon o finančních službách a trzích, aby kryptoměnám poskytla kodifikované místo v rámci širšího finančního systému ve Spojeném království.

Autor: Simon Peters, tržní analytik ve společnosti eToro

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Bitcoin poklesl pod $37 500 s výprodejem na akciových trzích
    Trh s kryptoměnami zažívá v posledních dnech velmi vysokou volatilitu. Výprodeje vyvolaly obavy z rizika recese a zvýšené inflace. Tyto faktory způsobily, že se akciové indexy znovu ponořily a stáhly s sebou trh s kryptoměnami. Je vidět, že korelace bitcoinu s technologickým indexem NASDAQ je stále silná.
  • Bitcoin pokořil hranici 16 000 dolarů
    „Tržní kapitalizace kryptoměn převyšuje úroveň 465 miliard dolarů. V poslední době přitom narůstá dominance bitcoinu, který tvoří 65 procent celého kryptoměnového trhu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
  • Bitcoin pokořil hranici 30 tisíc dolarů, poprvé od června. Svědčí mu otřesy a pády bank euroamerického okruhu a související záchranné akce centrálních bank
    Nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna, bitcoin, dnes pokořila psychologickou hranici 30 tisíc dolarů. Stalo se tak poprvé od loňského června. Bitcoin se tak ocitl takřka na dvojnásobku své ceny z loňského listopadu, kdy se propadl k úrovni pod 15 500 dolarů. Od začátku letošního roku si připsal již přes 80 procent.
  • Bitcoin pokořil hranici 9 000 dolarů
    „Hodnota bitcoinu stejně jako dalších kryptoměn je nestabilní a postupem času se výrazně mění. Na současném růstu hodnoty bitcoinu mnozí lidé vydělali. Podobně však v roce 2018 při výrazném pádu ceny bitcoinu mnoho lidí prodělalo. Obchodníci s kryptoměnami by si měli dávat velký pozor a uvědomit si, že potenciál vysokého výnosu je vykoupen obrovským rizikem,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
  • Bitcoin pokořil své All-time high, ETF mají kryptoměně pomoci ke 100 tis. dolarů dle analytiků
    Bitcoin v současné době zažívá obrovskou vlnu růstu své hodnoty a v jeden moment bylo all-time high, tedy cenové maximum, dokonce i překonáno. Dosažení těchto cenových hodnot jsme mohli naposledy sledovat během konce roku 2021.
  • Bitcoin pokračuje na své cestě na 100 000 dolarů
    Podle populárního analytika PlanB je model, který cena primární kryptoměny sleduje, stále zachovaný a na dobré cestě k dosažení hodnoty 100 000 dolarů.
  • Bitcoin pokračuje v pohybu do stran.
    Uplynul další týden, kdy se bitcoin drží mezi úrovněmi 18 000 a 21 000 USD. Cena se nadále pohybuje do stran bez jasného směru. Tato neutrální boční situace převládá od začátku června. Býci se pokusili stlačit cenu nad hladinu 25 000 USD, ale nepodařilo se jim to a cena se vrátila na svá letošní minima. Obchodníci by měli být trpěliví a počkat na prolomení klíčové úrovně. Vzhledem k tomu, že střednědobý trend zůstává medvědí, je medvědí i náš hlavní scénář a jako nejpravděpodobnější scénář vidíme pokles na nová minima roku 2022. Prolomení nad modrou klesající trendovou linií rezistence oddálí tento pokles na nová minima, protože pomůže ceně odrazit se výše nad hladinu 25 200 USD a možná až na úroveň 30 000 USD.
  • Bitcoin pokračuje v raste, no veľkí investori mu stále neveria
    Digitálnej mene Bitcoin sa aj ďalej darí a pokračuje v prudkom náraste, hedge fondy zamerané na obchodovanie kryptomien vznikajú ako huby po daždi a hodnota všetkých týchto mien sa viac než zdesaťnásobila v tomto roku na celkovú hodnotu viac než 170 miliárd USD.
  • Bitcoin pokračuje v růstu při rekordně vysoké inflaci
    Bitcoin silně zareagoval na americkou zprávu o inflaci a otestoval hranici 19 000 dolarů. Kryptoměna získala vzestupný pohyb a udělala řadu vzestupných průlomů. Od 15. července se aktivum obchoduje v blízkosti 20 500 USD a další zóna rezistence se bude nacházet na 20 800 USD. Trh nečekaně zareagoval na rekordní úroveň inflace v USA. V podobném scénáři se v červnu odehrála jedna z největších kapitulací. V červenci se však situace změnila a existují pro to dvě vysvětlení.
  • Bitcoin poprvé od srpna překročil 25 tisíc dolarů!
    Největší kryptoměna podle tržní kapitalizace se nedávno obchodovala za zhruba 24 920 dolarů, což představuje nárůst o více než 9 % za posledních 24 hodin. Ještě v úterý se BTC držel pod hranicí 22 000 USD, než začal prudce růst, když se investoři otřepali z nejnovějších vlažných údajů o inflaci a regulačního zásahu proti stablecoinům.
  • Bitcoin poprvé stojí víc než milion korun, díky Elonu Muskovi. Jeden bitcoin dnes prvně v historii překonal cenovou úroveň milionu korun, nahoru jej vyhnal obří nákup Muskovy Tesly
    Nejrozšířenější kryptoměna světa, bitcoin, včera odpoledne středoevropského času a dále i dnes ráno dramaticky zdražuje, a to v české měně až nad úroveň jednoho milionu korunu. Tu poprvé v historii bitcoin překonal dnes krátce po půlnoci. Jeden bitcoin se v té době prodával za více než 1 006 000 korun, vyplývá z dat společností Coinbase a Morningstar. Tato cenová úroveň představuje v české měně absolutně nejvyšší jednotkovou cenu ve zhruba dvanáctileté historii této kryptoměny. Dnes ráno se cena bitcoinu stále pohybuje nad úrovní jednoho milionu korun, nyní vyjde na přibližně 1 003 000 korun.
  • Bitcoin poprvé v historii stojí více než 20 tisíc dolarů. Bitcoinu pomáhá k cenovému růstu to samé, co Babišově vládě k enormnímu zadlužování
    Bitcoin, nejrozšířenější kryptoměna světa, dnes pokořila svůj dosavadní cenový rekord a také poprvé v historii překonala psychologickou cenovou hranici 20 tisíc dolarů za kus. Podle údajů serveru Coindesk bitcoin překonal tuto hranici dnes odpoledne středoevropského času, krátce před 14:45.
  • Bitcoin poprvé v historii vyskočil nad 70 000 dolarů. Na dějinný rekord jej vyhnal nárůst míry nezaměstnanosti v USA na dvouleté maximum
    Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny světa, bitcoinu, v dnes odpoledne pokořila úterní historický rekord. Bitcoin se krátce prodával za více než 70 000 dolarů za kus, s maximem na úrovni 70 085,88 dolaru, vyplývá z dat agentury Bloomberg.
  • Bitcoin poprvé za dva roky dosáhl 50% tržní dominance
    Dominance Bitcoinu dosáhla 19. června v 18:00 UTC hodnoty těsně nad 50 % a od té doby se ustálila na 49,9 %. To znamená, že samotný Bitcoin tvoří polovinu celkové tržní kapitalizace kryptoměn ve výši 1,1 bilionu dolarů.
  • Bitcoin poráží 3 největší americké banky z hlediska tržní kapitalizace
    Primární kryptoměna bitcoin s největší pravděpodobností příští měsíc zahájí s obchodní cenou, která je výrazně nižší než jeho historické maximum 69 044 dolarů dosažené 10. listopadu 2021.
  • Bitcoin posiluje o téměř 5 %, protože prodejní tlak Grayscale slábne 📈
    Největší kryptoměna se obchoduje poblíž 41 800 dolarů a podařilo se jí zastavit klesající trend poblíž 39 500 dolarů. Optimismus je patrný i na kotacích menších kryptoměn, stejně jako na kotacích společností souvisejících s kryptoměnami. Akcie společnosti Coinbase (COIN.US) posilují o téměř 3 %, zatímco Microstrategy (MSTR.US) si připisuje téměř 9 %.
  • Bitcoin posiluje o 3 % a šplhá nad 27 000 USD 📈
    Bitcoin, největší z kryptoměn, se dnes obchoduje poměrně vysoko, k čemuž přispívá pokles dolaru a výnosů z dluhopisů. Cena BTC stoupá na vlně s dalšími rizikovými aktivy, včetně akciového trhu. Indexy na Wall Street posilují, přičemž Nasdaq si připsal již více než 1 % v plusu. Dolar nepřímo oslabily komentáře Goolsbeeho z Fedu, který naznačil, že si stále není jistý rozhodnutím na listopadovém zasedání.
  • Bitcoin posiluje o 5 % 📈
    Bitcoin začíná nový obchodní týden dynamickým růstem a překonává hranici 72 400 USD. Oblíbená kryptoměna vstupuje do klíčové fáze těsně před půlením, které podle odhadů nastane 20. dubna 2024. Při pohledu na historická data má cena BTC před touto událostí tendenci růst, po níž následuje krátké období konsolidace po halvingu.
  • Bitcoin postihl debakl
    Bitcoin, největší kryptoaktivum na světě, utrpěl ztrátu poté, co poprvé po téměř roce prolomil hranici 30 000 dolarů. Kryptoměna se minulý týden začala obchodovat v pásmu 30 000 USD, ale během několika dní se propadla a o víkendu se obchodovala kolem 27 500 USD. V současné době se pohybuje kolem 27 300 USD.
  • Bitcoin po trojitém vrcholu klesl směrem ke spodní hranici
    Bitcoin zažil silný pullback po vytvoření trojitého vrcholu a sklouzl pod 50denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA). Mezitím cena klesla na čerstvé šestitýdenní minimum těsně pod psychologickou hranici 60 000, a to jen pár dní před klíčovou událostí půlení. Vzhledem k tomu, že ukazatele hybnosti jsou silně vychýleny směrem dolů, mohl by se Bitcoin vrátit ke svému březnovému dnu na úrovni 59 313 bodů.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
IC Markets
FP Markets
FBS
reklama
FTMO král