Neděle 03. prosinec 2023 02:51
reklama
Instaforex ebook
reklama
Purple trading AI
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Dukascopy new

Bitcoin klesl pod 22 000 USD, co to znamená pro poptávku v těchto sektorech

22.08.2022 13:42  Autor: Coinfy  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Bitcoin, největší světová kryptoměna, prokázala v posledních týdnech silnou vůli postavit se na nohy. 

Ve skutečnosti dokonce i poptávková zóna utrpěla těžký úder, když mluvíme.

Nebe plné krve

Likvidace na kryptotrhu se za posledních 24 hodin rychle sčítaly. Data z Coinglass zdůraznila, že ve výše uvedeném období bylo zlikvidováno zhruba 600 milionů dolarů v kryptoměnách a zlikvidováno 168 586 obchodů.

Bitcoin, jehož cílem bylo minulý týden prorazit úroveň odporu 25 000 USD, klesl pod 22 000 USD a zaznamenal nové dvoutýdenní minimum 21 747 USD. V době tisku byl BTC na cenových grafech o 1 % nižší.

Nejen mince, ale i související produkty nesmírně utrpěly. Bitcoinové fondy a ETF nadále vykazují nedostatek poptávky od výprodeje v polovině června. Krypto-masakr přepracoval známý bitcoinový ETF, který odstartoval v podstatě nejziskovější debut, který kdy emitentovi přinesl jednu z největších ztrát.

Populární bitcoinový analytik Jan Wustenfeld nedávno sdílel tento vývoj na Twitteru se svými následovníky. Dne 17. června klesla držba kanadského Bitcoin Purpose Spot ETF z 47,8 000 na 23,3 000 BTC. Držení od té doby zůstalo na stejné úrovni (aktuálně na 23,6 000 BTC).

Fondy specifické pro bitcoiny při denní uzavírací ceně byly svědky spíše stagnujícího tahu nadšenců.

„Pouze menší přílivy a odlivy za poslední týdny,“ dodal Wustenfeld. Také podle údajů ByteTree agregovaná držba fondů nevykazovala žádné velké pohyby.

Podle grafu se zdá, že investoři využívající tyto fondy jsou stále „velmi opatrní“, pokud jde o rostoucí expozici vůči bitcoinu.

Přesuneme-li se na stranu řetězce, datová platforma Santiment na řetězci odhalila, že poměr tržní hodnoty k realizované hodnotě (MVRV) nebyl pro investory v dobré pozici, aby mohli vydělávat.

Naděje je vše, co mám

Může bitcoin přežít pokračující korekci? Určitě ano, jak se lze podívat na cenovou akci/odskok BTC v minulosti jako důkaz. Například v měsíci červenci se BTC odrazil zpět ze stejné oblasti podpory, ve které se nachází nyní. Ergo, jen čas ukáže, zda krypto bude pravděpodobně jednat stejným způsobem i tentokrát.


Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Bitcoin klesá pod hladinu 28 000 dolárov. Kryptomeny sú v korekcii 📉
  Najväčšia kryptomena klesla pod hladinu 28 000 USD na vlne všeobecnej averzie k rizikovým aktívam na burzách a správ z burzy Binance. Ethereum a menšie projekty tiež strácajú pôdu pod nohami. Pohyb smerom nadol sa zrýchlil po tom, čo najväčšia kryptomenová burza oznámila, že dočasne zastavila spotové obchodovanie s kryptomenami na platforme, a to z doposiaľ nevysvetlených technických príčin.
 • Bitcoin klesá pod 26 500 USD, SEC obvinila Binance 📉
  Cena bitcoinu testuje květnová minima po zprávách agentury Bloomberg, která uvedla, že SEC zažalovala největší centralizovanou burzu kryptoměn a obvinila ji ze špatného hospodaření s prostředky zákazníků a lhaní regulačním orgánům. Delší období volatility bylo přerušeno prudkým poklesem ceny, což může naznačovat pomalý červen ve výkonnosti kryptotrhu.
 • 💥Bitcoin klesá pod $29 000!
  Kryptoměny mají za sebou slabé období a dnes testují klíčové supporty. Nic nenasvědčuje tomu, že by se situace v příštích seancích okamžitě zlepšila.
 • Bitcoin klesá pod 38 000 USD a pokračuje v sestupném trendu z minulého týdne
  V pondělí bitcoin klesl pod 38 000 dolarů. Za posledních 24 hodin klesla hodnota první kryptoměny o 0,3 %. V době psaní tohoto článku se BTC obchoduje za 37 500 USD.
 • Bitcoin klesá pod 43 tisíc USD
  Po středečních minutách FOMC jsou sázky na březnové zvýšení sazeb, ale akcie se také obávají geopolitické nestability v tomto týdnu. Bitcoin (BTC) klesl na Febiofestu pod 43 000 dolarů. 17 jako další den na rozložení složených nadějí na blížící se útěk.
 • Bitcoin klesá po testu úrovně 35 000 USD
  Bitcoin roste od poloviny září 2023, přičemž v posledních dvou týdnech se jeho růst zřetelně zrychlil. Sentiment vůči kryptoměnám podpořily množící se zprávy v médiích, podle kterých se SEC chystá schválit ETF na bitcoin. Žádné oficiální potvrzení této skutečnosti zatím nebylo učiněno, ale kryptoměny zůstávají zranitelné vůči riziku titulků. Bitcoin se včera poprvé od května 2022 vyšplhal nad hranici 35 000 dolarů. Býkům se však tyto zisky nepodařilo udržet a mince zakončila včerejší obchodování pod touto hranicí. Nicméně dnes došlo k dalšímu testu.
 • Bitcoin klesá po zahájení invaze Ruska na Ukrajinu
  Kryptoměny jako vysoce riziková aktiva po znepokojivých zprávách z Ukrajiny výrazně klesají. Většina investorů neočekávala naplnění nejhoršího scénáře, který urychlil výprodej „rizikových aktiv“.
 • Bitcoin klesá před víkendem pod úroveň 22 000 USD
  Dnes bitcoin po několika dnech konsolidace klesl zpět pod úroveň 22 000 USD. Pod prodejním tlakem je před víkendem také Ethereum, které se obchoduje pod cenou 1 750 USD. Výprodej je docela znepokojující, protože „král kryptoměn“ podruhé za poslední 3 měsíce prolomil klíčové podpory v podobě 200 období klouzavých průměrů, což se v případě předchozích býčích trhů nestalo:
 • Bitcoin klesá, trhy trápí obavy z růstu sazeb
  Bitcoin se minulý týden propadl, protože trhy trápily obavy ze zvyšování úrokových sazeb a konce kvantitativního uvolňování.
 • Bitcoin klesl k 20 000 dolarů,  Tezos (XTZ) vzrostl o 9 %
  Tezos s 9% denním nárůstem spadá mezi kryptoměny v zelených číslech. Bitcoin se aktuálně nachází poblíž 21 000 dolarů. Po pár dnech zkoumání vyšších poloh BTC v pondělí 27.června klesl k 20 000 dolarům. Většina altcoinů je dnes také v poklesu, přičemž SOL, DOGE, SHIB, AVAX a další mapují denní poklesy. Tezos se naopak sentimentu trhu vzepřel.
 • Bitcoin klesl pod 27 000 USD zatímco se Federální rezervní systém zaměřuje na udržení inflace
  Bitcoin klesl pod 27 000 dolarů když americký Federální výbor pro volný trh (FOMC) ve středu 22.března opět zvýšil úrokové sazby, tentokrát o čtvrt procentního bodu.
 • Bitcoin klesl pod 28 000 dolarů; JPMorgan přebírá First Republic Bank, která se dostala do potíží
  Cena bitcoinu v neděli spadla z hodnoty nad 29 000 dolary. Investoři čekají na středeční rozhodnutí FOMC o úrokových sazbách.
 • Bitcoin klesl pod 29 000 dolarů, ethereum klesá a americké akcie stagnují kvůli obavám z inflace
  Bitcoin čtvrteční ráno v Asii poprvé po deseti dnech klesl pod 29 000 dolarů. Druhá největší kryptoměna, ethereum, také pokleslo a ztratilo podporu ceny na 2 000 dolarech v rámci výprodeje napříč všemi 10 nejprodávanějšími digitálními aktivy.
 • Bitcoin klesl v důsledku hromadného panického prodeje a otestoval cenovou hranici 33 000 USD
  Bitcoin klesl v důsledku hromadného panického prodeje a otestoval cenovou hranici 33 000 USD. Největší propad nastal v pátek, kdy došlo k třídennímu poklesu. Podle Coinglass, informační platformy pro obchodování s kryptoměnovými futures, uzavřelo za posledních 24 hodin své pozice více než 230 000 obchodníků, přičemž celková částka likvidace činila 866 mil. USD.
 • Bitcoin klesne na 20 000 USD a ETH na 1300 USD, říká Arthur Hayes. Jaká je pravděpodobnost, že se tak stane?
  Minulý týden byl na trhu s kryptoměnami jedním z nejvolatilnějších za posledních šest měsíců. Coiny dosáhly a prolomily místní minima a investoři hystericky prodávali svůj kapitál, podpořený kolapsem algoritmického stablecoinu UST. A pak přišel dlouho očekávaný víkend, obchodní aktivita se snížila a kryptoměny zahájily lokální korekce směrem nahoru. Díky tomu celková kapitalizace digitálních aktiv za poslední den vzrostla o 1,75 % a dosáhla 1,3 bilionu dolarů.
 • ❗ Bitcoin klesol pod hladinu $33,000
  Kryptomeny dnes pokračujú v poklese. Bitcoin klesol pod úroveň 33 000 dolárov na čerstvé dvojtýždňové minimum. Ethereum otestovalo oblasť 2 500 dolárov, zatiaľ čo Ripple klesol pod 0,85 USD. USA potvrdili, že Joe Biden bude o kryptomenách a ich úlohe pri útokoch ransomvírom diskutovať počas nadchádzajúceho stretnutia s lídrami G7 tento víkend. Kryptomeny sa včera obchodovali pod tlakom po tom, čo sa objavila správa, že USA sa podarilo získať späť niektoré bitcoiny vyplatené ako výkupné v rámci kybernetického útoku na ropu, čo naznačuje, že kryptomeny nakoniec nie sú také anonymné.
 • Bitcoin klesol pod hladinu $60,000 ❗
  Kryptomeny sú najhoršou triedou aktív počas európskeho ranného obchodovania. Digitálne aktíva sú pod tlakom viacerých faktorov. Zatiaľ čo niektoré z nich nie sú nové a boli hlásené minulý týždeň, zdá sa, že kombinácia všetkých narúša nálady medzi krypto investormi. Po prvé, americký prezident Biden podpísal návrh zákona o infraštruktúre v hodnote 550 miliárd dolárov, ktorý zahŕňa nové požiadavky na zdaňovanie kryptomien. Po druhé, Čínska národná komisia pre rozvoj a reformu uviedla, že skúma možnosti uvalenia represívnych cien energie na spoločnosti a domácnosti, ktoré odporujú zákaz ťažby kryptomien v priemyselnom meradle. V neposlednom rade americký finančný dohľad zostáva neochotný, pokiaľ ide o schválenie bitcoinových ETF. SEC zamietla žiadosť o spotové Bitcoin ETF od spoločnosti VanEck koncom minulého týždňa. SEC však naďalej dáva zelenú Bitcoin futures ETF.
 • 📉 Bitcoin klesol pod hladinu 60 000 USD
  Minulý týždeň zaznamenali kryptomeny solídny výkon, no tento týždeň na trhy dorazila korekcia. Bitcoin dnes klesá o viac ako 3 % a dostal sa pod hranicu 60 000 dolárov. Najznámejšia kryptomena sa teraz obchoduje na 2-týždňovom minime. Na iných altcoinoch však možno zaznamenať ešte výraznejšie poklesy ceny. Dogecoin sa počas dnešného dňa obchoduje približne o 12 % nižšie, zatiaľ čo Cardano klesá o takmer 11 %. Neobjavili sa žiadne zásadné správy, ktoré by mohli ospravedlniť taký prudký pokles. Zdá sa, že po minulotýždňovom strmom raste, ktorý bol podporený spustením Bitcoin futures ETF v Spojených štátoch, došlo k výberu ziskov. Keď už hovoríme o ETF, Direxion podal žiadosť o spustenie ETF, ktoré bude shortovať CME Bitcoin futures. To mohlo prispieť k dnešnému poklesu, keďže správy prišlo dnes ráno počas európskeho obchodovania, viac-menej v rovnakom čase, ako došlo k posledným poklesom.
 • Bitcoin kolísá, zatímco trh zatajuje dech
  Během sedmi dnů se bitcoinu nepodařilo zaznamenat týdenní posun po mírné volatilitě. Největší světová kryptoměna zahájila minulý týden obchodování na hodnotě okolo 36 800 amerických dolarů a v polovině týdne utrpěla ztráty a klesla na přibližně 35 300 dolarů. Poté se zotavila, čímž se vrátila na svou sedmidenní výchozí pozici, a nyní se opět obchoduje kolem 36 800 dolarů.
 • Bitcoin konečně vstupuje do býčí fáze
  Podle nedávné analýzy významného obchodníka s kryptoměnami Dave the Wave překročil měsíční ukazatel MACD (divergence klouzavého průměru) Bitcoinu nulovou linii, což signalizuje potenciální vstup do býčí fáze.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader