Ticker Tape by TradingView
Zahraniční obchod, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
Zahraniční obchod vykázal v lednu přebytek 24,6 miliardy korun, což byl nižší přebytek, než se čekalo. Exporty z české ekonomiky vykázaly v lednu meziroční pokles o 0,6 %, což byl první meziroční pokles od loňského srpna, letošní leden měl ale poměrně výraznou nevýhodu ve smyslu nižšího počtu pracovních dní. Dovozy ale meziročně klesly o 3,2 % a celkový přebytek zahraničního obchodu tak v lednu meziročně vzrostl o 7,3 miliardy korun, tento meziroční nárůst byl však nejnižší od loňského srpna.
Zahraniční obchod České republiky vykázal v lednu přebytek 24,6 miliardy korun, zatímco trh očekával přebytek na úrovni 32,3 miliardy.
Navzdory nižšímu než očekávanému přebytku se ale obchodní saldo meziročně zlepšilo o 7,3 miliardy korun, nicméně meziroční zlepšení bylo nejnižší od loňského srpna.
Vývozy v lednu meziročně klesly o 0,6 %, dovozy se snížily o 3,2 %, zde je ale třeba mít na paměti, že letošní leden měl o dva pracovní dny méně než stejný měsíc loňského roku.
Na dopravu a na dodavatelské vztahy obecně dopadají komplikace spojené s pandemií koronaviru, letošní leden byl navíc ve znamení spuštění post-brexitových vztahů mezi Spojeným královstvím a Evropskou unií, což se projevilo v propadu vzájemného obchodu mezi Spojeným královstvím a Českou republikou.
Nejvýraznějším tahounem meziročního zlepšení celkového obchodního salda České republiky byl letos v lednu obchod s minerálními palivy a s potravinami a živými zvířaty.
V případě strojů a zařízení, jež byly klíčovým tahounem zlepšení obchodního salda v předchozích měsících, vykázal leden meziroční pokles přebytku o 2,3 miliardy korun, příčinou byl mírný pokles exportů strojů a zařízení.
Při pohledu na mapu obchodu je vidět, že se v lednu na rozdíl od předchozích měsíců jen mírně meziročně zlepšilo saldo obchodu s Německem či s Itálií, ke zhoršení salda pak došlo u obchodu se Slovenskem a Francií.
Zvláštní kapitolou je Spojené království, kde zjevně v návaznosti na brexit klesly vývozy z české ekonomiky meziročně téměř o 18 % a dovozy do České republiky se propadly dokonce o více než 37,5 %.
Leden ale v rámci zahraničního vykazuje výkyvy oproti předchozím měsícům poměrně často a na základě výsledků za tento jediný měsíc nelze činit nějaké hlubší a konkrétní závěry o vývoji vývozů, dovozů a celkového salda za celý začínající rok.
Jestliže v roce 2020 činil celoroční přebytek zhruba 184,5 miliardy korun, tak letos se může celkové saldo zřejmě dále o něco zlepšit.
Z pohledu malé otevřené ekonomiky typu České republiky ale bude důležité hlavně to, zda se bude zvyšovat obchodní obrat, tedy zda porostou vývozy i dovozy, což by bylo známkou oživení aktivity v tuzemské ekonomice jako celku.
Pomyslnou „alfou a omegou“ pro celkový výsledek obchodního salda v letošním roce bude tradičně vývoj obchodu se stroji a dopravními prostředky.
Důležité také bude, kdy a jak rychle se podaří uvolňovat omezení související s pandemií, což bude mít pozitivní vliv na dodavatelské vztahy a celkový obrat v mezinárodním obchodu.
Z pohledu exportně a průmyslově silně orientované české ekonomiky je důležité, že se ve stávající vlně pandemie přímé restrikce vyhnuly průmyslu a exportům, i tak jsou ale patrné dopady nepřímé, jež vedou v komplikacím v dopravě a v opožďování dodávek.
Klíčová slova: Brexit | Zahraniční obchod | Trh | ROCE | Generali Investments | Obchod | Miliardy | Zahraniční obchod České republiky | Miliardy korun | Pokles | Pandemie | Zlepšení | Vývoj | Výkyvy | Restrikce | Ekonomiky | ČR | Exporty | Celkový výsledek | Pokles exportu | Přebytek zahraničního obchodu | Komentář Radomíra Jáče |
Čtěte více
-
Zahraničnímu obchodu pomohla auta
Říjnový zahraniční obchod překvapil přebytkem 12,8 mld. CZK. Náš odhad byl sice vyšší než tržní konsenzus (6,4 mld. CZK vs. Konsenzus 4,7 mld. CZK), i tak ale za výsledkem zaostal. Celkové saldo příznivě ovlivnil především o téměř 17 mld. CZK vyšší přebytek obchodu s motorovými vozidly, když jejich vývoz vzrostl o 25,5 mld. CZK. Zvýšil se i přebytek se stroji a zařízeními (+2,2 mld. CZK). Vyšší vývozy automobilů naznačovaly údaje sdružení AutoSAP. -
Zahraničnímu obchodu pomohly automobily
Bilance zahraničního obchodu skončila v lednu s o něco vyšším přebytkem než jsme předpokládali (15,1 mld. CZK). I tak byl ale výsledek ve srovnání s loňským rokem o 2,4 miliardy korun nižší. Na výsledku se příznivě odrazil především růst přebytku bilance s motorovými vozidly, a to o 5,4 mld. CZK. Vývozy automobilů byly o 5,8 mld. CZK meziročně vyšší. K výsledku dopomohl i přebytek bilance s plastovými a pryžovými výrobky. Celkový vývoz meziměsíčně stoupl o 2,6 %, dovoz o 3,5 %, což ukazuje na postupný růst v obou kategoriích. Jedná se však o data za leden, která ještě nebyla zasažena koronavirem. -
Zahraničnímu obchodu se v březnu dařilo lépe, než se očekávalo
Bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách skončila v březnu přebytkem ve výši 32,5 mld. Kč (naše prognóza předpokládala 27,4 mld. Kč). Přebytek byl meziročně nižší o 8,0 mld. Kč. Únorový výsledek byl revidován na 33,6 mld. Kč. -
Zahraniční obchod byl v říjnu opět ve výrazném přebytku
Bilance zahraničního obchodu v říjnu vykázala přebytek ve výši 26 mld. CZK, který byl meziročně o 15 mld. CZK vyšší. I v říjnu tak pokračoval nesourodý vývoj mezi českým zahraničním obchodem a průmyslovou produkcí, která se opět vrátila k sestupnému trendu. Výsledky zahraničního obchodu ukázaly na nárůst přebytku obchodu se stroji a zařízeními (o 4,0 mld. CZK) a motorovými vozidly (o 1,7 mld. CZK), přičemž záporné saldo obchodu s počítači elektronickými a optickými přístroji se zmírnilo (o 1,9 mld. CZK). Zároveň byl nižší schodek ochodu s ropou a zemním plynem (o 4,9 mld. CZK), kde se příznivě odrazil vývoj cen na světových trzích. Nepříznivý vliv na celkové saldo měl hlavně obchod s kovodělnými výrobky, kde klesl přebytek o 4,2 mld. CZK. Deficit obchodu s chemickými látkami a přípravky se prohloubil o 1,0 mld. CZK. -
Zahraniční obchod byl v září ve výrazném přebytku
Bilance zahraničního obchodu v září vykázala přebytek ve výši 29,7 mld. CZK, který byl meziročně o 6,4 mld. CZK vyšší. Podle statistického úřadu se v září hodnota vývozu meziročně zvýšila o 15,2 mld. CZK (3,7 %). Na tomto růstu se z 95 % podílel vyšší export produktů zpracovatelského průmyslu, přičemž největší meziroční nárůst byl zaznamenán u vývozu motorových vozidel, potravinářských výrobků a skupiny sdružující koks a rafinované ropné produkty. -
Zahraniční obchod Česka je v přebytku už skoro 30 měsíců v řadě. V dubnu mu uškodil výrazný nárůst dovozu zemního plynu
Zahraniční obchod Česka skončil letos v dubnu v přebytku 23,2 miliardy korun. Ten je mírně nižší, než jaký analytici oslovení agenturou Bloomberg očekávali ve střední hodnotě svých odhadů. I tak se však jedná o nejvýraznější přebytek od loňského srpna. -
Zahraniční obchod Česka se loni po dvou letech vrátil do přebytku. Pomohlo mu hlavně zlevnění ropy a plynu
Saldo zahraničního obchodu České republiky se loni po dvou letech vrátilo do kladného pásma. Zahraniční obchod vykázal celoročně přebytek 122,8 miliardy korun, což je nominálně sedmý nejlepší výsledek historie České republiky od jejího vzniku roku 1993. -
Zahraniční obchod ČR dvojnásobně překonal očekávání. Daří se vývozcům aut, pomáhá zlevňující ropa a slabá koruna, škodí brexit či turecký ekonomický propad
Český zahraniční obchod v květnu podobně jako dubnu překonal očekávání trhu. A to více než dvojnásobně. Trh ve střední hodnotě analytických odhadů počítal s přebytkem bilance zahraničního obchodu ve výši 11,3 miliardy korun. Skutečný výsledek je však mnohem příznivější, jelikož činí 24,4 miliardy korun. Celkový letošní prozatímní přebytek ze zahraničního obchodu tak činí 94,1 miliardy korun a je tak o 18,7 procenta vyšší než přebytek za loňské období od ledna do května. To je tváří v tvář zhoršujícím se podmínkám v mezinárodním obchodě nečekaně příznivý výsledek. -
Zahraniční obchod ČR hlásí nejlepší výsledek za více než dva roky, díky vývozu aut a výraznému zlevnění plynu či ropy. Slábnoucí koruna – dnes až nad 24,30 za euro – mu jedině dále pomůže
Český zahraniční obchod se zbožím letos v červnu překonal většinu expertních dohadů, když vykázal přebytek 18,2 miliardy korun. Jedná se o jeho nejvyšší přebytek za celé období od dubna 2021, tedy za více než dva roky. Zahraničnímu obchodu České republiky svědčí zejména dvě věci, a to výrazný meziroční pokles cen energetických surovin, zejména plynu a ropy, na světových trzích a pak také zlepšení situace v oblasti mezinárodních dodavatelsko-odběratelských řetězců, které mocně pohání tuzemskou výrobu a export automobilů. -
Zahraniční obchod ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
Zahraniční obchod vykázal za loňský listopad výrazný přebytek, který byl nicméně blízko očekávání finančního trhu. Listopadový obchodní přebytek 32,2 miliardy korun znamená vůči stejnému měsíci předchozího roku zlepšení o 20 miliard, tahounem zlepšení byly především vyšší exporty motorových vozidel. Exportérům se daří s tím, jak druhá vlna pandemie nemá negativní dopad na průmyslovou výrobu a mezinárodní obchod. Zároveň lze konstatovat, že odvětví výroby motorových vozidel je tahounem růstu jak tuzemské průmyslové výroby, tak růstu exportů a zlepšování salda zahraničního obchodu. -
Zahraniční obchod ČR loni skončil ve schodku, poprvé od roku 2010. Stahovaly jej problémy průmyslu, tedy zejména čipový hladomor a drahé energie
Průmyslová výroba v Česku v roce 2021 vzrostla o 6,4 procenta. Nedokázala tak kompenzovat více než sedmiprocentní propad vrcholně pandemického roku 2020. Letos se však tuzemský průmysl vrátí na svoji předpandemickou úroveň. A s ním se na předpandemickou úroveň vrátí i česká ekonomika jako celek. -
Zahraniční obchod ČR přichází o imunitu vůči zavádění cel, novou výzvou se mu v roce 2020 může stát sílící koruna
Zahraniční obchod ČR v listopadu 2019 zaostal za očekáváním trhu. V národním pojetí vykázala jeho bilance přebytek 10,2 miliardy korun, přičemž trh ve střední hodnotě analytických dohadů počítal s výsledkem 16,5 miliardy korun. -
Zahraniční obchod ČR se po roce vrací „do plusu“. Hlavně díky zlevnění energií a silné koruně
Český zahraniční obchod se po roce vrací do kladných hodnot. Poprvé od loňského ledna totiž letos v lednu vykázal přebytek. Ten čítá 9,5 miliardy korun. Jedná se nejvýraznější přebytek českého zahraničního obchodu za celé období do dubna 2021. -
Zahraniční obchod ČR slábne
Zahraniční obchod ČR v prvním měsíci letošního roku dosáhl přebytku 24,6 miliardy Kč. V meziročním vyjádření se sice jedná o zlepšení o 7,3 miliardy, nicméně oproti předchozím měsícům, kdy meziroční zlepšení dosahovalo přes 20 miliard, je to slabší výsledek. Se zhoršením zahraničního obchodu jsme počítali, když náš odhad a současně medián trhu činil 32,3 miliardy Kč. -
Zahraniční obchod dále klesl
Zahraniční obchod v říjnu klesl na -78,2 mld. USD oproti revidovaným -74,1 mld. USD v září. Trhy očekávaly pokles -80 mld. USD. -
Zahraniční obchod dále prohloubil deficit
Listopadový deficit obchodní bilance ve výši 25,5 mld. CZK byl výrazně hlubší, než s čím tržní konsenzus (-12,0 mld. CZK) i náš poměrně pesimistický odhad (-17,6 mld. CZK) počítal. Negativně se na výsledku opět projevil meziročně hlubší deficit obchodu s ropou a zemním plynem (o 11,1 mld. CZK), který reflektoval růst cen na světových trzích i větší dovezené množství. -
Zahraniční obchod dále prohloubil deficit
Říjnový deficit obchodní bilance ve výši 26,8 mld. CZK výrazně zaostal za tržním konsenzem (-13,5 mld. CZK) i naším poměrně pesimistickým odhadem (-20,8 mld. CZK). Negativně se na výsledku opět projevil meziročně hlubší deficit obchodu s ropou a zemním plynem (o 3,6 mld. CZK), který reflektoval růst cen na světových trzích. Hlubší byl i deficit s elektrickými zařízeními (o 4,6 mld. CZK) a s farmaceutickými výrobky (o 3,1 mld. CZK). Naopak pozitivně se na saldu odrazil vyšší přebytek s motorovými vozidly (o 9,6 mld. CZK), což je vzhledem k výsledkům průmyslové výroby v této kategorii překvapivé. Vyšší byl v říjnu i přebytek se stroji a zařízeními (o 1,7 mld. CZK). Deficit obchodu s počítači, elektrickými a optickými přístroji se snížil o 2,4 mld. CZK. -
Zahraniční obchod dopadl hůře, než se čekalo
Saldo zahraničního obchodu v září setrvalo v záporných číslech, konkrétně o 13,3 mld. Kč, což je pod všemi odhady. Oproti minulému roku se tak jednalo o 47,2 mld. Kč horší výsledek. Na druhé straně je to zlepšení oproti srpnovým -27,7 mld. Kč. -
Zahraniční obchod drží v deficitu dovoz drahých komodit
Zahraniční obchod v červnu překvapil mírnějším deficitem ve výši 12,1 miliard CZK, když trh čekal téměř dvojnásobek. K převisu hodnoty dovozu nad vývozem přispěly zejména vysoké světové ceny ropy a zemního plynu a snaha se zemním plynem předzásobit. Deficit v této kategorii byl tak meziročně o 19,0 mld. CZK hlubší, čímž vymazal nárůst přebytku u obchodu s motorovými vozidly, který se meziročně zvýšil o 10,9 mld. CZK. -
Zahraniční obchod i v závěru roku potěšil
Od otevření hranic po loňské jarní vlně koronavirové pandemie se českému zahraničnímu obchodu dařilo a nic na tom nezměnil ani prosinec, který z titulu sezónnosti patří ke spíše slabším měsícům. Přebytek zahraničního obchodu tentokráte dosáhl 17,7 mld. Kč a více než dvojnásobně překonal tržní očekávání. Oproti prosinci 2019 byl výsledek lepší o 25,9 mld. Kč.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
RSI Strategie: Tajemství úspěšného tradingu
Malajsii zdevastovaly „banánové peníze“. Dnešní ringgit z úpadku vytáhla ropa i kaučuk
Francouzské akciové indexy: Luxus, banky a globální průmysloví hráči (13. díl)
Leden 2026 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (leden 2026)
RebelsFunding představuje novou klientskou zónu: moderní design, nové funkce a systém odměn pro tradery
Proč skončila prop firma My Forex Funds (MFF) a přichází její comeback?
Vyplatí se kupovat akciové vítěze minulého roku?
VIDEO: 10 trhů, které mohou v roce 2026 explodovat
Je téměř bezcenný a za nic ho nevyměníte. Laoský kip v zemi vystřídal „tygří jazyk“
RSI Strategie: Tajemství úspěšného tradingu
Malajsii zdevastovaly „banánové peníze“. Dnešní ringgit z úpadku vytáhla ropa i kaučuk
Francouzské akciové indexy: Luxus, banky a globální průmysloví hráči (13. díl)
Leden 2026 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (leden 2026)
RebelsFunding představuje novou klientskou zónu: moderní design, nové funkce a systém odměn pro tradery
Proč skončila prop firma My Forex Funds (MFF) a přichází její comeback?
Vyplatí se kupovat akciové vítěze minulého roku?
VIDEO: 10 trhů, které mohou v roce 2026 explodovat
Je téměř bezcenný a za nic ho nevyměníte. Laoský kip v zemi vystřídal „tygří jazyk“
Denní kalendář událostí
Člen Fedu Philip Jefferson
V USA spotřebitelské úvěry
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
V USA nová pracovní místa JOLTS
V USA skladování zemního plynu
V Německu obchodní bilance
V Japonsku volby do dolní komory parlamentu
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V Kanadě Ivey index PMI
Člen Fedu Philip Jefferson
V USA spotřebitelské úvěry
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
V USA nová pracovní místa JOLTS
V USA skladování zemního plynu
V Německu obchodní bilance
V Japonsku volby do dolní komory parlamentu
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V Kanadě Ivey index PMI
Tradingové analýzy a zprávy
Ruští ekonomové z exilu: Úroky v Rusku brzdí inflaci i růst
Akcie ve Spojených státech dnes výrazně vzrostly
Akciový index Dow Jones poprvé překonal hranici 50.000 bodů
Forex: Americký dolar po uklidnění trhů a růstu rizikových aktiv oslabuje ke koši měn
Komodity: Ropa zdražuje po uvalení amerických sankcí na obchodování s íránskými produkty
Pražská burza v týdnu nepatrně oslabila, index PX klesl o 0,14 procenta
Pražská burza znovu oslabila, dolů ji táhly akcie Komerční banky i Monety
Forex: Koruna zpevnila k euru i dolaru
Forex sentiment 6.2.2026
Swingové obchodování USD/JPY 6.2.2026
Ruští ekonomové z exilu: Úroky v Rusku brzdí inflaci i růst
Akcie ve Spojených státech dnes výrazně vzrostly
Akciový index Dow Jones poprvé překonal hranici 50.000 bodů
Forex: Americký dolar po uklidnění trhů a růstu rizikových aktiv oslabuje ke koši měn
Komodity: Ropa zdražuje po uvalení amerických sankcí na obchodování s íránskými produkty
Pražská burza v týdnu nepatrně oslabila, index PX klesl o 0,14 procenta
Pražská burza znovu oslabila, dolů ji táhly akcie Komerční banky i Monety
Forex: Koruna zpevnila k euru i dolaru
Forex sentiment 6.2.2026
Swingové obchodování USD/JPY 6.2.2026
Blogy uživatelů
Jak zahlcení informacemi ničí váš trading
Padá Bitcoin, něco si přej
Index S&P 500 zatím nedokázal prorazit nad 7 000 bodů, průraz ale může přijít už brzy
Akcie jsou nuda. Sledujte stříbro a bitcoin!
Měnový pár USD/CAD: Analýzy více časových rámců (W1–H4)
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (6. 2. 2026)
Proč nejlepší trade vypadá nudně
Vladimír Holovka (XTB): Zájem o akcie Czechoslovak Group (CSG) výrazně překonal naše očekávání
Další krach? Klíčová úroveň u bitcoinu!
Praktické okénko: Přichází čas shortování akcií?
Jak zahlcení informacemi ničí váš trading
Padá Bitcoin, něco si přej
Index S&P 500 zatím nedokázal prorazit nad 7 000 bodů, průraz ale může přijít už brzy
Akcie jsou nuda. Sledujte stříbro a bitcoin!
Měnový pár USD/CAD: Analýzy více časových rámců (W1–H4)
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (6. 2. 2026)
Proč nejlepší trade vypadá nudně
Vladimír Holovka (XTB): Zájem o akcie Czechoslovak Group (CSG) výrazně překonal naše očekávání
Další krach? Klíčová úroveň u bitcoinu!
Praktické okénko: Přichází čas shortování akcií?
Forexové online zpravodajství
Akcie softwarových firmem čeká brutální rally vzhůru, prognózuje banka Jefferies. Investoři se začínají bát, že miliardy na umělou inteligenci končí v černé díře
Navýšení schodku rozpočtu je jen kosmetická změna, říká Česká národní banka. Svoji prognózu letošní inflace i přes navýšení schodku upravuje citelně směrem dolů
Na trhy se vrátil optimismus, Dow Jonesův index poprvé v historii překonal úroveň 50 000 bodů. Podle Bank of America nehrozí, že by Kevin Warsh v křesle šéfa centrální banky uskutečnil svůj záměr zeštíhlit její rozvahu
Zámoří zakončilo jinak červený týden výrazně zeleným pátkem
Americký trh je jako politý živou vodou
Denní shrnutí: Euforie na Wall Street; SILVER se odráží o 10 % 📱
Frankfurtská burza zakončila týden v zeleném
Tři trhy, které sledovat příští týden (09.02.2026)
Devon a Coterra spojují síly a vzniká americký gigant
Aktuální statistika zahraničního obchodu
Akcie softwarových firmem čeká brutální rally vzhůru, prognózuje banka Jefferies. Investoři se začínají bát, že miliardy na umělou inteligenci končí v černé díře
Navýšení schodku rozpočtu je jen kosmetická změna, říká Česká národní banka. Svoji prognózu letošní inflace i přes navýšení schodku upravuje citelně směrem dolů
Na trhy se vrátil optimismus, Dow Jonesův index poprvé v historii překonal úroveň 50 000 bodů. Podle Bank of America nehrozí, že by Kevin Warsh v křesle šéfa centrální banky uskutečnil svůj záměr zeštíhlit její rozvahu
Zámoří zakončilo jinak červený týden výrazně zeleným pátkem
Americký trh je jako politý živou vodou
Denní shrnutí: Euforie na Wall Street; SILVER se odráží o 10 % 📱
Frankfurtská burza zakončila týden v zeleném
Tři trhy, které sledovat příští týden (09.02.2026)
Devon a Coterra spojují síly a vzniká americký gigant
Aktuální statistika zahraničního obchodu
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Analýza indikátorů: Denní přehled páru EUR/USD na 19. července 2024
Ceny v českém průmyslu rostou nejvýrazněji za takřka 30 let, kvůli zdražující ropě, elektřině či plynu a světové přepravní a výrobní krizi. ČNB bude muset zvýšit základní úrok nejvíce za skoro čtvrtstoletí
Makro: Výrobní aktivita centrální oblasti Atlantiku v dubnu překvapivě zrychlila
Draghi: Skutečným rizikem stability jsou klesající ceny, ne ECB na trhu. Euro sílí
Asijsko-pacifický region se obchoduje smíšeně
Microsoft se vrátil na pozici druhé nejhodnotnější firmy v USA
Ekonomický kalendář: Centrální banky rozhodují o sazbách
Zisk společnosti Nike mírně pod očekáváním. Akcie se ztrátou 2,8 % 📉
Grécke domáce informácie
Německý koncern RWE zahájil kvůli nedodání plynu arbitráž proti Gazpromu
Analýza indikátorů: Denní přehled páru EUR/USD na 19. července 2024
Ceny v českém průmyslu rostou nejvýrazněji za takřka 30 let, kvůli zdražující ropě, elektřině či plynu a světové přepravní a výrobní krizi. ČNB bude muset zvýšit základní úrok nejvíce za skoro čtvrtstoletí
Makro: Výrobní aktivita centrální oblasti Atlantiku v dubnu překvapivě zrychlila
Draghi: Skutečným rizikem stability jsou klesající ceny, ne ECB na trhu. Euro sílí
Asijsko-pacifický region se obchoduje smíšeně
Microsoft se vrátil na pozici druhé nejhodnotnější firmy v USA
Ekonomický kalendář: Centrální banky rozhodují o sazbách
Zisk společnosti Nike mírně pod očekáváním. Akcie se ztrátou 2,8 % 📉
Grécke domáce informácie
Německý koncern RWE zahájil kvůli nedodání plynu arbitráž proti Gazpromu
Blogy uživatelů
Psychologická stránka obchodovania
Padá Bitcoin, něco si přej
Jak se stát úspěšným traderem: První kroky k profesionální kariéře
Pravidelnost FX
Proč některé strategie fungují jen na papíře: Behavioralní pohled na plánování
Zlato a vysoké úroky
Otevře Fed dokořán dveře k vánoční rally?
Dvojité dno na AUD/USD zlyhalo, tvoriace sa dvojité dno na EUR/CAD a potvrdený signál na short USD/CHF
Jak zahlcení informacemi ničí váš trading
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár GBP/CHF, kryptoměnu Bitcoin a akcie Amazon
Psychologická stránka obchodovania
Padá Bitcoin, něco si přej
Jak se stát úspěšným traderem: První kroky k profesionální kariéře
Pravidelnost FX
Proč některé strategie fungují jen na papíře: Behavioralní pohled na plánování
Zlato a vysoké úroky
Otevře Fed dokořán dveře k vánoční rally?
Dvojité dno na AUD/USD zlyhalo, tvoriace sa dvojité dno na EUR/CAD a potvrdený signál na short USD/CHF
Jak zahlcení informacemi ničí váš trading
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár GBP/CHF, kryptoměnu Bitcoin a akcie Amazon
Vzdělávací články
Trading: Psychická příprava - backtesting vs. demo vs. live (29. díl)
RSI Strategie: Tajemství úspěšného tradingu
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
6 kroků k lepším obchodním výsledkům
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
Umělá inteligence (AI) v tradingu: Praktické využití pro tradery
ICT trading - Smart Money strategie (1. díl)
Charting a druhy grafů v technické analýze
Forex: Co očekávají banky a brokeři v roce 2013?
Malajsii zdevastovaly „banánové peníze“. Dnešní ringgit z úpadku vytáhla ropa i kaučuk
Trading: Psychická příprava - backtesting vs. demo vs. live (29. díl)
RSI Strategie: Tajemství úspěšného tradingu
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
6 kroků k lepším obchodním výsledkům
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
Umělá inteligence (AI) v tradingu: Praktické využití pro tradery
ICT trading - Smart Money strategie (1. díl)
Charting a druhy grafů v technické analýze
Forex: Co očekávají banky a brokeři v roce 2013?
Malajsii zdevastovaly „banánové peníze“. Dnešní ringgit z úpadku vytáhla ropa i kaučuk
Tradingové analýzy a zprávy
Americký výrobce elektrických motorů bez vzácných kovů získal 225 milionů USD
CySEC částečně pozastavil licenci XTrade
VIDEO: Technická analýza na forexu - FXstreet.cz (13.11. - 17.11.2017)
Forex: Česká měna opět oslabila
Aktuálně otevřené forex pozice 25.6.2025
Spotřebitelské ceny v USA zrychlily růst na 0,4 procenta
Nezaměstnanost v Německu se drží nízko
Analýza hlavních měnových párů 1.6.2016
Dow Jones - Intradenní výhled 21.10.2016
Cena plynu pro evropský trh klesla pod 80 eur, i díky plnění zásobníků
Americký výrobce elektrických motorů bez vzácných kovů získal 225 milionů USD
CySEC částečně pozastavil licenci XTrade
VIDEO: Technická analýza na forexu - FXstreet.cz (13.11. - 17.11.2017)
Forex: Česká měna opět oslabila
Aktuálně otevřené forex pozice 25.6.2025
Spotřebitelské ceny v USA zrychlily růst na 0,4 procenta
Nezaměstnanost v Německu se drží nízko
Analýza hlavních měnových párů 1.6.2016
Dow Jones - Intradenní výhled 21.10.2016
Cena plynu pro evropský trh klesla pod 80 eur, i díky plnění zásobníků
Témata v diskusním fóru
Praktická ukázka: Odměna za důvěru
Burzovní grafy: Předvánoční klid posunul americké indexy mírně výše
INVESTIČNÍ GLOSA: Mráz přichází z Jemenu. Povstalci mohou zamávat s americkým trhem
USD/JPY
ATR
Eurodolar - Chat
Jak investují Leoš Mareš a Jindřich Šídlo?
Úspěšné obchody z Live tradingu Bossy
O obchodních signálech ( díl 2 )
AUD/NZD: Kombinovaná analýza denního grafu
Praktická ukázka: Odměna za důvěru
Burzovní grafy: Předvánoční klid posunul americké indexy mírně výše
INVESTIČNÍ GLOSA: Mráz přichází z Jemenu. Povstalci mohou zamávat s americkým trhem
USD/JPY
ATR
Eurodolar - Chat
Jak investují Leoš Mareš a Jindřich Šídlo?
Úspěšné obchody z Live tradingu Bossy
O obchodních signálech ( díl 2 )
AUD/NZD: Kombinovaná analýza denního grafu




