Čtvrtek 05. srpen 2021 07:18
reklama
Swissquote Bank
reklama
Admiral Markets new demo
reklama
Admiral Markets new demo

BHS Private Equity Fond koupil předního výrobce elektrických rozvaděčů

28.01.2020 16:34  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

BHS Private Equity Fund, který se zaměřuje na investice do malých a středních podniků v České a Slovenské republice, získal spolu s minoritními ko-investory 100% akciový podíl ve společnosti DCK Holoubkov Bohemia a.s.

DCK HOLOUBKOV BOHEMIA A.S.

Společnost DCK byla založena roku 1953 jako Družstvo cementářů a kameníků a původně byla zaměřena na produkci betonových výrobků. V průběhu šedesátých let byla ve firmě vyvinuta výroba betonových rozváděčů nízkého napětí z tenkostěnného betonu, která následně tvořila nosný výrobní program. V 90. letech byla zavedena výroba plastových dílů. V současné době je výroba zaměřena především na celoplastové provedení venkovních distribučních rozváděčů nízkého napětí s roční produkcí kolem 120 000 rozváděčů. Společnost DCK má tři kompletní programy využívající jako základní materiály beton, polykarbonát (PC) a polyester (SMC). Výrobní program zahrnuje také příslušenství pro rozváděče: držáky, nosníky, redukce, značení rozváděčů, praporce pro připojení vodičů atd.

Hlavními odběrateli výrobků společnosti jsou především české energetické společnosti a velkoobchodní organizace zaměřené na elektroinstalační materiál. Veškeré výrobky jsou certifikovány EZÚ Praha a vyhovují nejvyšším světovým standardům. 

BHS PRIVATE EQUITY FUND

BHS Private Equity Fund byl založen v roce 2015 společností BH Securities a.s. za účelem dlouhodobého zhodnocování kapitálu formou investic do českých a slovenských soukromých (veřejně neobchodovaných) společností. Fond usiluje zejména o investice růstového kapitálu, kdy vložené prostředky mohou uvolnit růstový potenciál společnosti – například podpořit expanzi na nové trhy, optimalizovat výrobní prostředky, investovat do výrobků/služeb s vyšší přidanou hodnotou atd. Dalším formou investování jsou projekty MBO´s (manažerské odkupy, kdy současné vedení nabývá podíl na společnosti) resp. MBI´s (externí manažerské týmy získávají podíl v cílových společnostech). Fond rovněž realizuje odkupy s použitím bankovních akvizičních úvěrů (Leveraged Buyouts).

KOMENTÁŘE K REALIZOVANÉ TRANSAKCI

“Dosavadní majitelé DCK vytvořili z DCK špičkovou společnost se stabilním dominantním postavením na domácím trhu. Jsme rádi, že jsme získali jejich důvěru a hodláme spolu s našimi partnery v této transakci dále rozvíjet aktivity DCK zejména formou využití exportního potenciálu a rozšiřování sortimentu výrobků,” řekl Luděk Palata, partner BHS Private Equity Fund, který vedl tuto transakci. “Současné vedení společnosti a kvalitní manažerský tým prokazují hluboké technologické znalosti a díky porozumění potřebám trhu a soustavným inovacím dokázali podnik úspěšně rozvíjet po více než 20 let. Toho dosahovali mimo jiné díky špičkové organizaci práce a vysoké efektivitě využívání výrobních zařízení. Vážíme si příležitosti podílet se na dalším úspěšném rozvoji a přispět k tomu, aby se z DCK stal významný středoevropský výrobce rozváděčů a souvisejících zařízení,” dodává Luděk Palata.

„Při výběru nového majoritního vlastníka bylo naším hlavním cílem zabezpečit dlouhodobou stabilitu společnosti,“ řekl jeden ze zakladatelů a původní spolumajitel Ing. Jiří Šváb. „Jsme rádi, že v BHS PE Fondu získala společnost DCK finančně silného a kompetentního akcionáře, jehož zásadní motivací je další rozvoj podniku, a tudíž zlepšování podmínek pro stávající zaměstnance i tvorba nových pracovních a obchodních příležitostí,“ dodává Ing. Jiří Šváb.

Právní poradenství poskytl tým advokátní kanceláře JŠK vedený Tomášem Doležilem. Akviziční úvěr poskytla Raiffeisenbank. Původní vlastníci byli zastupováni týmem KPMG vedeným Igorem Mesenským. Právní podporu poskytl JUDr. Jaroslav Kosnar.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Béžová kniha FEDu (prieskum a výhľad 12-tich lokálnych dištriktov FEDu na US ekonomiku)
  " Zobrazujú sa však zjavné náznaky spomalenia obnovy US ekonomiky ".......
 • Béžová kniha FEDu (prieskum a výhľad 12-tich lokálnych dištriktov FEDu na US ekonomiku)
  Včerajšia večerná béžová kniha priniesla pokračovanie navŕšenia ekonomickej aktivity US ekonom...
 • Béžová kniha FEDu sumarizácia
  Pozitívne výhľady lokálnych dištriktov FEDu sa dali trhom po posledných komentároch predstaviteľ...
 • Béžová kniha Fedu 01-2016
  Prinášame Vám aktualizáciu Béžovej knihy Fedu, ktorá mapuje ekonomické podmienky v ekonomike USA rozdelenej na 12 dištriktov (oblastí). Vychádza z dát, zverejnených pred 4. januárom 2016. Ide o kompiláciu názorov z firemného sektora a ďalších kontaktov Fedu z vonku, teda nie názory predstaviteľov Fedu.
 • Béžová kniha Fedu 03-2016
  Prinášame Vám aktualizáciu Béžovej knihy Fedu, ktorá mapuje ekonomické podmienky v ekonomike USA rozdelenej na 12 dišt...
 • Béžová kniha Fedu 10-2015
  Prinášame Vám aktualizáciu Béžovej knihy Fedu, ktorá mapuje ekonomické podmienky v ekonomike USA rozdelenej na 12 dištriktov...
 • Béžová kniha Fedu 12-2015
  Prinášame Vám aktualizáciu Béžovej knihy Fedu, ktorá mapuje ekonomické podmienky v ekonomike USA rozdelenej na 12 dišt...
 • Béžová kniha otázku zvýšení sazeb v letošním roce nezodpoví
  Béžová kniha ani vystoupení zástupce Fedu Williamse zřejmě rébus, zda Fed letos zvýší sazby či nikoli, nerozluští. V Německu bude zveřejněna červencová průmyslová produkce. Ta by měla mírně vzrůst. Obavy z holubičího tónu ECB však mohou další posilování eura brzdit. Polská centrální banka ponechá sazby dnes zřejmě beze změny. Polskému zlotému dělá vrásky spíše riziko snížení ratingu, které může nastat tento pátek. Česká národní banka zveřejní, jak se vyvíjely její devizové rezervy v srpnu. Ty zřejmě ukáží, že ČNB v devizových intervencích pokračovala.
 • BHP Billiton v zisku zvýší dividendu
  Jedna z největších těžařských společností na světě se po ztrátách vrací k zisku a hodlá vyplatit vyšší dividendu. Čistý zisk za první polovinu fiskálního roku do konce loňského prosince, oproti ztrátě 5,7 miliardy ve stejném období předchozího roku, činí 3,2 miliardy korun. Nejvíce nárůst podpořilo snižování nákladů, růst cen komodit a absence velkých odpisů, které způsobily negativní dopad na hospodaření v předchozím roce.
 • BHP varuje před oslabující čínskou poptávkou a AUD trpí
  Konec asijské seance si australský dolar protrpěl po varování největší světové těžařské...
 • BHS Private Equity Fund
  BHS Private Equity Fund se zaměřuje na investice do malých a středních podniků v České republice a na Slovensku. Navzdory komplikacím spojeným s pandemií koronaviru a četným vládním omezením se Fondu v roce 2020 nebývale dařilo. Investorům vytvořil rekordní čistý výnos ve výši 23,11 procenta.
 • BHS Private Equity Fund investuje do výroby krmných směsí
  BHS Private Equity Fund ve spolupráci s odborným poradcem Versute Investments a vlastníky společnosti Babičkin Dvor připravili projekt na výstavbu a provoz výrobny krmných směsí pro hospodářská zvířata. Projekt bude zastřešen samostatnou společností Babičkin Dvor Agro Servis a vytvoří silné synergické efekty kolem stávajícího podnikání.
 • BCH/USD
  BCH/USD dosáhl 1400, prostor pro další růst. Pár prolomil úroveň 1400 a dosáhl 9-ti týdenního vrcholu 1438. Cenový pohyb ukázal průnik oblakem, který vytváří prostor pro další růst. Technické studie podporují vzestup, hybnost je bullish.
 • BCH / USD – Coinbase: 10. 12. 2019
  BCH/USD se obchodovalo o 0,54% níže na 207,53 v 09:20 GMT – po uzavření o 2,03% níže v předchozí seanci. Pár se snaží prolomit rezistenci 20-DMA v posledních několika seancích. Stochs a RSI jsou níže – RSI je pod 50. Oba predikují downtrend. Stochastics RSI je na pokraji převrácení z překoupených úrovní.
 • BCH / USD (Coinbase) – 21. 10. 2019
  BCH/USD konsoliduje zisky z předchozích seancí, výhled je býčí. Po uzavření +5,41% 20. října pár rozšiřuje marginální zisky. Pár se odrazil od hlavní trendové podpory a cena se prolomila nad 5-DMA a 20-DMA. Technické ukazatele jsou mírně býčí. Stochs jsou na pokraji převrácení z přeprodaných úrovní. Rezistence je na 21-EMA okolo 228. Prolomení výše bude resultovat v test 50-DMA okolo 259,55. Odmítnutí na 21-EMA a propad pod trendovou linii podpory 210,45 by mohlo resultovat v další propad.
 • BCH / USD – Coinbase: 5. 11. 2019
  Bitcoin Cash se obchodoval převážně rangebound, výhled zůstává mírně býčí. BCH / USD jde do strany, když se pár snaží vybudovat vzestupnou dynamiku po prolomení nad 110-EMA.
 • BCH / USD – 10. 12. 2019
  BCH / USD se obchodovalo o 0,54% níže na 207,53 v 09:20 GMT – po uzavření o 2,03% níže v předchozí seanci. Pár se snaž...
 • BCH/USD – 6. 1. 2020
  BCH/USD prudce stoupá (kolem 6% na intraday bázi) a dosáhl 7týdenního maxima na 239,30. Další předpoklad vývoje na pari je býčí. Dvojice prodlužuje růst po prolomení nad 55-EMA a testuje rezistenci na 110-EMA okolo 236,44. Cena prolomila bariéru na 100-DMA, dynamika se stává býčí. Stochs a RSI jsou otočeny výš.
 • Biden akciím svědčí, rostou k rekordům. Daří se i českým titulům, dolar ovšem citelně oslabuje
  Akcie po celém světě dnes znatelně rostou, a to v reakci na vývoj povolební situace v USA. Klíčový ukazatel evropských akcií, index Stoxx Europe 600, přidává zhruba 1,5 procenta. Daří se klíčovému německému, francouzskému či britském indexu, které vesměs přidávají více než jedno procento. Pražská burza stoupá aktuálně o 0,7 procenta. Akciím se daří opravdu celosvětově. Index světových akcií MSCI, který zahrnuje akcie 49 zemí, dnes během úvodních hodin evropského obchodování vystoupal na svůj historický rekord.
 • Biden hrozí prudkým zvýšením daní z kapitálových zisků. Rusko zvyšuje úrokové sazby kvůli vysoké inflaci
  Kanadská centrální banka ponechala na svém dubnovém zasedání dle očekávaní úrokovou sazbu na 0,25 %. BoC však překvapila trhy oznámením, že hodlá snížit nákupy aktiv ze 4 mld. CAD týdně na 3 mld. Banka také konstatovala, že hodlá začít navyšovat úrokové sazby již ke konci roku 2022. Trh ohodnotil zasedání BoC jako jestřábí, když americký dolar vůči kanadskému zaznamenal ve středeční seanci pokles o přibližně 0,9 %.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
GCI Financial
Oanda
AETOS
reklama
Swissquote Bank