Pondělí 09. prosinec 2019 12:09
reklama
Dukascopy
reklama
RoboMarkets AOS
reklama
RoboMarkets

AUD klesá na výsledcích z trhu práce

13.06.2019 08:30  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Shrnutí:

 • AUD ztrácí v reakci na report z pracovního trhu
 • Asijské indexy následují Wall Street
 • Čínský FX regulátor chce zajistit stabilní CNY na rozumných úrovních

Smíšené výsledky z Austrálie

Australský dolar dnes ztrácí nejvíce z hlavních světových měn v reakci na dnešní výsledky z pracovního trhu. Co více, AUD zůstává pod tlakem i díky mírnému zvýšení rizikové averze, které je patrné i na globálních akciových trzích.

Aussie klesá na páru s USD v reakci na květnová data z trhu práce. Celkově však tamní situace zůstává stále robustní. Zdroj: Macrobond, XTB Research

Australská ekonomika v květnu přidala 42,3 tis. pracovních míst, což samo o sobě vypadá jako skvělé číslo. Téměř celý přírůstek ale přišel díky částečným úvazkům, když plné úvazky rostly jen o 2,4 tis. Nutno dodat, že se jedná už o druhý měsíc s takto nevyrovnaným poměrem mezi částečnými a plnými úvazky. Mírné zklamání pak představují výsledky samotné nezaměstnanosti, která zůstala beze změny na 5,2 %, zatímco trh doufal v její snížení o desetinu na 5,1 %. Participace na pracovním trhu ale stoupla o desetinu na 66 %, což se rovná historickému maximu. Co to znamená pro úrokové sazby? Trh si je dnes téměř jistý, že sazby v Austrálii budou znovu klesat, když se šance na jejich snížení už v srpnu pohybuje na 80 %. Trhy však mají často tendenci reagovat přehnaně a vzhledem k nedávnému komentáři šéfa RBA Lowa je podle nás stále pravděpodobné, že už sazby znovu klesat nebudou. Připomeňme, že podle vyjádření Lowa není snižování sazeb nyní ideálním řešením pro oživení investic a větší roli tak možná může do budoucna sehrát vláda a její strukturální programy.

AUDUSD pokračuje v cestě ke spodní hraně konsolidačního pásma poté, co nedokázal prolomit úroveň 0,7020. Zdroj: xStation5

Asijské indexy se obchodují níže, několik komentářů ze strany SAFE

V reakci na slabší seanci v USA dnes zůstává pod tlakem také Asie. Japonský index klesá o 0,7 %, šanghajský  je v okolí nuly a Hang Seng ztrácí 0,7 %. Na vině je i napětí kolem komentářů amerického prezidenta Trumpa, který pozastavil jednání s Čínou a dál vyhrožuje novými cly v případě, že se země nebude chtít vrátit ke společnému stolu k dalšímu jednání.

Přes noc jsme se pak dočkali několika komentářů od čínského FX regulátora SAFE. Ten upozornil, že bude dělat i nadále vše pro to, aby udržel CNY na stabilních úrovních. Zároveň dodal, že čínské FX rezervy postupně rostou a že země bude postupovat směrem k liberalizaci pohybu kapitálu mezi Čínou a zbytkem světa. To podle regulátora vytvoří výrazný prostor k přílivu nového kapitálu do země.

CNY výrazně klesl proti USD v reakci na eskalaci obchodní války s USA. Zdroj: Bloomberg

Z dalších zpráv:

 • Kanadský premiér Trudeau se 20. června potká s Donaldem Trumpem v Bílém domě
 • Japonský premiér Shinzo Abe se 27. června před summitem G20 potká s čínským prezidentem
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • AUD dnes ráno potvrdil pověst jedné z nejvíce volatilních majors měn
  Australský dolar dnes v brzkých ranních hodinách vytvořil intradenní range ve výši 1,7 % a potvrdil tak pozici jedné z nejvíce volatilních majors měn.
 • AUD/CHF
  AUD/CHF prolomil 100-DMA, dosáhnul 3měsíční maxima na úrovni 0,7511, předtím, než investoři inkasovali část zisků av současné době na úrovni 0,75.
 • AUD i NZD konečně silnější, výprodej na bezpečných přístavech se prozatím zastavil
  Úterní seance zatím na trzích podle očekávání probíhá relativně v klidu a spíše ve vyčkávacím režimu. Platí to hlavně o evropských indexech, které dnes drží své včerejší ceny v úzkém bočním trendu a na výrazně podprůměrných objemech.
 • AUD i NZD pokračují v korekci dřívějších ztrát, akciové trhy zůstávají díky odložení růstu sazeb v USA dobře naladěny
  Evropské akciové trhy dnes pokračují v růstu a po ranním gapu kompletně likvidují ztráty z konce minulého týdne, které...
 • Audio: Jak probíhal flash crash před šesti lety na CME?
  Když máme dnes ten flash crash na libře, nemůžu nesdílet tohle úžasné video. Jedná se o záznam z 6. května 2010, tedy ze dne kdy se americký index S&P500 propadl během patnácti minut o téměř sedm procent. Záznamem je přímo z trading floor chicagské burzy, která je dnes prakticky poslední burzou s tradiční „parketem“ a vyvoláváním cen. Vše je sice v angličtině, ale i když angličtině zrovna neholdujete, už jen poslech stojí za to. Dovedu si představit, že podobné zděšení dnes v asijských bankách zažívala spousta lidí na FX odděleních. Graf ve videu by měl být future na S&P500.
 • AUD je po slabých číslach z obchodu pod silným tlakom. Môže sa jednať o dočasný efekt
  Austrálsky dolár je dnes pod silným tlakom. Je to kombináciou fundamentálnych a technických faktorov. Prvotný negatívny impulz udelil AUD výrazný pokles prebytku obchodnej bilancie z 3,3 mld. AUD na 1,3 mld. (čakal sa pritom rast na 3,8 mld.). Bol to práve nečakane prudký rast prebytku na obchodnej bilancii pred mesiacom, ktorý poslal AUDUSD nad úroveň 0,76, keďže bol interpretovaný ako dôsledok trendu rastu cien komodít, ktoré krajina exportuje.
 • AUD/JPY
  Aussie rozšiřuje oživení z minulého týdne, AUD/JPY překonal odpor na 50-DMA – 82.41. Pár se obchoduje o 0,33% vý...
 • AUD/JPY
  AUD/JPY nalezl silnou podporu 20-dma   AUD/JPY se v současné době obchoduje na úrovni 88,93. Pozitivní obchodní s...
 • AUD/JPY testuje 21-EMA na 79,98
  AUD/JPY testuje 21-EMA na 79,98; prolomení pravděpodobně povede k dalšímu posílení. Dvojice dosáhla růstu 0.92% intraday a obchoduje se okolo 80.00.
 • AUD klesá kvůli minutes ze zasedání RBA, Čína prodává americké dluhopisy
  Australský dolar dnes ráno patří mezi nejvíce ztrátové hlavní světové měny, když na páru s americkým dolarem klesá o 0,2 %. Oslabení přišlo v reakci na zveřejnění minutes z minulého zasedání RBA. Měnověpolitický výbor se v zápisu shodl na tom, že je šance na snížení sazeb v budoucnu vyšší, než šance na jejich ponechání beze změny a znovu upozornil na význam trhu práce pro další rozhodování o sazbách. Co více, členové výboru upozornili na to, že úrokové sazby nejsou jejich jedinou zbraní v arsenálu. Co se samotného kurzu týká, členové RBA uvedli, že by snížení sazeb stlačilo kurz AUD níže a pomohlo tak australským domácnostem, i když by zároveň tento krok mohl poškodit střadatele. Závěrem jsme se z minutes dozvěděli, že největším rizikem zůstává další eskalace americko-čínské obchodní války a její dopad na globální a australskou ekonomiku. Aktuálně existuje podle tržního konsenzu 70% šance na snížení sazeb v srpnu a 90% do konce letošního roku.
 • AUD klesá v reakci na snížení sazeb
  Australská centrální banka dnes ráno rozhodla o snížení sazeb o 25 bazických bodů na 0,75 %. Naplnila tak většinový konsenzus analytiků, kteří se snížením sazeb počítali. V doprovodném komentáři banka uvedla, že dál očekává dlouhodobější období nízkých sazeb, i když nově dodala, že pozoruje opatrné odražení se australské ekonomiky ode dna. Tato věta zároveň signalizuje, že i když banka může sazby dál snižovat, jejich další snížení rozhodně není zaručené a lepší data by jej mohla efektivně vyloučit. Co se vývoje v domácí ekonomice týká, RBA hovořila hlavně o pozvolném růstu mezd a možném zpomalení růstu zaměstnanosti na trhu práce. Ekonomika má podle banky stále určitou míru nevyužité kapacity, která limituje růst inflace.
 • AUD klesá v reakci na zveřejnění minutes ze zasedání RBA
  AUD je dnes nejslabší měnou z koše hlavních světových měn. Důvodem je zveřejnění minutes ze zasedání RBA, které naznačily, že centrální banka uvažovala o možnosti snížení sazeb na svém zasedání začátkem tohoto měsíce. Banka ale zároveň také zmínila, že si je vědoma případných negativních dopadů nízkých sazeb především na míru úspor v ekonomice a na ekonomický sentiment. Banka dál uvádí, že je připravena měnovou politiku znovu uvolnit v případě, že si to bude ekonomická situace vyžadovat.
 • AUD kvůli výsledkům HDP klesá, šance na snížení sazeb RBA naopak znovu rostou
  Australský dolar je poslední dny jako na horské dráze. Od začátku týdne dokázal na páru s dolarem výrazně zpevňovat, a to nejen kvůli slabšímu dolaru, ale také díky zasedání RBA a jejímu relativně jestřábímu doprovodnému komentář (viz. náš včerejší článek z ranních hodin). Dnes se však situace mění a AUD část ze svých zisků odevzdává. Důvod? Nově příchozí makro v podobě výsledků HDP. To bohužel býky na AUD zklamalo, když australská ekonomika rostla v 3Q pouze o 0,4 %, zatímco konsenzus doufal v růst o 0,5 %. Meziročně pak Austrálie rostla v podle očekávání o 1,7 %, ale hlavně díky revizi výsledků za 2Q.
 • AUD na 5měsíčních minimech, JPY na 6letých minimech, pinbar na USD/CAD, analýza USD/CAD, USD/CHF a GBP/NZD
  Americký akciový trh reagoval včera negativně na zprávy, s nimiž přišla předchozí den sanfranciská pobočka...
 • AUD/NZD
  AUD/NZD - tento měnový pár nalezl silnou podporu na 200-dma, možná změna, či korekce pouze za předpokladu, že ukončí a potvrdí pod křivkou.
 • AUD/NZD
  Měnový pár AUD/NZD se vrátil výše po krátkém poklesu pod 50-DMA na 1.1029, v současné době obchoduje kolem 1.1023. Zotavení v páru kryté pod 5-DMA na 1.1052, trend zůstává medvědí.
 • AUDNZD: Investiční doporučení Morgan Stanley
  Přinášíme vám další investiční doporučení pro obchodování na měnovém trhu, která přebíráme od největších světových bankovních domů. Morgan Stanley právě zveřejnila doporučení pro AUD/NZD.
 • AUDNZD: Kiwi v ztrátě i přes pozitivní inflační čísla
  Novozélandský dolar, přezdívaný i kiwi, se obchodoval v 0.35% vůči zelené bankovce a NZDUSD pár byl kolem úrovně 0.7275 během Londýnské seance. AUDNZD kros se pohnul výše a byl v zisku 0.2%, viděný při 1.0390.
 • AUDNZD: Kros na tříměsíčních maximech po několika datech z kalendáře
  AUDNZD kros se obchodoval v slušném zisku ve čtvrtek ráno a byl v plusu kolem 0.35%, přičemž se pohyboval při 1.0875 během Londýnské seance.
 • AUDNZD: Kros v zisku po datech protinožců
  AUDNZD kros se obchodoval v plusu cca 0.30% ve čtvrtek ráno a pohyboval se kolem 1.0660 během Londýnské seance. V noci bylo zveřejněno několik data z Austrálie a Nového Zélandu.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama