Úterý 19. březen 2024 06:26
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new
reklama
Swissquote Bank
reklama
XTB trading konference 2024

Reuters: Playboy zvažuje možnost návratu na akciovou burzu

20.09.2020 10:45  Autor: Tým FXstreet.cz  Sekce: Tradingové analýzy a zprávy   Tisk


Společnost Playboy Enterprises, majitel stejnojmenného pánského časopisu, zvažuje možnost návratu na akciovou burzu prostřednictvím fúze se společností specializovanou na akvizice. S odvoláním na informované zdroje to uvedla agentura Reuters. S akciemi Playboye se přestalo na burze obchodovat před devíti lety, kdy je koupil za 207 milionů USD (4,7 miliardy Kč) zakladatel časopisu Hugh Hefner se soukromou investiční firmou Rizvi Traverse.

Prodej časopisu ale postupně dál klesal a pandemie nemoci covid-19 situaci ještě zhoršila, což firmu na začátku letošního roku donutilo přestat vydávat tištěnou verzi časopisu. Ten se začal prodávat v roce 1953 a v prvním čísle se objevila Marilyn Monroe.

Playboy nyní ve spolupráci s investiční bankou jedná podle informovaného zdroje s potenciálním kupcem. Dohoda, pokud se ji podaří uzavřít, by poskytla firmě přístup k penězům, které potřebuje k financování růstu a ke kterým by se jinak nedostala.

Zdroje však upozorňují, že dohodu se nakonec nemusí podařit uzavřít. Zástupce firmy Playboy ji odmítl komentovat a investiční ředitel Rizvi Traverse Suhail Rizvi na žádost o komentář neodpověděl.

Hefner, který založil Playboy v roce 1953, zemřel před třemi lety ve věku 91 let. Jeho rodina v roce 2018 prodala 35procentní podíl firmě Rizvi Traverse za 35 milionů USD.

Logo časopisu - silueta králíka - se stalo jedním z nejznámějších na světě. V posledních letech Playboy expandoval nad rámec mediálního podnikání a přetvořil se ve značku životního stylu. Poskytl i licenci na svou značku a logo dalším zájemcům. Ve vydání z března 2016 se rozhodl vzdát nahoty, o rok později ale změnil názor.

Firmy specializované na akvizice, zkráceně SPAC, často nemají konkrétní obchodní plán. Ukázaly se ale jako rychlá cesta na akciový trh pro firmy, které se chtějí vyhnout zdlouhavému procesu primární veřejné nabídky (IPO) akcií. SPAC učiní primární veřejnou nabídku akcií a takto získané peníze, případně v kombinaci s úvěrem, použije k nákupu jiné firmy. Koupené firmy tak prostřednictvím akvizice automaticky vstoupí na burzu. Investoři, kteří nakupují akcie SPAC, zpravidla předem nevědí, jakou firmu budou přes SPAC nakonec vlastnit.

Zdroj: Reuters, ČTK

Sdílení článku: 
   

 

Čtěte více

  • Reuters: OPEC+ plánuje snížit těžbu o dalších 500.000 bpd
    Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci plánují snížit těžbu ropy o dalších 500.000 barelů denně (bpd). Podle zdrojů agentury Reuters se kvůli dopadům koronaviru obávají poklesu poptávky po této surovině. V roce 2019 činila průměrná produkce ropy celosvětově zhruba 80 milionů bpd. Kartel a jeho spojenci včetně Ruska, tedy skupina známá jako OPEC+, podle zdrojů zvažují, že namísto schůzky plánované až na březen se setkají už ve dnech 14. a 15. února.
  • Reuters: OPEC+ se dohodl na únorovém a březnovém zvýšení těžby
    Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci se dohodli na změně těžebních limitů na únor. Saúdská Arábie svou těžbu sníží pod stanovenou kvótu a Rusko a Kazachstán ji naopak zvýší. Celkem skupina dodá na trh v únoru o 75.000 barelů více a dalších 75.000 barelů přidá v březnu, stojí v návrhu prohlášení po dnešním virtuálním setkání zástupců členských států skupiny OPEC+, z něhož citovala agentura Reuters. Dubnová těžební hodnota má být stanovena na dalším setkání, které se má uskutečnit v nejbližší době.
  • Reuters: OPEC se dohodl se spojenci na výraznějším snížení těžby
    Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci se dohodli, že v prvním čtvrtletí příštího roku sníží svou celkovou těžbu o dalších 500.000 barelů denně. Uvedly to dnes zdroje agentury Reuters. Cílem dohody je podpořit ceny ropy a omezit nadbytečné dodávky suroviny na trh.
  • Reuters: OPEC v červnu zvyšoval těžbu, reagoval na rostoucí poptávku
    Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v červnu zvýšila těžbu ve srovnání s předchozím měsícem o 740.000 na 26,24 milionu barelů denně. Navzdory vysokému růstu ale kartel stále těží méně, než kolik mu dovoluje dohoda s jeho spojenci. Uvedla to dnes agentura Reuters, která vychází z údajů o přepravě ropy a od zdrojů z odvětví. S výjimkou února kartel zvyšuje těžbu už od loňského června.
  • Reuters: OPEC v lednu sedmý měsíc za sebou zvýšil těžbu
    Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v lednu zvýšila těžbu o 160.000 na 25,75 milionu barelů denně. Kartel a jeho spojenci se totiž dohodli na dalším zmírnění redukce dodávek suroviny na trh. Vyplývá to z dnešní zprávy agentury Reuters, která vychází z údajů o přepravě ropy od zdrojů z odvětví. Těžba OPEC tak vzrostla již sedmý měsíc za sebou.
  • Reuters: OPEC+ zřejmě prodlouží snížení těžby do června
    Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci včetně Ruska pravděpodobně prodlouží dohodu o snížení těžby do poloviny roku 2020. Tvrdí to zdroje agentury Reuters. Zástupci OPEC se sejdou na jednání ve Vídni 5. prosince, poté budou následovat rozhovory se skupinou dalších států v čele s Ruskem známou jako OPEC+. Nyní platná dohoda, kterou země uzavřely, aby podpořily vyšší ceny ropy, má vypršet v březnu 2020.
  • Reuters: O první dluhopisy EU na obnovu po pandemii je značný zájem
    O první dluhopisy, které vydává Evropská unie na obnovu ekonomiky po pandemii, je značný zájem. Investoři si zatím objednali papíry v objemu více než 107 miliard eur (2,7 bilionu Kč), uvedla dnes agentura Reuters, která se odvolává na hlavního manažera emise. Jde zároveň o klíčový krok na cestě k ustavení Evropské unie jako hlavního společného dlužníka.
  • Reuters: Paříž nabídla Washingtonu odklad digitální daně
    Francie nabídla Spojeným státům, že ve snaze vyřešit vzájemný spor zatím odloží splatnost daně z digitálních služeb pro velké internetové firmy z dubna na konec roku. S odvoláním na zdroj z francouzského ministerstva financí to dnes uvedla agentura Reuters. Washington pohrozil Francii kvůli dani z digitálních služeb zavedením cla na některé zboží. Podobnou daň chystá i Česká republika.
  • Reuters: Peking vyzval státní rafinérie, aby v dubnu zvážily zastavení vývozu
    Čína vyzvala státní rafinérie, aby v dubnu zvážily zastavení vývozu benzinu a nafty. Důvodem jsou obavy o dodávky kvůli válce na Ukrajině, uvádějí tři zdroje agentury Reuters. Rafinérské marže u několika ropných produktů v Asii dnes dosáhly historických maxim. Čína naftu vyváží do mnoha zemí, mezi jinými i do Japonska nebo Austrálie.
  • Reuters: Pět zemí EU chce zákaz dovozu diamantů z Ruska, čeká se reakce Belgie
    Polsko, Irsko, Litva, Estonsko a Lotyšsko požadují, aby Evropská unie přestala z Ruska dovážet diamanty. Uvádějí to ve společném návrhu, k němuž se dostala agentura Reuters. Zákaz dovozu ale dosud bojkotovala Belgie, protože belgické město Antverpy je největším světovým centrem obchodu s diamanty. EU nyní připravuje seznam dalších sankcí vůči Rusku za jeho agresi vůči Ukrajině.
  • Reuters: Propad cen ropy ohrožuje africké producenty
    Afričtí producenti ropy kvůli kolapsu cen suroviny čelí nejen ztrátě příjmů, které nejvíce potřebují, aby se mohli vypořádat s epidemií onemocnění způsobeného novým koronavirem, problém ji způsobuje i pokles těžce získaného podílu na trhu, který se jim asi už nikdy nepodaří získat zpět. Země jako Nigérie, Angola či Alžírsko nemohou konkurovat svým bývalým spojencům Saúdské Arábii a Rusku, kteří mají nižší náklady a kteří teď zaplavují trh ropou.
  • Reuters: Představitelé G7 chystají stejné prohlášení jako při G20
    Ministři financí a šéfové centrálních bank skupiny G7 použijí v textu po skončení své schůzky v Itálii stejná vyjádření ohledně obchodu, měn a měnové politiky, jaká použili ministři větší skupiny G20 na březnovém zasedání v Německu. S odkazem na jednoho z italských představitelů, který připravoval program jednání v Bari, to dnes uvedla agentura Reuters. Dvoudenní zasedání skupiny G7, která sdružuje velké ekonomiky vyspělého světa, končí v sobotu.
  • Reuters: Překážky pro investice z Číny budou v USA i bez Trumpa
    Překážky, které americký prezident Donald Trump postavil do cesty čínským podnikům usilujícím o investice či získání kapitálu ve Spojených státech, budou mít trvalé dopady i v případě, že Trump nebude zvolen hlavou státu na druhé funkční období. Myslí si to odborníky na akvizice a politiku, na které se odvolává agentura Reuters.
  • Reuters: Ruská firma Delimobil se chystá vstoupit na akciový trh v USA
    Ruská společnost Delimobil, která nabízí sdílení automobilů, hodlá na podzim vstoupit na akciový trh ve Spojených státech. Mohla by tak získat kolem 350 milionů dolarů (zhruba 7,5 miliardy Kč). Informovala o tom dnes agentura Reuters, která se odvolává na zdroje z finančního trhu. Součástí skupiny Delimobil je také značka Anytime, která působí mimo jiné v České republice.
  • Reuters: Ruská vláda zhoršila výhled růstu ekonomiky na 2,9 procenta
    Ruská vláda snížila odhad letošního růstu domácí ekonomiky na 2,9 procenta, zatímco dosud počítala s růstem o 3,3 procenta. Agentuře Reuters to dnes řekl zdroj obeznámený s novou prognózou ruského ministerstva hospodářství. Upozornil přitom, že ministerstvo ve svých prognózách nezohledňuje geopolitická rizika, zvýšené napětí ve vztazích s Ukrajinou ani případné nové sankce vůči Rusku.
  • Reuters: Ruské firmy letos získaly z primárních nabídek nejvíce peněz od r. 2013
    Objem primárních veřejných nabídek (IPO) akcií ruských firem za prvních šest měsíců letošního roku vystoupil na nejvyšší úroveň od zavedení západních sankcí vůči Moskvě. Podle propočtů agentury Reuters si ruské firmy zajistily na burze více než 2,4 miliardy USD (51,4 miliardy Kč). To je více, než kolik se jim od roku 2013 podařilo získat vždy za celý rok. Analytici banky UBS na začátku roku očekávali, že ruské firmy by letos mohly získat až deset miliard USD. Ruský producent zlata Nordgold se ale rozhodl svůj možná až několikamiliardový debut na burze v Londýně odložit, což vyvolává mezi analytiky obavy, že vlna vstupů ruských firem na burzu možná končí.
  • Reuters: Rusko a Bělorusko mají dohodu o dodávkách ropy
    Rusko přistoupilo na návrh dát Bělorusku výraznější slevu na nákup ropy, a to o 12 dolarů (310 Kč) na 15,7 dolaru za tunu. S odvoláním na tři zdroje z odvětví to dnes uvedla agentura Reuters. Dohoda by mohla ukončit měsíce trvající spor, plně obnovit dodávky ropy do Běloruska by Rusko mohlo od dubna. Ruské ministerstvo energetiky a běloruská státní ropná společnost Belněftěchim na žádost agentury Reuters o komentář nereagovaly.
  • Reuters: Rusko možná obnoví povinnost měnit devizové příjmy vývozců za rubly
    Ruské úřady diskutují o obnovení povinného směňování devizových příjmů exportérů za rubly, a reagují tak na propad kurzu domácí měny. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Rusko takové opatření na krátkou dobu zavedlo již loni po zahájení vojenské invaze na Ukrajinu.
  • Reuters: Rusko není ochotno podpořit další snížení těžby ropy
    Rusko nepodpoří další snížení těžby ropy, souhlasit je připraveno pouze s prodloužením současných škrtů. Agentuře Reuters to dnes řekl vysoce postavený ruský zdroj. Postoj Moskvy se podle něj nezmění. Znamenalo by to, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) nezavede plán, na kterém se dohodla ve čtvrtek a který předpokládá snížení těžby o dalších 1,5 milionu barelů denně.
  • Reuters: Rusko očekává prudký nárůst nákladů na obsluhu státního dluhu
    Roční náklady Ruska na obsluhu státního dluhu se do roku 2026 více než zdvojnásobí na 3,32 bilionu rublů (zhruba 784 miliard Kč). Vyplývá to podle agentury Reuters z rozpočtových dokumentů ruské vlády. Náklady, které zahrnují platby úroků ze státních půjček, tlačí vzhůru růst vojenských výdajů v důsledku invaze na Ukrajinu.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB trading konference 2024