Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Efektivní využití indikátoru Relative Strenght Index (RSI)
Indikátor Relative Strenght Index (dále jen RSI indikátor) je díky obchodní platformě Meta Trader, jehož je součástí, notoricky známý a mezi obchodníky oblíbený indikátor. Hlavním tématem tohoto blogu, ale nebude obchodování překoupených oblastí a stejně tak klasických divergencí i když je samozřejmě zmíním. Osobně vidím mnohem vyšší potenciál tohoto indikátoru v jiném a méně propagovaném způsobu použití. Tuto možnost dnes představím a navrhnu k ní jednoduchý způsob obchodování.

Ani po zasedání Fedu není jasněji, S&P 500 za sebou má další volatilní týden bez jasného směru a po Santovi ani památky
První polovina uplynulého týdne se na amerických akciových trzích nesla v růstovém duchu. Posilování akcií ještě zesílilo poté, co Fed ve středu v souladu s očekáváním rozhodl o zvýšení základní úrokové sazby o čtvrt procentního bodu. Druhá polovina týdne ale předchozí zisky smazala a S&P 500 nakonec při značné volatilitě odepsal 0,34 %. Šance na Santa Claus rally se zmenšují.

Turecká lira v době války a inflace
Zatímco v Evropské Unii se dokážeme zhrozit meziroční inflací okolo 10 %, pro Turky by to byl příjemný návrat do relativně stabilních let. Nyní po makroekonomických experimentech prezidenta Erdogana vyšplhal růst cen v Turecku na březnových 61,1 %.

Fundamentální analýza kryptoměn – technologické aspekty a jejich vliv na hodnotu kryptoměn (3. díl)
Tento článek se zaměřuje na technologii blockchain a její klíčovou roli v kryptoměnách. Čtenáři jsou představeny základní principy blockchainu, jeho decentralizované ukládání dat a zabezpečení transakcí. Dále se diskutuje o významu blockchainu jako základního stavebního bloku pro většinu kryptoměn, který odstraňuje potřebu centrální autority a zvyšuje důvěryhodnost digitálních měn. Kromě toho jsou představeny konsensuální algoritmy Proof of Work a Proof of Stake a jejich vliv na energetickou účinnost a bezpečnost sítě.

Príde na kryptomenách opäť ku korekcii?
Pred voľbami som upozorňoval na možný uptrend Bitcoinu a teda aj iných kryptomien, ale čo som neočakával je posilnenie o takmer 50% behom menej ako 1 mesiaca. Veľa kryptomien teraz poskočilo a veľa investorov si určite vydýchlo, ale čo bude ďalej?

Jednoduchý a profitabilní trendline systém
Náhled obchodního systému, který je právě ve fázi vývoje a testování, využívající pouze technickou analýzu, jeden indikátor pro vyhledávání supportů a rezistencí a trendové čáry. Doporučuji celé přečíst, jsem si jistý že s tímhle systémem člověk bude chápat graf jako nikdy předtím!

Co čekat od Fedu?
Americká centrální banka (Fed) má v plánu měnové zasedání tento týden ve středu, přičemž jeho výsledky se dozvíme ve 20:00 středoevropského času? Meziroční inflace se ve Spojených státech od minulého zasedání Fedu zvýšila z 2,6 % na 4,9 %! Byť se dočasný růst inflace očekával a hrozivě vypadající číslo je taženo z velké části volatilními energiemi a nízkou srovnávací základnou, takový skok v cenách nemohou centrální bankéři nechat bez povšimnutí.

Přestřelí inflace cíl FEDU?
Včera odpoledne byla ve Spojených státech zveřejněna data inflace za měsíc únor. Největší světová ekonomika zatím nedokázala vytvořit takové inflační tlaky, kterých se všichni investoři obávají a za únor spotřebitelské ceny dokonce zpomalily z 1.4 % na 1.3 %. Další fiskální stimuly však napovídají, že americká ekonomika zažije v následujících měsících nevídaně rychlé oživení a inflace může výrazně přestřelit cíl amerického FEDu.

Analýza - Denní kalendář událostí
Jelikož je daytrading na M5 pěkná řehole (rychlé pohyby tam a zpět včetně včasného odchytu nového trendu) a na větší time frame nemám bohužel trpělivost, chtěl jsem si ověřit jaký je reálný dopad vyhlašovaných zpráv uvedených v "Denní kalendář událostí" pro můj trochu více "easy" trading.

Čeká americký dolar devalvace?
Po mimořádně objemné finanční bazuce, kterou vytáhla americká centrální banka (Fed) i ministerstvo financí se čím dál častěji objevují názory o kolapsu kurzu amerického dolaru. Dolarů ve finančním systému je zkrátka příliš mnoho a tím pádem si svou hodnotu neudrží.

Moje cesta prop tradingem: Týden bez obchodu, ale stále v pohotovosti
Prop trading udělal další krok vpřed, co se týče služeb pro své zákazníky, ovšem moje balance křivka se za poslední týden nepohnula.

Obchodník měsíce: Jde to, ale dře to
Přinášíme další ze série pohledů na obchodování reálného klienta. Tentokrát se jedná o tradera z Rakovníka, který obchoduje na účtu Professional se spready mezibankovního trhu.

INVESTIČNÍ GLOSA: Trump není pro Wall Street žádný strašák. Jak ovlivní trhy?
Ačkoli je potenciální návrat Donalda Trumpa do Bílého domu často vykreslován v apokalyptických konotacích, na finančních trzích z toho analytici kdovíjak těžkou hlavu nemají. Na Wall Street jsou sice znepokojení z potenciálně zhoršené bezpečností situace ve světě, od Trumpa se ale čekají i mnohé pozitivní stimuly.

Evoluční změna
V poslední praktické ukázce jsem psal o tom, že při dosažení maximálního poklesu jsem se musel zamyslet nad svojí strategií a nad jejím nastavením. Také jsem psal o tom, že mě napadly dvě věci, které bych mohl vylepšit, respektive změnit. Jedna z nich je evoluční a jedna z nich je revolučních. Dnes se tedy podíváme na tu první.


Obrovská volatilita finančních trhů
Totální kolaps. Tak by se dal popsat pohyb cen u většiny měnových párů s USD. Měnové páry s JPY by se snad ještě výstižněji daly popsat jediným slovem: masakr.

Náklady na těžbu zlata klesají
Při dlouhodobém výhledu zlata berou investoři v úvahu jeho omezené množství. S tím, jak je potřeba otevírat stále hůře dostupné doly, náklady na jeho těžbu spolu s cenou musí jít trendově nahoru, podobně jako u ropy. Úvaha zní logicky a k úbytku celosvětových těžitelných zásob zlata skutečně dochází. Nesmíme ale zapomenout, že zlato je kótováno v amerických dolarech. Vývoj kurzu USD tak dokáže s nabídkou pořádně zamíchat.

Je ‘Uptober’ na ceste? Bitcoinov oblúbený mesiac je tu
Zatiaľ čo cenu Bitcoinu (BTC) ovplyvňuje veľa faktorov, investori považujú október za jeden z najbýčích signálov. Je dobre známym faktom, že kryptomeny sú jedni z najvolatilnejších aktív. V súčasnosti existuje viac ako 12-ročná história pohybov Bitcoinu, čo pomáha ešte lepšie určiť ďalšie pohyby v budúcnosti. Chystá sa teda konečne trh otočiť?

Decentralizované financie: Rozvíjajúca sa alternatíva ku globálnemu finančnému systému
Globálny finančný systém vytvoril masívne bohatstvo, ale jeho centralizovaná natura znamená, že zisky putovali k ľuďom, ktorí sú spojení najlepšie s finančnými centrami sveta.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/JPY a EUR/USD
První prázdninový týden je za námi. Zatím se nedá říci, že by sliboval letní snížení volatility. Speciálně eurodolar to zatím přímo popírá. Všeobecně jsem si při zkoumání grafů všiml, že letní měsíce mají snahu se negovat. Tedy, pokud červencová svíce zavře jako býčí, tak srpnová svíce by měla uzavřít jako medvědí. Jelikož jsem zjistil, že to není železným pravidlem pokračoval jsem ve výzkumu. A zjistil jsem zajímavý fakt. V případě, že i když oba letní měsíce dodrží rozjetý trend, tak stejně se v září cena vrátí. A cílová cena je otevírací cena měsíce července. Na eurodolaru je to cena 1.13598. Sledujte se mnou, zda se to potvrdí i letos. Nyní už k přípravě na příští týden.