Pondělí 19. srpen 2019 01:47
reklama
Admiral Markets SE
reklama
Globtrex
reklama
RoboMarkets

Jednoduchý a profitabilní trendline systém

Napsal:   Sekce: Trendline systém

Náhled obchodního systému, který je právě ve fázi vývoje a testování, využívající pouze technickou analýzu, jeden indikátor pro vyhledávání supportů a rezistencí a trendové čáry. Doporučuji celé přečíst, jsem si jistý že s tímhle systémem člověk bude chápat graf jako nikdy předtím!

Ahoj, tohle je můj první blog, jelikož jsem nechtěl psát zbytečné články a hlavně o něčem co už všichni tradeři dávno znají. Obchoduji sice "pouhé" dva roky, ale myslím že se učím hodně rychle, a tak jsem se hodně dlouhou dobu snažil vytvořit systém který by splňoval následující parametry:

 • Dokázal by najít přesný a okamžitý bod odrazu.
 • Fungoval by na větších grafech.
 • Byl snadno k pochopení.
 • Fungoval vždy, nebo alespoň ve většině případů.
 • Dokázal by "předpovídat" téměř každou hodinovou svíčku.

Obchod 1

Někomu se ty nároky budou zdát "trochu moc" a někteří řeknou že hledám "Svatý Grál". Nejprve musím říct že Svatý Grál existuje. Samozřejmě tím nemyslím že každý obchod skončí v profitu atp. Hlavní je, aby systém dobře fungoval a pomáhal Vám zorientovat se v grafu.

Byl bych ochotný dát systém všem okamžitě k downloadu, ale obávám se že by to nefungovalo přesně tak, jak si aktuální představuji. Docela se bojím, že by na to někdo neměl nervy, a vykašlal se na něj a raději obchodoval něco jiného, systém který už zná. Já to chápu, kdo by měl zájem testovat nějaký systém ke kterému nejsou téměř žádné pravidla. Vytvořit pravidla je pro mě osobně celkem složité. Vím základ a také vím, jak přesně jsem na to přišel a taky co potřebuji k obchodování abych se v tom vyznal. Někdy to ale bohužel nevychází. I když je pravda, že profity s tímhle systémem jsou mnohonásobně vyšší než ztráty. (při dodržování disciplíny samozřejmě!) Nic nefunguje samo a bezhlavě. Teď bude následovat pár obrázků který vám doufám osvětlí můj nápad.

Celý systém je založený na technické analýze. (fundamentální jsem zkoušel jednou, byla to hrůza) Nechápu proč bych si měl zbytečně přidělávat práci, když všechno co potřebuji k obchodování může být jednoduché a rychlé. Lze říct že se spojují "body" rezistencí a supportů. Možná to nedává smysl? :-)

Pojďme se podívat na obrázek! Třeba poslední obchod na zlatě. ;-) Někdo by teď mohl říct že je to až moc přesné, ale nechte se překvapit. Skutečně to funguje.

 

Tato trendová čára vznikla spojením dvou bodů - Rezistence a rezistence. :-) Nechci sem nacpat zbytečně 10 obrázků, když to asi moc neřekne. Ještě podotknu, než to udělá někdo první, že tyhle trendové čáry NEJDOU vytvořit když spojíte normálně body jako high/low. Nikdy to nebude stejné, jen to tak vypadá.
 

Jde vlastně o jednoduché spojení dvou bodů indikátoru, a to tak, aby trendová čára byla blízko u ceny (aby člověk nečekal na obchod několik dní, měsíců) ale zase ne tak blízko, jelikož by se cena neodrazila, ale vznikl by breakout. Tenhle systém není pro obchodování breakoutů!

Pokud se cena neodrazí, prostě uděláte pravý opak, nebo vyčkáte. (Pokud je stále šance že se cena vrátí) U tohoto systému hodlám dát jednu přesnou informaci kterou je STOPLOSS. Nic víc. Mohu prozradit, že na EUR/USD se obchoduje 1 HODINOVÝ graf (NIKDY MENŠÍ TF!!) a stoploss doporučuji používat 10 pips. (ale je to volitelné, i když víc než 20 pips bych nedoporučoval)

Je důležité pochopit obchodování tohoto systému. Z obrázku si lze všimnou, že pokud se cena dotkne trendové čáry zezhora, počítáme s tím že se cena obrátí a půjde nahoru. A samozřejmě tak to platí naopak. Viz. obrázek.

Doufám že tomu všichni rozumí. Aspoň maličko! :-) Připomínám, že tohle je zlato. Takže ten profit tady je oproti EUR/USD opravdu obrovský. A drawdown je vždy co nejmenší, když člověk umí dobře technickou analýzu, trefí se prostě 100 % a ten zisk je obrovský. I pokud se několikrát spletete. Vůbec to nevadí... Pak se objeví pohyb který je třeba 800 pips. (né 80, ale 800) :-) Přitom vaše ztráta je třeba pouhých 50 pips. Pokud to nevyjde 5x za sebou. (To už člověk obchoduje skutečně špatně...)

Ještě na závěr mohu říct, že tenhle systém cca za týden nebo 2 týdny dokázal nasbírat cca 940 pips. Poslední pohyb na zlatě byl 800 pips, přitom na zpočátku používání toho systému na euru sem dokázal získat za jednu noc cca 100 pips. ;-) Určitě zůstaňte připravení, mám to hrozně těžké vše nastavit a vysledovat ty nejlepší možné obchody, které pak lze aplikovat znovu v budoucnosti. Je potřeba vytvořit pevná pravidla. :-) Tak zatím se mějte!

 

Hodnocení článku:
Sdílení článku:
Facebook

Čtěte více

 • Jdeme si my pro peníze nebo peníze pro náš život?
  Všichni si určitě pamatujete, jak jsme jako puberťáci čekali, až budeme mít dostatečný věk na to, abychom se mohli pustit do nějaké brigády a vydělat si, tenkrát docela hodně stokorun na jakýsi magneťák, desku, kolo a já nevím na co ještě. Jistě, rodiče nás zabezpečili a nic nám nechybělo, mimo zmíněného, ale to bylo právě to, co oni považovali za zbytné a u naší žádosti celkem rozumně (z dnešního pohledu) řekli, „tak si na to vydělej“.
 • Je Bitcoin mrtvý?
  Na tu tuto otázku by se dala položit další otázka "opět?"
 • Je brexit započítaný v kurzu libry?
  Březen 2019 měl být tím rozhodným okamžikem, kdy se cesty Velké Británie a zbytku Evropy rozdělí, a uvrhne obchod mezi ostrovy a kontinentální Evropou do nejistoty s negativními důsledky pro britskou ekonomiku i libru. I přes značnou nepřehlednost a roztříštěnost londýnského parlamentu však volatilita na libře zůstává nízká a k žádnému dalšímu propadu kurzu měny již nedochází.
 • Je čas na shazování peněz z vrtulníku?
  I přes marnou snahu centrálních bank o podporu hospodářského růstu to vypadá, že světová ekonomika uvízla na mělčině zvané nízká inflace. Navzdory snižování úrokových sazeb až do mínusových hodnot a rozsáhlým investicím v podobě programů kvantitativních uvolňování aplikovaných několika světovými centrálními bankami, vlak řízený deflací jen tak z vyjetých kolejí neuhne.
 • Je čas podívat se na japonský fundament
  Už je to půl roku, co výměna v křesle guvernéra japonské centrální banky (Bank of Japan - BoJ) a s tím související zavedení extrémních programů na uvolnění měnové politiky skrz kvantitativní uvolňování (QE) poslaly japonský jen na dlouhou cestu slábnutí.
 • Jedna velká fundamentální divergence
  Korelace některých měnových párů s komoditami je starou známou skutečností odrážející fakt, že daná země je z velké míry závislá na exportu dané suroviny. Proto se třeba kurz ruského rublu dlouhodobě pohybuje stejným směrem jako ceny ropy. A když se jejich cesty rozdělí, je dobré mít se na pozoru ohledně možných obchodních příležitostí.
 • Jedna velká konsolidace
  Mnoho obchodníkům příliš nevoní aktuální rozpoložení na většině devizových trhů, které se dlouhodobě spíše hledají, a trendovější pohyb bychom hledali velmi těžko. Většina trhů konsoliduje v širším obchodním pásmu a čas od času trhy vykolejí z jejich klidného průběhu zveřejnění nějakého fundamentu. Jak dlouho budeme muset ještě čekat, než se trhy rozhoupou k nějaké větší akci? Stojí za aktuálním sentimentem geopolitické faktory nebo nejistota z vývoje globálního růstu?
 • Jednoduchá metoda určení trendu z cenového grafu
  Nádhled do mé traderské kuchyně č.1
 • Jednoduchá strategie 1..2..3....
  Aneb v jednoduchosti a v trendu je síla...:-)
 • Jednoduchá zisková strategie
  Vstupy do trendu na 1min. grafu EUR/USD...
 • Jednoduchý automatický obchodní systém založený na změně volatility
  V tomto článku vám představím jednoduchý automatický obchodní systém (AOS) založený na změně volatility. Jedná se pouze o demonstraci myšlenky a přiložený zdrojový kód je určený pouze k testovacím účelům.
 • Jednoduchý dôvod prečo väčšina prerába
  V dnešnom blogu by som rád popísal najhlavnejší dôvod prečo je väčšina traderov stratová a prečo iba malá hŕstka vie byť zisková. Je to o tom ako obchodujeme a ako to máme v hlave nastavené. Takmer každý si povie, že pff to je jasné ale naozaj pracujete na svojej psychike a na štýle svojho obchodovania alebo len o tom viete a dúfate že „raz“ príde ten zlomový okamih kedy to začne ísť a budete robiť pravidelné zisky?
 • Jednoduchý pohľad na Bitcoin
  Bitcoin si v minulom roku prešiel obrovským poklesom po tom ako v roku 2017 šiel z hodnoty $1000 až na $20000. Momentálne sa drží od konca roka 2018 na úrovni $3000 až $4000. Kam pôjde ďalej?
 • Je Japonsko stále bezpečným přístavem?
  Ekonomiky eurozóny a Číny již zpomalují a globální rizika se začínají kupit. Investoři se mohou obávat všeho od italského dluhu přes tvrdý brexit a americko-čínské obchodní války až po odliv kapitálu z rozvíjejících se trhů. I přesto zůstává japonský jen v defenzívě a pro vystrašené obchodníky není atraktivní.
 • Je již EUR/USD přeprodaný?
  V minulých dnech jsme se dozvěděli, že investoři se rozhodli prodávat eura ve velkém a čisté short pozice na měnovém páru EUR/USD dosáhly vysokých hodnot. Stejně tomu bylo i při velkých obratech v letech 2010 a 2012, po kterých následovaly tučné eurové zisky. Z historického hlediska tedy kontrariánská strategie funguje. Vyplatí se to i dnes?
 • Je komoditní super-cyklus u konce?
  Komodity se až na výjimky ocitly během prvních 6 ti měsíců pod prodejním tlakem, kterému bezesporu přispěla i rostoucí geopolitická rizika. Mezitím se však začíná mluvit o dalším fenoménu, který může způsobit další a mnohem výraznější výprodeje na komoditních trzích. Tím je konec komoditního super-cyklu, ten je úzce vzpjat s cyklem ekonomickým. Nicméně poptávka po komoditách na rozdíl od akcií prudce klesá, na čemž se podílí Čína i FED.
 • Je kukuřice zralá na sklizeň?
  V dnešním článku bych se rád podíval na komoditu pod tickerem ZC, tedy kukuřici. Co nám prozradí COT, sezonalita, poptávka a cenová akce?
 • Je možné zhodnotit účet o stovky procent?
  Odpověď je jako mnoho věcí v tradingu nejednoznačná... možná. Ale s odpovědným přístupem, studiem a přibývajícími zkušenostmi se zvyšuje pravděpodobnost. :)
 • Je na čase nakupovat měny emerging markets?
  Minulý týden jsem se zde věnoval reakci na náhlý propad akciových trhů u hlavních měnových párů v čele s USD/JPY. Dnes se podíváme, v jaké situaci se nyní nachází ruský rubl, turecká lira či brazilský real a jestli má důvod obávat se v tomto ohledu dalšího výplachu na Wall Street.
 • Jen neztrácet naději...
  Jmenuji se Michal, je mi 24 let, venuji se FOREXU a analyzovani trhu kolem 3 let, ale teprve pred tydnem jsem se do toho konecne vrhl s presvedcenim, ze muj obchodni plan bude konecne profitabilni natolik, ze se timhle dokazi za nejaky cas uzivit a podnikat v tom co me opravdu bavi.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama